Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 06. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Rozcestník | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Rudyard Kipling:
Moc bez odpovědnosti je odvěkou výsadou kdejaké běhny.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Země se posouvá, čas se mění
(21. 08. 2016, 3242x)
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 2908x)
Chraňte své duše
(01. 07. 2016, 2865x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2818x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2571x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
    
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
    

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Burdychova sauna


Vlastimil Marek - Společnost a vztahy - 03. 01. 2008 (5543 přečtení)

„Tibetský tantrismus je víra v duchy a démony, tajné sexuální praktiky, okultismus, kontrola mysli a posedlost mocí,“ říkají jistí Němci Victor a Victorie Trimondi, kteří z nějakých svých soukromých a zcela jistě nepřejícných důvodů míchají jabka s hruškama tak zle a dštivě, jak to umí jen někteří nesouhlasiči protivní a držkopaši trollovští, a jak to uměl večerníčkově negativní „hrdina“ jezevec Burdych. Protože takovou snůšku nesmyslů jsem nečetl od dob rudoprávních článků Samozvanci a ztroskotanci nebo Nová vlna se starým obsahem před více jak pětadvaceti lety, pokusím se zareagovat (a nepotřísnit se).


Když jsem jejich názory, především na dalajlamu a jeho rozhodnutí ustanovit svého nástupce, četl před nedávnem poprvé, zareagoval jsem nejprve tak, jak se reaguje na naprostou, i když zlou pitomost: vytřeštil jsem oči, ale pak mávl rukou. Vzhledem k tomu, že ale několik čtenářů chtělo znát můj názor, protože je „z kloubu normality vymknutý“ pamflet Trimondiů rozhořčil, zareagoval jsem (Dalajlama). Jenže teď se na internetu objevil dokonce rozhovor s těmito zhrzenými „ex-buddhisty“, a tak mohu jednoduše vyvrátit základní teze tohoto neuvěřitelného blábolu.

Když tak člověk čte, že „upřímně řečeno má Dalajláma dvě tváře,“ zpozorní: o čem to ti Trimondiovi chtějí psát? A nevěří jak svým očím, k jaké demagogii opatrně ale vytrvale směřují, tak představě, že by tomu někdo mohl uvěřit: „Svůj oficiální kontakt se západem provádí v rámci buddhismu Mahayana, a poté střelhbitě přejímá nejvyšší hodnoty a ideály západní kultury (křesťanství, židovství a humanismu). Při své současné návštěvě Ameriky se setkal s muslimy jako Mohammed Ali, jezuity z University of San Francisko, politickými vůdci republikánského a demokratického přesvědčení, a poté se v pohodě setká s mravouky a vědci na MIT a Harvardu. Prostřednictvím diplomatické tolerance si získá agnostiky, stejně jako srdce nic netušících židů a křesťanů, ke kterým promlouvá jazykem „muže míru“, a jako aktivista za lidská práva líčí pasáže o „soucitu, lásce a nenásilí“ z „kázání na hoře“.

No a co má být? Chápete, co tím chtějí Trimondiovi naznačit? Já moc ne. Oni ale neohroženě pokračují a odhalují rafinovanou taktiku dalajlamy: „Téměř veškeré projevy Dalajlámy konané na veřejnosti jsou extrémně tolerantní, lidské a dobrosrdečné. Můžete pouze souhlasit. Ale přesto je zde druhá tvář čnící zpoza masky dobroty, shovívavosti a laskavosti, která člověku dává důvod hlouběji se zamyslet nad stínem tohoto „muže míru“…“

Pokud kroutíte hlavou již teď, počkejte na další podobně „pádné“ argumenty: „V Kalachakra Tantra se prorokuje ustavení buddhokratického impéria, přičemž z toho, jak vojenské síly buddhismu povedou válku proti armádám nebuddhistických náboženství, vzejde střet civilizací. Vražedné super zbraně vlastněné buddhistickou armádou Shambhala jsou dlouze a v nadšených detailech popisovány v textech Kalachakra Tantra…“ hřímají Trimondiovi.

