Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 30. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Aischylos:
Nenazývej nikoho šťastným, dokud není mrtev.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2880x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2817x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2806x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2480x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2435x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2396x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Hierarchie andělů (ne)tradičně


Angeli Coloqui - Duchovno - 15. 05. 2013 (6107 přečtení)

Nejspíš každý duchovně pracující člověk si pokládá otázku, co bude poté až jeho duše dosáhne osvícení a opustí koloběh lidských vtělení?

Zde popíšu, jak probíhá postup duše z lidských úrovní na úrovně andělské až k úplnému splynutí v Pánově Světle.


Nejdříve si dovolím citovat Dionysa Aeropagitu, který uvedl jednu z nejznámějších hierarchií andělů. Jeho hierarchie sestává z 9 andělských kůrů, jakýchsi úrovní duchovní čistoty andělů.

Jsou to tyto kůry (shora dolů): serafové, cherubové, trůnové, panstva, síly, mocnosti, knížectva, archandělé a andělé. Dělí se do tří skupin: nejblíže Bohu a před Boží trůn smí předstupovat jsou serafové, cherubové a trůnové, v druhé skupině jsou knížata (vůdcové) nebeského království (panstva, síly, mocnosti) a ve třetí skupině služební andělé, neboli knížectva, archandělé a andělé.

Toto zaužívané dělení zadá se být přehledné, jednoduché, ale trpí několika vadami. Předvedu je na příkladu archanděla Michaela. Archanděl Michael má 6 křídel, je serafem, smí předstupovat před Boží trůn. Zároveň je Knížetem nebeských vojsk a také archandělem. Do které ze skupin tedy patří?

Projdu tedy k tomu, jak mi byla andělská hierarchie vysvětlena anděly samotnými a jak mnou byla pochopena. Slovo archanděl používám v širokém významu pro všechny andělské úrovně vyšší od úrovně andělů dle Aeropagitova dělení. Řadovým andělům říkám andělé, andělé strážní, služební andělé.

Každá duše, pokud dosáhne v lidském životě osvícení, stává se po smrti těla andělskou. Zjednodušeně řečeno, duši narostou křídla. Tato duše začíná jako anděl strážný, postupně sbírá zkušenosti, rozvíjí svého svěřence a učí se od něj tomu, co sama postrádá. Od anděla strážného, který dostává „běžné“ duše může projít až na anděly strážné-specialisty. To jsou andělé strážní, kteří třeba pečují o vtělené anděly, o vtělené démony (ano, i oni mají svého anděla strážného) či o lidské duše se zvláštními úkoly.

Po období působení jako anděl strážný si smí andělská duše vybrat, na jakém nebeském oddělení chce působit, pod kterým archandělem se bude dál rozvíjet. Na každém oddělení je několik sekcí, které řídí jeden z pokročilejších andělů. Nad řediteli sekcí je archanděl, který spravuje celé oddělení.

Pro názornost uvedu situaci u nebeských vojsk: řadový voják (anděl), velitelé jednotlivých oddílů vojsk a archanděl Michael.

Považuje se za vhodné, aby každý anděl aspoň jednou za svou andělskou existenci, absolvoval lidské vtělení, kde plní svěřené úkoly. Tyto vtělení se přednostně týkají andělů z jednotlivých oddělení.

Každá duše má možnost projít si od služebného anděla až na post archanděla. Z postu archanděla vede cesta vzhůru, do Světla. Pokud Stvořitel uzná, že archanděl již dosáhl vysokého stupně vnitřního rozvoje duše, smí splynout s Pánovou suitou. Identita duší v Pánově suitě je zachována, ale již nebývají v kontaktu se smrtelníky jako archandělé a andělé. Členové Pánovy suity smí po nějaké době plně splynout s Pánem, splývají s čistým Bytím a stávají se jeho nedílnou součástí, a tím se ztrácí i jejich identita duše. Cyklus je uzavřen.

Mluvíme-li o andělovi, vždy má křídla ptačí, opeřená. Odpeřené křídla mají padlí andělé, neboli démoni. Ti, co se úplně vzdali světla, je mají prosté peří, blanité, podobné netopýřím nebo pterosauřím.

Na tomto hierarchickém modelu je částečně nezávislý druhý model, který závisí na počtu křídel, které anděl má. Opomeneme-li starozákonní zkazky o andělech opatřených tisícem křídel, většina andělů má křídel méně a křídla rostou v párech. Můžete setkat s lichopočetněkřídlatými anděly, kteří z různých důvodů o křídlo přišli, ale zároveň setrvali při Pádu andělů ve Světle.

Většina Nebe má dvě křídla. Ale jsou zde i vícekřídlatí andělé. Když andělovi naroste druhý pár nad tím původním, stává se anděl cherubem. A když se mu na základě prokázaných služeb dostane ještě větší Pánovy důvěry, tak mu naroste i dolní pár a stává se serafem. Mimo cheruby a serafy jsou v nebi i andělé, kteří mají více než 6 křídel, ti náleží do starších generací, kdy andělům rostlo víc křídel.

Příklad pro pochopení vzájemné nezávislosti těchto svou hierarchií je následující: Běžný anděl strážný má dvě křídla. Ale to neznamená, že cherub by nemohl dělat anděla strážného, nebo, že andělovi během služby pár křídel naroste.

Křídla jsou závazek k Pánovi a každé pírko na nich je ctností, která je vlastní Stvořiteli. Křídla může anděl ztratit před dopeřením letek („odpadnou“), nebo při boji. Anděl, který ztratí svá křídla, se opět stává lidskou duší, může však získat nové křídla svou službou Pánovi.

Lidská duše dosáhne vysokého stupně osvícení a stává se andělem, naroste jí, postupně, první pár křídel. Křídla vyrůstají od kostní a svalové struktury, poté se opeří pápeřím, pak jim narostou letky a poté krycí peří. V okamžiku, kdy křídla zarostou letkami, už „neodpadnou“, jsou tam natrvalo. Pokud by anděl padl, ztratí peří a bude blanokřídlý. Jeho návrat k Pánu bude provázený dorůstáním peří na křídlech.

Nebe je hierarchicky uspořádáno, andělé se dělí do různých skupin a mají různý počet křídel. Andělská křídla jsou vždy pernatá, ptačí. Starší generace andělů tvoří občas výjimky, a o nich, spolu s dalšími bytostmi obývajícími Nebe, budu psát příště.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...


26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!