Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 29. 02. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Thúkidides:
Impérium se nakonec stává chorobou. Právě ta zabila Athénskou demokracii.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2621x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2379x)
Mayská poselství
(12. 03. 2017, 2316x)
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2271x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Co potřebujeme a hlavně koho


Šaman - Duchovno - 05. 08. 2012 (2559 přečtení)

Tolik se toho namluvilo, jak jsme neschopní, že nás musí zastupovat jiní, schopný nebo schopnější než jsme my sami. Je to pravda???


Znáte ty americké filmy, kde prezident spojených států na palubě letadla letí do krytu, kde se sejde s vládou a generály a přežije případnou válku. Jak na to musí být Američané hrdí, že mají takový systém.  A mají?  Takový systém máme přece i my. Vládní kryty, vládní nemocnice a nebo oddělení v nemocnicích pro VIP pacienty.

Vtip je v tom, komu budou vládnout, když my tu nebudeme. Jsme tak skutečně neschopní,  že potřebujeme nadtřídu nadlidí, kteří jako jediní mají monopol na pravdu a rozhodování. Lidí, kteří jsou nad zákonem, lidí, kteří můžou vše a jsou nepostižitelní. Kecám?? A co imunita našich poslanců. Doživotní imunita. Naši předkové měli jen  starostu ale on žádnou imunitu nepotřeboval. Asi by ho naši dědové hnali, kdyby chtěl být něco víc než oni. Tak proč jim to trpíme my.

Tvrdí a přesvědčili mnohé z nás, že jen ruka trhu rozhoduje….o  tom, kdo smí a kdo nesmí krást.O tom kdo je bezohlednější a nebojí se vraždit a tím získat moc. O tom, kdo nemá svědomí a jde do politiky. Ano nepotřebuji být starý a nebo mít sloní paměť abych našel mnoho faktů, která to potvrzují. Viz prohlášení našeho pana prezidenta (nebudu citovat přesně , nemám sloní paměť), že když někdo tvrdí, že neplnili co slíbili po revoluci nemá pravdu. Oni měli zajistit, aby se nevrátili komunisti a to splnili. Tak nějak to řekl. Už ani nepočítá s tím, že máme ještě zbytky rozumu. Copak ožebračení národa a rozkrádání majetku státu které probíhá dodnes (viz restituce církevního majetku- ještě je stále co tunelovat) ospravedlňuje politiku nenávratu komunistů k moci. Copak si myslí, že jsem aspon já zapomněl, že pan Kožený byl častým hostem tehdy předsedy vlády a v privatizaci byl namnoze jeho poradcem. Aspon to psali tehdejší noviny. Copak  obyčejní lidé, my občané tohoto státu jsme chtěli někdy nějakou válku a nebo odtržení od Slovenska. A jak takovýto občan který schvaluje praktiky politiků dneška a sám nedokázal vysvětlit původ peněz které měl a dodnes má při stavbě domu u jezera či to nebyl střet zájmů když jeho manželka byla v předsednictvu asi 6 firem a konsorcií a on byl vrcholným politikem. Samozřejmě že ( a věřím tomu) to byli čestné funkce a nebrala za to žádný plat či odměnu. Za kumunistů když byl někdo veřejně činný, tak se bál, aby jeho manželka dělala vedoucí samoobsluhy, kam se sama dopracovala, aby si lidé nemysleli, že ji tam dosadil protekcí. To připomínám pro mladé, jak to chodilo. ANO TAKOVÍ LIDÉ SE NAMAJÍ NESMĚJÍ VRÁTIT, myslím tím komunisty. Neagituji za ně, jen srovnávám.

Jak takový morální člověk, jak sám rád vystupuje, nám může mluvit o morálce. Omlouvám se, je nejvyšší a proto jsem si ho v nadsázce vybral za vzor. Ale platí to o všech politicích bez rozdílu. Nebo máme nějakýho poslance bez imunity, nebo chudýho (je tam asi 10 poslanců. Kteří svůj plat posílají na charitu), nebo máme tak čestný poslance, kteří nedají na nátlak a nepřijmou špatný zákon. Nevzpomínám si, že by od revoluce vyšel zákon, který by dodatečně nemusel být nevelizován nebo upravován dodatky.

Vrátím se k americkému prezidentovi. Vyhrává podle našeho prezidenta ruka trhu. Vyhrává ten, který má nejvíce peněz od sponzorů. A pak klidně jde znovuobhajovat a jde do druhého volebního období. PROČ MU STEJNÍ SPONZOŘI DÁVAJÍ STEJNÉ PENÍZE. Protože hájil jejich, JEJICH,, ZÁJMY“ a né naše, obyčejných lidí, zájmy lobistů, osobní zájmy…tak nějak mi to připomíná i situaci v jedné malé středoevropské zemí. A VĚŘÍME RUCE TRHU, KTERÁ OVLÁDÁ SDĚLOVACÍ PROSTŘEDKY A KTERÁ NÁS PŘESVĚDČUJE, ŽE NENÍ NIKDO, KDO JE TAK SCHOPNÝ ABY HO NAHRADIL. Tak schopnýho bychom určitě našli a nebylo by jich málo. Stačí touha po moci.

JAK DLOUHO BUDEME OVCE.

To oni potřebují špióny,s  povolení zabíjet bez soudu a kohokoliv, copak obyčejný člověk chce válku, copak obyčejný člověk může za krizi, růst cen, zničené životní prostředí, nepitnou vodu…a doplň si sám. Tak proč to trpíme?????

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!