Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 23. 08. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Čapek:
Pravými otci zákonů jsou darebáci, ne právníci.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3063x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2988x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2716x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2526x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2497x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus s J. Hawkenem

* Cesta do Cornwallu


Od čtenáře - Šamanismus s J. Hawkenem - 23. 06. 2006 (5174 přečtení)

Zpráva o cestě do anglického Cornwallu ve dnech 13. až 22. května 2006 od účasníka

Zastavení první - nedělní.

V odpoledních hodinách obcházím bos mystický Avalon. Avalon leží na hlavní energetické linii Anglie - linii sv.Michala.

Na začátku meditační cesty ještě hlava kontroluje cestu, na které roste v hojném počtu Pupava obecná, ale od chvíle, kdy jsem začal s kopcem hovořit kdo jsem, odkud jsem a jaký mám záměr a záměr jsem počal provádět s pomocí bubnu, nepohodlná cesta ustoupila do pozadí a já se přestal o bodláky zajímat a ony tam najednou spolu s kopřivami nebyly.

Kopec jsem obešel jeden a třičtvtě krát a moji cestu na vrchol slavného kultovního místa, ukončil úžasně hladký kámen a úžasný starý strom stojící mimo trasu cestičky, která sledovala vrstevnici kopce. Strom - ověnčený pentlemi, korálky a dalšími dárky, v dávné době vyvrácený a pokroucený, s obnaženými kořeny, vypadal, že se každým okamžikem rozejde vzhůru do kopce. Kámen ležící na strmém svahu vypadal, jako kýl šalupy, který vykukuje z vody a sjíždí z boku obrovské vlny.

Došel jsem až k nim, přerušil jsem meditaci, usadil jsem se, přivolal jsem duchy místa a požádal je o jejich souhlas, abych mohl pobýt na tomto zvláštním místě s výrazně příjemnou energií.

Začal jsem bubnovat - bubnoval a zpíval jsem duchům místa. Při bubnování jsem zjistil, že je kámen popsaný jmény návštěvníků. Při bližšim zkoumání za neustálého bubnovaní a zpěvu jsem si povšiml, že přímo proti místu, kde sedím je vyškrábáno v kameni mezi jednotlivými jmény drobné mezikruží s nádhernou symbolikou nekonečna (jako třístranný květ). To jsem ještě seděl na kmeni stromu, ale po ukončení kontaktu s duchy místa, jsem usedl na zem, abych pokračoval ve svém záměru.

Seděl jsem na zemi mezi kamenem, kořeny stromu a kmenem stromu a pokračoval v přerušeném bubnování. Asi po hodině a půl, jsem meditaci Kvetoucího stromu ukončil. Poděkoval jsem duchům místa a na rozloučenou jsem místu nechal jako dar můj nerozlučný šamanský náramek, ktery jsem zavěsil k ostatním dárkům. Strom po bližším pohledu jsem určil jako hloh obecný, který je posvátným stromem víl. V kameni jsem našel ještě další dva podobně vysekané znaky, stejného drobného měřítka a s jinou symbolikou. Od Johna jsem se později při sharingu dozvěděl, že kámen je zasvěcen třem bohyním.

Vystoupal jsem v tichosti k věži na vrchol kopce, kde mne myšlenky zavedly zpátky do historie, kdy jeden král nechal na vrcholu této slavné hory u této věže pověsit opata slavného kláštera (z města Glastonbury, ležícího pod kopcem), který před tím nechal rozvalit.

Na vrcholu se shledávám s Gábi, oba ležíme a díváme se do plujících oblak a já si začínám uvědomovat tu krásu svobody, kdy jeden bosý člověk se svým hlasem a zvukem bubnu, chodí kolem kopce a při chůzi se setkává s ostatními lidmi- turisty, kteří ho míjejí prakticky bez povšimnutí ( dospělí a spousta dětí). Začli jsme si s Gábi povídat a já si najednou začal drbat lítka na nohou. S myšlenkou, že aspoň nedostanu revma, jsem začal vytahovat z chodidel ostny.

Zastavení druhé – pondělní.