Ouvej. Připomnělo mi to informaci, kterou v podobně nepochopeném a nepochopitelném duchu napsal jistý sovětský autor Kryveljov. Ten totiž ve svých dvoudílných Dějinách světových náboženství v 80. letech minulého století napsal o zenovém buddhismus toto: „Zenový buddhismus je zvláště přísné náboženství, ve kterém mladí mužové musí celé dny nehnutě sedět, a když se pohnou, jsou biti holí.“

Tohle je typická informace člověka, který to, co popisuje, viděl „z rychlíku“. Kromě maličkosti, že totiž buddhismus není náboženství, jde také o to, že při dlouhých meditacích v sedě může mnich požádat o dokonalé občerstvení a energetickou masáž zad v podobě dvou ran bambusovou holí podél páteře (které dokonale zkvalitní práci s myslí, protože o to tu jde). Tahle rána holí, která z pohledu nezaujatého vypadá jako trest, je naopak „darem, který řadu lidí přivedl k osvícení“, jak o tom mnozí psali a vyprávěli.

Nenapadlo mne tehdy a nenapadá mne ani dnes jiné srovnání, než se situací, kdy člověk, který v životě neokusil saunu, uviděl lidi, kteří se nejen sami bili březovými metlami v páře, ale pak dokonce museli, ó jaká hrůza, skočit do ledové vody!

Vojenské síly buddhismu? Vražedné superzbraně? Ony totiž ty podivně vyhlížející atributy tibetského buddhismu, jako jsou nože, kopí, meče aj., jsou ve skutečnosti pravým opakem toho, na co účelově narážejí Trimondiovi.

Například kosa symbolizuje odseknutí špatné karmy, a ve spojitosti se srpem karmu samotnou, tedy setí a sklizeň (jak člověk svými činy zaseje, tak sklidí).

Meč je symbolem moudrosti, a schopnosti proniknout závojem nevědomosti a klamu. Hubí zlé démony a nepřátele – ale ne na nějakém skutečném válečném poli, jak tvrdí manželé Trimondiovi, ale ve vlastní mysli! Tedy hubí iluzorní představy a názory ega.

Rituální dýka se třemi čepelemi symbolizuje mocnou buddhovskou aktivitu, a má sloužit proti strašidelným a hrůzu nahánějícím vizím a halucinacím (které vznikají v mysli každého meditujícího začátečníka, viz i negativní halucinace těch, kteří v 60. letech min. stol. vzali LSD v nevhodný čas, nevhodným způsobem a na nevhodném místě, tedy problém setu a settingu).

Oštěp a nebo kopí v rukou hrozivých božstev symbolizují proniknutí nebo nabodnutí klamných a pokřivených názorů. Právě to by Trimondiovi potřebovali jako prase drbání, nebo jako jezevec Burdych saunu.

„Složitá mandala, sestavená v průběhu ceremonie Kalachakra,“ tvrdí kromě jiných pitomostí Trimondiovi, „je vyrobena z barevného písku, a symbolizuje celý vesmír. Na konci rituálního obřadu je tento písečný výtvor zničen tibetským mnichem. Tak zvané rozebrání písečné mandaly symbolizuje destrukci světa a vesmíru. To je součást apokalyptického scénáře konce dní v proroctvích Kalachakra, který vrcholí konečnou bitvou a koncem naší planety.“

Všechno je diametrálně jinak. Jak několikrát obdivovali a vychutnávali si a nakonec i pochopili četní čeští a moravští pozorovatelé sypání mandaly Kalačakra, ono závěrečné „zničení“ tvarově a barevně krásného a dokonalého obrazce, symbolizujícího řád a harmonii, naznačuje nesmyslnost našeho lpění na nějakých v naší kultuře tak vzývaných hmotných statcích a výhodách: přeložit by se to dalo i oním křesťanským „prach jsi a v prach se obrátíš“.

