Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 18. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Charles de Gaulle:
Evropu nesjednotí evropští státníci, ale Číňané.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3118x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2588x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2559x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2501x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2434x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Co dokáže strach a jak na něj vyzrát


Šaman - Duchovno - 17. 01. 2012 (4561 přečtení)

Žijeme ve vězení, které jsme si sami postavili, které nám nedovolí žít svůj život. Nemyslím těď žít bez zábran, bez morálních zákonů, bez svědomí. Myslím jen žít podle svého naturela, podle toho, s čím jsme přišli na svět.


Rozvíjet své vlohy a né plnit přání rodičů. Kdo z vás to nezná, že rodiče vybírají svým dětem povolání. Já jsem… to a to (doktor, zámečník, švec) a ty budeš dělat to samé. Řemeslo se dědí z otce na syna, znáte to, ale kdo se kdy zeptal dítěte, co chceš ty, koho zajímalo, že má přání a nebo zájem o něco odlišného. A do konce života pak žijeme to, co nám vybrali jiní. Krásná představa. Plnit něčí představu 35 let ze svých 70 let, co mám zde vyměřeno. Já vím, vás se to netýká, ale víte o čem píšu. O vašem, ano i o tvém strachu něco změnit.

Nebo vy nepatříte mezi ty, kteří každé ráno vstávají do práce, každé ráno nechtějí vylézt z postele a čekají na víkend. A nebo patříte mezi vyvolené, kteří se nebojí riskovat a dělají co je baví. Práce koníčkem. A chce to velkou odvahu jít za svým snem. Každý kdo chce psa bít si hůl najde. I vy můžete nesouhlasit, copak to jde, v dnešní době najít práci, aby mne uživila,aby mne bavila, aby … aby… Jde to, a není potřeba měnit práci. Jediné, co můžete v životě změnit jste vy sami. Změnte své názory a najednou se vám začne v práci líbit, váš šéf bude ten nejlepší šéf na světě. Stačí si představit sebe na jeho místě. Né jako, a já bych všem dovolil, já bych byl férovéj šéf atd. myslím skutečně jak vy by jste to dělali, aby vše fungovalo, firma vydělávala, a vy jste vzali svůj díl zodpovědnosti na sebe. A najednou vidíte, že musí být přísný… atd. Chápete, tu práci jsem si vybral sám, nikdo mi nedržel zbraň u hlavy a říkal mi budeš dělat za tolik a tolik peněz a vy jste to museli podepsat. Myslím si že né, že VY sami jste s tím souhlasili, tak ted nebuďte negativní. Prostě jste si měli říct o víc peněz, a když by nesouhlasili, mohli jste hledat dál. Věřte tomu, že by jste ji našli. Ale váš strach vám to nedovolil.

Je to o víře. O víře v sebe sama. Ale proč si nevěříme, protože se bojíme, co by tomu řekli jiní, nebo doma nebo máme mnoho jiných podob strachu, čeho jsme se báli. A ty mříže vašeho vězení jsou pevné, kované společenskými zvyky, stylem našeho života, našim životním postojem, naší konzumní společností a naší touhou po pohodlím… Jak ale ty mříže zbourat. Změnte se, změnte své názory, představy. Žijte teď a tady. Jak na to. Je to tak jednoduché, ale tak těžké. Někdo mi říkal, že mám dělat to a to, ale já to tak necítím, chtěl bych udělat to jinak. Tak se soustřed na ted a tady. Není nikdo, kdo by ti něco říkal. Prostě když jdu, myslím na chůzi, pozoruji okolí, poslouchám hudbu ve sluchátku, pracuji tak, že nemyslím co budu večer vařit, nebo co bylo včera v televizi. Soustředím svou pozornost na tuto chvíli. Plně se soustředím a na nic jiného se snažím nemyslet.

To samé v práci. Myslím jen pozitivně, proč chodím do práce, přece proto, abych uživil někoho, koho miluji, a nebo jiný, ale stejně pozitivní postoj. Přece tam nechodím kvůli majiteli, ale jen kvůli svému přání, které si tím mohu splnit, něco si pořídit za vydělané peníze. Vždy ale dělám jen to, co si myslím, že je správné. Jak změnit programy našeho chování a jednání je na další povídání.

Teď bych vám jen poradil, jak si udržet pozitivní přístup k životu. Máte starosti, deprese, nebo jen blbou náladu. Naše mysl funguje dvoukolejně. Máme tam dvě koleje, pozitivní a negativní. A záleží po které koleji právě jedu. Ale jen já přehazuji výhybky. Jsem na negativní koleji, tak si to musím nejdříve uvědomit a pak to změnit. A jak se to mění, přehazuje výhybka. Najdi si v životě něco ale opravdu pozitivního. Co tě ještě dnes hřeje u srdíčka. Třeba vánoce v dětství, nebo první lásku. Udělej to teď hned, a najednou zjistíš, že se usmíváš. Právě jsi přehodil výhybka na pozitivní kolej. Tuto vzpomínku neustále rozvíjej celý zbytek života. Vzpomínej si na další a další detaily a když budeš na negativní koleji, tak si na to vzpomeň. Máš deprese, kdykoliv začínám myslet na to, co ty deprese vyvolalo, snažím se silou vůle myslet na něco jiného. Neřešit to, ale vědomě, plně soustředěně něco dělat, a po chvíli zase sklouznu na myšlenky, které vyvolali deprese a zase se soustředím na nějakou činnost + snažím se přehodit výhybku.

Strašně moc pomáhá vyvolat si na tváři úsměv. Je to jen škleb, bez emocí. Ale skus to, a zjistíš, že tato hra svalů ovlivnila myšlení a máš lepší náladu. Stejně jako mysl ovlivní můj výraz, dostanu smutnou zprávu a všichni vidí, že jsem smutný. Výraz tváře změnila naše psychika, ale ono to platí i obráceně. Výraz tváře, hra svalů, změní i naši psychiku. Nechci do práce, chvíli se usmívej a hledej na práci to pozitivní. Že se najím, že.. a stále se usmívej. A víš co jsi udělal. Právě jsi zboural jednu mříž tvého vězení. Mříž negativity. Bude-li příště, tak napíšu, jak vlastně negativita působí na každou bunku našeho těla. Jednoduše nás zabíjí.

Šaman Jožka

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,86 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 2 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!