Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 19. 04. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Havlíček Borovský
Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet nebo chválit

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 2103x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 2020x)
Důležitý mezník
(27. 05. 2021, 1615x)
Cesta za duhou
(09. 06. 2021, 1492x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Co nám říkají naše části těla


Zdenka Blechová (Zdenka Blechová) - Sebepoznání - 02. 05. 2008 (4637 přečtení)

 Ukázka z karet ZDRAVÍ - autorka Zdenka Blechová


Karty vznikly automatickou kresbou a informace k nim mi byly sděleny automatickým písmem. Obsahují hlubokou pravdu o našich orgánech, kterým nevěnujeme v životě pozornost a ony dle našich myšlenkových vzorců strádají. Pokud nezměníme myšlení v souvislosti s danou částí těla, objeví se časem problém v této části fyzicky. Nejdříve se hlásí o slovo myšlenka. Pokud s ní nepracujeme, informace se postupně dostává stále blíže k našemu tělu až se v něm usadí fyzicky. To znamená, že myšlenkový problém se může objevit na našem těle až za 5 let. Vesmír nám dává dostatek času ke změně myšlení. Pokud setrváváme a neměníme ho, přijde nemoc a tato nemoc k nám přichází jako učitel. Co jsme nepochopili, musíme díky nemoci pochopit. Jakmile pochopíme, nemoc odchází. Už zde nemá význam. Všichni jsme napojeni na vesmírný zdroj a díky němu čerpáme denně určité množství energie, které nám má pomáhat v denním životě. Pokud se zaobíráme nepodstatnými věcmi a plýtváme energií, máme jí pak málo a nezvládáme denní záležitosti. Proto je důležité být v harmonii sám se sebou, aby nás zbytečně nepodstatné myšlenky neobtěžovaly a neokrádaly o energii. Na harmonii se dá pracovat mnoha způsoby. A karty zdraví vám svým uvědoměním myšlenkového problému a mantrami na změnu myšlení, mohou pomoci.

V atlantské medicíně věděli, že problémy, které se týkají nohou až po kyčle jsou spjaty s materiálními starostmi, od kyčlí po srdce to jsou psychické problémy a od srdce po hlavu trpí duše. To znamená, duše nám dává jasný příkaz, že nejdeme cestou k sobě, ale od sebe.

Karty obsahují informace o 50 našich orgánech. Zde je ukázka. 

Děloha

Nenacházíš v sobě dost ženskosti, cítíš se nepotřebná a zanedbaná. Chtěla bys, aby o tebe někdo lépe pečoval, ale co kdybys ty přestala zanedbávat sama sebe a začala pečovat o sebe. Udělej si radost maličkostmi, začni cvičit, chodit na procházky, vyjdi si někam s přáteli. Přestaň ulpívat na tom, že tě nikdo nemá rád a začni se mít ráda sama. Jedině tak si získáš znovu obdiv a úctu přátel a ne tím, že budeš nad sebou naříkat. Tvoje děloha je tvůj původ a pokud si znovu neprožiješ sounáležitost sama se sebou, nemůžeš se cítit dobře ani s jinými lidmi a ani se ti nebude vracet vložené úsilí. Je to o tvé hodnotě, začít věřit sama sobě a přestat prahnout po obdivu a slávě druhých. Vždyť ti ostatní se občas potýkají se stejnými problémy jako ty, ale snaží se je řešit a proto se s nimi lépe vypořádají a nemusí strádat nemocí. Tvoje nemoc od tebe žádá více se hýčkat a přestat se chtít nechat hýčkat ostatními. Uvědomuj si svoji ženskost, svůj dar, kterým můžeš přinášet na zem život a nechtěj o něj přijít.

Mantra: Jsem si dost dobrá a mám stále větší pocit, že sem patřím. Cítím se skvěle a ostatní mě naplňují láskou a citem

Dutiny

Trpíš nedůvěrou v okolí. Myslíš si, že ti druzí ubližují a cítíš se nedoceněna. Máš v sobě mnoho otázek a netroufáš si je položit, bojíš se odpovědí. Nejsi přímá v komunikaci, ale pak nedostáváš odpovědi, které bys chtěla. Začni být přímá, neboj se přímé otázky a dostaneš pak přímou odpověď. Když si na to zvykneš, tvůj život se od základů změní a ty začneš život pojímat nově bez zábran k okolí. Potřebuješ posílit sebedůvěru v to, že to dokážeš a proto si začni zpívat mantry, dělat ÓM, můžeš třeba i jen zpívat, číst na hlas. Prodýchávej nos tím způsobem, že si ucpeš jednu dírku a dýcháš jednou dírkou 5 minut a pak to vyměníš. Napojíš se na vnitřní energetická pásma. Je pro tebe prospěšný zdravý vzduch, větrej nejen vzduch, ale i své pocity.