Jak ovšem může někdo v jediném tahu rukou, kterým smete týden pečlivě sypané vzorce a tvary, (barevný písek se pak v připravené nádobě odnese a vsype do místní řeky) vidět symbol destrukce světa a vesmíru, to nechápu.

Připomíná mi to, jak jsem před premiérou filmu Malý buddha českým novinářům hodinu vysvětloval, že nirvána není smrt a zánik všeho, ale oslava nicoty, ze které naopak všechno povstává, a druhý den ve všech novinách psali, že smyslem buddhismu je smrt a zánik všeho.

Zopakuji pro nezasvěcené: na rozdíl od toho, jak bojovně a válečně si to vykládají Trimondiovi, mírumilovný a tolerantní buddhismus tvrdí, že každá duše je potenciálně „božská“ a dokonalá, ale následkem zaslepené nevědomosti, ignorance, člověk prochází nesčíslnými inkarnacemi (převtěleními), zhypnotizován svým tělem a jeho smyslovými počitky a potřebami. Cvičením těla (jóga, mandaly, dechové cviky, tantra, mantry aj.) a mysli (koncentrace, meditace) se mu může podařit roztrhat závoje iluzí a prohlédnout – dosáhnout osvícení (jako když odpluje mrak, který zakrývá Slunce, které tu přece ale stále bylo). Jinými slovy, úmyslem buddhismu (a dalajlamy) je pomoci každému, kdo se o to pokusí, zbavit se utrpení (na jehož počátku jsou všechny naše běžné strachy, obavy, negativní postoje či, jako v případě Trimondiových, dva z největších hříchů, nenávist a závist).

Když si aspoň trochu informovaný čtenář všechny tyto nesmysly dá dohromady, ani se nediví, že Trimondiovi došli k závěrečnému (téměř bondovskému) hodnocení buddhismu a role dalajlamy: „Není pochyb, že… navrhuje ustavení buddhokratické vlády, násilí, povolení zabíjet a vedení buddhistické svaté války…“

Pravý opak je pravdou: „boj“ má proběhnout (a také probíhá) ve zmatených myslích těch, kteří zjistili, jak moc je člověk ovládán programy své neinformované mysli a nezvládnutými emocemi. Ona „svatá válka“ je ve skutečnosti bojem s vlastní zaslepeností, a konečné vítězství ne buddhismu, ale buddhovství, je přáním a vizí světa, v němž budou všichni lidé osvícení (jejich mysl dosáhne stavu boddhi-mind, vybojují tedy vítězně boj s iluzemi svého ega).

Brr. Pořádnou saunu s pořádnými březovými metličkami (aby v nich hrklo), nebo rok života někde v nějaké tibetské vesničce (aby pochopili), pořádnou ránu zenovou holí (aby se probudili), nebo souseda jezevce Burdycha, který by pravidelně rozbořil jejich ze zlých nesmyslů sestavené chaloupky (aby přestali aktivně blbnout), to by potřebovali, Trimondiovi jedni…

P. S.: Dnes už víme, že když se někdo (z jakýchkoli důvodů) rozhodne, že bude svět vnímat jen negativně (a to je dnes snadné, vidíme to prakticky ve všech médiích), začne jeho mysl automaticky vnímat právě jen tu jednu, negativní stranu mince (jeho láhev života je z počátku vždy z poloviny prázdná, a nakonec je plná žluči). Mozek se přizpůsobí (co je trénováno, to posiluje a mohutní).

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tenaruv-blog.php?itemid=2215
http://marek.blog.respekt.cz/c/17714/Dalajlama.html
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=6604
http://marek.blog.respekt.cz/c/1204/Troji-zapor.html