Ze západních útesů shlížím na úžasné divadlo odehrávající se pode mnou . Tři delfíni připlouvají od severu k jihu. Je krásné pozorovat jejich hravost , jejich sílu a cítit jejich vyzařující lásku. Mizí za útesem a naše skupina se vydává dál, aby za dalším útesem uviděla lovící skupinu tuleňů. Proti předchozí scéně je pohyb více statický, krátké spočinutí nad hladinou s čumákem nahoru a potom dlouhé ponoření do vod Atlantiku za svou večeří. Ještě dnes mám ty obrazy v sobě.

Zastavení třetí – středeční.

Od rybářské vesničky stoupám chodníkem na útesy. Užívám si větru a vody. Svěží vítr zdvihá na moři vlny a žene je k pobřeží, na kterém se rozbíjejí o skály, nebo se zklidní v malé pláži. Chodník se vine po hřebeni pobřeží a najednou jsem u křižovatky čtyř cest, kde již čeká John se svým výkladem.

Jsme u Logan Rocku, keltského hradiště se třemi valy, vybudovaného k ochraně svatyně. Vlastní hradiště je oblý kopec, který po stranách je chráněn úžlabinami padajícími k moři. Svah ke svatyni je skalnatý. Těsně před sedlem je poslední obranný val. Vlastní skalní hrad - keltská svatyně je skalní útvar na jehož vrcholu je šikmo vztyčený kamenný Lingam vsazený mezi skaliska .

Zůstal jsem na vrcholu druhého pásma obrany se Srdcem Bílé Skály a byl jsem uchvácen pohledem na svatyni obklopenou mořem. Podívali jsme se na sebe a každý z nás se vydal svou cestou. Já jsem zprvu slézal kopec vyšlapanou cestičkou, ale to se mi po chvilce přestalo líbit a tak jsem se vydal k levé hraně přírodní skalní hradby, kde jsem uviděl pod sebou ve skalách kamenné křeslo - sedák, s dvěma područkami a opěrákem. Trůn krále napadlo mne, a po dvou neúspěšných pokusech jsem se napotřetí na trůn vydrápal z jiného směru. Byla to pro mne fuška, měl jsem strach že spadnu.

Poměrně pohodlně jsem se usadil, a postupně jsem zklidnil dech. Zavřel jsem oči a začal jsem snít o historii místa. Najednou jsem pocítil, že mé ochranné energetické pole se směšuje s energií jiné bytosti. Byl jsem zvědavý, kdo to je a tak jsem začal pomalu otvírat oči.

Pode mnou ve vzdálenosti dva a půl metru seděla ve štěrbině mezi skalisky liška a dívala se na mne a já se začal díval na ni. Zprvu na mne nejvíce zapůsobila jasnost a prozářenost barev jejího kožichu - to jsem ji ještě pozoroval jako celek. Po chvíli jsme se již ale dívali navzájem z očí do očí. Moje energie byla velmi potlačena předchozí meditací a tak jsem měl pocit, že si beru z jejích očí její energii a že se stávám liškou. Po chvíli, jakoby se zasmála , postavila se na čtyři a lehce proběhla štěrbinou na levo ode mne.

Kdybych natáhl nohu, dotkl bych se jejího hřbetu. Seděl jsem nevěřícně na trůnu ještě chvilku, skály byly stále stejné, mechy byly zelené a modré zvonky květů zářily modře, a štěrbina pode mnou zela prázdnotou, jako kdyby naše setkání nikdy nenastalo. Sešplhal jsem z trůnu a skaliska na cestičku, kterou jsem slezl do sedla, kde jsem ulehl v závětří na skálu a přemýšlel jsem o tomto podivném setkání.
(Liška - jih, totem: rodina, rodová magie, vychytralost, tajemství, jasnovidectví, rychlost - tak toto setkání popsal při sharingu John).

V polospánku mne kolébaly vlny moře, všudepřítomný vítr, světlo slunce a stíny mraků.

