Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 02. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Mark Twain:
Někdy váhám nad tím, jestli svět řídí chytráci, kteří si s námi hrají, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2984x)
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 2004x)
Jaká je ta správná cesta?
(18. 03. 2021, 1933x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 1906x)
Vzkříšení víry a naděje
(05. 04. 2021, 1734x)
Trhliny v mlze
(30. 03. 2021, 1643x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Channel Four čelí oficiální kritice za film "The Great Global Warming Swindle"


Převzato (www.blisty.cz) - Společnost a vztahy - 26. 07. 2008 (4631 přečtení)

Britská televize Channel Four zkreslila výroky čelných světových klimatologů v kontroverzním filmu Martina Durkina The Great Global Warming Swindle, který tvrdil, že globální oteplování je spiknutí a podvod. To je verdikt, který tento týden vydá po 15 měsících bedlivé analýzy britský státní regulační orgán pro sdělovací prostředky Ofcom. V ČR film uvedl v pražském kině Blaník v červnu 2007 Václav Klaus.


Avšak Channel Four bude tvrdit, že odvysílání filmu bylo oprávněné, protože paralelní vyšetřování stížnosti na údajné nepřesnosti ve výše zmíněném dokumentu, které zkoumalo 131 tvrzení, obsažených ve filmu analýzou na prostoru 270 stran, dospělo k názoru, že Channel Four směrnice pro vysílání neporušil a podstatnou měrou diváky nezmátl.

Obě strany budou tvrdit, že zvítězily v ostré kontroverzi, která zuří v tisku a na internetu od doby, kdy byl tento Durkinův film poprvé odvysílán v televizi v březnu 2007.

Durkinův film ostře kritizovali vědci, kteří tvrdili, že podstatnou měrou zkreslil důkazy ohledně globálního oteplování, že opakoval staré argumenty a zmanipuloval data a grafy ve snaze vytvořit dojem, že je jeho argumentace přesvědčivá.

Mezivládní panel pro klimatické změny IPCC, King a další vědci, včetně dr. Carla Wunsche, klimatologa na Massachussetts Institute of Technology, zaslali úřadu Ofcom stížnosti, že film zkreslil jejich výroky. Ofcom nyní potvrdí oprávněnost všech Kingových stížností a potvrdí také oprávněnost tří z pěti stížností z IPCC. Jednu stížnost z IPCC Ofcom odmítne, oprávněnost jedné potvrdí částečně.

Ve svém verdiktu ke Kingově stížnosti Ofcom konstatuje: "Channel Four neférově připsal bývalému hlavnímu vědeckému poradci britské vlády Davidu Kingovi výroky, které King neučinil, kritizoval ho za ně a nedal mu právo na odpověď."

Ve filmu se praví v závěrečném komentáři, který čte známý a velmi kontroverzní klimatologický skeptik Fred Singer, že "hlavní britský vědec lidem tvrdí, že koncem století bude jediným obyvatelným místem na planetě Zemi Antarktida a že lidstvo přežije jen tehdy, pokud se lidské dvojice přestěhují k plození dětí do Antarktidy. Bylo by to směšné, kdyby to nebylo tak smutné."

King však nikdy nic takového neřekl a Singer si zřejmě spletl jeho názory s názory kontroverzního britského klimatologa Jamese Lovelocka. King však kdysi skutečně uvedl, že "naposledy, co bylo v atmosféře Země tolik CO2, byla obyvatelná jen Antarktida".

Regulační orgán Ofcom analyzoval stížnosti od IPCC na 21 stranách a vydal verdikt, že film "učinil významná tvrzení, ... která zpochybnila důvěryhodnost mezivládního panelu IPCC a neposkytl panelu IPCC včasnou a vhodnou příležitost na vyjádření protinázoru."

Avšak Channel Four argumentuje, že panel IPCC odmítl s tvůrci filmu spolupracovat.

Po odvysílání Durkinova filmu konstatoval Wunsch, že pořad "předstíral, že jde o vědecký dokumentární film, avšak mělo by se to považovat za politickou polemiku" a že byl Durkinův film "tak blízko politické propagandě jako nic jiného od druhé světové války".

Wunsch si stěžoval, že byl podveden, aby ve filmu vystoupil, a že jeho výroky byly zkresleny střihem.

Verdikt Ofcomu zní v tom smyslu, že Wunschovi byly poskytnuty falešné informace ohledně tónu a obsahu filmu, ale že jeho názory byly ve filmu citovány přesně.

Channel Four ospravedlnil odvysílání tohoto filmu argumentem, že Durkinův film byl užitečným příspěvkem k aktuální debatě, zdůraznil, že Channel Four má tradici vysílání ikonoklastických pořadů a že odvysílal i celou řadu pořadů argumentujících, že klimatické změny způsobuje člověk.

Autoři filmu tvrdí, že po odvysílání filmu telefonoval do televize rekordní počet diváků, kteří filmu vyjadřovali podporu v poměru šest ku jedné. Durkinův film se posléze prodal do 21 zemí světa a globálně byl navzdory protestům vědců vydán na DVD.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!