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Proč ženy (24.01.2009)
Nezvládnuté hormony (19.01.2009)
Změny (14.01.2009)
V pytli (11.01.2009)
Emancipovaná (21.12.2008)
Otázky (16.12.2008)
Čtyři pravdy (pro pokročilé) (14.12.2008)
Čas se zrychluje (12.12.2008)
Duchovní probuzení (ve čtyřech minutách) (10.12.2008)
Čtení o koláči (07.12.2008)
Black-out (04.12.2008)
Indie aneb Šivanandovo dvacatero (20.11.2008)
Syndrom seminářové bohyně (16.11.2008)
Nedorozumění (08.11.2008)
Shoda (01.11.2008)
Být sama (sebou) (29.10.2008)
Mysl je potvůrka (25.10.2008)
Skvrny na Slunci a vztazích (22.10.2008)
Rozhovor s Henry Marshallem (28.09.2008)
Případ Hykes (27.09.2008)
Šetři (ČEZky) (16.09.2008)
Vtípky? (13.09.2008)
Omleté pokrytecké moudrosti (11.09.2008)
Žolík (09.09.2008)
Omega-3 (31.08.2008)
Pro člověka (28.08.2008)
Psychopatologie na internetu (25.08.2008)
Děti vědí (18.08.2008)
Z penze nevyžiju (15.08.2008)
Rané Extempore (z let 1974 a 1975) (11.08.2008)
Pochvala (08.08.2008)
Radost z blogování (06.08.2008)
Vypustit (01.08.2008)
Já tomu moc nevěřím (27.07.2008)
Pocit vítězství (22.07.2008)
Agnihotra (20.07.2008)
Tajemství (18.07.2008)
Lepší časy (15.07.2008)
Zesilovač (08.07.2008)
Proč znovu? (04.07.2008)
Litera nebo literatura? (25.06.2008)
Cesta ženy ze Západu za osvícením (20.06.2008)
Kulhající muž (15.06.2008)
Na větvi (14.06.2008)
2012 jinak (13.06.2008)
Svobodná a volná (09.06.2008)
Užívejme si života, dokud to ještě jde (07.06.2008)
Násilí v médiích (28.05.2008)
Zvedám ruku (23.05.2008)
Trhlina v realitě (20.05.2008)
Bohyně se dvěma obličeji (19.05.2008)
Co (píp) my jen víme? (15.05.2008)
Bludné balvany (14.05.2008)
Zázrak jménem voda (12.05.2008)
Good for you (07.05.2008)
Emil Pospíšil a sítár (04.05.2008)
Letěl? Neletěl? (25.04.2008)
Kostely bez Boha (22.04.2008)
Bez komentáře (19.04.2008)
Demagogie (16.04.2008)
Bigoti a šatnářka (14.04.2008)
Vrabci a dravci (09.04.2008)
Nebijme své děti (02.04.2008)
Obchodníci s žumpou (31.03.2008)
Kostel (29.03.2008)
Rozpaky (26.03.2008)
Kde končí svoboda a začíná žumpa (22.03.2008)
Proč funguje proutek (19.03.2008)
Háj moudrosti 2008 (13.03.2008)
Respekt (12.03.2008)
Líbí, nelíbí (08.03.2008)
To jsem si dal (06.03.2008)
Stranovláda (04.03.2008)
Tanečnice z Filipín (01.03.2008)
Teplý únor (28.02.2008)
Zkreslený pohled na zázrak zrození (25.02.2008)
Zázrak (23.02.2008)
Chvála dočasnosti (09.02.2008)
Hovořit s anděly (04.02.2008)
Dudy techna (24.01.2008)
Noblem (20.01.2008)
Muška jenom zlatá (16.01.2008)
Něha, ne sex (13.01.2008)
Nedomazlení (08.01.2008)
Nepasuje (06.01.2008)
Hudba buněk a tkání (01.01.2008)
Dalajlama (28.12.2007)
Přijetí (25.12.2007)
Mozek nás šálí (23.12.2007)
Těžké odbourávání (21.12.2007)
Ani písničkáři už nejsou, co bývali (19.12.2007)
Prostřený stůl (17.12.2007)
I guru je jen člověk (13.12.2007)
Kvalita (na které záleží) (04.12.2007)
Druhé strany mincí (01.12.2007)
Lež jako norma (29.11.2007)
Zvuky (27.11.2007)
Mozek dítěte, obliny a pokleslá prsa (22.11.2007)
Bůh je sloveso (20.11.2007)
Podzim v Hudlicích (17.11.2007)
Slepé střevo a ovulace (14.11.2007)
Gejts a stěhování (08.11.2007)
Skryté důvody (15.10.2007)
Pasteur kontra Bechamp (13.10.2007)
Zužitkování náhod (09.10.2007)
Slyšet tvary (06.10.2007)
Pleš a bomba (04.10.2007)
Ani rouru (22.09.2007)
Koncept kontinua (20.09.2007)
Tuňák v olivovém oleji (18.09.2007)
Vystrčit hlavu (16.09.2007)
Homo sapiens emocionalis stupidus (politicus) (14.09.2007)
