Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 07. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Mark Twain:
Bůh stvořil člověka, poněvadž byl zklamán opicemi. Pak už na další experimenty rezignoval.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Vzpomeňte si, kým jste
(04. 05. 2022, 1603x)
Rok 2022 a budoucnost
(13. 12. 2021, 1500x)
Láska vítězí
(28. 02. 2022, 1456x)
Cesta duše a cesta člověka
(13. 03. 2022, 1398x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Co mi tantra dala a vzala 4. aneb o mém vztahu k sexu


Eliška Špotáková - Tantra - 25. 07. 2004 (10264 přečtení)

Jednou jsem od přítele dostala mailík s nevyslovenou prosbou. Psal mimo jiné, jak by se ženou byli rádi, kdyby je někdo nafotil v různých erotických pozicích. Já to četla svému muži a on jen pobaveně koukal, jak rudnu a jsem plná rozpaků až pohoršení. Začali jsme to rozebírat a hledat kořeny pocitů, které se objevovaly. Náhle jsem uviděla ty dvě ženy v sobě, co spolu neustále bojují. Jedna vášnivá, přirozená, hravá, radostná, plná lásky k sobě i druhým, a druhá lehce prudérní, chladná, odtažitá, ublížená, kritizující, odstřižená od vlastního těla a sexuality, neustále s bičem v ruce nad sebou samou. Žádná z těch žen nemůže vyhrát. Lépe je potkat se, vzájemně se pochopit a spojit se.Je nádherné uvidět ty dvě ženy v sobě. Je ohromující procítit do morku kostí, že všechen ten odpor k sexu je opravdu jen můj!! Léta a léta jsem nebyla schopna svůj odpor otevřeně identifikovat. S oblibou jsem jej oblékala do šatů zvaných "za to může můj partner, moje negativní zážitky v dětství, vnější okolnosti". Vím, že si vnější okolnosti přitahujeme svým myšlením a jednáním. Jsou vlastně darem, co nás ponouká k probuzení, k vědomému životu. Jenže je úplně jiné "kafe" upřímně a ze srdce přijmout, že všechny ty negativní zkušenosti a bolesti mého života si vytvářím, že mi pomáhají a vůbec mi nechtějí škodit. Musím citovat slova mé přítelkyně Jitky: "I ta bolest tam patří ... bolest z přijmutí, že je to naše. Ale pak ta úleva, já jsem to vytvořila, já to mohu zase změnit." Náhle jsem uviděla, že jsem tu kritizující ženu s bičem v ruce, s odporem k sexu, v hloubi duše zvráceně považovala za jaksi mravně čistou a hodnou obdivu. A hodně z toho ve mně přetrvává. Uvědomila jsem si v sobě hluboké vnitřní puzení okamžitě na krásné milování zapomenout, nějakým způsobem ten prožitek popřít. Našla jsem v sobě přesvědčení, že podlehnout vášni a radosti, znamená projevit slabost. Je to nečisté - nabízí se přímo: "je to hřích". Cítím v sobě odjakživa jakýsi nevyřešený spor s křesťanskou církví, ač jsem se aktivně nikdy s touto vírou nesetkala. Vnímám jen spojitost bez ostřejších obrysů. Zatím plně nerozumím. Uvědomila jsem si i další pocity, které mi brání prožívat milování svobodně, radostně a v plné míře ... např. přesvědčení, že sex ve formě potěšení je určen především pro muže, tudíž jsem se kdesi v hloubi cítila zneužitá a využitá. Zmínila jsem se v posledním článku na téma potěšení, že John Hawken mluvil o tom, jak hluboce je v naší společnosti zakořeněna víra, že ke štěstí lze dojít jen skrze utrpení. Utrpení je považováno za ctnost. Snad i proto je tak lákavé sklouznout do role oběti a z této pozice manipulovat ostatními. John mluvil, já jsem věděla, o čem mluví ... ale až dnes znám podoby těch dvou žen v sobě a mohu je pozvat k dlouhému rozhovoru. Vím, že si budou naslouchat a vím, že radostná, vášnivá a laskavá tu ublíženou, trpící, kritizující, chladnou ženu vyslechne, pohladí, ukonejší.

Během tantrického výcviku jsem se snažila dávat prostor té vášnivé ženě, hledající v životě přirozenost, hravost, radost, potěšení. Teď jsem pochopila, že bez dialogu s ženou plnou utrpení, kterou v sobě ukrývám, nezmůžu nic. Uvědomuji se, jakou cenu teď zpětně pro mne mají rozhovory, které jsme s Johnem a mezi sebou vedli. Byla to semínka pochopení, která začínám sklízet.

Jsem vděčná za setkání svých dvou vnitřních žen, že skončila hra na schovávanou. Léčení začalo.

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Po čtyřech letech (03.04.2008)
Co mi tantra dala a vzala 3. aneb o potěšení (30.05.2004)
Co mi tantra dala a vzala 2. (16.04.2004)
Co mi tantra dala a vzala (11.04.2004)
[Akt. známka: 1,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 2 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!