Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 14. 10. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Kryl:
1. Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou:
ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou,
ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce,
a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce.

2. Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky,
brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky,
farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky,
my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

3. Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda,
zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda,
král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem,
pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

4. Demokracie panuje od Aše po Humenné,
samet i něha v pánu je a zuby vylomené,
dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí,
zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

5. Demokracie dozrává do žaludečních vředů,
bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů,
a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu,
že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2659x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2626x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2574x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2503x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2419x)
Upozornění
(28. 11. 2016, 2374x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Cesta každého k duchovnosti je jeho vlastní ... není "jediné cesty" k Bohu.


Převzato (/www.innerenergies.org) - Duchovno - 16. 07. 2010 (3372 přečtení)

Před zahájením této cesty jsme všichni nějak plánovali.....Před zahájením této cesty jsme všichni nějak plánovali. Děti prováděly výzkum USA, hledání zajímavých a vzdělávacích míst k návštěvě a já jsem se poohlížela po kempech, místech přírodních krás a míst v USA které jsou považovány za posvátné.

Myslela jsem, že je to důležité pro dovršení vzdělání s přiblížením se k Přírodě a Duchu (Spirit). Brzy jsem zjistila, že jakékoli vzdělávání by nemělo postrádat tuto dvojici, A, obojí je složitě propojeno..

Jak jsme křižovali zemí, zahrnuli jsme návštěvy posvátných míst do našich pravidelných "exkurzí." Mnoho míst bylo státem nebo celonárodně chráněných a dokonce mělo informační centra s informacemi o kultuře lidí, kteří žili v této oblasti. Ačkoliv někdy jsme nalézali tato místa pouze pocitem uvnitř.

Nasloucháním našim instinktům jsme se přiblížili k přirozené vnitřní práci na Zemi. Mohli jsme "cítit" naši cestu na místa a zakoušet čas a směr. Často se lidé a jiné druhy "pomoci" objevovali jen tak po cestě ... i když jsme si "pomocníky" ani nemuseli uvědomit.

Když jsme dorazili na posvátné místo, chtěli jsme se držet za ruce v kruhu, říci modlitbu Stvořiteli, který nám umožňuje, abychom tady byli a nechat kámen nebo krystal jako "obětinu" Zemi (jako peníze dané do kostelní pokladničky). Než jsme začali meditovat jsme měli pár standardních řádků naší vděčné modlitby:

"Děkujeme ti Stvořiteli že nám umožňuješ být zde.
Doufáme, že tato obětina nese naše modlitby
Naděje a Lásky všem kteří to potřebují
ve znepokojivých časech. "

Pak jsme mlčky seděli několik minut. Já jsem pomáhala uvolnit se, vyčistit mysl a "naslouchat" tomu, co Země, Bůh nebo některý z Těch před nimi může chtít "říci." Doufala jsem, že vštěpuji dětem smysl pro meditaci a hlubokou modlitbu, kdy mohou začít naslouchat svému nitru a rozvíjet smysl pro spojení s Velkým Bytím v každé živé bytosti.

Asi po roce jsem zjistila že naše cesta je "mise" mnohem hlubší, než jen učení ....

Když jsme se vrátili na Floridu po první části naší cesty, prostřednictvím společného přítele jsem potkala ženu Původní krve. Vyprávěla jsem jí o našich cestách a co jsme dělali, a ona spolu s kmenovým náčelníkem Floridy měla pocit, jako kdyby jsme byli na "větší misi." Všichni jsme měli podobné sny/vize o tom, že přineseme novou energii na americkou půdu, skrze krystaly a modlitby jsme vytvořit "mřížku" láskyplné a léčivé energie, aby byla k dispozici pro všechny, kteří jí potřebují cítit. Včetně samotné Země.

Vždyť jsme Ji všichni zneužívali až na okraj propasti, a teď je to další generace, která se bude snažit, aby Ji zachránila ve světě rozpínání se všemi druhy znečištění a všech druhů požitkaření, negativity a dokonce i beznaděje. Je to také příští generace, která bude zodpovědná za přinesení změn do bytí v postojích a životním stylu - s respektem, péčí a láskou ke Všemu Živému, Zemi a Stvořiteli/Bohu.