Pro jsou Židé nejchytřejší? (12.09.2007)
Muži ještě netuší (09.09.2007)
Hugo (06.09.2007)
Kouzlo (04.09.2007)
Hlásím se o Nobelovu cenu (27.08.2007)
Kde končí hudba? (25.08.2007)
Hloupost (23.08.2007)
Ach ti vědci (07.08.2007)
Oka mžik (03.08.2007)
Jistota (29.07.2007)
Nocebo skeptiků (26.07.2007)
Nirvána z walkmana (23.07.2007)
Děti a ekologie (12.07.2007)
Plácnutí (10.07.2007)
"Duševní" práce (07.07.2007)
Proletářem (02.07.2007)
Pod nos (23.06.2007)
Požitek z násilí (10.06.2007)
Magické obřady (08.06.2007)
Akce s Tamarou a Vlastimilem Markovými v létě 2007 (05.06.2007)
Korálky zadostiučinění (31.05.2007)
Středověk trvá (30.05.2007)
Milovice (27.05.2007)
Stojící ženy (26.05.2007)
Štafle (23.05.2007)
Zamrzlí vědci (19.05.2007)
Zpomalit (18.04.2007)
Poučení (17.04.2007)
Štěstí (15.04.2007)
Mantry III. kategorie (14.04.2007)
Události před narozením a jejich důsledky (04.04.2007)
Šmouhy na nebi a IQ (02.04.2007)
Temné proudy (31.03.2007)
Prohrou k vítězství (26.03.2007)
Povolání: žena v domácnosti (24.03.2007)
Lékař léčí, příroda uzdravuje (22.03.2007)
Žáci nenávidí matematiku (20.03.2007)
Obřízka na rádiu Jerevan (19.03.2007)
Bubliny (18.03.2007)
Porod a jeho důsledky (17.03.2007)
Po porodu se změnil? (16.03.2007)
Interpretace (15.03.2007)
Kdo řídí? (14.03.2007)
Sjíždět (13.03.2007)
Bohužel, bohudík (20.02.2007)
První vztahy (15.02.2007)
Á (11.02.2007)
Odpočinek (31.01.2007)
Velké matení pojmů (18.01.2007)
V pubertě (15.01.2007)
Holotropní terapie (13.01.2007)
Chůze přes oheň (11.01.2007)
Alkohol nemůže za alkoholismus? (20.12.2006)
Může (17.12.2006)
Flop a horečka omladnic (15.12.2006)
Hlas jako zázrak (05.12.2006)
Ladění (29.11.2006)
Chybějící dialog (27.11.2006)
Sedm let (24.11.2006)
Lucidní snění (22.11.2006)
Osvícení (28.10.2006)
Nelehké téma (20.10.2006)
Nepožehnal (18.10.2006)
Vakcína (31.08.2006)
Vypadá to (aneb nepřekážejme svým dětem) (29.08.2006)
Pasti tantry (16.08.2006)
Nemoc je jen špatná písnička (14.08.2006)
Kde domov můj (06.08.2006)
Něco navíc (31.07.2006)
Cesta muže a ženy: žebřík a kruh (24.07.2006)
Podfuk (23.07.2006)
Prkýnko (20.07.2006)
Trénink (06.07.2006)
Posun (02.07.2006)
Fotbal i politika (25.06.2006)
Vědecké nocebo (22.06.2006)
Století bez lásky (18.06.2006)
Respekt (15.06.2006)
Příště zvolte ženy (06.06.2006)
Změňme zadání (03.06.2006)
Kroužkování a preference (29.05.2006)
Hudba v kostele (26.05.2006)
Kouzlo žen (24.05.2006)
Nezodpovědnost (20.05.2006)
Špína na síti (11.05.2006)
Což takhle pozitivní lobbing? (11.05.2006)
Nepoučitelní (07.05.2006)
Souvislost (04.05.2006)
Žena in (02.05.2006)
Mluvené a psané (30.04.2006)
Recenze na amatérský způsob (25.04.2006)
Zaplatí za sex (23.04.2006)
Zatím dobrý? (20.04.2006)
Hlavní podezřelý (17.04.2006)
Příčiny a následky (14.04.2006)
Holčičky (11.04.2006)
Mužské (po)hnutí (09.04.2006)
Ženské časopisy škodí (06.04.2006)
Nemůžeš mít všechno (02.04.2006)
Není cesta k duchovnosti, duchovnost je Cesta (31.03.2006)
Pindy o nádherných zážitcích (29.03.2006)
Duchovní puberta (27.03.2006)
Hladina mysli (25.03.2006)
Vy v něco věříte? (22.03.2006)
Chvála kóanů (19.03.2006)
Makyo a Ježíš (17.03.2006)
Chybějící obliny a HNP (15.03.2006)
Volte ženy (06.03.2006)
Marek vysílá na Vltavě (18.09.2005)
Kdo s čím zachází (26.05.2005)
Pětiminutová a půlvteřinová mája (22.05.2005)
Holka z Playboye (13.05.2005)
Menstruace (09.05.2005)
[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