Mantra: Jsem přímá ve všem co dělám a cítím se neohrožená. Mám stále větší odvahu jít pod povrch věcí

Hlava

Bolí tě hlava, máš časté migrény nebo jiné problémy? Nemyslíš na sebe a příliš upínáš pozornost k druhým. Snažíš se jim vycházet vstříc na úkor sebe a jsi nyní zahlcena pochybnostmi, zda to vše vůbec má smysl. Zda se ti to vrátí. Trápíš se tím, že ti nikdo nerozumí a ty přitom chápeš všechny okolo sebe. Ale vždyť ty je vůbec nechápeš, je to jen tvůj rozum, že si to myslíš. Myslíš si, že si koupíš jejich lásku a přitom oni nepotřebují tvoji lásku, je to jen tvoje potřeba být nápomocna a přitom strádat sama. Přestaň se starat a dopřej si více odpočinku. Nech starosti těm, kterým patří. Zbytečně si sama ubližuješ a přitom ostatní po tobě opravdu nic nechtějí. Když si to budeš uvědomovat, budeš se cítit volněji a tvé napětí se uvolní. Hlava přestane bolet. Trpíš syndromem nápomoci. Prospěje ti ranní rosa, doušek čerstvé šťávy z pomeranče nebo jahod, srovnat svoji mysl v přírodě a také bublání potůčku.

Mantra: Uvědomuji si své možnosti a následuji je. Netrápím se tím, že jsem málo potřebná

Hýždě

Sedíš příliš dlouho na jednom místě. Změn zaměstnání. Změn svůj směr aktivit. Začni se více starat o to, co děláš než o to, co musíš. Když si myslíš, že musíš, zbytečně moc času pak dáváš jiným a sobě málo. Tvoje hýždě pak ochabují a nemají energii. Posiluj hýždě každodenním stahováním a uvolňováním, má to vliv i na močový měchýř a ženské orgány.

Mantra: Vím, že musím něco změnit a zkouším to stále více a více. Už se mi to daří a mám z toho radost

Chodidla

Značí růst. Pokud nerosteš ve svém poznání a stojíš na místě, tvá chodidla tě upozorňují, že se jim to nelíbí. Už se konečně rozhoupej a začni něco dělat. Chodidla chtějí směr a vědět kudy dál. Nedokážeš se rozhodnout a to je horší než se rozhodnout. Pokud se rozhodneš, bude to vždy správným směrem. Jen to musíš dokázat. Tvá chodidla tě o to naléhavě žádají. Nechtějí strádat na duchu, chtějí růst. Prospěje ti pobyt v horách i na sluníčku. To vše ti dá nový náboj a sílu se rozhodnout. Je dobré si chodidla masírovat denně kostivalovou mastí, zpevní je to. Můžeš jim dodat vláhu např. ranní rosou nebo brouzdáním v potoce. I chůze po nerovném terénu blahodárně prospívá. Potřebují prokrvit jakýmkoliv způsobem. Vhodnou bylinkou je rozmarýn

Mantra: Vím, kam jdu a následuji svůj vnitřní hlas, nebojím se rozhodnutí a činím tak, jak cítím

Játra

Udávají nám příchuť života. Pokud strádám na duchu a neraduji se z toho co mám, obtěžuji svá játra a ta mi to dávají najevo v tom, že mám bledou kůži a nemám dostatek spánku. Budím se v noci a stále více se potím. To se játra hlásí o svá práva. Je zapotřebí si vyjít někam s přáteli, poveselit se a netrápit se věcmi, které nemají význam. Játra chtějí od nás radost z toho co mám a ne smutek z toho, co nemám. Mám se naučit vážit si toho co je a netoužit po tom, co není. Máme pocit, že život nemá smysl, že vše se nám hroutí pod rukama a že nic z toho, co chci se mi nedaří. Je to jen proto, že jsem si zvolila cíle, které nejsou pro mne vhodné a vyšší síly to vědí a proto mi to nedají. Ani si neuvědomuji, že mě někdo má tak rád, že mi nedá to co bych chtěla, protože by mi to mohlo ublížit. Mám se naučit být vděčná svým andělům, že mě vedou správnou cestou a přestat se trápit pro věci, kterých se mi nedostává. Játra potřebují posílit třeba i syrovým masem, červenou zeleninou, omastkem, dát jim pít citrónovou šťávu a posílit metabolismus heřmánkem. Pít 3 x denně alespoň týden čaj z heřmánku a máty. Čínská medicína říká: „Obveselte svoje játra, obveselí ony vás.“

