Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 29. 03. 2023     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
polský básník Julian Tuwim:
"Mysleme na chudé", řekl lodžský fabrikant: "To nic nestojí."

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2348x)
Věřte ve svůj záměr
(04. 04. 2020, 1694x)
Toto je pouze začátek
(12. 05. 2020, 1690x)
Nový svět
(21. 04. 2020, 1605x)
Ocitáte se v bouři dění
(21. 06. 2020, 1524x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* George Green: Manuál pro Nové paradigma


Od čtenáře (devet-sil.euweb.cz) - Duchovno - 07. 06. 2009 (3998 přečtení)

Před nějakým časem jsem vytvořil překlad článku George Greena No more hoaxes. Je to předmluva k jeho on-line dostupné knize Manuál pro Nové paradigma. Zde tedy nabízím jakési resumé z tohoto Manuálu, jako doplněk k přeloženému textu. Jde o to, že kniha různou formou stále opakovala stejnou věc: jde do tuhého, a jako ochranný mechanismus je záhodno vytvářet meditující skupiny, které jsou ochotné pracovat v hladinách Alfa a Theta, s cílem vizualizace nového čistého světa.


Takže hlavní myšlenky knihy Manuál pro Nové paradigma od George Greena jsou následující:


- Meditující skupiny musí být organizovány podle vzoru mnohobuněčného organismu.

- Tyto buňky mají jediný účel: synergie sil několika meditujících. Nikoliv debatní kroužky za účelem "demogratické diskuze" nějakých takydiskutérů.

- Tyto jednotlivé meditační buňky mohou mít maximálně 9 členů. Jakmile se objeví další zájemci, musí se původní buňka rozdělit. Není zároveň možné slučovat více buněk do jedné velké. Toto pravidlo je klíčové a určující pro každou skupinu.

- Pokud tedy jedna buňka zkolabuje, ať už z jakýchkoliv důvodů, pro ostatní to nic neznamená. Členové (zdravá část) může vytvořit novou, nebo přejít do jiných.

- Jednotlivé buňky jsou naprosto nezávislé, neexistují žádná "organizační centra" ani "ideové komise" a podobné instituce.

- Buňky se mohou navzájem inspirovat nebo vytvářet společné akce, pro zesílení účinku (webové prezentace). Vně i uvnitř musí být ale všichni nezávislí. Není možné někoho nutit do aktivity pro jakékoliv zájmy, a navíc pod nějakým nátlakem nebo morálním či jiným vydíráním. Ať už ve jménu čehokoliv.

- Jednotlivé skupiny jsou navenek anonymní. Nemají žádné vnější společné označení, takže je nikdo nemůže napadnout za členství v "zakázané" organizaci, nebo jejich označení zneužít k nějaké provokaci. Taková vnější označení navíc lákají k vytváření rádoby elitních skupin, kam se pak stahují všelijací esotero-kočovníci, toužící po výjimečnosti. Nositel takových vnějších označení se automaticky izoluje od ostatních; je totiž hned jasné, ke komu vlastně patří :@)


     Když se nad tím zamyslíme, je to celkem dokonalý způsob fungování. Taková "Neorganizace" je absolutně odolná proti rozvratu infiltrací do "řídícího centra" ať už ze strany nějakých estébáků, mocichtivých úchylů či jiných individuí, odolná proti různým provokacím, proti různým psychopatickým osobnostem, které mají možnost manipulovat maximálně s 9 osobami, a to jen do chvíle, než to ostatní přestane bavit - nikdo není nikam povinen chodit, pokud nechce. Taková organizace nemá žádnou zneužitelnou moc, protože jak vyplývá z článku No more hoaxes (Už žádné švindly), pokud se její snahy nekryjí se zájmy Stvořitele, není zde energetická ani jiná podpora z tohoto zdroje. Takže, řekl bych absolutně Blbovzdorná, a zároveň velmi silná a účinná. A to ať už jednotlivé skupiny definují budoucnost v jakýchkoliv definicích. Mohou existovat nezávazné návrhy pro meditační témata, a pokud je respektován zákon Energie a Harmonie s Prvotním zdrojem, můžou tyto jednotlivé buňky na této meditaci spolupracovat. Ale nesmí vznikat žádné centralizované instituce apod. Vždy jen nezávislé devítičlenné skupiny!!!