Diskuse ke článku je možná zde.

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 06. 2019:

Josef Staněk: "Kdo nechodí volit, prokazuje, že je duchem kmán, plebejec. Jeho osobě se nepodařilo zformovat v osobnost. Takovýto pouhý „úd davu“ není připraven vstoupit do přicházející vyšší kvality civilizace. V té každý ponese osobní díl odpovědnosti nejen za sebe, ale i za správní celek, v němž žije. A ta vyšší civilizace buď přijde, nebo se celé lidstvo vrátí do doby nevoličů. Ta je pojmenována jako doba lovců mamutů."

Celý článek...


04. 06. 2019:

Michal Hašek: "...blíží se 30.výročí sametové revoluce a já nepochybuji o tom, že kromě jejího důstojného připomenutí proběhne také pokus o jeho "použití" ke snaze shodit vládu a přepsat výsledky demokratických parlamentních voleb v ČR, a to pod hesly o boji za svobodu a demokracii..."

Celý článek...


04. 06. 2019:

Úterní postřehy Terezy Spencerové:
• britský ministr zahraničí Hunt obhajuje psychologické mučení Juliana Assangeho v britském vězení, a o pár hodin později horuje za svobodu tisku ve světě… fascinující…
• USA medailemi ocenily syrské Kurdy, které má Turecko za teroristy… selanka v NATO se prohlubuje…
• k americkému tlaku na Huawei Čína „nenápadně“ připomíná, že drží v rukou asi 30 procent veškerých patentů nezbytných pro provozování 5G sítí…
• americké ministerstvo zahraničí přestalo platit své trolly, kteří na internetu a na sociálních sítích napadali Írán… prý to v posledních týdnech už přepískli, když každého, kdo odmítal válku proti Íránu, označovali za „íránské pudlíky“…

Celý článek...


