Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 22. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
A.J. Liebling:
Svoboda tisku patří tomu, kdo jej vlastní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2861x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2800x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2788x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2459x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2415x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Energetická vejce


Monika Sičová (www.mohendzodaro.cz) - Tantra - 26. 04. 2011 (7556 přečtení)

Polodrahokamy ve tvaru vejce slouží k ochraně a čištění dělohy. Energetické vejce můžete zavádět přímo do pochvy, anebo jej zvenku přikládat na dělohu, podbřišek, projekci jednotlivých čaker a na hrudní kost.


Energetická vejce, MUDr. Monika Sičová

Úvod

Účinky

Pozice a cvičení

Otvor ve vajíčku

Kameny
 

Poprvé jsem se s energetickým vejcem setkala u Maitrei Piontek na Pražském Výstavišti Esotera před několika lety. Velice mne v té době zaujalo a následně i knihy Mantak Chia, který se o nich také zmiňuje.

Jako doplněk ke cvičení tantra- jógy pro ženy ( cvičení Mohendžodáro) jsme je ale začali využívat až nyní a výsledky mne překvapily!

Tolik bolesti, tolik nedoprožitých traumat a zároveň tolik nových poznatků, kolik energetické vejce dokáže vstřebat, to bylo pro mne objevným překvapením.

Používáme energetická vejce na třetím stupni tantra- jógy pro ženy, což je systematická celoroční škola zaměřená na cvičení tantra-jógy, Osho meditace, aspekty spojené s ženskou duší, taneční a kreativní techniky pro ženy.

Polodrahokamy ve tvaru vejce slouží k ochraně a čištění dělohy. Energetické vejce můžete zavádět přímo do pochvy, anebo jej zvenku přikládat na dělohu, podbřišek, projekci jednotlivých čaker a na hrudní kost.
 

Výběr polodrahokamu ( vejce)

Nezáleží na tom co víte o působení jednotlivých minerálů a ani co si přečtete v odborné litaratůře. Nejdůležitější je váš osobní pocit a to, zda Vás kámen osloví, doslova Vás k sobě zavolá. Toto vejce, nebo tento minerál si tedy vyberte.

Můžete se tedy naladit tak, že budete meditovat nad významem energetického vejce. Přiložíte si jednu ruku na podbřišek a druhou na srdce. Nadechnete se z břicha do srdíčka a budete takto dýchat několik minut. Až budete nalazeny, můžete přistoupit k vizuálnímu výběru vejce. Dejte na svou intuici, nemůžete se splést. A až daleko později, až se s vejcem sžijete, můžete si o něm více nastudovat v odborné literatuře.
 

Očista vejce

Před prvním použitím je potřeba vejce očistit. Dejte jej do hrnce s vařící vodou a ponechte několik minut. Dejte ale pozor, ať se poskakováním v horké vodě nerozbije. Můžete použít k ponoření lžíci. Dále jej na několik dní ponoříme do roztoku mořské soli a poté jej umyjeme pod proudem chladnější vody, anebo nejlépe v pramenité vodě horského pramene. Necháme jej oschnout na slunci, tak aby absorbovalo potřebnou energii.

Neméně důležitá je očista po každé meditaci s vejcem. Do vejce totiž přechází daleko více z našich bolestí, skrytých emocí a nedořešených konfliktů, než je schopno absorbovat a unést.

Může se Vám to zdát neuvěřitelné, ale stává se a dokonce velmi často, že vejce po meditaci popraská, změní barvu anebo dokonce pukne. Je to tím, že vnitřní napětí v kameni dosáhne takového stupně, že jej nelze více snášet.

Druhé nebezpečí které hrozí je, že sice kámen negativní energii do sebe vstřebá, ale bez očisty jí ze sebe neuvolní. Potom ji v prudké intenzitě vysílá do těla zpět.

K očistě kamenů slouží stejné zdroje jako k očistě člověka. To co prospívá nám, prospívá i energetickému vejci. A to: tekoucí voda, čerstvý vzduch, sluneční paprsky, láskyplná péče, meditace a motlitba.

Dále je někdy vhodné podle pocitů kámen na několik dní zakopat do země nebo vystavit mrazu anebo vroucí vodě.

Někdy můžete pocítit, že kámen vstřebal tolik negativní energie, že se jej budete chtít zbavit. Proto jej rituálně pohřběte a rozlučte se s ním jako s milovaným člověkem.
 

Cvičení

Po očistě můžeme přejít k samotnému cvičení a meditacím.
 

