Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 26. 08. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Orwell:
Každá revoluce končí tím, že se nová prasata dostanou ke korytům.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3070x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2995x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2724x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2535x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2507x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Duchovní cesta


Josef Fric - Sebepoznání - 04. 10. 2004 (7007 přečtení)

Hodně často se objevují prohlášení "Jdu cestou oddanosti" nebo "Jdu cestou moudrosti". Někdo prohlašuje "Nemohu se oddat", jiný zase "Nemohu hledat moudrost". Co to znamená, proč to lidé říkají a jací jsou?

Podle písem koná každý člověk třemi způsoby - myslí, řečí a činy. Většina lidí více mluví než koná. Hrají divadlo před ostatními, vytahují se a předvádějí svou hru, až zapomenou, že to vše je jen hra a uvěří tomu co všem ostatním namluvili. V tu chvíli sice myslí i mluví stejně, ale jejich činy jsou svázány touhami a vazbami na svět.

Pro duchovní cestu jsou vždy rozhodující činy. Činy mění mysl a čistá mysl očišťuje řeč i činy. Každý člověk je jiný, vyrostl v jiném prostředí a od Boha dostal jiné schopnosti. Na celém světě neexistují dva stejné osudy. Každý člověk je zde na světě sám za sebe a je jen na něm, co se svým životem udělá. Každý má jinou schopnost uvažovat o sobě, o životě a svém světě. Přesto je v mysli mnoho společných jevů, na které existuje stejný lék, stejné metody cvičení a očisty mysli a ducha.

Všechny bytosti na světě mají jedno společné. Touží po štěstí. Tato touha má však naprosto individuální podobu. Někdo vidí štěstí v penězích a bohatství, jiný v dobrodružství, další v rodině a jiný zase ve službě ostatním. Málokdo si uvědomuje, že jeho štěstí je v radostném tichu srdce. Když si po letech snahy naplním svůj sen, potom na krátkou chvíli získám tento prchavý pocit štěstí. Netrvá to dlouho a tento nádherný pocit je překryt pocitem strachu, že bych mohl o své štěstí přijít. V té chvíli už nejsem šťastný, ale závislý a připoutaný k vysněnému cíli. Mudrci to vědí. V pomíjivém světě je i štěstí pomíjivé. Co jiného se od něj dá čekat.

Některé bytosti již vědí, že radostné ticho srdce je skutečné štěstí a hledají ho. Pro ně jsou určeny rady, jak toto štěstí získávat a nakonec v něm natrvalo spočinout. Většina bytostí o tichu v srdci nic nevědí. Každý má jakýsi matný pocit, že existuje něco, pro co má cenu žít. Jejich mysl je však tak hrozně zarostlá křovinami tužeb a falešných představ, že kromě něj není nic vidět a pokud se nerozhodnou ono hloží vymýtit, motají se neustále v několika vyšlapaných pěšinách a nikdy nenajdou cestu ke skutečnému štěstí.

Někteří jen tlachají, naparují se a vytahují. Je to pokrytectví zakrývající jejich lenost, zbabělost a strach ze změny Jiní vynakládají velikou, ale spatně směřovanou snahu. Místo duchovního pokroku se chytají do pastí své mysli, konají těžší a těžší pokání a tak trýzní své tělo i svého ducha. Jejich snažení jsou vnější a ty nevedou k radostnému tichu srdce.

Když někdo vykřikuje "Já jdu cestou Bhakti", zeptejte se ho: "Kolik set poklon denně děláš k Bohu, kolik tisíc modliteb denně mu za svou spásu věnuješ a kolik hodin svého času denně ležíš před svým Bohem v tichu?" Málokdo bude mít co říci. Bhakti je pro ně jen druh emoce, na které jsou závislí.

Někteří experimentují s meditací, sedí a snaží se vidět světlo či dosahovat hlubokých úrovní ducha. Netuší, že světlo, stejně jako hluboké úrovně ducha nejsou nic než myšlenky, pomíjivé a nestálé. Samozřejmě netvrdím, že je to k ničemu. Pro někoho je to, že si sedne v klidu, obrovský posun. Bohužel je to mnohdy posun poslední a dále téměř nepostupují.

