Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 31. 05. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Jaroslav Hašek:
Národ český dodnes ještě pro tanec se získá,
bohužel však vždycky tančí, jak mu jiný píská.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2419x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2388x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2355x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2258x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Daigo jako zkušenost reálných vlastností světa


Válek Roman - Sebepoznání - 06. 03. 2006 (3087 přečtení)Shobogenzo mistra Dogena obsahuje kapitolu Daigo.  Dai znamená velký. Já bych to spíš přeložil jako opravdový, nepřehlédnutelný nebo jasně se projevující. Go se většinou překládá jako osvícení, ale protože osvícení je pořád na Západě pojem mnoha nejrůznějších významů, někteří učitelé se přiklánějí k pojmu „uskutečnění“. Tak bychom mohli Daigo přeložit jako „jasně se projevující uskutečnění“. Ale to je jenom můj překlad. Daigo je vlastně něco, co slova nemohou nikdy přesně vystihnout. 
 
Abychom mohli opravdu řešit otázku uskutečnění konkrétního člověka,  musíme si uvědomit, že běžné vnímání člověka je rozděleno na objekt a subjekt. Tady jsem já, toto jsem já, tyto myšlenky, toto tělo a naproti mně je zeď. Já jsem subjekt a zeď je objekt. Pokud nás ale zajímá otázka uskutečnění pravdy, nemůžeme násilím rozdělovat pravdu na dvě poloviny.   To znamená, že když hledáme a nacházíme pravdu, musíme hledat a nacházet za protiklady objektu a subjektu. Pokud nás zajímá Daigo, zajímá nás celistvá pravda, a nikoliv jen její polovina. Proto nemůžeme předměty vylučovat z tohoto hledání a nacházení. Pokud tedy řešíme otázku vlastního, tj. osobního dosažení pravdy, musíme brát v potaz nejen své myšlenky, své tělo, své pocity, ale také předměty kolem nás, musíme brát v potaz tuto zeď, tento vzduch, zvuk větráku atd. Když otázku uskutečnění pravdy bereme jako otázku chápání pravdivosti prostoru, v kterém se pohybujeme, zajímá nás, jestli uskutečnění přichází svrchu, zezdola, zprava nebo zleva. Nebo je snad jako klíčící semínko někde v našem těle? Když otázku uskutečnění bereme jako problém prostoru, musíme si uvědomit, že já a okolní svět jako dvě protikladné kategorie jsou pouze koncepty, nikoliv skutečnost samotná. Pokud se na předměty, které vnímáme jako vnější, čili jako by byly mimo nás, díváme jako na něco, co se netýká naší vlastní zkušenosti, pak těžko můžeme řešit otázku uskutečnění pravdy. Uskutečnění pravdy je něco, co není rozděleno na subjekt a objekt. Proto když hledáme uskutečnění pravdy, měli bychom si dobře prohlédnout předměty v našem okolí. Nevyjadřují snad tyto předměty samy o sobě uskutečnění pravdy? 
 
Při tom hledání nás může napadnout  tato otázka: Jak by asi tyto předměty vypadaly, kdyby byly pravdivé? Jak by asi tyto předměty vypadaly, kdyby byly samy projevením nepřehlédnutelného uskutečnění? Ale na to musíme namítnout – copak je rozdíl mezi polštářem, který uskutečnil pravdu a polštářem, který neuskutečnil pravdu? Je rozdíl mezi zdí, která uskutečnila pravdu, a zdí, která pravdu neuskutečnila? Tak když chápeme, že uskutečnění nemá jen subjektivní stránku, ale také objektivní stránku, zajímá nás, jak se uskutečnění projevuje u každodenních předmětů nebo v přírodě - jak vypadají stromy, které uskutečnily pravdu, jak vypadají hory, které uskutečnily pravdu a podobně.
 
Pokud si uvědomíme, že existence světa, který překonává rozdělení na subjekt a objekt, je něco reálného a že naše osobní existence je neoddělitelně spjata s existencí světa, pak chápeme, že naše vlastní zkušenost je zkušenost reálných vlastností světa.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
31. 05. 2020:

Poslanec Jiří Kobza: "George Orwell musí rotovat v hrobě jako vrtule, protože kdyby byl tady mezi námi, tak by určitě křičel nahlas, říkal by: "Proboha, lidi, já jsem svůj román 1984 psal jako varování, ne jako návod!""

Celý článek...


23. 05. 2020:

Režisér Zdeněk Troška: "Byli jsme zemědělskou velmocí, naprosto soběstačnou a navíc jsme ještě spoustu úrody vyváželi. Ať to bylo v rostlinné či živočišné výrobě. Každý řekne – proč máme draze dovážet brambory, mrkev, zelí či obilí ze zahraničí, když si můžeme vypěstovat svoje? Proč brambory ze Španělska? Proč mrkev z Itálie? A za jaké ceny? Před třemi týdny jsem se nestačil divit ve volyňském COOPu ceně za žlutou papriku... 172,90 korun! A dneska květák za stovku a bakelitová rajčata za dvě stě? Myslíte, že to běžný občan na vesnici či v maloměstě koupí?"

Celý článek...


06. 05. 2020:

Profesor Milan Zelený: " Jen malá Česká republika má přes 250 registrovaných stran a hnutí; rozpolcenost, nenávist a nespolupráce jsou markantní...
Není nic naivnějšího než „Ekonomická diplomacie“ politického pózování, domluv, vydírání a rozdrcení toho, co nám všem dnes chybí nejvíce: spolupráce – ne „spoluprátse“ – na globální úrovni.
"

Celý článek...


06. 05. 2020:

Europoslanec a generálmajor Hynek Blaško (SPD): "To jsou lidé (starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS), pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (za TOP 09) - pozn. red.), kterým se říká „užiteční idioti“, protože vším, co dělají, se ukazují jen jako nastrčené figury, které sice mají svůj vlastní náhled, ale že jsou řízeni někým zcela úplně jiným, v jehož zájmu a žoldu tito tři pracují..."

Celý článek...


03. 05. 2020:

Trump zahájil vyšetřování Fauciho kvůli nelegálnímu financování výzkumu koronaviru. Na území USA probíhal výzkum, ve kterém se nebezpečně experimentovalo s Korona virem. Virus byl geneticky upravován...
Aby Národní zdravotní institut USA mohl pokračovat v esperimentech s koronavirem po zákazu výzkumu v USA, tak výzkum přesunul do Číny! V roce 2015 Národní zdravotní institut, během Obamovy vlády pod vedením Fauciho daroval 3,7 milionu dolarů do čínského laboratoře ve Wuhanu...

Odkaz na video s Trumpovým prohlášením přeložené do slovenštiny najdete zde.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!