Pokud někdo touží po nějaké velké organizaci, za kterou by se mohl schovat, ať už z jakýchkoliv důvodů, může jít jinam - existuje spousta politických, náboženských, esoterických či jiných institucí. Toto není míněno jako nějaký zaopatřovací ústav. I kdyby někdo přece jen vytvořil nějaké takové monstrum (a netvrdím, že jim to zezačátku nemusí fungovat), automaticky se tím diskvalifikuje on, i jeho následovníci; porušili totiž základní pravidlo devítičlenné skupiny; navíc je hned každému jasné, kam tím míří. Pro celé hnutí se tím ale nic nezmění :@)


Další myšlenky z knih Manuál pro nové Paradigma, Obejmutí duhy (Embrancing the rainbow) a Stávání se (Becoming) lze shrnout do následujících odstavců:

- Odvrácená strana Síly má k dispozici veškerou materiální a intelektuální základnu, aby mohla prozkoumat všechny možné scénáře lidských reakcí; ať už počítačové modely či psychologické (nabo psychopatické?) experimenty skrze masmédia ale také různé internetové online hry á la Civilization či Divoké kmeny. Ty slouží také jako zdroj informací o možných reakcích na simulované situace, které jimi pověření "hráči" uměle navozují - pozn. překladatele. Z vnějšího hlediska jsou tedy reakce důsledně prostudovány a organizačně vyřešeny. Zbývá tedy zdroj aktivit, který je pro jejich záměry nejméně efektivní - kauzální rovina. Ta je Naše. Je to paradoxně nejsilnější a nejúčinnější rovina tvorby reality. Stačí jen dodržovat pravidla hry.

- Chaos, který chtějí záporné elementy (já jim říkám Entropisti) vytvořit, má sloužit k lepší implementaci jejich korporátní byrofašistické diktatury. Ale vždy, když nějaká forma energie dospěje k maximu svého projevu, začne se měnit v pravý opak (známe to, jin-jang). Takže ve snaze vytvořit dokonale organizovaný režim, maximálně entalpický, prostě ten jejich "pořádek", budou mít sklon použít k tomu čím dál víc destrukce a rozkladných aktivit - tedy entropie. Jako obvykle to ve své hlouposti opět nezvládnou, protože jsou složeni z pochybných chamtivých individuí, většinou všeho schopných, a tedy vzájemná důvěra je nahrazena vzájemnou paranoiou. Snad jediné, na čem jsou zatím schopni se dohodnout, je princip Kontinuity moci (to mají zřejmě zabudované v genech všichni grázlové - jakmile se dostanu k lizu, už držím basu, protože jeden bez druhého nejsou schopni to udržet pod pokličkou). Když se tedy vrátím k jejich působení, chaos a úpadek bude tak velký, že lidé už nebudou mít co ztratit; místo touhy po návratu "starých dobrých pořádků a klidu na práci" se tak jejich touha nasměřuje na úplně nové formy existence. Takže energie touhy, která je jak známo silným hybatelem reality, půjde úplně jinam, než dotyční pochybní elementi potřebují! Paradoxně tak jejich počin pomůže a pomáhá již nyní při rozkladu jejich systému. Tedy, Prvotní stvořitel i je využije pro své záměry. Tak jen houšť!!

- Tak, jako se oni snaží manipulovat a šmírovat webovou síť a v daný okamžik ji budou chtít rozvrátit, tak i oni jsou svými "spojenci" monitorováni a manipulováni, a až udělají špinavou práci, budou i oni i s jejich sítí "odejiti". Mouřenín splnil úkol, mouřenín smí odejít. Pak poznají, s kým se vlastně bratříčkovali. Za slib různých privilegií byli ochotni prodat lidstvo nějakým inteligentním zvířatům; až tady bude jeden globální lágr, budou v něm moci dělat bachaře s neomezenou mocí nad ostatními. Jak vychc.... Trochu mi to ale připomíná naše "radarovce". Radar se nakonec stejně nekoná, takže veškerá jejich iniciativa v podobě arogantního přehlížení vůle jejich voličů zůstala vniveč. Akurát můžou do budoucna počítat se žalobou pro podporu fašismu a jiných podobných hnutí, obviněním z vlastizrady a nehynoucí popularitou mezi normálními lidmi. A pokud se věc bude hýbat tak, jak je naznačeno v tomto článku, tak je mi jich docela líto. Jak chytrák chytračil, až si nas... do bot :@))))