Další mluví o dotazování se na Já. Kdo nevěří v Boha, kdo není pokorný a kdo Bohu neodevzdal vše, k čemu se může dotazováním dobrat? Jedině k důležitosti svého ega nebo k tomu, že to je cesta sobectví a nelásky, což je zase jen ego. Kde není lásky, tam lásky nikdy nebude. Kde není pokory, tam nikdy není skutečné poznání a štěstí.

Co tedy dělat? Jak začít a jakými způsoby dojít k radostnému tichu srdce?

1) Očištění života

Nejprve očistěte svůj život. Zbavte se kouření a alkoholu. To jsou skutečné jedy ducha. Přestaňte páchat zbytečné násilí, odvrhněte konzumaci masa, zabíjení a týrání čehokoli ze zábavy, nudy či vlastní poživačnosti. Neberte si nikdy ničeho více, než v tom okamžiku nezbytně potřebujete. Dále přestaňte vše pouze konzumovat a začněte sami tvořit. Zbavte se plytkého utloukání času televizními seriály, reprodukovanou hudbou a jinou organizovanou "zábavou". Začněte si sami zpívat, vymýšlet vlastní zábavu kultivující ducha. Spočívejte v klidu. Staňte se sami sebou. Naučte se nezávislosti. To je první krok ke svobodě. Staňte se příkladem a věnujte více času svým blízkým a okolním lidem. Místo ničemné přítěže se staňte mihotajícím plamínkem světla.

2) Plnění povinností

Je nutno se postavit ke svému osudu v tomto těle a na tomto světě čelem. Přestat utíkat před svými povinnostmi a začít je poctivě plnit. Nikdo nemá tolik povinností, aby je nemohl opravdu dobře vykonávat. Důležité je uvědomit, že tyto povinnosti nemáte ke svým rodičům, partnerům a dětem, ale že tyto povinnosti jsou Vám dány od Boha. On je dárce Vašeho osudu a příjemce Vaší činnosti. Každý z nás je obrovským dlužníkem a naše činnosti jsou malou splátkou nesplatitelného dluhu. Myslíte si že ne? Kdo se o Vás léta staral, kdo Vám dal vzdělání a zázemí, ze kterého plynou všechny nynější radosti? Za vše co máte jste dlužni - rodičům, dětem, partnerům i přírodě. Jen trpělivým, pokorným a pravidelným vykonáváním svých povinností možná do konce života splatíte svůj dluh. Na druhou stranu je nutno plnit pouze své povinnosti a nenechat se okrást o klid a čas na duchovní růst. Nedávejte více materiálního než je Vaše povinnost. Naopak se více dělte o radost v tichu. To je mnohem cennější.

3) Odříkání

Kdo nepoznal radostné ticho srdce, ten musí nejprve začít s odříkáním. Je důležité si do svého života zvolit idol - Boha nebo duchovního učitele, a pomocí jeho příkladu povznést svou mysl, mluvu i činy. Příklad Ježíše popsaný ve čtyřech Evangeliích je v našem kraji ten nejdostupnější. Nastudujte si oněch pár stran, které ovlivňují už 2000 let tento svět. Čtěte je znovu a znovu. Nebo čtěte Bhagavadgítu dokola a dokola. Je tam vše co potřebujete a skutečnou snahou to jistě najdete. Z cíl si dejte Boha Otce, Ježíše nebo Kršnu za nejlepšího rádce, průvodce a přítele na cestu. S každou myšlenkou, otázkou či těžkostí se mu můžete svěřit. Ale musíte najít způsob, jak s ním komunikovat. Jen blázen si myslí, že odpověď uslyší. Než mu položíte otázku, stokrát se mu pokloňte až k zemi. Potom udělejte dalších sto poklon a budete-li mít srdce otevřené, jistě poznáte odpověď. Zdá se Vám to jako zbytečné a nesmyslné? Dobrá začněte s tisícem poklon a modliteb. Cílem je nejen poznat správnou odpověď, hlavním cílem je získat Boha a Ježíše jako svou přirozenost a poctivou pracnou snahou jistě k tomu dospějete. Zdá se Vám to divné. Buddha doporučoval sto tisíc poklon. A Buddha jistě věděl své.

