Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 05. 10. 2023     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Bertrand Russell, matematik, nositel Nobelovy ceny:
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2670x)
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 1696x)
Jaká je ta správná cesta?
(18. 03. 2021, 1656x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 1594x)
Vzkříšení víry a naděje
(05. 04. 2021, 1463x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Duchovní rovina člověka


Petr Týfa - Duchovno - 17. 01. 2008 (3545 přečtení)

Člověk se často považuje za tvora, který se skládá ze tří rovin – psychologické, biologické a sociální, ale málokdo již dodává, že podstatou naší existence je rovněž rovina duchovní, přesahující skutečnost tohoto světa. Tato rovina tak skrytá a v zapomnění čeká až bude odhalena…


Do této roviny patří jistě otázky po smyslu života, otázky o smrti a o životě po něm, otázky po existenci nějaké vyšší síly řídící tento svět. Všechny tyto otázky a mnohé další jsou lidem blízké a spojují jejich rozdílné osudy. V těchto otázkách se zrcadlí transcendentní povaha lidského života, touha přesáhnout tento svět a nahlédnout dál do tajů celého vesmíru.

Měli bychom si uvědomit, že všechny tyto otázky jsou lidem vlastní a každý se na ně snaží najít odpověď. Jedni třeba tak, že tyto otázky zamítnou jako iracionální a žijí pak ve zdánlivém pohodlí realismu světa, avšak se skrytým existenciálním problémem, který se vyjevuje stále víc, když se člověk blíží smrti. Ta totiž může působit jako rozbuška pro člověka, který odepírá důležitým otázkám jejich právo na existenci. Smrt sama je pro takového člověka absurditou, která odhaluje jeho vlastní nesmyslnost života. Avšak zde již není možnost kam couvnout, člověk nemůže smrt popřít jako to udělal s ostatními otázkami. Najednou je přímo konfrontován s pravdou a následky mohou pro něj být fatální.

Avšak lidem, kteří se snaží důležité otázky nepopírat a dát jim v sobě prostor, nic podobného nehrozí. I jako nevěřící mohou brát smrt jako mezník, který nemá ničivou sílu, mezník, který dává lidskému životu smysl místo, aby smysl odebíral. Existuje stále početnější skupina lidí, kteří se snaží na své otázky najít odpověď. Odpovědi však nejsou jednoznačné. Ba zdá se, že čím víc se člověk ptá a čím více odpovědí nachází, tím víc se objevuje i nových otázek. Čili, i když člověk neustále zvětšuje své poznání pravdy, stále je ohromné množství neznámého a neprozkoumaného. Člověk se tak dostává do stavu, který charakterizoval již Sókratés 400 let před Kristem slovy "vím, že nic nevím". Tento stav však neznačí něco špatného, nýbrž právě ochotu připustit, že celý vesmír je tak obsáhlý, že jej není možné lidským rozumem pochopit. Tento postoj znamená pokoru před životem a samotným Bohem. Vyjevuje naše slabiny a chyby, za které bychom však neměli cítit vinu, nýbrž je přijmout jako nedílnou součást našeho života.

Nejsme stvořeni jako dokonalé bytosti, jsme tápající a často chybující, ale přesto stále hledající náš smysl ve světě. Tento náš smysl se stále víc ozřejmuje s tím, kolik odpovědí jsme již nalezli. Není nutné vše vědět, dokonce to ani není možné, je však nutné vydat se na tuto cestu hledání pravdy, cestu trnitou a klikatou, ale cestu vedoucí k lásce, porozumění, klidu a míru v nás i ve světě…

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!