Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 06. 07. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Orwell:
Každá revoluce končí tím, že se nová prasata dostanou ke korytům.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2494x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2465x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2458x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2356x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Co potřebujeme a hlavně koho


Šaman - Duchovno - 05. 08. 2012 (2663 přečtení)

Tolik se toho namluvilo, jak jsme neschopní, že nás musí zastupovat jiní, schopný nebo schopnější než jsme my sami. Je to pravda???


Znáte ty americké filmy, kde prezident spojených států na palubě letadla letí do krytu, kde se sejde s vládou a generály a přežije případnou válku. Jak na to musí být Američané hrdí, že mají takový systém.  A mají?  Takový systém máme přece i my. Vládní kryty, vládní nemocnice a nebo oddělení v nemocnicích pro VIP pacienty.

Vtip je v tom, komu budou vládnout, když my tu nebudeme. Jsme tak skutečně neschopní,  že potřebujeme nadtřídu nadlidí, kteří jako jediní mají monopol na pravdu a rozhodování. Lidí, kteří jsou nad zákonem, lidí, kteří můžou vše a jsou nepostižitelní. Kecám?? A co imunita našich poslanců. Doživotní imunita. Naši předkové měli jen  starostu ale on žádnou imunitu nepotřeboval. Asi by ho naši dědové hnali, kdyby chtěl být něco víc než oni. Tak proč jim to trpíme my.

Tvrdí a přesvědčili mnohé z nás, že jen ruka trhu rozhoduje….o  tom, kdo smí a kdo nesmí krást.O tom kdo je bezohlednější a nebojí se vraždit a tím získat moc. O tom, kdo nemá svědomí a jde do politiky. Ano nepotřebuji být starý a nebo mít sloní paměť abych našel mnoho faktů, která to potvrzují. Viz prohlášení našeho pana prezidenta (nebudu citovat přesně , nemám sloní paměť), že když někdo tvrdí, že neplnili co slíbili po revoluci nemá pravdu. Oni měli zajistit, aby se nevrátili komunisti a to splnili. Tak nějak to řekl. Už ani nepočítá s tím, že máme ještě zbytky rozumu. Copak ožebračení národa a rozkrádání majetku státu které probíhá dodnes (viz restituce církevního majetku- ještě je stále co tunelovat) ospravedlňuje politiku nenávratu komunistů k moci. Copak si myslí, že jsem aspon já zapomněl, že pan Kožený byl častým hostem tehdy předsedy vlády a v privatizaci byl namnoze jeho poradcem. Aspon to psali tehdejší noviny. Copak  obyčejní lidé, my občané tohoto státu jsme chtěli někdy nějakou válku a nebo odtržení od Slovenska. A jak takovýto občan který schvaluje praktiky politiků dneška a sám nedokázal vysvětlit původ peněz které měl a dodnes má při stavbě domu u jezera či to nebyl střet zájmů když jeho manželka byla v předsednictvu asi 6 firem a konsorcií a on byl vrcholným politikem. Samozřejmě že ( a věřím tomu) to byli čestné funkce a nebrala za to žádný plat či odměnu. Za kumunistů když byl někdo veřejně činný, tak se bál, aby jeho manželka dělala vedoucí samoobsluhy, kam se sama dopracovala, aby si lidé nemysleli, že ji tam dosadil protekcí. To připomínám pro mladé, jak to chodilo. ANO TAKOVÍ LIDÉ SE NAMAJÍ NESMĚJÍ VRÁTIT, myslím tím komunisty. Neagituji za ně, jen srovnávám.

Jak takový morální člověk, jak sám rád vystupuje, nám může mluvit o morálce. Omlouvám se, je nejvyšší a proto jsem si ho v nadsázce vybral za vzor. Ale platí to o všech politicích bez rozdílu. Nebo máme nějakýho poslance bez imunity, nebo chudýho (je tam asi 10 poslanců. Kteří svůj plat posílají na charitu), nebo máme tak čestný poslance, kteří nedají na nátlak a nepřijmou špatný zákon. Nevzpomínám si, že by od revoluce vyšel zákon, který by dodatečně nemusel být nevelizován nebo upravován dodatky.

Vrátím se k americkému prezidentovi. Vyhrává podle našeho prezidenta ruka trhu. Vyhrává ten, který má nejvíce peněz od sponzorů. A pak klidně jde znovuobhajovat a jde do druhého volebního období. PROČ MU STEJNÍ SPONZOŘI DÁVAJÍ STEJNÉ PENÍZE. Protože hájil jejich, JEJICH,, ZÁJMY“ a né naše, obyčejných lidí, zájmy lobistů, osobní zájmy…tak nějak mi to připomíná i situaci v jedné malé středoevropské zemí. A VĚŘÍME RUCE TRHU, KTERÁ OVLÁDÁ SDĚLOVACÍ PROSTŘEDKY A KTERÁ NÁS PŘESVĚDČUJE, ŽE NENÍ NIKDO, KDO JE TAK SCHOPNÝ ABY HO NAHRADIL. Tak schopnýho bychom určitě našli a nebylo by jich málo. Stačí touha po moci.

JAK DLOUHO BUDEME OVCE.

To oni potřebují špióny,s  povolení zabíjet bez soudu a kohokoliv, copak obyčejný člověk chce válku, copak obyčejný člověk může za krizi, růst cen, zničené životní prostředí, nepitnou vodu…a doplň si sám. Tak proč to trpíme?????

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...


11. 06. 2020:

Mnislav Zelený-Atapana: "Naivně jsme si mysleli, že Západ sem přichází proto, aby nás osvobodil a aby nám pomáhal. Ale od začátku mi to bylo podezřelé, protože obchodník nikam nepřichází, aby pomohl. Obchodník chce vždy vydělat, za každou cenu, i kdyby to mělo být až za pár let. Naše náruč byla otevřená až příliš. To, že jsme ztratili soběstačnost ve všem, je tragické. A zvláště ve strategických záležitostech, jako je voda, jídlo, léky a podobně...
V devětaosmdesátém jsem se smál, když se u nás říkalo, jaké máme špatné výrobky, potraviny, salámy jak jsou hnusné... Ale jak se otevřely hranice, tak Rakušáci jezdili na jižní Moravu a skupovali je v obrovském množství...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!