4) Meditace

Co je meditace? Meditace je metoda zkoumání mysli. Zkoumání, jak se tvoří svět, který bytost vnímá a prožívá. Sedět a čekat, že uvidím světlo, to nevede k poznání, ale jistě se brzy stává závislostí na vizi meditačního světla. Není velký problém si něco vsugerovat. Ba naopak, je to velice snadné a většinou si bytost tohoto procesu ani nevšimne. Daleko větší problém je poznat všechny tyto vsugerované věci. Pokud je mysl běžící, není žádná šance její fungování pochopit. Proto je nutné se uklidnit. Již tento proces uklidňování je obrovskou školou. Mysl se brání jako nezkrocený kůň, nechce se vzdát své suverenity a neustále se bouří. Dosažení klidu mysli byť jen na minutu je pro necvičeného člověka nemožné. Každý pokus, každá rušivá myšlenka je však krokem ke klidu. Bytost musí poznat všechny zdroje rušivých myšlenek. Pokud chci něco ovládnout, musím všechny jeho principy dokonale poznat. Bez poznání budu velice snadno oklamán a vítězství bude velice nejisté. Tak co je meditace? Je to snaha být v klidu. Nejprve jen v klidné meditační pozici, ale nakonec v běžném aktivním životě. Prakticky může být meditace statická v meditační pozici a dynamická, kdy se tělo může věnovat poměrně jednoduché činnosti a přitom kontrolovat činnost mysli. Výlet do hor je velice dobrou meditací. Když jdete po ledovci a každý krok musí být naprosto jistý, potom je dosaženo takové koncentrace, jaké v sedě začátečník velice těžko dosáhne. Stejnou meditací je procházka nočním lesem za měsíčního svitu. Meditace je návštěva posvátných míst, účast na náboženském obřadu. Meditace je pozorovat duchovní snahu a cvičení jiných lidí. Pozorovat tibetské stařečky o holích, jak velice obtížně vykonají tři úklony Buddhovi vyvolá mnoho myšlenek. Naučte se uvědomovat si velikost Božského stvoření a omezenost vlastního bytí.

5) Poznání

Meditace je vše, co vyvolává v mysli různé stavy, které je potřeba následně si je uvědomit. Cílem meditace je uvědomit si všechny nevědomé procesy a činnosti. Převést nevědomé a podvědomé do vědomého. Poznání nelze oddělit od meditace a oddanosti a naopak. Nemohu poznat mysl, pokud se neuklidním. Uklidněním lze postupně poznávat mnoho jevů, které do té doby probíhaly nevědomě nebo v neznalosti jejich příčin a zákonitostí. Je potřeba se osvobodit ze světa jediného názoru a vidět vše z více úhlů pohledu. Tak se nevědomost pomalu mění v poznání. Poznáním se však myslí stav, kdy se vědomost stane přirozeností. Duchovno není filozofie oddělená od života. Naopak. Myšlenky klidné a vznešené nahrazují myšlenky přízemní a omezené. Tehdy se teprve stávají užitečnými a dochází k duchovnímu růstu.

6) Duchovní růst.

