Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 30. 03. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Bernard Shaw:
Problémem chudých je jejich bída. Problémem bohatých je jejich zbytečnost.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2676x)
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2334x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2299x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2275x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Co takhle kurz, jak být fajn člověkem?


Od čtenáře - Společnost a vztahy - 06. 01. 2009 (4689 přečtení)

Tak se nám ta debata o ženské emancipaci a zlých mužských pěkně rozvíjí. Podle probíhající ankety chtějí ženy především dominantní, vášnivé a nezávislé muže. Možná by stálo za zamyšlení, jaké bude mít splnění všech těchto požadavků důsledky pro dlouhodobý vztah.


Ach ta emancipace.

Jednou takhle v podvečer jedu tramvají. Otevřou se dveře, vystupuje starší paní. Ovšem do dveří se už hrne podnapilý muž robustní postavy, oblečený do tradičních silně špinavých montérek, plných fleků a malty. Strčí do ní a vykřikne: Uhni ty .... (doplnit podle vlastních zkušeností). Paní ovšem nemá načteno dost příruček emancipovaných žen, takže místo aby ho kopla do holeně, se mu jen smutně snaží uhnout z cesty. Pán za mohutného brbláni usedá a na sedadlo se tiše snese sprška omítky. Myslíte, že si tento milý muž všimnul, kolik svinstva za sebou nechal a druzí si do něj sednou?

Jednou jsem takhle trávila volné odpoledne na procházce se svou sestrou. Sestra je narozená ve znamení Panny, takže klidná, pečlivá, z nějakého přemrštěného emancipování se podezírat skutečně nedá. Přišla řeč na koníčky jejího muže. Tak mě napadlo, kolikpak tak přijde malá vyjížďka mužské části domácnosti za tradiční mužskou zábavou - fotbalem? Noooo jedna vyjížďka na mezinárodní kvalifikace, lístky tak od 2000 nahoru, cesta, patřičná konzumace...To víte, může se stát, že i klidně 20000 - dvakrát dvě hodiny řvaní, patřičné alkoholové opojení, autobus... Naznačuji tím, že podle selského rozumu, by tyto a další nákladné koníčky měly být náležitě kompenzovány něčím stejně nákladným. Kampak se hrabe jedna dvě skromné vzdělávací knížky me sestry...

Mám kamarádku. Vlastně je to takový sen jednoho místního spisovatele: hodná a domácí typ, baví jí domácí práce, o děti se vždycky ohromně starala, zavařuje, umí ruční práce, sbírá bylinky, pečovala i o svého manžela. Nikdy nečetla knihu jak být sama sebou a dokonce nikdy nebyla na žádném semináři o bohyních. Zato její muž byl oblíbeným návštěvníkem jednoho nejmenovaného duchovního centra. Normální, inteligentní člověk. A představte si, taky od něho odešla!!! Teprve později prozradila, že ji tento pán dlouhodobě a stále více psychicky terorizoval a fyzicky napadal.

Myslíte, že i tito hrubiáni se jednou stanou hodnějšími?

A já se ptám nejen s touto ženou: kdypak se i muži stanou lepšími?

Docela mě překvapuje, kolik mužů má jasno o našich pocitech, myšlenkách, co máme a nemáme dělat, apod. Protože jsem žena, tak se musím přiznat, že prostě nemám v tomto životě zkušenost být a cítit se jako muž. Velmi by mě zajímalo, kolik z těch mužů, kteří mají tak jasno v nás, zažilo zkušenost být ženou, mít naše myšlení i pocity a vůbec by mě zajímalo kolik z nich už porodilo nějaké dítě?

Bojovníci proti emancipaci a za navrácení ženy za zdi domácností, do role pečovatelky o blaho muže, jeho nezřízené obdivovatelky s potlačením vlastních potřeb by se mohli taky zkusit zamyslet, pročpak se to, co se jim nelíbí děje? Jestlipak to není reakce na něco "shnilého v království mužském"?

Ať se to pánům líbí nebo nelíbí, jsou tu dvě strany mince a nejde hodit všechno na ty zlý ženský.

A pozor je tu skutečně jedno velké nebezpečí. Uvědomili jste si emancipobíjci, že by se také mohly zvednout nároky na vás? Abyste se tedy staly pro ty slabé a křehké ženské bytosti oporou v chudobě i bohatství, nemoci i ve zdraví, v mládí i na stará kolena??? Průšvih, co? Mohly bychom také nárokovat, abyste se stali více naslouchající (myšleno nám), věrní, spolehliví, doma i ve společnosti příjemní a galantní? A co patřičné zabezpečení domácnosti? Už vás jímá hrůza a husí kůže?

Když domyslím trendy, které dnes vládnou, ráda bych se dožila takových mužů, kterých si skutečně můžeme vážit. Jsou sami sebou, potřebují nás chránit a pomáhat. Nežijí si svůj život na několika místech naráz (další třeba v sáhodlouhých počítačových hrách, nákladných koníčcích s jinou společností, virtuálním světě podivných vztahů a jiný zase s jinou či jinými ženami) a na nás by zbyla jen ta role služebnictva, vždy připraveného (v případě, že si udělá pán domu čas ve svém náročném programu).

A to se ani nehodlám rozepisovat o tzv. mužích, kteří mají v koupelně více kosmetiky než já spotřebuji za rok a o těch postižených takovými komplexi, že si je na nás neustále musí léčit a něco si pořád dokazovat.

Myslíte, že muži taky někdy uvažují nejen nad našimi nedostatky, ale jdou i do sebe?

Co takhle kurz, jak být fajn chlapem?

javaho

 

Jak být fajn chlapem a jak být fajn ženskou?

Možná by k zamyšlení nad splněnými přáními mohl přispět životní příběh jiné ženy, jak jej o sobě napsala v následujících článcích:

Co mi tantra dala a vzala
Co mi tantra dala a vzala 2.
Co mi tantra dala a vzala 3. aneb o potěšení
Co mi tantra dala a vzala 4. aneb o mém vztahu k sexu
Po čtyřech letech

Je to všechno složitější a není nic jednoduššího, než z vyprávění jedné strany odsoudit stranu druhou. Ta otázka v závěru příspěvku od javaho by měla znít jinak a platit pro každého: Co takhle raději uvažovat každý nad svými vlastními nedostatky, než nad nedostatky "toho druhého"?

JiHo

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Jak úspěšně zvládnout ROZVOD (25.03.2014)
Partnerstvo a vzťahy (25.10.2009)
Mám právo!!! (08.02.2009)
Interrupcia z pohľadu hlbších súvislostí (04.12.2006)
Nesvoboda v partnerství (01.12.2006)
Proč romantická láska? (17.08.2006)
Jak se zavděčit ženě? (06.02.2006)
Žárlivost (22.08.2005)
Zahlcení energií (16.08.2005)
Strach z přirozenosti (14.08.2005)
Role rodičů a dětí (22.07.2005)
Otázka pro všechny: Jak žijete? (21.05.2005)
Vztah (20.05.2005)
Láskyplné rozpory… (02.04.2005)
O PRAVDU? (08.03.2005)
Pokušení mocí (01.03.2005)
Ženy a muži (31.12.2004)
Anatomie lásky (29.12.2004)
Rande (06.11.2004)
Partnerské vztahy (21.10.2004)
Partnerské vztahy jako duchovní cvičení (19.09.2004)
Ahinsa, Wiccan Rede a "tantrická svoboda" (29.07.2004)
Pacifističtí paviáni (10.06.2004)
Ženy a muži (23.03.2004)
Jin a Jang (1.) (19.03.2004)
[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 27 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!