Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 19. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Henry Wotton, britský diplomat (1659):
Velvyslanec je čestný muž, vyslaný za hranice, aby tam lhal ve prospěch vlasti.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3123x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2593x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2565x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2507x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2440x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Energetická vejce


Monika Sičová (www.mohendzodaro.cz) - Tantra - 26. 04. 2011 (6940 přečtení)

Polodrahokamy ve tvaru vejce slouží k ochraně a čištění dělohy. Energetické vejce můžete zavádět přímo do pochvy, anebo jej zvenku přikládat na dělohu, podbřišek, projekci jednotlivých čaker a na hrudní kost.


Energetická vejce, MUDr. Monika Sičová

Úvod

Účinky

Pozice a cvičení

Otvor ve vajíčku

Kameny
 

Poprvé jsem se s energetickým vejcem setkala u Maitrei Piontek na Pražském Výstavišti Esotera před několika lety. Velice mne v té době zaujalo a následně i knihy Mantak Chia, který se o nich také zmiňuje.

Jako doplněk ke cvičení tantra- jógy pro ženy ( cvičení Mohendžodáro) jsme je ale začali využívat až nyní a výsledky mne překvapily!

Tolik bolesti, tolik nedoprožitých traumat a zároveň tolik nových poznatků, kolik energetické vejce dokáže vstřebat, to bylo pro mne objevným překvapením.

Používáme energetická vejce na třetím stupni tantra- jógy pro ženy, což je systematická celoroční škola zaměřená na cvičení tantra-jógy, Osho meditace, aspekty spojené s ženskou duší, taneční a kreativní techniky pro ženy.

Polodrahokamy ve tvaru vejce slouží k ochraně a čištění dělohy. Energetické vejce můžete zavádět přímo do pochvy, anebo jej zvenku přikládat na dělohu, podbřišek, projekci jednotlivých čaker a na hrudní kost.
 

Výběr polodrahokamu ( vejce)

Nezáleží na tom co víte o působení jednotlivých minerálů a ani co si přečtete v odborné litaratůře. Nejdůležitější je váš osobní pocit a to, zda Vás kámen osloví, doslova Vás k sobě zavolá. Toto vejce, nebo tento minerál si tedy vyberte.

Můžete se tedy naladit tak, že budete meditovat nad významem energetického vejce. Přiložíte si jednu ruku na podbřišek a druhou na srdce. Nadechnete se z břicha do srdíčka a budete takto dýchat několik minut. Až budete nalazeny, můžete přistoupit k vizuálnímu výběru vejce. Dejte na svou intuici, nemůžete se splést. A až daleko později, až se s vejcem sžijete, můžete si o něm více nastudovat v odborné literatuře.
 

Očista vejce

Před prvním použitím je potřeba vejce očistit. Dejte jej do hrnce s vařící vodou a ponechte několik minut. Dejte ale pozor, ať se poskakováním v horké vodě nerozbije. Můžete použít k ponoření lžíci. Dále jej na několik dní ponoříme do roztoku mořské soli a poté jej umyjeme pod proudem chladnější vody, anebo nejlépe v pramenité vodě horského pramene. Necháme jej oschnout na slunci, tak aby absorbovalo potřebnou energii.

Neméně důležitá je očista po každé meditaci s vejcem. Do vejce totiž přechází daleko více z našich bolestí, skrytých emocí a nedořešených konfliktů, než je schopno absorbovat a unést.

Může se Vám to zdát neuvěřitelné, ale stává se a dokonce velmi často, že vejce po meditaci popraská, změní barvu anebo dokonce pukne. Je to tím, že vnitřní napětí v kameni dosáhne takového stupně, že jej nelze více snášet.

Druhé nebezpečí které hrozí je, že sice kámen negativní energii do sebe vstřebá, ale bez očisty jí ze sebe neuvolní. Potom ji v prudké intenzitě vysílá do těla zpět.

K očistě kamenů slouží stejné zdroje jako k očistě člověka. To co prospívá nám, prospívá i energetickému vejci. A to: tekoucí voda, čerstvý vzduch, sluneční paprsky, láskyplná péče, meditace a motlitba.

