Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 26. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
polský básník Julian Tuwim:
"Mysleme na chudé", řekl lodžský fabrikant: "To nic nestojí."

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2873x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2812x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2799x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2471x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2428x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2384x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Hojnost a dostatek


Od čtenáře - Duchovno - 04. 09. 2009 (3060 přečtení)

Dovolila jsem si hojnost a jsem moc překvapená. Dovolila jsem si dostatek a jsem spokojenější.


Je jasné, že oproti některým hodně chudým státům dostatek až přebytek máme. Jenže jsme spokojení? Stačí troška zamyšlení a sám v sobě zvážit, co je pro mě dostatek a kde je hranice spokojenosti. My ženy to máme třeba těžší pokud se týká vybavení našich skříní, o hodně těžší. Zkusili jste si prožít a procítit si slovo dostatek a co se za tím skrývá?
A přestat toužit po moři zbytečností? Nemyslím tím, stát se až poustevníkem, jen trochu ubrat na svých požadavcích, už to je podle mě pokrok.

S hojností je to ještě mnohem zapeklitější. Dlouhá léta jsem žila v hloupé iluzi, že čím víc budu pracovat, tím víc si vydělám a ty peníze mi zajistí, kromě určité svobody, která v nich je, i hojnost v životě.
Tak jsem se snažila, ale dost marně. Konečný výsledek nestál to za to moře vynaloženého času, námahy, stresu.
Jednou mi kamarádka dělala kinezku a řekla mi zajímavou věc: "když ty máš pocit, že se musíš na všechno strašně nadřít (nejen pokud se týká financí) a jinak si hojnost ve svém životě neumíš dovolit". Pomohla mi s tímto tématem a já se pomaloučku začala s hojností seznamovat a opatrně si ji dopřávat.
A čekala mě spousta dobrodružství a překvapení.

Zjistila jsem co všechno dává životu slovo hojnost. A vůbec nezáleží na penězích. Třeba hojnost zážitků - můžete si zaplatit exotickou dovču, můžete si koupit adrenalinové zážitky a přesto vám to nemusí dát to, co chcete, zahnat nudu vašeho života. Nuda je nenápadný, plíživý jed, který dokáže zahnat hodně lidí do chyb, které je můžou zničit (z nudy se pije, z nudy se dělá spousta pitomostí, extrémů).
Co všechno skutečná hojnost obnáší!
Hojnost přátelství - lidí, kteří vás opravdu rádi vidí. Ne že se s nimi potkáváte, protože máte firemní stmelování kolektivu nebo protože se s nimi scházíte ze setrvačnosti, každý první pátek v měsíci, pět let.
Hojnost ve formě darů hmotných i nehmotných, pozorností, služeb - někdo pro vás něco udělá, jen tak. Hojnost zážitků od těch zvláštních (cestou na jedno magické místo se nám zjevila duha - nikde nepršelo, byla nad naší hlavou a měla neobvyklý tvar), velkých (potkáte někoho, kdo vám úplně změní život nebo pohled na něj) až po ty obyčejné - neobyčejné (najednou vidíte cestu, po které každý den chodíte úplně jinak, třeba ta zajímavá květina na zastávce MHD). Hojnost darů - dostanete knížku, která vám udělá radost, ale taky dostanete pochvalu nebo vám někdo řekne, jak vás rád vidí, jak ho těší vaše společnost, dostanete radu, která vám pomůže vyřešit problém, ...

Mnoho z nás si prostě takové věci blokuje, nedovolí si je, omezuje, má pocit, že si to nezaslouží, cítí se zaskočen, divně. Pokud tohle znáte ze svého života, pak to chce trenink nebo i odbornou pomoc - odblokování.

Když se vám pak povede dovolit si užít hojnosti, bez výčitek a pocitů viny za všechny a všechno na světě, komu něco chybí (protože opravdu celý svět nemůžete zachránit i kdyby jste se rozkrájeli. Stačí když z vašeho dostatku bude mít prospěch vaše okolí. To OPRAVDU NENÍ MÁLO!!! Protože i spokojenost a radost se může šířit dál, stejně jako pravý opak.
Potom se vám může otevřít tolik nových možností a zážitků až budete překvapeni.

Pomaloučku, polehoučku otevřete vrátka nového, skoro pohádkového příběhu a existence vám s tím pomůže.

Javaho

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...


24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!