Duchovní růst je závislý na snaze bytosti, na správném použití této snahy a na výchozím stavu mysli. Čím je člověk starší, tím je jeho mysl zkostnatělejší a hůře očistitelná. Šrí Ramana Maharši dosáhl svobody několik měsíců po obdržení Božské milosti v 17 letech. Gautama Buddha se vydává na duchovní cestu v 29 letech a cíle dosahuje po šesti letech usilovného snažení. Mně se dostalo Boží milosti v 27 letech a trvalo osm let, než jsem se k němu znovu propracoval. Další dva roky trvalo, než se stav svobody stabilizoval natolik, aby se stal přirozeností. Čím dříve člověk začne, tím kratší je doba jeho snahy. Kdo začne v 18 letech, může za pár měsíců odstranit nehromaděnou nevědomost, Kdo začne ve třiceti, bude mu to trvat deset let, pokud někdo začne ve čtyřiceti či padesáti, potom má šanci dospět k věčnosti před úplným odevzdáním, před svou smrtí. Zdají se Vám desítky let snahy nepřiměřené ke krátké chvíli věčnosti? Ale věčnost je Věčností a pokud je jí dosaženo, pak trvá navěky. Chvíle nebo roky, to nemá žádný význam ve stavu kde čas není vnímán. Když je někdo skutečně šťastný a blažený, tak nečeká, že by čas mohl něco změnit.

Nedělám si iluze, že tento článek může něco změnit. Kdo má v srdci touhu po svobodě, ten ji dříve či později i bez něj dosáhne. Kdo je pyšný, líný, pochybovačný, zbabělý, ten zůstane ve svém politováníhodném stavu tak dlouho, dokud svou lenost a zbabělost nepřemůže poctivou, pokornou a trpělivou prací. Nikdo by si neměl myslet, že může být okolí prospěšný, pokud nedosáhl nejvyššího poznání. Takový člověk je pouze příkladem odstrašujícím a měl by být takto vnímán nejen ostatními, ale především sám sebou.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Atma Kriya jóga - cesta z hlavy do srdce (06.04.2012)
Z člověka člověkem ... (26.10.2008)
Mantra myšlenek ve vztahu k čakrám a našemu osudu (21.01.2008)
Dýchanie na energetizovanie organizmu (13.09.2007)
Čas - Utrpení - Smrt (29.05.2007)
Svobody nelze dosahovat (25.05.2007)
Pozorovatel a pozorované (21.05.2007)
Několik úvah o advaitě v ČR (11.05.2007)
Morální předpisy stanovené jógou (13.04.2007)
Co je to mysl? (2.) (30.03.2007)
Co je to mysl? (1.) (29.03.2007)
Stručne o postupoch v jogickom úsilí (26.03.2007)
Ako rozoznať majstra od podvodnika? (03.03.2007)
O dvou druzích soustředění (25.02.2007)
Karel Weinfurter (24.01.2007)
Karma (19.11.2006)
Dosažení jednobodovosti v átmanu (27.10.2006)
Vědomí je vše, vše je Vědomí II (13.10.2006)
Vědomí je vše, vše je vědomí (11.10.2006)
Osvícení (07.08.2006)
Sadhu Óm - Způsob, jak vysvitne poznání (29.07.2006)
Strach (04.07.2006)
Mistr a žák (28.06.2006)
O vztahu Mistra a žáka (13.11.2005)
Daršan od Marty Janssen - pozvánka (18.09.2005)
Cvičení jógy v Brně (12.09.2005)
Seminář náda jógy S Roopem Vermou (14.08.2005)
Bharatnatjam (30.05.2005)
Etika jógy (24.05.2005)
Podvod Sai Baba? (17.05.2005)
Jak přemoci vášně (07.05.2005)
Védántická modlitba (04.05.2005)
Poselství svámího Čitanandy čs. jogínům (03.05.2005)
Jsme mistry, nebo žáky? (15.11.2004)
Propast (04.11.2004)
O pozorovateli a vědomí Já Jsem (29.10.2004)
Smysl života bytosti (25.09.2004)
Řádně se zmýlit v guruovi (22.09.2004)
Jóga sútra (21.09.2004)
Opičky (20.09.2004)
Blázen (18.09.2004)
Duchovní učitel a hledající (17.09.2004)
Zlá a dobrá existence (11.09.2004)
Všechny cesty jsou moje cesty... (23.08.2004)
O psychoenergetických vzorcích neboli vásánách (03.08.2004)
Emočně - pocitový impotent (27.07.2004)
O přijetí sama sebe i ostatních (24.07.2004)
O úskalích duchovního života - úvod (04.07.2004)
Odkud přichází ty myšlenky? (03.06.2004)
Práce s energií a bolesti hlavy (09.05.2004)
Dva pohledy (06.05.2004)
Světelná stanoviště Velkého Bílého Bratrstva (2.) (01.01.2004)
Světelná stanoviště Velkého Bílého Bratrstva (1.) (01.01.2004)
Mantry (3.) (23.12.2003)
Mantry (2.) (22.12.2003)
Mantry (1.) (21.12.2003)
Vývoj člověka podle tradic jógy (19.12.2003)
Učení mistrů moudrosti - základní instrukce (06.12.2003)
Šiva Natarádž - tančící Šiva (05.12.2003)
Vidění ochranného kruhu (04.12.2003)
Kayakalpa a pět tibeťanů (19.11.2003)
Meditace spojených srdcí (14.11.2003)
Čakry a sebeléčení (14.11.2003)
Čakry a jejich lokalizace (14.11.2003)
Bhakti jóga (13.11.2003)
Kozmická pamäť (13.11.2003)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 12 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...