Meditativní očista dělohy

Kámen a energetické vejce je schopno do sebe vstřebat mnohé negativní energie ukryté v pánvi. Tak působí jako očistný proces a je schopno předcházet zhoubným bujením a zánětům ženských orgánů. Vždy ale kladu důraz na prevenci, v době onemocnění, zvláště zánětů, je potřeba se cvičením vyhnout ! Dále necvičte v těhotenství, během menstruace a během akutního onemocnění.

Pustíme si meditativní hudbu a najdeme si vhodné místo na meditaci. Důležité je, abychom se cítily v míru a nikým nevyrušovány. Opravdu důležitý je pocit bezpečí.

Lehneme si na záda s pokrčenými koleny. Položíme si jednu ruku na spodní část bříška a druhou na srdce. Budeme zhluboka dýchat z pánve do srdce. Důležitý je láskyplný a hluboký dech.

Jakmile cítíme vnitřní naladění, můžeme přistoupit k rituální očistě dělohy. Opatrně vložíme vejce do pochvy a hluboko dýcháme.

Nadechujeme a vydechujeme tak, že dýcháme směrem z dělohy do vejce. Pomocí hlubokého výdechu posílej veškeré vzpomínky, události a bolesti spojené s tvým ženstvím do vejce. Neboj se, vejce je schopno je vstřebat, dokonce působí jako katalyzátor procesu.

Vzpomeň si na všechno, co jsi kdy negativního prožila a to vlož pomocí dechu do vejce.

Až budeš cítit, že proces je dokonán, ještě chvíli klidně lež a zklidni dech a uvolni tělo.

Nakonec si dřepni tak, jako kdyby si rodila ve dřepu, a tlakem svalů vejce ze sebe pomalu vypuď.

Nejprve jej opláchni proudem chladnější vody k odstranění energií, a potom jej rituálně očisti a vystav slunečním paprskům. Vejce by mělo být uloženo na nějakém významném místě, nejlépe na podstavci a ve volném prostoru, jako živá bytost.
 

Posilování pánevních svalů, vkládání radosti do vejce, nabíjení vejce pozitivní energií

Ovšem vejce neslouží pouze ke katarznímu prožitku ( tedy k očistě). Existuje celá série cviků a meditací, pomocí nichž můžeme například účine posilovat svaly pánevního dna ( odstranění inkontinence a zlepšení milování), dále můžeme vejce harmonizovat a nabíjet láskyplnou ženskou energií pomocí šťastných a naplněných vzpomínek ukrytých v pánevní oblasti.

Použití je mnoho, protože spojení formy vejce ( broušený kámen) a polodrahokamů je ideální kombinací.

Poslední věcí o které bych se chtěla zmínit, je používání vejce s otvorem pro provázek. Toto podle mého názoru není vhodné. Naopak je vhodné používat celistvý neporušený kámen, který se snadno a důkladně zbaví všech nečistot. Provrtaný kámen nelze nikdy důkladně očistit a tak se může stát, že místo pomoci, bude přinášet rozmnožené bakterie do těla. K vytažení vejce z těla slouží právě porodní poloha ve stoje a tlak břišních orgánů. Ovšem v tomto případě nedoporučuji ženám, aby samotné experimentovaly se zaváděním vejce bez šnůrky. Je potřeba trochu cviku a na naší celoroční škole tomu věnujeme velkou pozornost. Proto nikomu nedoporučuji, aby zkoušel pracovat s vajíčkem bez osobní konzultace se zkušenou osobou.

Tyto cvičení používáme s úspěchem na celoroční škole tantra- jógy pro ženy jako doplněk k posvátným asánám Mohendžodáro a k meditacím. Minerály a polodrahokamy jsou pro mne vodičem energie a výborným přítelem a rádcem. Kéž slouží i Vám.

Cena jednotlivých vajíček se pohybuje v rozmezí 200kč- 1000kč, podle velikosti a polodrahokamu. Ideální rozměry jsou kalibrovaná vejce 50x 35 mm.
 

KAMENY

Nádherné kousky, velice pestrá škála druhů

Jadeit (nefrit):

Vyrovnání, přináší rovnováhu mezi klidem aktivitou, podporuje hravou seberealizaci, reguluje nervy, ledviny a nadledviny ( produkci adrenalinu), vyrovnává hospodaření s vodou, minerálními látkami, dostupnost : malá
 

Jaspis brekciový,

Jaspis mahagonový,

Jaspis:

připravenost ke konfliktům, pomáhá znovu vstát po porážce, usnadňuje vydržet konflikty a pomáhá znovu napravit škody, oživuje a vnáší vitalitu, podněcuje krevní oběh, prokrvení a sebeléčebné síly