22. září 2008, s vedením naší Původní rodiny jsme se zúčastnili s modlitbou a krystaly výsadby posledních semen duchovní části této cesty. Máme "propojena" všechna místa skrze modlitbu a milující záměr léčit a skrze píseň, vytvořenou mým nejstarším synem a mnou výslovně pro tento obřad. Píseň obsahuje tato slova (v Algonquin):

Ah-ah tak-Chee tapalot TAH
(Máme lásku)
Adaneedah toolah
(na pomoc Zemi)
Ah-tak nee-ez Tay Chee ahtn
(Víme, že ji potřebuje)
Weel-ah wuskie Go-wah
(pro své znovuzrození; nový tanec)

Navštívili jsme kolem 80 posvátných míst po celém Želvím ostrově (Turtle Island - Severní Amerika) na pěstování milující energie v modlitbě, krystalech, obřadech a prostřednictvím naší písně. Fotky z mnoha z těchto míst jsou níže, (na originální stránce) stejně jako mapy a seznam. Doufám, že tyto obrázky vám pomohou k "Ztotožnit se s vaším Božským."

Mír a Lásku mé sestry a bratři. My VŠICHNI jsme spojeni ....

Wendy (Nový Vítr - New Wind)

 

převzato z http://www.innerenergies.org/id26.html

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 10. 2019:

Ekonomka Markéta Šichtařová: "Ministerstvo práce a sociálních věcí se vytasilo s třicetistránkovou příručkou pro provozovatele takzvaných mikrojeslí. Příručka obsahuje instrukce, jak batolátkům vymýt mozek a udělat jim binec v jejich pohlaví. Nabádá k tomu, aby se během her ‚potíralo rozdělení na muže a ženy‘. Aby se klukům stejně jako holčičkám dávaly panenky a holkám zase autíčka...
Proč stejný druh lidí zbožňuje a hájí Gretu, jejíž loutkovodiči v podstatě vyzývají k diktatuře? Proč stejný typ lidí je ochoten uvažovat o tom, že se (pro začátek) ve školních jídelnách zakáže maso? Proč tihle lidé obyčejně hájí norský Barnevernet a byli by nejraději, kdyby se zavedl i u nás?...
"

Celý článek...


03. 10. 2019:

Zemřel Karel Gott - komentář z Internetu: "oceňuji jeho pracovitost, laskavou lidskou stránku, rozhled i to, že po roce 89 se nedal ke zlodějům, neobrážel VIP dýchánky kavárny, žádné politické uskupení si ho nekoupilo. Vytvářel v zahraničí o republice dobrý obraz, vydělal státu spoustu valut, danil doma, ne v daňovém ráji. Zůstal svůj.
Mrkl jsem jen na minutku jinam a už to jede. Knížepán, Klvaňa, Stanjura, Bělobrádek, Šídlo, Roman Týc, Jakub Janda, že prý zpíval i v Rusku a za komunistů.... u jiných, co se dnes angažují na správné straně, to samozřejmě nevadí. Vytáhli i autistu, kdysi dětského maskota Trautenberga, Mikiho Kotase. Jsem zvědavý, co na to bojovník proti sochám z Prahy 6 nebo Milionové chvilky... Nic pozitivního nedokázali, proti Goťákovi jsou ubožáci. Lumpové, co stojí proti vlastnímu národu, se přede všemi zase veřejně odkopávají...
"

Celý článek...


29. 09. 2019:

Jiří Zimola: "Hroutí se mi svět. Svatý Václav nežil, Koněv neosvobodil a Červená Karkulka sežrala vlka. Ještěže mi na nezávislé veřejnoprávní ČT vysvětlí, jak mám zacházet s fake news! :-)"

Celý článek...


27. 09. 2019:

Novinářka Lucie Groene Odkolek: "Miloš Zeman by za normálních okolností určitě přišel položit květiny, ale logicky nechce, aby vzpomínka na rok 1989 byla opět zneužita k projevům „pohrdání Zemanem“. Místo zpráv o oslavách 30. výročí 17. listopadu by se na první stránky tisku dostali ti, kteří mediálně nejúčinněji urazili prezidenta. Do situace, kdy prezident raději zůstane doma, nás tedy dostali právě ti, co si o sobě z nepochopitelných důvodů myslí, že jsou slušnější než Miloš Zeman, a potom se před novináři předvádějí v trapnostech..."

Celý článek...


24. 09. 2019:

Jana Bobošíková: "Dokud se nenajde většina ve Sněmovně, která by jasně prohlásila, že Česká televize neplní svou zákonnou funkci – tedy poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názoru – jsou tyto diskuse zbytečné. Jediný, kdo může změnit současný stav zpravodajství a publicistiky České televize, jsou poslanci. Ti ale, přestože často deklarují nespokojenost s Českou televizí, odvahu situaci řešit nemají. Česká televize je nyní skutečně nezávislá v tom smyslu, že si děla co chce, protože ti, kdo mají vynucovat dodržování zákona o ČT, na svou povinnost rezignovali..."

Celý článek...


17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!