Mantra: Prožívám život plnými doušky a netrápím se maličkostmi

Klouby

Slouží k soudržnosti. Rozpadají se ti vztahy a ty se je snažíš za každou cenu udržet. Přestaň je držet násilím. Dej možnost regeneraci vztahu. Je možné se oddálit, abychom se časem mohli uzdraveni k sobě navrátit. Dej každému svobodnou volbu i sobě. Některé vztahy je v životě zapotřebí opustit, neboť se z nich už nemáme co naučit a zase některé další vztahy mohou přijít, aby nás mohly naučit něco jiného. Je zapotřebí být kreativní a ne choulostivá. Čím více si chráníme své klouby, tím více se potýkáme se zraněním. Pokud nevěnujeme pozornost tomu co bude, ale známe svoje možnosti, vše se může vyvíjet v náš prospěch. Nauč se pouštět. Klouby uchovávej v teple. V životě to znamená, vztahy uchovávej v lásce a ne v prospěšnosti a nenávisti. Dej jim pružnost, buď pružná ve svém životě.

Mantra: Jsem kreativní a dávám v životě možnost novým vztahům. Zbavuji se nepotřebných vztahů, abych se mohla učit z nových

Koleno

Co potřebuješ vyřešit a nevíš jak? Myslíš si, že to musíš vyřešit sama, že je to pouze na tobě a přitom nevíš jak, ale cítíš tu potřebu? My tu nejsme od toho, abychom soudili, ale boží mlýny soudí za nás a proto nech vše osudu a nestrádej na duchu tím, že se ti stala křivda, nebo že se ti některé věci nedaří tak, jak bys chtěla. Vše má svůj čas a vše se ve správný čas do zdroje navrátí a proto buď pokorná k tomu, co se ti děje a nechtěj nic měnit násilím. Snaž se najít pochopení pro to, co se ti děje. Některá přání v našem životě nejsou pro nás zrovna ta nejlepší a proto nám nejsou dána. Vyšší síly lépe vědí, co potřebujeme pro správný vývoj a proto nám vše, co si přejeme, není dáno. Mohlo by nám to totiž ublížit než pomoci.

Mantra: Následuji kroky osudu a jdu s proudem. Již vím, že co se děje, správně se děje

Konečník

Tudy z našeho těla vycházejí veškeré odpadní látky. Pokud máš tuhou stolici, nechceš něco pustit. Pokud máš řídkou stolici, naopak máš strach z toho co bude a zda budeš mít všeho, co potřebuješ, dost. Různé infekce, vřídky, hemeroidy atd. jsou znakem nečistoty. Máš v sobě mnoho odpadních látek, které si razí cestu ven. Zkus je spálit tím, že budeš každý den před spaním si číst něco zajímavého, co tě povzbudí a dá ti odvahu se se vším poprat. Nyní ti kazí vnímání tvůj pocit nejistoty, zda ten druhý je pro tebe dost dobrý nebo zda ti jen překáží. Je třeba nazvat věci pravým jménem a dle toho si čistit vztahy. Vše je hodně o čistotě nejen těla, ale i mysli. Je třeba vše dobře zvážit, aby ve všem co konám byla čistota a ne vypočítavost a zadostiučinění

Mantra: Stále více si uvědomuji, že se nic nedá soudit a snažím se na vše mít přímý a správný názor. Čistím tím svoji mysl a tím i sebe

Kosti

Drží celý náš aparát pohromadě. Jsem také já sama celá pohromadě, nebo se příliš dávám a rozdávám a tak se málo snažím dávat sobě? Snažím se žít ve prospěch druhých a neuvědomuji si, že mé tělo chřadne na duchu a chce posílit. Potřebuješ pohyb na čerstvém vzduchu, více posílit kosti. Zvol třeba posilovnu nebo jízdu na kole nebo běh. Neotálej a snaž se dát do života pohyb, jinak ti uteče. Nezaobírej se stále pocity druhých a jejich myšlenkami, ale snaž se vnímat celou svoji bytost. Lásku si nezasloužíš službou k druhým, ale službou sama k sobě. Když budeš zanedbávat sama sebe, budeš zanedbávat i druhé, protože tvoje spokojenost pramení z tebe a ta se vlévá na ostatní. A pokud bude ve zdravém těle zdravý duch, je vše v pořádku a ty se budeš cítit dobře všude a s každým. Nepodceňuj péči o své tělo pohybem.