Unakit

Magnezit (bílý kámen s černým žíháním) uvolnění, přináší trpělivost, pomáhá při nervositě, obavách a podráženosti, podporuje umění naslouchat, pomáhá při migréně, bolestech hlavy, křečích, kolikách, napětí, předchází usazeninám v cévách a infarktu, dostupnost: velmi dobrá

Rodonit (červenočerný kámen) léčení ran, pomáhá odpouštět, podporuje vzájemné pochopení, nejlepší kámen při zraněních, krvácení, ranách, posiluje svaly, srdce, krevní oběh, pomáhá při autoimunitních onemocněních a žaludečních vředech

Labradorit, (živec) reflexe, pravda, posiluje intuici, citovou hloubku a mediální schopnosti, vynáší na světlo zapomenuté vzpomínky a pomáhá rozeznat iluze, snižuje citlivost na chlad, snižuje krevní tlak a mírní revma a dnu

Hematit, ( růst ledvin, červená skleňená hlava), přežití, posiluje vůli a vynáší na světlo nesplněná přání, směřuje pozornost k elementárním potřebám a k tělesnému blahu, podporuje vstřebávání železa a krvetvorbu, posiluje tenké střevo a ledviny, dostupnost: malá

Zelený avanturín, (křemen) bezstarostnost, pomáhá při nervositě, stresu a poruchách spánku, pomáhá uvolňovat starosti a myšlenky probíhající v kruhu, předchází infarktu

Sodalit, hledání pravdy, rozpouští pocity viny, pomáhá stát při sobě, stupňuje vědomí, podporuje příjem tekutin, tmavý kámen s bílým žíháním, dostupnost: dobrá

Obsidián vločkový, černý kámen se sněhovými vločkami, rozmach,uvolnění blokády a obavy, motivuje k spontánnímu prosazování nápadů, zlepšuje prokrvení tkáně při extrémně nedostatečném zásobování, zahřívá ruce a chodidla, podporuje hojení ran, dostupnost: velmi dobrá

Citrín, žlutý krystalický kámen, odvaha do života, přináší radost ze života, posiluje sebevyjádření, pomáhá při depresích, pomáhá zpracovat přijaté dojmy a porozumět jim, posiluje nervy, žaludek,slezinu a slinivku břišní, dostupnost: malá

Tygří oko, žlutohnědý vláknitý křemen, vhled, odstup, pomáhá při stresu, zátěži, a od nálad útocích zvenku, vyostřuje smysly a pomáhá zachovat si přehled, když se mnohé děje velmi rychle, reguluje nadledviny a mírní astmatické záchvaty, dostupnost: velmi dobrá

Karneol, oranžový kámen, odvaha, překonání, přináší činorodost, odvah, stabilitu, a dobrou náladu, zlepšuje kvalitu krve, podněcuje látkovou výměnu, dostupnost :malá

Aragonit – kalcit pruhovaný, růst, uvolnění, pomáhá při přetížení, působí uklidňujícím a konstruktivním způsobem, pomáhá vydržet i při silné zátěži, pomáhá při potížích s se žaludkem, střevy, ploténkami a klouby.

a další.

 

MUDr. Monika Sičová ( Ma Deva Pranama),
zakladatelka tantrické jógy pro ženy Mohendžodáro,
www.mohendzodaro.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...


18. 09. 2020:

Jan Schneider: "Tak nám zase někoho otrávili. Jegora Gajdara v Irsku (2006), Skripalovy ve Velké Británii (2018), a teď Navalného v Německu? Kdyby ho ale opravdu otrávili nervovým jedem na bázi organofosfátů v Rusku, byl by dávno nebožtík a kolem něj by bylo mnoho dalších. Kdyby ho otrávili toutéž látkou v Německu, dopadlo by to stejně. To je moc divných věcí najednou. Ti novodobí Goebbelsové ale tvrdí, že se tak opravdu stalo, a že na odebraných vzorcích tu shodu potvrdilo několik laboratoří. Má to jen jeden háček. Ty vzorky nebyly odebrány forenzně průkazným způsobem. Neobstály by před jakýmkoliv soudem jako důkaz ani v případě ukradené koloběžky..."

Celý článek...


11. 09. 2020:

Jan Keller: Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.

  • Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.
  • Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.
  • Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.

Celý článek...


10. 09. 2020:

„Díky sankcím zavedeným v roce 2014 je dnes Rusko mnohem méně závislé na přílivu zahraničního kapitálu, takže pandemie způsobila jeho ekonomice menší škody," vysvětlila v rozhovoru pro agenturu Bloomberg Elina Ribakova, zástupkyně hlavní ekonomky z Institutu mezinárodních financí ve Washingtonu.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!