Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 03. 03. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Hercule Poirot, detektiv:
Víte proč nás mají politici za idioty? Protože jsme je volili!

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2753x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2191x)
Párové duše
(01. 02. 2019, 2097x)
Věřte ve svou jedinečnost
(27. 07. 2018, 1996x)
Co je pro naše dobro
(24. 08. 2018, 1814x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Devil's kalijuga


Od čtenáře (staré diskuzní fórum JZ) - Společnost a vztahy - 12. 11. 2008 (4326 přečtení)

swami

"Mám rád indii, mám rád čechy, mám rád tudletu kalijůgu dobu…"

Bylo by škoda, kdyby tenhle osobitý pohled na indický duchovní cvrkot zmizel v diskuzním foru, kde brzy po Petrově poslední indické návštěvě vznikl. Takže Indie ve vší pestrosti pěkně zevnitř a zespoda a nevyhýbáno lidem, místům ani situacím a těšme se, že přijdou další zajímavé postřehy z tak odlišného a přece stejného světa. Ponecháváme v původní jazykové podobě, bez této vědomé nedbalé elegance by text možná ztratil kousek svého kouzla (pokud si korekturu spisovnosti nevyžádají vytrvalé protesty našich čtenářek a čtenářů).  


Jdu po břehu svaté řeky Gangy v Rišikéši a indickej sádhu mi vysvětluje, že tady nemám kouřit, protože Ganga je chrám. Za zády nám jede na nafukovacím člunu banda povykujících indů navlečených do záchranných vest. Zřejmě rafting je svatý sport, který můžete provozovat i chrámu řeky Gangy. Ale nejspíš platí, že byznys je byznys, a prachy jsou ten největší bůh, jakýho v Indii znají. Vysvětluji sádhuovi, že budto je VŠECHNO svatý, tedy i to moje kouření, nebo není svatý NIC. Nechápe, nerozumí, možná nechce chápat, možná je příliš starej, možná je jen příliš svatej. 

Na velký kamen na břehu řeky Gangy někdo napsal: GANGA JE CHRÁM, NE BIKINY, NE ODPADKY. Pominu ten fakt, že denně zde projede asi tisíc člunů s rozjařenými a povykujícími indáky a mám chut pod nápis dopsat: BUĎ NAHÝ. Ale nemám barvu, tak si tenhle žertík odpustím, vždyt by to pak ještě nějaká svatá evropská turistka mohla vzít vážně a byla by na pláži nahatá. Už takhle, když jsou na pláži turistky v plavkách to budí mezi řeku sjíždějícími indáky velké pozdvižení, urputně veslují a překonávají silný proud jen aby se dostali k břehu, kde leží turistky v plavkách, přestávají povykovat a veslovat a jako ve vytržení hledí na bílý nahatý zadky a pak zase veslují, neboť řeka je neúprosně odnáší dál od té božské podívané.

Kouřím v zaplivaný indický restauraci, když tu swami, který nám sedí za zády mi říká, abych nekouřil. Zprvu nechápu, co po mě chce, neboť indákům, na rozdíl od indaček kouření nijak nevadí. Indačky, pokud před nimi kouříte si již ve vzdálenosti pěti metrů zakrývají tváře a mohutně kašlou. Asi jsou slabý na průdušky, nejspíš z toho věčnýho prachu, kterýho je neustále v suché indii ve vzduchu víc než dost, možná ale také z výfuků rikš, motorek, autobusů, který neustále chrlí oblaka kouře. Můj známý z Maroka nahlas říká, tak aby to slyšel i swami: “Kašli na něj, ten když dělá každý den svou ohňovou pudžu, tak hází do ohně všechno možný svinstvo, smrdí to po celý ulici, kouř je z toho jak z lokomotivy, a on u toho sedí a drmolí svý modlitby, dýchá ty svý sračky a nijak mu to nevadí. Říkám, že to dělá pro boha, že to je prostě jiná věc, ale známý namítá: „Ukaž mu nahatou ženskou a zapomene na pudžu a na boha jakbysmet.“ Má pravdu, a tak kouřím dál a swami už nic neříká…

Jdu si v Gokarně k prameni pro čerstvou vodu a zbytek vody ze své lahve vylívám k malému stromečku, který je zasazenej v květináči naproti Rama templu. Tři sádhuové, kteří jsou u pramene se hned do mě pouštěj, že jsem napadl jejich náboženství a chytají se za srdce, abych viděl, jak je to bolí, když jsem napadl jejich nejsvětější city. Můj známý sádhu, který je zde se mnou mě omlouvá, že jsem neznalej turista a mně nechápajícímu vysvětluje, že voda z mé láhve je „nečistá“, neboť jsem z ní pil a ted jsem tou nečistou vodou zalil „svatý stromeček“. Posílám všechny sádhui, včetně toho svýho známýho do pr… a říkám jim, at se vrátěj zpáky do svý sádhuovský školy, když jsou schopni tvrdit takový blbosti. A dodávám, že už nikdy a nikde žádnej stromeček zalévat nebudu, at si klidně uschne, že mně je to jedno… Copak na mě není vidět, že jsem svatej a že moje voda je taky svatá?

