Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 04. 04. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Honoré de Balzac:
Za každým velkým majetkem se skrývá zločin.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2344x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2309x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2286x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2262x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Co dokáže strach a jak na něj vyzrát


Šaman - Duchovno - 17. 01. 2012 (4714 přečtení)

Žijeme ve vězení, které jsme si sami postavili, které nám nedovolí žít svůj život. Nemyslím těď žít bez zábran, bez morálních zákonů, bez svědomí. Myslím jen žít podle svého naturela, podle toho, s čím jsme přišli na svět.


Rozvíjet své vlohy a né plnit přání rodičů. Kdo z vás to nezná, že rodiče vybírají svým dětem povolání. Já jsem… to a to (doktor, zámečník, švec) a ty budeš dělat to samé. Řemeslo se dědí z otce na syna, znáte to, ale kdo se kdy zeptal dítěte, co chceš ty, koho zajímalo, že má přání a nebo zájem o něco odlišného. A do konce života pak žijeme to, co nám vybrali jiní. Krásná představa. Plnit něčí představu 35 let ze svých 70 let, co mám zde vyměřeno. Já vím, vás se to netýká, ale víte o čem píšu. O vašem, ano i o tvém strachu něco změnit.

Nebo vy nepatříte mezi ty, kteří každé ráno vstávají do práce, každé ráno nechtějí vylézt z postele a čekají na víkend. A nebo patříte mezi vyvolené, kteří se nebojí riskovat a dělají co je baví. Práce koníčkem. A chce to velkou odvahu jít za svým snem. Každý kdo chce psa bít si hůl najde. I vy můžete nesouhlasit, copak to jde, v dnešní době najít práci, aby mne uživila,aby mne bavila, aby … aby… Jde to, a není potřeba měnit práci. Jediné, co můžete v životě změnit jste vy sami. Změnte své názory a najednou se vám začne v práci líbit, váš šéf bude ten nejlepší šéf na světě. Stačí si představit sebe na jeho místě. Né jako, a já bych všem dovolil, já bych byl férovéj šéf atd. myslím skutečně jak vy by jste to dělali, aby vše fungovalo, firma vydělávala, a vy jste vzali svůj díl zodpovědnosti na sebe. A najednou vidíte, že musí být přísný… atd. Chápete, tu práci jsem si vybral sám, nikdo mi nedržel zbraň u hlavy a říkal mi budeš dělat za tolik a tolik peněz a vy jste to museli podepsat. Myslím si že né, že VY sami jste s tím souhlasili, tak ted nebuďte negativní. Prostě jste si měli říct o víc peněz, a když by nesouhlasili, mohli jste hledat dál. Věřte tomu, že by jste ji našli. Ale váš strach vám to nedovolil.

Je to o víře. O víře v sebe sama. Ale proč si nevěříme, protože se bojíme, co by tomu řekli jiní, nebo doma nebo máme mnoho jiných podob strachu, čeho jsme se báli. A ty mříže vašeho vězení jsou pevné, kované společenskými zvyky, stylem našeho života, našim životním postojem, naší konzumní společností a naší touhou po pohodlím… Jak ale ty mříže zbourat. Změnte se, změnte své názory, představy. Žijte teď a tady. Jak na to. Je to tak jednoduché, ale tak těžké. Někdo mi říkal, že mám dělat to a to, ale já to tak necítím, chtěl bych udělat to jinak. Tak se soustřed na ted a tady. Není nikdo, kdo by ti něco říkal. Prostě když jdu, myslím na chůzi, pozoruji okolí, poslouchám hudbu ve sluchátku, pracuji tak, že nemyslím co budu večer vařit, nebo co bylo včera v televizi. Soustředím svou pozornost na tuto chvíli. Plně se soustředím a na nic jiného se snažím nemyslet.

To samé v práci. Myslím jen pozitivně, proč chodím do práce, přece proto, abych uživil někoho, koho miluji, a nebo jiný, ale stejně pozitivní postoj. Přece tam nechodím kvůli majiteli, ale jen kvůli svému přání, které si tím mohu splnit, něco si pořídit za vydělané peníze. Vždy ale dělám jen to, co si myslím, že je správné. Jak změnit programy našeho chování a jednání je na další povídání.

Teď bych vám jen poradil, jak si udržet pozitivní přístup k životu. Máte starosti, deprese, nebo jen blbou náladu. Naše mysl funguje dvoukolejně. Máme tam dvě koleje, pozitivní a negativní. A záleží po které koleji právě jedu. Ale jen já přehazuji výhybky. Jsem na negativní koleji, tak si to musím nejdříve uvědomit a pak to změnit. A jak se to mění, přehazuje výhybka. Najdi si v životě něco ale opravdu pozitivního. Co tě ještě dnes hřeje u srdíčka. Třeba vánoce v dětství, nebo první lásku. Udělej to teď hned, a najednou zjistíš, že se usmíváš. Právě jsi přehodil výhybka na pozitivní kolej. Tuto vzpomínku neustále rozvíjej celý zbytek života. Vzpomínej si na další a další detaily a když budeš na negativní koleji, tak si na to vzpomeň. Máš deprese, kdykoliv začínám myslet na to, co ty deprese vyvolalo, snažím se silou vůle myslet na něco jiného. Neřešit to, ale vědomě, plně soustředěně něco dělat, a po chvíli zase sklouznu na myšlenky, které vyvolali deprese a zase se soustředím na nějakou činnost + snažím se přehodit výhybku.

Strašně moc pomáhá vyvolat si na tváři úsměv. Je to jen škleb, bez emocí. Ale skus to, a zjistíš, že tato hra svalů ovlivnila myšlení a máš lepší náladu. Stejně jako mysl ovlivní můj výraz, dostanu smutnou zprávu a všichni vidí, že jsem smutný. Výraz tváře změnila naše psychika, ale ono to platí i obráceně. Výraz tváře, hra svalů, změní i naši psychiku. Nechci do práce, chvíli se usmívej a hledej na práci to pozitivní. Že se najím, že.. a stále se usmívej. A víš co jsi udělal. Právě jsi zboural jednu mříž tvého vězení. Mříž negativity. Bude-li příště, tak napíšu, jak vlastně negativita působí na každou bunku našeho těla. Jednoduše nás zabíjí.

Šaman Jožka

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,86 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 2 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!