Dále je někdy vhodné podle pocitů kámen na několik dní zakopat do země nebo vystavit mrazu anebo vroucí vodě.

Někdy můžete pocítit, že kámen vstřebal tolik negativní energie, že se jej budete chtít zbavit. Proto jej rituálně pohřběte a rozlučte se s ním jako s milovaným člověkem.
 

Cvičení

Po očistě můžeme přejít k samotnému cvičení a meditacím.
 

Meditativní očista dělohy

Kámen a energetické vejce je schopno do sebe vstřebat mnohé negativní energie ukryté v pánvi. Tak působí jako očistný proces a je schopno předcházet zhoubným bujením a zánětům ženských orgánů. Vždy ale kladu důraz na prevenci, v době onemocnění, zvláště zánětů, je potřeba se cvičením vyhnout ! Dále necvičte v těhotenství, během menstruace a během akutního onemocnění.

Pustíme si meditativní hudbu a najdeme si vhodné místo na meditaci. Důležité je, abychom se cítily v míru a nikým nevyrušovány. Opravdu důležitý je pocit bezpečí.

Lehneme si na záda s pokrčenými koleny. Položíme si jednu ruku na spodní část bříška a druhou na srdce. Budeme zhluboka dýchat z pánve do srdce. Důležitý je láskyplný a hluboký dech.

Jakmile cítíme vnitřní naladění, můžeme přistoupit k rituální očistě dělohy. Opatrně vložíme vejce do pochvy a hluboko dýcháme.

Nadechujeme a vydechujeme tak, že dýcháme směrem z dělohy do vejce. Pomocí hlubokého výdechu posílej veškeré vzpomínky, události a bolesti spojené s tvým ženstvím do vejce. Neboj se, vejce je schopno je vstřebat, dokonce působí jako katalyzátor procesu.

Vzpomeň si na všechno, co jsi kdy negativního prožila a to vlož pomocí dechu do vejce.

Až budeš cítit, že proces je dokonán, ještě chvíli klidně lež a zklidni dech a uvolni tělo.

Nakonec si dřepni tak, jako kdyby si rodila ve dřepu, a tlakem svalů vejce ze sebe pomalu vypuď.

Nejprve jej opláchni proudem chladnější vody k odstranění energií, a potom jej rituálně očisti a vystav slunečním paprskům. Vejce by mělo být uloženo na nějakém významném místě, nejlépe na podstavci a ve volném prostoru, jako živá bytost.
 

Posilování pánevních svalů, vkládání radosti do vejce, nabíjení vejce pozitivní energií

Ovšem vejce neslouží pouze ke katarznímu prožitku ( tedy k očistě). Existuje celá série cviků a meditací, pomocí nichž můžeme například účine posilovat svaly pánevního dna ( odstranění inkontinence a zlepšení milování), dále můžeme vejce harmonizovat a nabíjet láskyplnou ženskou energií pomocí šťastných a naplněných vzpomínek ukrytých v pánevní oblasti.

Použití je mnoho, protože spojení formy vejce ( broušený kámen) a polodrahokamů je ideální kombinací.

Poslední věcí o které bych se chtěla zmínit, je používání vejce s otvorem pro provázek. Toto podle mého názoru není vhodné. Naopak je vhodné používat celistvý neporušený kámen, který se snadno a důkladně zbaví všech nečistot. Provrtaný kámen nelze nikdy důkladně očistit a tak se může stát, že místo pomoci, bude přinášet rozmnožené bakterie do těla. K vytažení vejce z těla slouží právě porodní poloha ve stoje a tlak břišních orgánů. Ovšem v tomto případě nedoporučuji ženám, aby samotné experimentovaly se zaváděním vejce bez šnůrky. Je potřeba trochu cviku a na naší celoroční škole tomu věnujeme velkou pozornost. Proto nikomu nedoporučuji, aby zkoušel pracovat s vajíčkem bez osobní konzultace se zkušenou osobou.

Tyto cvičení používáme s úspěchem na celoroční škole tantra- jógy pro ženy jako doplněk k posvátným asánám Mohendžodáro a k meditacím. Minerály a polodrahokamy jsou pro mne vodičem energie a výborným přítelem a rádcem. Kéž slouží i Vám.