04. 06. 2019:

Publicista Václav Vlk: "...Jmenování Benešové jako ministryně spravedlnosti je nebezpečné hlavně určité části zpolitizovaných státních zástupců, a to konkrétně Ištvanovi a Bradáčové. Ti se snaží již několik let vytvořit ze státních zástupců jakési „výbory obecného blaha“ s vlastními nekritizovatelnými politickými a právními názory. S tím, že jsou a budou „na věky“ prakticky neodvolatelní. Jejich evidentní blamáže, například Ištvanův a Šlachtův státní převrat, Bradáčové neúspěšný hon na Ratha a ostuda s pokusem odsoudit „superzločince“ Rittiga nazrály do doby, kdy je nutno tento problém vyřešit...
...
...Prakticky všechny činnosti ve státě jsou řízeny a kontrolovány politickou mocí, která je výrazně propojená s ideologií, u nás zvanou „pravda a láska“ či na západě „liberální demokracie“. Typické je, že pod nánosem „vznešených ideálů“ se vždy schovává bezostyšná touha po moci. Po absolutní moci...
"

Celý článek...


02. 06. 2019:

Nedělní postřehy Terezy Spencerové:
• největší „bomba“ z Ukrajiny se aktuálně skrývá v názoru generální prokuratury, podle níž "zničehonic" Porošenko po celou dobu své vlády porušoval ústavu, když do „protiteroristické operace“ proti Donbasu posílal pravidelnou armádu, neboť podle ukrajinské ústavy může armáda bojovat jen proti cizí agresi, ale nikoli proti svým občanům…
• britské „úřady“, které aktuálně vězní zakladatele WikiLeaks Juliana Assangeho a rozhodují o jeho vydání do USA, svou oběť psychicky i jinak mučí, konstatuje zpravodaj OSN pro otázky mučení…
• Huawei mezitím, po pouhých pár týdnech, hodlá (po odřeknutí Googlu) už teď představit svůj vlastní operační systém… Peking navíc navýšil dovozní cla na americké zboží v celkovém objemu 60 miliard dolarů… mezitím se ukazuje, že americký farmaceutický průmysl je z 80 procent závislý na dovozech z Číny, především pak v případě léků proti bolesti, antibiotik, vitaminů, aspirinu a léků proti rakovině…

Celý článek...


02. 06. 2019:

Tereza Spencerová: "...britská skupina akademiků, která se otevřeně staví proti pokračující válce Západu proti Sýrii, na základě "uniklé" zprávy z OPCW dokládá, že bomby s chlórem, které jsou na záběrech Bílých přileb, nemohly padat z letadel nebo vrtulníků, ale byly na místě pro účely filmových záběrů pečlivě naaranžovány. Jinými slovy, filmy byly natočené pro potřeby západních vlád, které si ty samé Bílé přilby platí, aby jim přihrávaly „důkazy“ proti Asadovi (a Rusku)...
Je ironií osudu, že OPCW odmítá mediální dotazy ohledně uniklé zprávy, konstatuje jen, že zahájila vyšetřování, kdo zprávu „vypustil“. „Chtěli ji utajit před světem,“ shrnuje nyní mimo jiné Robert Fisk v The Independent...
Není od věci si ale připomenout, že ta samá OPCW je současně i hlavním dodavatelem oficiálních dobrozdání o celé kauze Skripal...
"

Celý článek...


01. 06. 2019:

Psycholog Jiří Brančík, primář psychologického oddělení VN Brno:
Dominik Feri je pro mainstreamová média více oblíbený, je to větší miláček, než pan Jakl. Tím si to hlavně vysvětluji. Když se popere pan Feri – a já nevím, jestli on byl vyloženě nevinně napadnutý – tak je to útok na demokracii. Kdežto když je napadený pan Jakl, tak je ticho po pěšině. Dnes se často používá termín dvojí metr, tak toto je podobné...
...Opravdu dnes jsou emoce rozvášněné, nevím přesně, čím to je. Například demonstrace proti nějaké ztrátě demokracie v osobě Marie Benešové, tak to napovídá o tom, že prosazování takzvané demokracie je velmi pofidérní. Jsem přesvědčený, že většina lidí, která se zúčastní takovýchto demonstrací ani neví, o čem ta demonstrace je. Nebo kdyby měli odpovídat, tak odpoví nějakou naučenou frází...
...Tito lidé se určitě spontánně neseberou ze svých domovů a neodejdou demonstrovat. Tady to napovídá, že jsou něčím zmanipulováni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!