07. 08. 2019:

Zakladatel ODS a hudebník Petr Štěpánek: "Když policie mlátí lidi v Moskvě nebo v Hongkongu, naše média se mohou přetrhnout. Když policie mlátí lidi v Barceloně nebo v Paříži, není třeba to ukazovat...
Když policie mlátí lidi v Moskvě, ministr zahraničí Petříček spěchá psát protestní nótu. Když policie mlátí lidi v Paříži, ministr zahraničí Petříček ani nemukne. Už tomu rozumíte?
Vítejte v Zemi dvojího metru!
"

Celý článek...


24. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Osobní zkušenost je nepřenosná, a ti, kteří pamatují časy, kdy si u nás lidé byli vcelku rovni, byť v nedostatku, jsou nekompatibilní s generacemi, které už za samozřejmost považují hlubokou sociální nerovnost a nespravedlnost a mají za přirozené, že je člověk člověku vlkem. Kdo pamatuje časy, kdy „bez práce nebyly koláče“, těžko akceptuje generace, které pracujícím člověkem pohrdají. Budoucnost samozřejmě patří mladým, ale nějaký čas ještě, zahleděni do mobilů, budou zakopávat o nás, co jsme tu zbyli jako svědci zaniklého světa...
Odkaz 17. listopadu je dávno „zavražděn“ jeho protagonisty, takže by zmínění pánové
(Zeman a Babiš) museli zamordovat mrtvolu. Přiznávám, že mi to nekonečné okopávání premiérových a prezidentových kotníků už připadá trapné...
To, co se označuje termínem liberální demokracie, není nic jiného, než starý známý kapitalizmus, který dnes má globální ambice. Liberální demokracie je prorežimní ideologie, podporovaná mediálním mainstreamem a jak je tomu za všech režimů, i ten liberálně demokratický je o sobě pevně přesvědčen, že je něco lepšího, respektive to nejlepší, k čemu společnost mohla dorůst...
Z jedné strany jsme svědky toho, jak se bagatelizují tradice a boří přirozený řád, z druhé strany dostávají zelenou nejrůznější deviace a devianti. Považuji liberální demokracii za politický nešvar, kterému je nejvyšší čas se vzepřít obranou přirozeného světa..
"

Celý článek...


22. 07. 2019:

Vidlák: "Před několika dny jsem si přečetl u Terezy Spencerové, že americké děti se nejvíc chtějí stát youtubery a čínské děti se nejvíc chtějí stát astronauty. Tedy tchaikonauty. Petr Kubáč uváděl v jednom ze svých článků krásný příklad proč dnes tolik lidí studuje sociologii, ale skoro nikdo se nechce stát instalatérem. Inu, pokud vám jako instalatérovi potečou trubky, tak všichni vědí, že jste blbec. Když jako sociolog budete celý život kecat kraviny, nikdo to nepozná...
Inu, všichni chtějí být youtubery, sociology, manažery a to proto, aby se nepoznalo, že nic neumějí a k ničemu vlastně nejsou...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!