Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 06. 04. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Thúkidides:
Impérium se nakonec stává chorobou. Právě ta zabila Athénskou demokracii.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2347x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2312x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2291x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2266x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Ezoterické léto - PROGRAM


Markéta Švarcová - Duchovno - 27. 07. 2015 (1991 přečtení)

Program akce pro lidi, kteří milují život!

14. – 16. srpen 2015


zlatystred_uzke Program pátek:

 

14.00–14.30 Zahájení Festivalu (Pavel a Markéta Švarcovi)

 

14.30 - 16.30 Magie jaká je (Renata Marie) – I letos zahájí festival Zlatého středu slavná kartářka Renata Marie. Společně s ní znovu nahlédneme do kuchyně paní Magie.Přednáška jedinečná svým zaměřením i hloubkou informací o vzniku, smyslu, podstatě i nástrahách magie. Více než mluvit se však bude čarovat pomocí magie uzlů i magie panenek. Svá kouzla oživíme v magickém kruhu.

 

16.30 - 18.00 Tvůj osud je napsaný v dlaních (Markéta Švarcová) - Přednáška o základech chiromantie. Naučíme se jak podle čar v ruce poznat naše danosti i naše dispozice. V  rukách je uložen náš osud, ale dá se z nich i poznat jak sami se sebou nakládáme. Žijeme sobě ku prospěchu nebo si nevědomky škodíme? A jak to udělat, abychom svůj potenciál využili naplno? Chiromantie je snadnější než si myslíte a Markéta nás o tom ráda přesvědčí …

 

18.00 – 19.00 Večeře

 

19.00 - 21.30 Tranzovní tanec (Ester Dáša Nevolová) - Pomocí záměru, pohybu a dechu se necháme vést naším vnitřním vedením a poznáme vlastní divokost a nespoutanost, ale také klid a spřízněnost naší duše se světem.Prostřednictvím tance s naší milou průvodkyní se vydáme za dobrodružstvím ke hvězdám, ale i do vlastního nitra k vlastnímu středu. Nezapomeňte si na tenhle parádní trip vzít pohodlné oblečení a šátek na oči.

 

 

Program sobota:

 

8.30 - 9.15 Tajemství těla (Lenka Spěváčková) - Pojďme se na rozcvičce s fyzioterapeutkou Lenkou společně naladit na pohyby těla, nechme ho promluvit vlastním jazykem, vnímejme jeho napětí a uvolnění. Příjemně protažení se probudíme do nového krásného dne!

 

9.15 – 10.00 Snídaně

10.00 - 11.30 Permakulturní pěstování (Jan Vopršal) – Celý svět je jedna velká zahrada a my se dozvíme jak se o ni rozumně starat, aby nám poskytla vše, co potřebujeme. Přednáška o pěstování, sklízení a zpracování výpěstků a darů přírody. Honza má také bohaté znalosti o jedlých rostlinách, kultivovaných i divoce rostoucích, a umí je prakticky používat v kuchyni tak, aby byly co nejlépe využity jejich léčivé, výživové a chuťové vlastnosti. A o tyto znalosti se s námi podělítaké na procházce po okolí Háje, která bude následovat po jeho přednášce.

 

11.30 - 13.00 Numerologie (Pavel Švarc) – Pavel se kromě šamanismu a magie už řadu let zabývá numerologií, která mu umožňuje nahlédnout do duše těch, kterým pomáhá. Na přednášce nás seznámí alespoň ze základy této obsáhlé vědy. Dozvíme se například, jak se počítá životní číslo, roční číselná vibrace, ale i třeba, který partner se k nám hodí a proč. V naší numerologické mřížce se skrývá odpověď na otázku, kdo jsme a tu stojí zato znát.

 

13.00 – 14.00 Energetické léčení (Jan Zeman) – Léčivý dotek energií, které pomáhají tělu v uzdravovacím procesu na všech úrovních lidské bytosti. Seznámení s léčbou pomocí všude přítomné energie. Dozvíme se o možném řešení našich problémů pomocí kvantového pole.

 

14.00 – 15.00 Oběd

 

15.00 – 16.30 Mozaika ajurvédské medicíny (Marie Brandejsová) – Ajurvéda se řadí mezi nejstarší léčebné systémy na světě. Přijměte pozvání na přednášku, která se pokusí poskládat mozaikutéto tradiční indické medicíny. Dozvíme se, jaké principy působí v našem životě, těle, mysli i na duchu… Ajurvéda definuje život jako spojení těla a mysli s duchem, proto se budeme zabývat otázkami, jakým způsobem je možné je léčit. Zaměříme se na léčivou sílu koření a dozvíme se, jaké recepty se dají využít v každodenním životě. Společně nahlédneme také do tajů marmové terapie a závěrem se můžeme těšit i na léčivé překvapení...