Zastavení 4.- kamenný kruh

Odložené cvičení se na podruhé povedlo - nepršelo. Pomalou chůzí přicházíme ke kruhu po známé cestě. Zdravíme se s jednotlivými kameny ve směru pohybu slunce a každý hledá ten svůj. Kruh je o průměru do 15m a tvoří jej devatenáct žulových kamenů o výšce od 0,8m do výšky 1,5m.

Moje meditace spočívá v pomalé chůzi, v energetickém napojení na přicházející kámen, v pozdravu, fyzickém kontaktu a vyslovení záměru. Všechny kameny jsem pozdravil pozdravem: „Všechny vztahy“. Potom jsem na ně pomalu přikládal pravou ruku, a když jsem energii necítil, tak obě ruce. Po napojení jsem vyslovil záměr. Větu „Dovolte mi s vámi tančit“ jsem střídal s větou „Chcete se mnou dnes tancovat“? Když tímto obřadem prošlla celá skupina, rozešli jsme se po směru po obvodě kruhu a usedli jsme před svůj kamen.

John začal bubnovat, ale zvuk jeho bubnu ke mně doléhal velice slabě, byl přerušován větrem, a tak jsem začal do svého miláčka bouchat také. Postupně jsem se dostával do energie lidí a kamenů až nás stříbrná energie místa přikryla všechny svou pokličkou.

Přátelé se zdvihali k tanci, tančili a padalli a já jsem viděl sám sebe jak padám při jednom regionálním cvičení, které řídil kdysi dávno Tomáš Morcínek. Vstal jsem, a šel jsem tančit s energií a nic se nestalo. Kameny se netočily a já zakotvený v první čakře jsem neupadl. Po několika pokusech navíc nám John v krátkém sharingu řekl, kde děláme chyby a co je důležité v tomto cvičení.

Vrátili jsme se na svá místa, a obřad začal nanovo. Když jsem vstoupil do kruhu, řídil jsem se instrukcemi. Odpoutal jsem se od mého točení, cítil jsem se v bezpečí svého zakotvení a najednou jsem uviděl energii kamenů. Zastavil jsem se a kameny popoběhly zprava do leva o tři místa a vrátily se nazpátek. Krátce jsem se pomalu roztáčel a zastavil . Jev se opakoval. Ještě jsem to vyzkoušel několikrát a příběh se opakoval i po jedné otočce.
Byl jsem nesmírně šťastný a připadal jsem si jak po opičce.

Zastavení šesté – baptisterium.

Jdeme prozkoumat energii Apollonovi linie. Meditační chůzí přicházím ke keltské svatyni – studánce, prameni léčivé vody nad kterou ve 13 stol. byla postavena skromná stavba – křtitelnice obdélníkového půdorysu, při delších stranách kamenné lavice, pramen a proti prameni lavice a vstup. Na kratších stranách pramen s odtokem vody v kamenném korytu, a proti němu vyvýšená kamenná plošina. Kamenné zdi dnes končí ve výšce asi jeden a půl metru.

Pramenu se přisuzují lečivé schopnosti. Zvláštností místa je, že Linie Apollona v místě vývěru pramene mění směr.
Přicházím mezi posledními a usedám na lavici vlevo od vstupu. John vypráví vše co ví o místě, o prameni, o vodě, o léčivých účincích místa.

Začínám se ponořovat do ticha meditace, ve které vytékající voda je jejím hudebním doprovodem a oslovuji víly.
Zavírám oči a okamžitě mi přicházejí barvy. Z místa, kde jsem před chvilkou viděl pramen s vodou (po pravé straně), vychází obloukovitý proud duhových barev končící v modrém světle. V intervalu cca dvou nádechů, se duha změnila v červenou barvu, která přebarvila celý obraz na červenou barvu, který vzápěti začla přebarvovat modrá barva ve které se postupně udělala další duha. A takto to pokračovalo do doby než jsem vstal, a šel jsem předat studánce svou afirmaci, přání toho, co má být léčeno.

Od studánky jsem odcházel jako jeden z posledních. Pro mne setkání s touto svatyní bylo jedno z nejsilnějších setkání s liniovou energií.

Zastavení sedmé - den pátý.