Mantra: Jsem silná ve svých předsevzetích a vím co chci

Kotník

Značí jdeš proti svému směru. Příliš se věnuješ přátelům a máš pocit, že musíš být stále někde ve společnosti a přitom cítíš, že bys byla raději sama. Co když o něco přijdu nebo o někoho přijdu? Musíš se učit být tím co jsi a ne tím, čím bys chtěla být. Přetvařuješ se a snažíš se být veselá i když nejsi a druzí se smějí, protože se směješ i ty. Ale zkus být taková jaká jsi. Neboj se, druzí tě vezmou i takovou a pokud nebudeš cítit, že chceš být s přáteli, nemusíš s nimi být. Někdy tě tvá maska vyčerpává. Zkus někdy i něco odmítnout. Nemusíš se podřizovat náladám druhých, ale zkus se podřídit náladě své. Ostatní budou také shazovat masky a vám se bude dařit lépe si rozumět

Mantra: Mám se ráda a stále více si to uvědomuji. Již nemusím být středem společnosti, ale ráda se uchýlím i do své samoty

Krk

Zdá se nám, že v životě vše nepracuje v náš prospěch, jak bychom si přáli a že se nemůžeme pohybovat tak, jak bychom chtěli. Náš pohyb je strnulý a špatně otáčíme krkem, neboť zpět do minulosti již nemůžeme a přesto bychom rádi šli. Do budoucnosti se bojíme a přítomnost nám nějak tím vším chaosem uniká. Chce to zvolit jen přítomnost a přestat se točit zpět, ale začít se dívat dopředu. Takže opusť svoji minulost a začni řešit přítomnost, ať se ti  může dobře vyvíjet budoucnost. Krk je dobré léčit tak, že se budu protahovat a budu věnovat větší péči lymfatickému systému. Dobrý je strečink na protažení celého těla, aby tvoje ztuhlost zmizela a ty pružná se mohla vrhnout do nového vnímání. Lymfa potřebuje pročistit, aby se připravila na nové informace. Neboj se a začni již teď. Teď je ten nejvhodnější čas.

Mantra: Mám stále více příležitostí být ve svém nitru sama se sebou a stále více opouštím svoji minulost a nebojím se budoucnosti

Kůže

Co je ti proti srsti? Kde nesouhlasíš s názory jiných a nic proti tomu neděláš? Kde se necítíš dobře a přesto tam chodíš? Na koho jsi alergická a přesto se s ním stýkáš? Co ti vadí, co ti je na obtíž, co je pro tebe nesnesitelné? Odpověz na tyto otázky a hledej odpověď. Pak dle odpovědi tvoř svůj život. Veškeré ekzémy, alergie a další neduhy z tvé kůže budou mizet. Uč se hladit své tělo a tělo druhých. Uvědomuj si svoji kůži a kůži druhých. Je stejná nebo jiná? Která kůže je ti příjemná a která není, která je hebká a která drsná. Uvědoměním těchto pocitů si budeš uvědomovat i to, kde je ti dobře a s kým je ti dobře a naopak. Je to pro tebe důležité být zajedno se svými pocity a rozumět jim. Učíš se porozumět sobě a druhým a netrápit se tím, že je někdo jiný než jsem já, ale uvědomit si, že když je jiný a mě to nevyhovuje, nemusím s ním být

Mantra: Mám se ráda a vím co chci. Nebojím se odkrývat své pocity a být věrná tomu, co cítím

Kýla

Značí tlak. Přepínám své svaly i svoji mysl. Snažím se být dobrá a stále více se dřu ve prospěch druhých a tím si ubližuji. Vůbec na sebe nemyslím, úplně jsem na sebe zapomněla a vidím jen svoji práci a ty druhé. Neuvědomuji si sebe, ale druhé a stále více se snažím dělat věci v jejich prospěch. Myslím si, že tím si zasloužím uznání a pohodu, ale pohody je stále méně a mě se vše nějak vymyká a zdá se mi, že nic nestíhám a že se potýkám s problémem volného času pro sebe. Stále více času totiž věnuji druhým a to si ani neuvědomuji. Myslím si, jak báječně nežiji a jak se starám o svoji budoucnost, ale mé tělo cítí přetížení a dává mi to jasně najevo. Je třeba se zastavit a změnit směr od druhých k sobě.

Mantra: Jsem se sebou spokojena a nemusím si zasloužit uznání druhých. V mém životě je zapotřebí klidu a ne spěchu

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!