Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 31. 03. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Aischylos:
Nenazývej nikoho šťastným, dokud není mrtev.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2676x)
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2335x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2300x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2275x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Hierarchie andělů (ne)tradičně


Angeli Coloqui - Duchovno - 15. 05. 2013 (5622 přečtení)

Nejspíš každý duchovně pracující člověk si pokládá otázku, co bude poté až jeho duše dosáhne osvícení a opustí koloběh lidských vtělení?

Zde popíšu, jak probíhá postup duše z lidských úrovní na úrovně andělské až k úplnému splynutí v Pánově Světle.


Nejdříve si dovolím citovat Dionysa Aeropagitu, který uvedl jednu z nejznámějších hierarchií andělů. Jeho hierarchie sestává z 9 andělských kůrů, jakýchsi úrovní duchovní čistoty andělů.

Jsou to tyto kůry (shora dolů): serafové, cherubové, trůnové, panstva, síly, mocnosti, knížectva, archandělé a andělé. Dělí se do tří skupin: nejblíže Bohu a před Boží trůn smí předstupovat jsou serafové, cherubové a trůnové, v druhé skupině jsou knížata (vůdcové) nebeského království (panstva, síly, mocnosti) a ve třetí skupině služební andělé, neboli knížectva, archandělé a andělé.

Toto zaužívané dělení zadá se být přehledné, jednoduché, ale trpí několika vadami. Předvedu je na příkladu archanděla Michaela. Archanděl Michael má 6 křídel, je serafem, smí předstupovat před Boží trůn. Zároveň je Knížetem nebeských vojsk a také archandělem. Do které ze skupin tedy patří?

Projdu tedy k tomu, jak mi byla andělská hierarchie vysvětlena anděly samotnými a jak mnou byla pochopena. Slovo archanděl používám v širokém významu pro všechny andělské úrovně vyšší od úrovně andělů dle Aeropagitova dělení. Řadovým andělům říkám andělé, andělé strážní, služební andělé.

Každá duše, pokud dosáhne v lidském životě osvícení, stává se po smrti těla andělskou. Zjednodušeně řečeno, duši narostou křídla. Tato duše začíná jako anděl strážný, postupně sbírá zkušenosti, rozvíjí svého svěřence a učí se od něj tomu, co sama postrádá. Od anděla strážného, který dostává „běžné“ duše může projít až na anděly strážné-specialisty. To jsou andělé strážní, kteří třeba pečují o vtělené anděly, o vtělené démony (ano, i oni mají svého anděla strážného) či o lidské duše se zvláštními úkoly.

Po období působení jako anděl strážný si smí andělská duše vybrat, na jakém nebeském oddělení chce působit, pod kterým archandělem se bude dál rozvíjet. Na každém oddělení je několik sekcí, které řídí jeden z pokročilejších andělů. Nad řediteli sekcí je archanděl, který spravuje celé oddělení.

Pro názornost uvedu situaci u nebeských vojsk: řadový voják (anděl), velitelé jednotlivých oddílů vojsk a archanděl Michael.

Považuje se za vhodné, aby každý anděl aspoň jednou za svou andělskou existenci, absolvoval lidské vtělení, kde plní svěřené úkoly. Tyto vtělení se přednostně týkají andělů z jednotlivých oddělení.

Každá duše má možnost projít si od služebného anděla až na post archanděla. Z postu archanděla vede cesta vzhůru, do Světla. Pokud Stvořitel uzná, že archanděl již dosáhl vysokého stupně vnitřního rozvoje duše, smí splynout s Pánovou suitou. Identita duší v Pánově suitě je zachována, ale již nebývají v kontaktu se smrtelníky jako archandělé a andělé. Členové Pánovy suity smí po nějaké době plně splynout s Pánem, splývají s čistým Bytím a stávají se jeho nedílnou součástí, a tím se ztrácí i jejich identita duše. Cyklus je uzavřen.

Mluvíme-li o andělovi, vždy má křídla ptačí, opeřená. Odpeřené křídla mají padlí andělé, neboli démoni. Ti, co se úplně vzdali světla, je mají prosté peří, blanité, podobné netopýřím nebo pterosauřím.

Na tomto hierarchickém modelu je částečně nezávislý druhý model, který závisí na počtu křídel, které anděl má. Opomeneme-li starozákonní zkazky o andělech opatřených tisícem křídel, většina andělů má křídel méně a křídla rostou v párech. Můžete setkat s lichopočetněkřídlatými anděly, kteří z různých důvodů o křídlo přišli, ale zároveň setrvali při Pádu andělů ve Světle.

Většina Nebe má dvě křídla. Ale jsou zde i vícekřídlatí andělé. Když andělovi naroste druhý pár nad tím původním, stává se anděl cherubem. A když se mu na základě prokázaných služeb dostane ještě větší Pánovy důvěry, tak mu naroste i dolní pár a stává se serafem. Mimo cheruby a serafy jsou v nebi i andělé, kteří mají více než 6 křídel, ti náleží do starších generací, kdy andělům rostlo víc křídel.

Příklad pro pochopení vzájemné nezávislosti těchto svou hierarchií je následující: Běžný anděl strážný má dvě křídla. Ale to neznamená, že cherub by nemohl dělat anděla strážného, nebo, že andělovi během služby pár křídel naroste.

Křídla jsou závazek k Pánovi a každé pírko na nich je ctností, která je vlastní Stvořiteli. Křídla může anděl ztratit před dopeřením letek („odpadnou“), nebo při boji. Anděl, který ztratí svá křídla, se opět stává lidskou duší, může však získat nové křídla svou službou Pánovi.

Lidská duše dosáhne vysokého stupně osvícení a stává se andělem, naroste jí, postupně, první pár křídel. Křídla vyrůstají od kostní a svalové struktury, poté se opeří pápeřím, pak jim narostou letky a poté krycí peří. V okamžiku, kdy křídla zarostou letkami, už „neodpadnou“, jsou tam natrvalo. Pokud by anděl padl, ztratí peří a bude blanokřídlý. Jeho návrat k Pánu bude provázený dorůstáním peří na křídlech.

Nebe je hierarchicky uspořádáno, andělé se dělí do různých skupin a mají různý počet křídel. Andělská křídla jsou vždy pernatá, ptačí. Starší generace andělů tvoří občas výjimky, a o nich, spolu s dalšími bytostmi obývajícími Nebe, budu psát příště.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!