- Postoje typu - panebože někdo nám něco udělal, prosím zachraň nás - vytvářejí filosofii oběti, hledající vnější autority a spasitele, a taky je tedy budou mít. Například v podobě "druhého či jakéhokoliv příchodu jakékoliv Autority". Jen s autentičností takových autorit to už bude trochu problém... (pozn. překladatele - srov. Bible, Apokalypsa sv. Jana, verše o mluvícím obrazu Bestie a Falešném proroku. Cílem současné situace je vytvořit silné a nezávislé lidské společenství, způsobilé k samostatné roli v galaktickém společenství; nikoliv další autoritářský (byť blahosklonný) režim poslušných, zbožných či třídně uvědomělých ovcí, jakkoliv vypadají dané autority navenek duchovní či technologicky vyspělé. Tedy, pokud se v současné fázi transformace něco takového objeví na obloze, je zřejmé, že to nebude mít světelný charakter, ať už je to reálná entita, nebo jen hologram. Takže, stoupenci různých náboženství a Ufofilové Svatého přistání! Projekt Blue ray a orbitální projektory hologramů 5. řádu už jedou na plnej knedlík :@)

- Existuje trojice pravidel pro práci v kauzální rovině:

Zákon přitažlivosti - Co máme v myšlenkách a emocích, to máme kolem sebe.
Zákon vědomého záměru - Čím konkrétnější vize, tím rychleji se dostaví manifestace v hmotné realitě.
Zákon umožnění - Pokud nestanovujeme předem, jak se k nám má jistá záležitost dostat, necháváme tím Stvoření volné ruce k nejrychlejší možné realizaci našich vizí. Neomezujeme totiž možnosti na logicky dostupné verze, kterých je vždy méně, a méně překvapivých, než může vytvořit myšlenka volně působící navenek a uvnitř sebe.

- Z Bytí se musí stát Stávání se, neboť lidská bytost (tedy lépe řečeno lidské Stvoření) se nepřetržitě mění, na základě svých tvůrčích myšlenek. Optimální forma konfirmace je v tomto duchu: "Stávám se ....., děkuji za pomoc ......."

- Je nutné přejít z modu Soutěž do modu Spolupráce. A to nejen v oblasti ekonomiky či společenských interakcí, ale i v oblasti duchovních aktivit. Pokud vás váš "guru" manipuluje k řevnivosti vůči kolegům z jiné esoterické skupiny, nebo vás kooptoval na základě toho, že má "lepší" program, tajné informace jen pro vyvolené (vyvolenost se pozná podle toho, že si zaplatíte příslušný seminář :-))), nebo "lepší léčivé techniky než tamti (je míněna konkurence vodnaproti)", je na čase zvednout kotvy. To totiž vytváří ducha rádoby elitních skupin, trpících duchovní pýchou, které pak na ostatní shlížejí nanejvýš s blahosklonným soucitem. Rozděluj, a panuj!

- Je předem jisté, že zvítězí záměry Prvotního stvořitele. Není jen přesně určeno, kolik z nás se na konci bude moci zúčastnit oslav. Ať už na jakékoliv rovině bytí. Úkolem je tedy přejít z role Oběti do role Vítěze (v angl. from Victim to Victor), z role Ovčana do role Občana. Proto tedy ty hlášky typu "Vítejte mezi vítězi!"


    Takže, to jsou hlavní myšlenky těchto knih. Myslím, že hodně lidí by rádo něco začalo doopravdy dělat, a tady je zajímavý návod. Pro lepší pochopení fungování vesmírné "Podpory" je na webu dostupná spousta článků zaměřených na pozitivní programování a zákonitosti s ním spojené. Tady můžu nabídnout stránku Devětsil, kde jsou zajímavé texty a jiné soubory k tématu.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!