Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 07. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Mark Twain:
Bůh stvořil člověka, poněvadž byl zklamán opicemi. Pak už na další experimenty rezignoval.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Vzpomeňte si, kým jste
(04. 05. 2022, 1602x)
Rok 2022 a budoucnost
(13. 12. 2021, 1498x)
Láska vítězí
(28. 02. 2022, 1454x)
Cesta duše a cesta člověka
(13. 03. 2022, 1397x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Zdraví

* Dr. Wallach a minerály...


Od čtenáře - Zdraví - 03. 09. 2009 (9171 přečtení)

Nevím, co je špatného na myšlence, že naše zdravotní problémy (a bohužel je má přes údajné pokroky medicíny KAŽDÝ! ) jsou způsobeny nedostatky ve výživě.


Je bohužel pravda a není to jen ze zdrojů p. Walacha, že se na nekvalitní výživu a její složení upozorňuje už cca od 20. let min. stol. Také je bohužel pravda, že současné lékařství odmítá pohlížet na tělo jako na jeden celek (a to nemluvíme o psychice, duši atp. ) a věnuje se specializaci a odstraňování pouze následků a nikoliv příčin nemocí (redukujeme horečku, kašlání, výtoky z nosu místo abychom odstranili příčinu nemoci).

Bohužel je i pravda, že je v zájmu jak výrobců léků tak lékařů lidi neuzdravovat ale jen léčit. Dávno je to pro ně pouze dobrý obchod, o poslání nemůže být řeč. Je bohužel pravda, že máme skvělé přístroje, ale běžného člověka nepotkají! Také je známo, že se několikrát upravily standardy termínu "zdravý člověk" a tedy dostáváme pouze zkreslené informace o tom, co je normální v lidském těle.

Já po zkušenostech se svými dětmi, rodiči, známými i přáteli s našimi lékaři dám rozhodně přednost před současnou slepou a prodejnou medicínou, před Mezinárodní zdravotnickou organizací a jejími skandály, před Úřadem pro kontrolu léčiv a spol. raději snaze doplnit potřebné chybějící minerály a vitamíny....

Dnešní, zcela běžné hrůzy chemoterapie, zdraví poškozující očkování a dopování neúčinnými avšak další problémy způsobujícími léky - to vše vydávané za léčbu a podporované politiky a obchodníky - mě a věřím, že i většinu rozumě uvažujících lidí opravňuje hledat jakékoliv jiné alternativy! Nějaká uznaná nebo neuznaná nominace na Nobelovku mi přijde k smíchu - takových hádek je a bude ještě plno, stačí se znelíbit někomu vlivnému a je z vás skoro zločinec - známe naše politiky a některé podnikatele!

Pochybnosti o obsahu minerálů ve skalách (je snad někdo přesvědčen, že se minerály mezi nás snáší ve formě mlhy?) mi přijdou k smíchu už úplně. Čekal bych seriózní data jako argumenty, ale takto celá reakce autora má úroveň spíše jen špíny. Tím se ale nezastávám bezvýhradně p. Walacha - je možné, že ho opravdu žene také jen vidina peněz, ale alespoň za ně něco nabídne. A jeho poznatky z veterinární praxe jsou pravdivé - řada se jich vyučuje (možná učila, nevím jak je to tam dnes) už na středních zemědělských školách, nemluvě o poznatcích našich dosud žijících hospodářů dědečků a babiček, které toto potvrzují také! Proč se pan autor nerozčiluje nad tím, že koloidní minerály jsou u nás k dostání pouze od jedné dvou firem a žádná se nemusí obtěžovat s uvedením přesnějšího složení svých preparátů? Předpisy a zákony, které toto umožňují dovolují skutečné spekulace s lidským zdravím a jsou mnohem nebezpečnější než nějaký p. Wallach!

Milan N.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,60 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!