Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 04. 04. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
William S. Lind:
Každý stát, který podporuje americká armáda, ztrácí legitimitu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2344x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2309x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2286x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2262x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Ideologie nebo drogy


Převzato (rota.cz) - Společnost a vztahy - 14. 01. 2010 (5764 přečtení)

motto:
Alkohol a křesťanství jsou narkotika Evropanů.
F. Nietzsche


Nalejme si čistého vína. Halasně vytrubované protidrogové kampaně jsou reakcí na ohrožení, ale současně výrazem akční impotence a pokryteckého ronění krokodýlích slz. Prevence je nutná, ale známe vše, co z mládeže dělá toxikomany? Často se smršťuje na osvětu slov a nácvik odmítacích scének. Nezlehčuji. Buďme však v očekávání výsledků daleko skromnější. Vyléčený toxikoman je spíš výjimka než pravidlo. Jak se měří účinnost prevence? Megalomanie je nákladná a na nic. Známe to přeci z minula. Zveličujeme, abychom navýšili rozpočet.

Toxik se prý musí léčit. Budiž. Když však droga devastuje psychosoma a tedy vůli, je takové tvrzení pitomost. Musí dojít na do dna, uznat debakl. pak někdy mobilizuje pud sebezáchovy. Bude-li se ode dna odrážet jako naše ekonomika, pak ho kecy nezachrání. Když "nechce", máme alibi. Postavíme ho na pranýř jako ve středověku. Rozhořčeně prohlásíme: "Už ani korunu na něho. Zavinil si to sám." Trestáme jen naše vlastní výchovné zmetky.

Drogy sloužily v tzv. primitivních společnostech rituálně náboženskému účelu, spojení s přírodou, Bohem, tedy očistě jedince i pospolitosti. Dnes slouží komerci a staly se pandemickou malignitou. Původní jev toho, co dnes nazýváme civilizací, globalizujícího neoliberalismu, zisku a praní špinavých peněz.

Svět lidí se řídí rovnicí: maligní reprodukce zisku kontra maligní reprodukce života. Příroda drží jakoukoliv inflaci v rovnováze. Když je tomu dočasně jinak, trh jistě vyřeší vše, ale v neprospěch života. Jihoamerický bezzemek líbá ruce narkomafiánu. Jeho dítě má dvakrát týdně co do úst. Sacrum se změnilo na profanum - posvátné zprofanovalo. Stejně jako se z intimity staly hity.

Profesor Vondráček, významný odborník v psychiatrii, interně a farmakologii, říkával, že léčit závislost na droze znamená nahradit ji jinou, méně škodlivou.Doplnil jsem to: Nejlepší obrana proti neřestem je rozumně jim podlehnout. Ale lze něčemu podlehnout rozumně? Vondráček myslel chemii. Já rozmýšlím ideologii.

Lidé závislí na droze (a vlastně na čemkoliv) mají psychologii popínavého vína. Nedovedou být sami se sebou, natož sami sebou, nechtějí převzít odpovědnost. Chtějí si od života odpočinout v toxické blaženosti nebo aktivitě (heroin, pervitin). Halucinogeny nejsou příliš v oblibě - působí "úlety, halušky". Pohled do Psychomacochy za plného vědomí je na blití a dělá závratě. Na předloktích mají vytetováno "freedom-svoboda", ale jsou těmi nejubožejšími otroky.

Proč toto prahnutí po otroctví nevyužít? - Místo drogy ideologie. Každá ideologie je svým způsobem zcestná, a dá se fetovat. Má to totiž v "popisu práce". Přešupajdit závislost na perníku na závislost na Boží Trojici. Někdy je to skutečně jediná záchrana - překonat karmu charismatem. Toxik může být i užitečný třeba charitou či prací v ulici. Platí to jen pro jedince a malou skupinu. Ve velkém každá ideologie ničí stejně jako drogy. Jedince usmrtí sebeobětování pro ideál (syndrom kamikaze) nebo "zlatým šlehem" či toxickým komatem jater. Dealer je prostředníkem zisku vyšších. Když splní službu, nekompromisně hyne. Války se vedou vždy pod fanglemi ideologií.

Setkal jsem se s úspěšnými náhradami drogy ideologií - třeba v Amsterodamu. Bydlel jsem tam v průběhu kongresu v jedné evangelické komunitě. Život zde sestával z modlení, výkladu bible, práce a modlení. Dáma v nejlepších letech, opakovaně neúspěšně léčená alkoholička, totálně abstinuje, protože "fetuje" Ježíše Krista. Žije charitou, manžel průmyslník je spokojen a komunita se drží nad jeho sponsoringem.

Stopl jsem si auto - v něm dva katoličtí faráři, co provozují protitoxikomanickou faru. Jedna jejich ovečka jela s nimi - vlasy až do pasu. Co s nimi děláte, pane faráři? Pracují a modlí se! - Nic nového. "Ora et labora" je už v bibli. Civilní komunity dělají totéž. Jen ta jejich ideologie je možná méně přesvědčivá. "Přeléčený" (záměrně užívám tohle odporné slovo z naší hantýrky) mi připomíná cínový odlitek Panenky Marie na klopě. Přesvědčuje mě o zázraku v Medžugorije. Nenabízí ale psaníčka héráku nebo lajny perníku. Upustil jsem od záměru vyprávět jim o mých zkušenostech s terapií LSD. Byl by to hřích kazit jim nadšení rozumem a skepsí.

Podobně se vyjádřil toxikoman ve strážské věznici: "Znám hodně toxiků, kteří se stali stoprocentními abstinenty, když začali věřit - stejně fanaticky, jako brali drogy. Náboženství, to je ta nejtěžší droga v životě. Mám kámoše - je to perníkář a heroinista. Dostal se v perníku do tak těžkého stavu, že byl furt v psychóze a vážil 40 kilo. Když se z toho na detoxu dostal, převrátil se, zavrhl drogy a začal věřit. Dnes je z něho sektář.

Karel Marx řekl, že náboženství je opium lidstva. Nenávidí ho za to jako antikrista. Nemohl znát celou pravdu. Opium jako droga je zároveň lékem i jedem - analgetikum i návyková látka. Tělo si ho dokonce samo vyrábí ve formě endorfinů. Podle sociologa W. C. Wilsona jsou náboženské fenomény a víra universálním prostředkem pro přežití druhu "člověk". Frekvence lidských genů se v průběhu mnoha životů může měnit nejen výběrem genetickým, ale i ekologickým a církevním. Takový výklad náboženského fenoménu by mohl být, myslím, přijatelný pro ateisty, právě tak jako pro rozumné věřící.

Milan Hausner
Stráž pod Ralskem r. 1999.


MUDr. Milan Hausner (1928 - 2000) učinil z naší republiky světovou velmoc, když v šedesátých a sedmdesátých letech působil na klinice Sadská, kde jako její primář vedl unikátní terapeutický výzkum LSD, nejvýznamějšího al-chemického (al - alternativního) objevu pro výzkum rozšířeného vědomí. V posledních letech se stáhl do Stráže pod Ralskem, kde měl k dispozici ordinaci na místní poliklinice, rozsáhlý archív na místní faře a podnikal terapeutické návštěvy do místního kriminálu. Čest jeho památce.

Převzato z dnes již neexistujícího
serveru www.rota.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!