Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 10. 04. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G. Lichtenberg:
Nejlépe poznáme člověka podle vtipu, nad kterým se pohoršil.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2357x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2319x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2297x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2271x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Harmonizační meridiánová cvičení DO-IN


Karel Vebr - Duchovno - 17. 06. 2013 (4282 přečtení)

     Harmonizační meridiánová cvičení DO – IN vycházejí z preventivní praxe starodávné čínské medicíny. Je to systém jednoduchých pohybových cvičení spojených s dýcháním, které vrací tělo do přirozeného, vyrovnaného stavu.      Protahováním a uvolňováním se aktivují energetické (akupunkturní) dráhy těla, harmonizují se fyzické orgány i psychika, čímž je možné předcházet širokému spektru fyzických i duševních potíží. Spolu s masážemi patří do pradávného umění dlouhého, zdravého života Shin-Sen-Do a jako jeho jedna součást obsahuje cvičení DO-IN  prazáklad praktických znalostí o proudění elektromagnetických energií skrze naše tělo od jeho povrchu, od vstupních YU bodů na zádech, od spirály na temeni hlavy a od míst kolem pohlavních orgánů až do každé buňky. Je nesporné, že je to i nejvhodnější systém pro naše klimatické pásmo, protože původně vznikl v klimatickém pásmu Číny a Japonska stejném jako u nás. Je velmi účinný, protože stejnými cviky je možné náš organismus povzbuzovat a dynamizovat, nebo naopak zklidňovat, podle toho, jak to právě potřebujeme a jak postupujeme. Cvičební sestavy procvičují tělo tak, aby systematicky protáhly jeho energetické dráhy (meridiány), směřující k jednotlivým fyzickým orgánům a kloubnímu a svalovému aparátu. Cvičení ve spojení s dechem a automasážemi podporují životní energii čchi a její proudění v těle. Cvičení jsou velmi jednoduchá a fyzicky nenáročná a tedy vhodná nejen pro zdravé lidi, ale i pro lidi se zdravotními obtížemi, mladé i starší.

     Ve cvičení DO-IN se stejně jako v akupresuře, akupunktuře a shiatsu pracuje tak, aby se systematicky protáhly jeho energetické dráhy, meridiány, směřující k jednotlivým fyzickým orgánům a kloubnímu a svalovému aparátu, navzájem propojující všechny části těla a orgány. Když jsou meridiány dobře průchozí jsme zdraví. Pokud se však tok energie zabrzdí nebo zablokuje, nemohou dostatečně zásobovat příslušné části těla a podle jejich specifikace dochází k disharmoniím a problémům. Např. u meridiánu žlučníku nebo jater to mohou být bolesti hlavy nebo migréna, u meridiánu srdce poruchy spánku, u meridiánu žaludku nebo sleziny trávicí obtíže všeho druhu a tak dále.

     Cvičení se kombinuje a propojuje s prací s dechem. S postupujícím uvolněním těla a mysli prostřednictvím dechu se prohlubuje jemné vnímání a prociťování těla a lepší porozumění jeho potřebám. Reguluje se vegetativní a endokrinní systém a probuzená životní energie a sebeléčivé síly těla působí na úrovni buněčného dýchání, výrazně se podpoří  proudění životní energie čchi v těle.Dech současně harmonizuje a stabilizuje zdraví na fyzické i psychické úrovni, posiluje odolnost vůči vnějším i vnitřním patogenním vlivům.

  Vše je v pohybu, vše se mění, vše je energie, a vše je součástí jednoho. Relaxace, uvolnění a vytvoření vnitřní harmonie, to vše způsobuje změnu ve vědomí a zdraví. Je samozřejmě třeba pracovat celistvě změnou stravy, cvičením fyzickým i energetickým, relaxací, léčením těla, mentální a duchovní prací. To vše pak výrazně mění životní styl a tím se člověk zbavuje příčin,jež mu způsobovaly opětovné disharmonické stavy. Cvičení DO-IN, vycházející z nejhlubších poznatků o fungování člověka a jeho systému a prověřené časem je velmi dobrá brána do světa celistvosti, harmonie a zdraví. A velkou výhodou je, že DO-IN mohou cvičit všichni. Děti i staří a nemocní. Stačí si jen vybrat ty nejvhodnější masáže nebo cviky.

 

Ti , které informace o cvičení DO-IN zaujal, se mohou zúčastnit v neděli .7.2013 programu Do-In starobylé cvičení, na 37. mezinárodním festivalu ezoterických a duchovních směrů Miluj svůj život v Plzni.

Bližší informace najdete na http://www.ezotera.cz/ano

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!