Jitřní země byla založena na podzim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jóga, witchcraft (wicca), kult Bohyně, posvátná sexualita a tantra, mystika, New Age, šamanismus ale také třeba zdravá výživa, vegetariánství, léčivé rostliny a ekologie.
Borovice (Pinus) je také rostlina pro keltský svátek MEÁN GEIMHRIDH.
Použité části: jehličí, větvička a suk
Bylinná léčba: Z jehličí a mladých větviček borovice černé (Pinus nigra Arnold) se dělají nálevy na kašel a proti kurdějím. Spaří se (20 minut) dvě kávové lžičky rostlinné hmoty na 250 ml vody. Čaj z borovice, bohatý na vitamín C, pomáhal našim předkům překonat dlouhé zimy. Z borovicového suku, anděliky, akantu, kdoule a větví moruše se vaří koupel proti artróze a revmatismu. Odvar z jehličí se přidává do masážních olejů. Olej se používá externě na revmatické bolesti, chronickou bronchitidu, ischias, zápal plic a nefritidu. Jednoduše se zalije jehličí kvalitním olivovým olejem a 20 minut povaří, nebo nechá přes noc v mírně rozpálené troubě (180 ° C). Pryskyřice je dobrá na ledviny, plíce a játra. Vůně borovice zklidňuje plíce a nervy.
Homeopatie: Homeopati užívají borovici lesní na revmatismus s bronchiálními symptomy a na svědivé vyrážky. Jedlovec kanadský (Tsuga canadensis (L) Carp) je užíván na hlodavý hlad, horečku a mrazení. Smrk černý (Picea mariana (Mill.) B.S.P.) se užívá při bolestech žaludku, způsobených jídlem, pitím čaje nebo kouřením tabáku, a pro staré lidi, které trápí zácpa a srdeční potíže.
Magická použití: Borovice je „strom míru“ severoamerické Irokézské indiánské konfederace. Borovice se pálí pro očištění domu. Místnosti se zdobí chvojím, které přináší uzdravení a radost. Pálené jehličí prý posílá zaříkadla zpět k původci.
Senátor Jaroslav Doubrava:
"
...chovali se (poslanci) jako úchylové. Dokonce hejtmani z opozičních stran prosili své strany, aby neblbly a nouzový stav prodloužily. Politické hovězí hlavy ze stáda opozice z toho ale udělaly předvolební mejdan. Poslanci, kteří zařízli nouzový stav, jsou stejní primitivové jako ti, kteří demonstrovali proti nošení roušek. A opozice neustále do vlády bušila, že neudělala to či ono, že něco mohla dříve a lépe. Změnilo se to v politickou štvanici, nakonec vláda ztrácela rozhodnost, aby nebyla obviněna z nedemokratických zásahů...
...ČT1 se stává největším šiřitelem nenávisti, polopravd a dezinformací v ČR. Z tohoto hlediska se nedivím, že se takhle urvali z řetězu i primitivové z opozice. Poslanci z opozice ukázali, že nemají ani páru o tom co potřebují lidé dole, v konkrétních vesnicích, městských čtvrtích, ti kteří jsou odkázáni měsíc od měsíce na plat nebo v horším případě na podporu...
"
Bohumil Pečinka: "...je to třicet let stále o tomtéž. Už v letech 1990-92 dělalo právnické expertní duo Jičínský-Rychetský zákulisní rozhodnutí a nátlakové akce, jimiž stavělo parlament i vládu do neřešitelných situací. Často tomu sekundoval i Jan Filip z pozice experta, plně podřízeného Pavlu Rychetskému. Třicet let nato stejní lidé, tentokrát už bez zesnulého Zdeňka Jičínského, rozhodli o volebním zákonu a dostali politickou reprezentaci pod tlak..."
Petr Žantovský: "...USA pro mnohé z nás před rokem 1989 symbolizovaly svobodu a demokracii, zatímco sovětský blok symbolizoval třídní boj a všeobecné hlupství. Dnes je to jinak. Amerika se chová hůř než naši rudí za Jakeše. Je to symbol? Jistě: úpadku země, která si neví rady sama se sebou, a tak nabízí zástupné terče. Jen my jsme stále stejní, tedy aspoň naše vrchnost: dříve odezírala ze rtů Moskvě, dnes Washingtonu případě Berlínu a Bruselu. Ale změní to nás, občany, co tomu musejí přihlížet? Ani v nejmenším. Jen to prohloubí skepsi a nedůvěru. Jako za toho Jakeše. Kdybych byl optimista, řeknu, že cítím v kostech změnu, jako byla cítit dejme tomu od roku 1985. Ale protože jsem realista, bojím se, že tato změna bude draze vykoupena..."
Ivo Rušák: „Putinova rezidence“ u Černého moře
"...dnešní vlna mediálního „zájmu“ o tu „Putinovu rezidenci“ je už historicky druhou vlnou, jaksi reinkarnovanou a znovu rozvířenou zjevně v souvislosti s návratem A. Navalného do Ruska a tak nějak zakrývá skutečnost, že A. Navalného po návratu ruská policie ze zákona prostě musela zatknout, protože byl dříve odsouzený k podmíněnému trestu (30 dní vězení) a neplněním jeho podmínek ten trest podmíněný přešel v trest nepodmíněný. Jistě mu nikdo nebude vyčítat to období, kdy se jako léčil z té „otravy“ a kdy byl v „rekonvalescenci“, ale od té doby pobýval (schválně?) v Německu dále, a tedy se (schválně?) nehlásil v pravidelných intervalech ruské policii, jak stanovovaly podmínky trestu..."
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.
Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce. Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!