 

16.30 – 17.30 Intuitivní hry I. (Liana Látková) – Dospělí bývají často vážní a tím se ochuzují o svou přirozenou sílu, kreativitu a radost ze životu. Dáme tomu vale, probudíme naše vnitřní dítě, a začneme si hrát pod vedením milé průvodkyně, která dokáže propojitnaše myšlení, cítění a tělo v jeden moudrý celek. Liana nás naučí, jak přestat přemýšlet nad tím, jaké by to mělo být, a přiměje nás nechat to takové, jaké to naše bytí ve své podstatě je – živé, hravé a nesmírně radostné.

 

17.30 – 19.30 Mohendžodáro (ZojkaPerglerová) - Společně nahlédneme do tajů tantrické jógy pro ženy. Budeme tančit, meditovat, pracovat s dechem, s energií Země, procvičíme svaly pánevního dna a spojíme se svou smyslnou, zemitou, přirozenou částí Bohyně v nás. Cvičení nám přinese mnohostranný užitek na úrovni zdravotní, tělesné, energetické i sexuální.

 

19.30 – 20.30 Večeře

 

20.30 – 22.00 O čem zpívají šamanské bubny… (Pavel a Markéta Švarcovi) - Přednáška o šamanismu a o tom, jak může pomoci člověku naší doby. O inspiracích, které toto náboženství lovců staré 40 000 let může přinést, o zapomenutých rituálech, šamanských léčbách a o prastaré moudrosti člověka, který je součástí kmene a přírody, která k němu promlouvá. Šamanismus je otevřená cesta k poznání, svobodě a brána k vlastní síle. Provázet nás budou šamanské bubny.

 

23.00 – 24.00 Večerní magický rituál – Ke kořenům vlastní síly (Pavel a spol.) – To jak žijeme je jen naučený povrch nás samých, naše zvyky a systémy. Tento rituál pozvedne to, co je naše. Dodá nám sílu k tvorbě a poznání, požehnání do dalších dnů našeho života.

 

 

Program neděle:

 

8.30 - 9.15 Osm kusů brokátu (Jan Vopršal) - Klenotem čínského umění čchi-kungje unikátní sada cviků, která je zaměřena především na posílení vnitřních orgánů, protažení páteře a zad. Odstraňuje stres, únavu a napětí ze svalů. Tento vynikající komplex osmi cviků upravuje všechny funkce organismu, zvyšuje psychickou i fyzickou kondici a má blahodárný vliv na naše zdraví. Pojďme hned po ránu nabudit a posílit energii čchi v našem těle!

 

9.15 – 10.00 Snídaně

 

10.00 - 11.00 Intuitivní hry II. (Liana Látková) – Budeme si společně hrát ještě radostněji než včera. Uvidíte :)

 

11.00 – 14.30 Setkání s tantrou (Manguri) – Náš svět je svázán řadou tabu a jedním z největších je vztah k naší sexualitě. Nelze se mít rád, nelze pochopit druhé a je těžké navázat dobré partnerství, pokud nedokážeme vyléčit svou vlastní intimitu. A nikdy se nestaneme celistvou bytostí, pokud nepoznáme, nepřijmeme a nedokážeme kultivovat svou vlastní sexualitu. Tak jako pro mnoho jiných na svých kurzech, bude Manguri společně s Ester i zde na festivalu naším tantrickým průvodcem. A myslím, že se máme na co těšit :)

 

14.30 – 15.30 Oběd

 

15.30 – 16.00

Ukončení Festivalu a závěrečné šamanské bubnování (Pavel a Markéta Švarcovi)

 

Individuální konzultace s lektory budou možné kdykoli … ale samozřejmě po vzájemné domluvě J a nezapomeňte si nechat vyložit karty u Renaty Marie a harmonizovat energii u Honzy Zemana - tentokrát za festivalovou cenu 250Kč! Na letošním Ezolétu bude také krámek s Fénixovými produkty a s řadou dalších krásných věcí, tak budete-li se chtít potěšit, mějte u sebe raději nějaké ty mince ;)

 

šipka

 

 


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

Diskuse k pozvánce je moľná zde.

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!