Prší, ale na jižním pobřeží je prý hezky. Tak vyrážíme. Cesta je naplánovana na útesy pod Koncem Světa, do míst, kde vstupuje na půdu Anglie linie sv. Michala. Od minibusu vylézáme na útesy, kde nás ofukuje pěkně svižný vítr. Moře je podstatně více rozbouřené než v minulých dnech.
Pro mne je tento den význačný tím, že se ve mně probudil vševěd – pronesl jsem na útesech před společností památnou větu: „Nikdy nečůrejte proti větru“! Po čase, když to šlo, jsem si stoupl po větru a uvolnil jsem se do močení.V tom samém okamžiku začlo mžít. Pomyslel jsem si: „Bude duha“. A najednou mi to seplo. Autopissing. Byl jsem durch- vlhkost byla rozložena od poklopce, až po temeno hlavy a dolu k nohám podle zákona - ubývala se čtvercem vzdálenosti od vadžry spočívajícího v pravé ruce. Pravda je ta, že proud se země vůbec nedosáhl. Začal jsem se loudat za ostatními a předstíral jsem , že hledám kameny. V tom větru jsem osychal poměrně velice rychle. Přesto jsem ale zaplatil daň- nevím, kde Michalova linie vstupuje do Anglie.

Z toho plyne poučení:

Při větším větru nečůrej proti větru, ale ani po větru. Jistějši je usednout na zem a pustit to do mechu.

Se skupinou jsem se spojil po půl hodině při sestupu s útesů k nádherné pláži. K pobřeží se valily s hukotem třímetrové vlny a jak narážely na podvodní skaliska a mělčiny, tak ztrácely svou energii. Přesto jsem si ale zaplaval ve skalní průrvě - štěrbině, do níž z jedné strany narážely ty vlny a z mé strany již byla klidná laguna. A do té jsem se s chutí nahý ponořil.

Příhodu jsem si nechal pro sebe.

Zastavení osmé - den sedmý - visionquest.

Zvolil jsem spolu se Srdcem Bílé Skály Logan Rock. John nás po jedné hodině dovezl do vesnice, kde jsme při první návštěvě Obřího hradu usedli do minibusu a vraceli se domů, řekl „ve čtvrt na osm“ a zmizel. A já si vzápětí uvědomil, že mám jenom buben a spacák , a že nemám ani pas, ani peníze, ale ani telefon a adresu místa, kde jsem do této chvíle ztrávil týden svého života.

Již na cestě k meditačnímu místu jsme se rozdělili. Já jsem šel napřed a zvolil jsem místo po pravé návětrné straně, s výhledem na útesy s Obřím hradem a na rozbouřené moře. Vlny jsem odhadoval kolem šesti metrů, vítr se mnou cloumal v silných poryvech. Celá scenerie byla doplněna o nesmírný hluk způsobený větrem a vodou ve kterém nebylo slyšet ani houkání výstražné bojky. Připadal jsem si, jako kdybych stál vedle startujícího tryskáče.
Nejdřív jsem si užíval větru, roztáhl jsem paže a položil jsem se na něj a společně s tímto pocitem svobody letu jsem pozoroval valící se vodu pode mnou. Potom jsem našel místo pro meditaci. Od útesů a valicího se větru mne
chránil od západu vyčnívající podlouhlý kámen čtyřicet centimetrů vysoký a na severu vyčníval ze země vrcholek skaliska, a to vše bylo srostlé s plochou skálou.

Když jsem si živlů dostatečně užil, přemístil jsem se na výše popsanou skální plošinu, začal jsem bubnovat a hovořit s duchy místa. Potom jsem bubnoval , tančil a zpíval do konce.

Když jsem se vrátil, seděl jsem na zemi s bubnem ležícím na pravé noze. Po krátkém spočinutí, jsem začal připravovat místo, zajistil jsem oděv a boty, připravil spacák a doplnil chybějící směrové kameny, vstal a začal jsem přivolávat šest směrů. Zvuk hlasu s magickými silnými slovy, zvuk bubnu a svist větru a stálý hlomoz způsobily, že jsem dostal strach z mé drzosti: „ co si ten malý červ dovoluje „ - ale to byla jen má mysl, která mi tak dávala na jevo „ Ještě jsem tady“.