Cena jednotlivých vajíček se pohybuje v rozmezí 200kč- 1000kč, podle velikosti a polodrahokamu. Ideální rozměry jsou kalibrovaná vejce 50x 35 mm.
 

KAMENY

Nádherné kousky, velice pestrá škála druhů

Jadeit (nefrit):

Vyrovnání, přináší rovnováhu mezi klidem aktivitou, podporuje hravou seberealizaci, reguluje nervy, ledviny a nadledviny ( produkci adrenalinu), vyrovnává hospodaření s vodou, minerálními látkami, dostupnost : malá
 

Jaspis brekciový,

Jaspis mahagonový,

Jaspis:

připravenost ke konfliktům, pomáhá znovu vstát po porážce, usnadňuje vydržet konflikty a pomáhá znovu napravit škody, oživuje a vnáší vitalitu, podněcuje krevní oběh, prokrvení a sebeléčebné síly

Unakit

Magnezit (bílý kámen s černým žíháním) uvolnění, přináší trpělivost, pomáhá při nervositě, obavách a podráženosti, podporuje umění naslouchat, pomáhá při migréně, bolestech hlavy, křečích, kolikách, napětí, předchází usazeninám v cévách a infarktu, dostupnost: velmi dobrá

Rodonit (červenočerný kámen) léčení ran, pomáhá odpouštět, podporuje vzájemné pochopení, nejlepší kámen při zraněních, krvácení, ranách, posiluje svaly, srdce, krevní oběh, pomáhá při autoimunitních onemocněních a žaludečních vředech

Labradorit, (živec) reflexe, pravda, posiluje intuici, citovou hloubku a mediální schopnosti, vynáší na světlo zapomenuté vzpomínky a pomáhá rozeznat iluze, snižuje citlivost na chlad, snižuje krevní tlak a mírní revma a dnu

Hematit, ( růst ledvin, červená skleňená hlava), přežití, posiluje vůli a vynáší na světlo nesplněná přání, směřuje pozornost k elementárním potřebám a k tělesnému blahu, podporuje vstřebávání železa a krvetvorbu, posiluje tenké střevo a ledviny, dostupnost: malá

Zelený avanturín, (křemen) bezstarostnost, pomáhá při nervositě, stresu a poruchách spánku, pomáhá uvolňovat starosti a myšlenky probíhající v kruhu, předchází infarktu

Sodalit, hledání pravdy, rozpouští pocity viny, pomáhá stát při sobě, stupňuje vědomí, podporuje příjem tekutin, tmavý kámen s bílým žíháním, dostupnost: dobrá

Obsidián vločkový, černý kámen se sněhovými vločkami, rozmach,uvolnění blokády a obavy, motivuje k spontánnímu prosazování nápadů, zlepšuje prokrvení tkáně při extrémně nedostatečném zásobování, zahřívá ruce a chodidla, podporuje hojení ran, dostupnost: velmi dobrá

Citrín, žlutý krystalický kámen, odvaha do života, přináší radost ze života, posiluje sebevyjádření, pomáhá při depresích, pomáhá zpracovat přijaté dojmy a porozumět jim, posiluje nervy, žaludek,slezinu a slinivku břišní, dostupnost: malá

Tygří oko, žlutohnědý vláknitý křemen, vhled, odstup, pomáhá při stresu, zátěži, a od nálad útocích zvenku, vyostřuje smysly a pomáhá zachovat si přehled, když se mnohé děje velmi rychle, reguluje nadledviny a mírní astmatické záchvaty, dostupnost: velmi dobrá

Karneol, oranžový kámen, odvaha, překonání, přináší činorodost, odvah, stabilitu, a dobrou náladu, zlepšuje kvalitu krve, podněcuje látkovou výměnu, dostupnost :malá

Aragonit – kalcit pruhovaný, růst, uvolnění, pomáhá při přetížení, působí uklidňujícím a konstruktivním způsobem, pomáhá vydržet i při silné zátěži, pomáhá při potížích s se žaludkem, střevy, ploténkami a klouby.

a další.

 

MUDr. Monika Sičová ( Ma Deva Pranama),
zakladatelka tantrické jógy pro ženy Mohendžodáro,
www.mohendzodaro.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!