Každý den vycházím ze Sešadri ašrámu v Tiruvanamalai, kam chodím na oběd, a každý den si zapaluji hned za bránou cigáro. Mohl bych si zapálit o kus dál, ale to bych přišel o milou konverzaci se sádhui, kteří sedí u brány a žebrají. Stejně jako mně, ani jim to nedá, a hned mi říkaj, že nemám kouřit v ašrámu, říkám jim, že jsem na ulici, protože jsem za bránou, a že na ulici si můžu kouřit jak chci, že tady už je svobodná zona. A oni že ne, že musím poodstoupit aspon o metr. Jsme tady všichni totální magoři, ale všechny nás to totálně baví… inu Tiruvanamalai…

Pokaždý, když jdu do nějakýho chrámu, tak se zouvám na posledním schodu na poslední chvíli. Vím totiž, co bude následovat. Indáci psychicky nevydržej a budou na mě povykovat, že se mám zout, protože v chrámu se zouvá. Ptám se, proč se mám zouvat, ptal jsem se na to asi tisíckrát, ale zatím mi to žádnej indák ještě nikdy nevysvětlil. Já to vím, ale oni to nevědí, jen lpí na svý tradici…

Jedu na kole po pravé straně silnice, tedy v protisměru, neboť v indii se jezdí vlevo, po vzoru nenáviděných angličanů, kteří tudle zemi vykořisťovali několik staletí. Bombej už přejmenovali na Mumbaj, Madras už přejmenovali na Čenai, ale furt se jezdí vlevo, jak za anglickýho krále klacka. Jedu tedy v pravo, jedu jeden kilometr, jedu dva, tři a mohl bych jet takhle 1 000 kilometrů a nikdo mi nic neřekne. Kdybych jel v protisměru v čechách (už jsem to zkoušel, takže vím o čem mluvím) tak mě budto srazej a přejedou, nebo mě vzteky zabijou, můžu si tedy vybrat ze dvou variant.

Mám rád indii, mám rád čechy, mám rád tudletu kalijůgu dobu….

 

Petr Vostál

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 13 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 02. 2021:

Senátor Jaroslav Doubrava: " ...chovali se (poslanci) jako úchylové. Dokonce hejtmani z opozičních stran prosili své strany, aby neblbly a nouzový stav prodloužily. Politické hovězí hlavy ze stáda opozice z toho ale udělaly předvolební mejdan. Poslanci, kteří zařízli nouzový stav, jsou stejní primitivové jako ti, kteří demonstrovali proti nošení roušek. A opozice neustále do vlády bušila, že neudělala to či ono, že něco mohla dříve a lépe. Změnilo se to v politickou štvanici, nakonec vláda ztrácela rozhodnost, aby nebyla obviněna z nedemokratických zásahů...
...ČT1 se stává největším šiřitelem nenávisti, polopravd a dezinformací v ČR. Z tohoto hlediska se nedivím, že se takhle urvali z řetězu i primitivové z opozice. Poslanci z opozice ukázali, že nemají ani páru o tom co potřebují lidé dole, v konkrétních vesnicích, městských čtvrtích, ti kteří jsou odkázáni měsíc od měsíce na plat nebo v horším případě na podporu...
"

Celý článek...


10. 02. 2021:

Bohumil Pečinka:  "...je to třicet let stále o tomtéž. Už v letech 1990-92 dělalo právnické expertní duo Jičínský-Rychetský zákulisní rozhodnutí a nátlakové akce, jimiž stavělo parlament i vládu do neřešitelných situací. Často tomu sekundoval i Jan Filip z pozice experta, plně podřízeného Pavlu Rychetskému. Třicet let nato stejní lidé, tentokrát už bez zesnulého Zdeňka Jičínského, rozhodli o volebním zákonu a dostali politickou reprezentaci pod tlak..."

Celý článek...


29. 01. 2021:

Petr Žantovský: "...USA pro mnohé z nás před rokem 1989 symbolizovaly svobodu a demokracii, zatímco sovětský blok symbolizoval třídní boj a všeobecné hlupství. Dnes je to jinak. Amerika se chová hůř než naši rudí za Jakeše. Je to symbol? Jistě: úpadku země, která si neví rady sama se sebou, a tak nabízí zástupné terče. Jen my jsme stále stejní, tedy aspoň naše vrchnost: dříve odezírala ze rtů Moskvě, dnes Washingtonu případě Berlínu a Bruselu. Ale změní to nás, občany, co tomu musejí přihlížet? Ani v nejmenším. Jen to prohloubí skepsi a nedůvěru. Jako za toho Jakeše. Kdybych byl optimista, řeknu, že cítím v kostech změnu, jako byla cítit dejme tomu od roku 1985. Ale protože jsem realista, bojím se, že tato změna bude draze vykoupena..."

Celý článek...


26. 01. 2021:

Proč? Martiny Kociánové: Sklapni, nebo Tě smažem!

YouTube channel Svobodné Universum
Kupředu do minulosti: Svobodné universum


26. 01. 2021:

Ivo Rušák: „Putinova rezidence“ u Černého moře
"...dnešní vlna mediálního „zájmu“ o tu „Putinovu rezidenci“ je už historicky druhou vlnou, jaksi reinkarnovanou a znovu rozvířenou zjevně v souvislosti s návratem A. Navalného do Ruska a tak nějak zakrývá skutečnost, že A. Navalného po návratu ruská policie ze zákona prostě musela zatknout, protože byl dříve odsouzený k podmíněnému trestu (30 dní vězení) a neplněním jeho podmínek ten trest podmíněný přešel v trest nepodmíněný. Jistě mu nikdo nebude vyčítat to období, kdy se jako léčil z té „otravy“ a kdy byl v „rekonvalescenci“, ale od té doby pobýval (schválně?) v Německu dále, a tedy se (schválně?) nehlásil v pravidelných intervalech ruské policii, jak stanovovaly podmínky trestu..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!