Po přivolaní směrů jsem usedl a po krátkém spočinutí jsem vyslovil svůj záměr: „Prosím tě východe, západe, jihu a severe, ukažte mi silová zvířata směrů, abych se poučil. Atˇ přijdou“. Poté jsem celý prokřehlý vlezl do spacáku. Než jsem zavřel oči a zavázal je šátkem, stál a plachtil nade mnou dlouhou dobu svobodný racek. Když oči zavřu vidím ve většině případů barvy.

Viděl jsem barvy. Červená mazala valéry jasných sytých barev , žluté, zelené, modré a od dalšího modrého pole to začínalo nanovo. To trvalo velmi dlouho a najednou se energie zastavila v modrém spektru, které začalo postupně tmavnout v ocelově šedou pohybující se masu vod, ve které najednou od jihu připlouvají desítky vorvaňů a já mám pocit, že voda kterou vydechují padá na mou tvář. Obraz mizí a od západu přichází obrovská želva a zůstává stát na pravé straně (západ) obrazu.

Potom se dlouho neděje nic. Ležím v klidu, dýchám a nemám žádné požadavky. Pojednou se stříbrné pole začne vířit a lehce šednout a od východu přilétají dva sokoli, kteří se vzájemně proplétají v letu kolem sebe, jakoby se milovali v divokém reji - to byl můj původní výklad, dnes, když si to vizualizuji mám pocit, jako kdyby se prali o kořist. Obraz se vzápětí mění- od severu přibíhá kůň, ve stříbrném poli se zjevuje bílý, ale já najednou sedím na hřbetě koně se stříbrně černou hřívou (antracit), který se mnou cválá od severu k jihu-před očima mám jeho hlavu a vlající černou hřívu, jejíž žíně mně šlehají do obličeje. Obraz zmizí, směry mne daly zprávu. Pomalu se vracím, protahuji se, otvírám oči a odhaduji čas na něco před pátou. Napiju se. Venku je stále stejně a tak zalézám do tepla spacáku. Okamžitě jsem se vrátil. Užívám si zobrazené energie, když tu obraz zešedne a já vidím před sebou skálu, za kterou se pohybují krásné kulaté uši s částí hlavy. Očekávám, že to bude úžasné zvíře, nejméně americký lev-puma nebo prostě nějaká úžasná kočka jako puma. Jsem napjatý jak toto skončí. Když tu najednou to vykouklo a byla to myš, kterou jsem já viděl jako kdybych byl taky myš. Prostě myš viděná z myšího horizontu. Koukla na mně a zmizela na západě. Skála se rozplynula v šedostříbrný jiskřící obraz, do kterého ze západu se vysunula obrovská hlava bílého ledního medvěda.

Vše se opět změnilo v stříbřitě lesknoucí obraz a já jsem ležel a znovu a znovu jsem se vracel k tomu co jsem viděl. Po čase jsem se posadil, sundal jsem šátek z očí a zrušil jsem kruh. Začal jsem s pomocí bubnu děkovat a propouštět jednotlivé směry. Vítr stále dul, poučen minulostí přemístil jsem se ze skály na mech, usedl jsem do něj a ulevil si. Čas jsem odhadl na po půl šesté. Vrátil jsem se na skálu, začal jsem bubnovat s nohama ve spacáku a děkoval jsem duchům místa za přijetí.

Bubnoval jsem až do příchodu Srdce Bílé Skály. John přijel přesně na minutu. Poselství silových zvířat mi druhý den při sharingu rozklíčoval John.

Chvějící Hlas

 

Toto vše se událo v magickém Cornwallu.

Děkuji všem účastníkum skupiny Tonnymu, Lin, Liz, Marion, Ursule, Gabi, Daně, Milanovi a Jitce za vzájemnou podporu, toleranci a přijetí.

Zejména pak děkuji Johnovi za jeho učení a zejména za jeho sharingi, Liz za jeji spoluúčast na tomto učení a Gabi za překlad.

Všem účastníkům dohromady, pak za úžasné chvíle při přípravě dobré stravy- snídaní, obědů a večeří pod taktovkou Liz a Gábi.

