Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 29. 11. 2023     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
předseda Ústaního soudu Pavel Rychetský:
Mé šestileté působení u Ústavního soudu mne poučilo o tom, že ani Parlament nemá absolutní moc a většina nemusí mít vždy pravdu a základní hodnoty demokratického právního státu je třeba chránit i před zákonodárci.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2863x)
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 1870x)
Jaká je ta správná cesta?
(18. 03. 2021, 1809x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 1765x)
Vzkříšení víry a naděje
(05. 04. 2021, 1614x)
Trhliny v mlze
(30. 03. 2021, 1533x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Adventní přání


Od čtenáře - Duchovno - 22. 12. 2009 (6175 přečtení)

Děkuji a přeji vám nádherný adventní čas, mnoho krásných chvil s Jitřní zemí v novém roce a Boží požehnání pro naše konání po celý rok 2010.


Trochu povídání o vánoční pohodě.

Na adventním věnci svítí 4 svíce a krásně planou. Tu první svíce povídá: Já jsem klid,mír a pohoda. Ale lidé na mne nedají. Stále válčí a hádají se a stále někam spěchají a najednou zhasla. Druhá svíce povídá: Já jsem láska. Lidé už na mne zapomněli a myslí jen na sebe. Stále jen opakují já, nemůžu, nedostanu nechci...a zhasla. Třetí svíce povídá: Já jsem víra. Ale lidé už zapomněli na mne. Nevěří v Boha ani v nic jiného. Zapomínají dloufat..a zhasla. V tom do pokoje vešlo dítě a vidí, že tři svíce už zhasly. Je mu do breku a povídá. Proč nesvítíte. A tu promluví i poslední svíce: Já hořím. Jsem naděje. Dokud já hořím tak ode mne můžeš zapálit ostatní svíce. Dítě vzalo 4 svíci a postupně zapálilo i svíčky ostatní. A zase na věnci začali svítit všechny svíce a dítě se smálo

Profesor ve třídě se ptá žáků. Je Bůh. Tu povstane jeden žák a říká: Ano, je Bůh. A profesor odpoví: Tak že Bůh vše stvořil. Ano, odpoví žák. Tak že stvořil nebe i zemi. Ano,odpoví žák. Tak že vše řídí. Ano,odpoví žák. Tak že stvořil i zlo, které kolem sbe vidíme. Tak že Bůh je zlo, odpoví profesor. Žák se smutně posadí a mlčí. Po chvíli se ale zvedne jiný žák a ptá se profesora. Je chlad. Ano, odpoví profesor. Ale žák nesouhlasí. CHlad není. Nedá se vyjádřit. Není fyzikální veličinu, nedá se změřit. Chlad je jen nedostatek tepla. Teplo má jednotky, dá se změřit a chlad je jen slovo, které jsme si vymysleli, aby jsme vyjádřili nedostatek tepla. Pane profesore, je tma. Ano,odpoví profesor. Ne, tma se nedá změřit. Tma je nedostatek světla. Světlo se dá rozložit, má své jednotky. Tma je jen slovo, kterým označujeme nedostatek světla. Je zlo, pane profesore. Ano, je odpoví profesor. Není, pane profesore. Zlo je jen nedostatek lásky, víry a důvěry pane profesore. Zlo je jen slovo, kterým označujeme nedostatek víry a lásky. Poté se žák posadil. Ten žák se jmenoval Einstain.

Jeden profesor vzal velké plátno a namaloval na něj tři malé černé tečky. Pak plátno zvedl a ptá se studentů, co vidí. Všichni jako jeden odpověděli, že tam jsou tři černé tečky. Všichni viděli malé černé tečky, ale nikdo z nich neviděl velké bílé plátno. Nebudme jako tito studenti a aspon o adventních svátcích nezapomínejme kvůli třem malým tečkám na to obrovské bílé plátno kolem nás.

S přáním krásného bílého adventu. Jožka

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!