Dále přeji těm, co budou číst tuto zprávu, aby se jim podařilo prožít podobné zážitky, jaké se přihodily všem účastníkům tohoto setkání.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...


07. 08. 2019:

Zakladatel ODS a hudebník Petr Štěpánek: "Když policie mlátí lidi v Moskvě nebo v Hongkongu, naše média se mohou přetrhnout. Když policie mlátí lidi v Barceloně nebo v Paříži, není třeba to ukazovat...
Když policie mlátí lidi v Moskvě, ministr zahraničí Petříček spěchá psát protestní nótu. Když policie mlátí lidi v Paříži, ministr zahraničí Petříček ani nemukne. Už tomu rozumíte?
Vítejte v Zemi dvojího metru!
"

Celý článek...


24. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Osobní zkušenost je nepřenosná, a ti, kteří pamatují časy, kdy si u nás lidé byli vcelku rovni, byť v nedostatku, jsou nekompatibilní s generacemi, které už za samozřejmost považují hlubokou sociální nerovnost a nespravedlnost a mají za přirozené, že je člověk člověku vlkem. Kdo pamatuje časy, kdy „bez práce nebyly koláče“, těžko akceptuje generace, které pracujícím člověkem pohrdají. Budoucnost samozřejmě patří mladým, ale nějaký čas ještě, zahleděni do mobilů, budou zakopávat o nás, co jsme tu zbyli jako svědci zaniklého světa...
Odkaz 17. listopadu je dávno „zavražděn“ jeho protagonisty, takže by zmínění pánové
(Zeman a Babiš) museli zamordovat mrtvolu. Přiznávám, že mi to nekonečné okopávání premiérových a prezidentových kotníků už připadá trapné...
To, co se označuje termínem liberální demokracie, není nic jiného, než starý známý kapitalizmus, který dnes má globální ambice. Liberální demokracie je prorežimní ideologie, podporovaná mediálním mainstreamem a jak je tomu za všech režimů, i ten liberálně demokratický je o sobě pevně přesvědčen, že je něco lepšího, respektive to nejlepší, k čemu společnost mohla dorůst...
Z jedné strany jsme svědky toho, jak se bagatelizují tradice a boří přirozený řád, z druhé strany dostávají zelenou nejrůznější deviace a devianti. Považuji liberální demokracii za politický nešvar, kterému je nejvyšší čas se vzepřít obranou přirozeného světa..
"

Celý článek...


22. 07. 2019:

Vidlák: "Před několika dny jsem si přečetl u Terezy Spencerové, že americké děti se nejvíc chtějí stát youtubery a čínské děti se nejvíc chtějí stát astronauty. Tedy tchaikonauty. Petr Kubáč uváděl v jednom ze svých článků krásný příklad proč dnes tolik lidí studuje sociologii, ale skoro nikdo se nechce stát instalatérem. Inu, pokud vám jako instalatérovi potečou trubky, tak všichni vědí, že jste blbec. Když jako sociolog budete celý život kecat kraviny, nikdo to nepozná...
Inu, všichni chtějí být youtubery, sociology, manažery a to proto, aby se nepoznalo, že nic neumějí a k ničemu vlastně nejsou...
"

Celý článek...


20. 07. 2019:

Sobotní postřehy Terezy Spencerové:
• nejvíc amerických a britských dětí se chce stát youtubery, zatímco nejvíc čínských dětí astronauty… fascinující…
• Huawei už nehledá náhradu za operační systém Android od Googlu… vlastní operační systém Hongmeng ponechá pro použití mimo smartfouny… znamená to, že Trumpova administrativa Googlu povolila s tím „supernebezpečným“ Huawei dál spolupracovat?...
• Rusko vede tajné rozhovory s Nizozemskem v souvislosti s vyšetřováním tragédie malajsijského boeingu z roku 2014 nad Donbasem… o čem? nikdo neví, je to tajné…
• jen co USA kvůli nákupu ruských protiraketových systémů S400 vyřadily Turecko z programu stíhaček F35, přišlo Rusko s nabídkou stíhaček Su35…

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!