Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 24. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Nositel Nobelovy ceny v oboru lékařství D. Varelly, onkolog z Brazílie:
V dnešním světě se investuje pětkrát víc do léků na mužskou potenci a do silikonů pro ženy, než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou.
Proto budeme mít za pár roků stařenky s velkým poprsím a stařečky s tvrdým penisem, ale nikdo z nich si nebude pamatovat, na co to je.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2869x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2808x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2796x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2468x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2423x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Jak dosáhnout vnitřního míru


Ivana Muková - Duchovno - 31. 10. 2007 (4263 přečtení)

Jsme tvůrci; tvůrci svého života, osudu, reality. Hodláte již začít tvořit vědomě, nebo jako doposud podle předurčeného nastavení? Pokud chcete vzít osud do vlastních rukou, nabízím vám pro začátek pár tipů.


V první řadě je třeba si uvědomit, že jsme tvůrci: tvůrci svého života, osudu, reality. Když řeknu tento názor, často se setkávám s námitkou, jak si svůj osud – a proč – vymysleli třeba těžce nemocní lidé, nebo ti, na které se lepí smůla tak velkého kalibru, že to nemůže být nic jiného než karma.

Ano, princip osudovosti (karmy - jak zasejete, tak sklidíte) nevylučuje to, že jsme ve skutečnosti tvůrci osudu my sami. Ovšem plody naší práce, ať již pozitivní, tak bohužel i negativní, se mohou projevit až s několikaletým odstupem, kdy jsme již ztratili ze zřetele všechny souvislosti (jinými slovy „v příštím životě“, resp. po životech několika).

Nicméně to nic nemění na tom, že si můžeme začít vytvářet budoucnost sami, a to hned teď. Takže: hodláte tvořit vědomě, nebo jako doposud podle předurčeného nastavení? Pokud hodláte vzít osud do vlastních rukou, začněte třeba takto:

  1. Poslechněte své vnitřní vedení, které vás nabádá stáhnout svoji pozornost od zbytečností vnějšího světa (klevet, šíření poplašných zpráv, rozebírání osudů, postojů a názorů celebrit, do nichž nám nic není apod.) do vnitřního světa: k tomu, co cítíte, co si přesně myslíte, co byste chtěli a co by se pro to dalo hned tady a teď podniknout.
  1. Ve vztazích s druhými se snažte nenechat se strhnout prvním impulsem k hádce, k nutkání to tomu druhému vrátit, nějak se pomstít. Místo toho se snažte pochopit, proč ten druhý jednal tak, jak jednal: patrně ho něco trápí. Také se zamyslete nad tím, co se máte z této situace naučit. Tím se pozvolna začnete přesouvat z role oběti, které se život děje, k pozici tvůrce, který je vládcem svého osudu.
  1. Vzdejte se názoru, že budete moci být v pohodě jenom tehdy, až všechno kolem vás bude v pořádku, až nikdo nebude trpět, nikomu nebude ubližováno, nebudou se dít nepravosti atp. Tím si jenom bráníte prožívat klid a mír, a věci nijak nepomůžete. Čím více bude vnitřně vyrovnaných lidí, tím méně bude svárů – ve větším měřítku méně válek. Snažte se stát se majákem klidu a míru; tím vlastně podporujete světový mír. Za mír se nedá bojovat, ten se může jenom pěstovat (a ta vize, až převládne na celém světě!) Kam hodláte investovat svoji energii: do (marného) boje proti válce, nebo oddanosti a šíření míru?
  1. Soustřeďte svoji pozornost na to, co chcete, a ne na to, co nechcete (nedostatek peněz, nemoci, potíže ve vztazích). Když budete více myšlenek věnovat na to, co je na stávající situaci dobré, můžete přijít na řešení, která by vám unikla, kdybyste se planě vztekali a rozčilovali nad nespravedlivým osudem! Takže: co byste rádi viděli, jak ve vašem životě vzkvétá?
  1. Místo modlení nebo žádostí k nějaké vnější síle, aby zasáhla, se snažte ze svého nitra vyzařovat porozumění, toleranci a mír.


Tak co, stanete se zdrojem vnitřního míru, z kterého se budou moci těšit i druzí kolem vás?

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,10 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 6 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...


18. 09. 2020:

Jan Schneider: "Tak nám zase někoho otrávili. Jegora Gajdara v Irsku (2006), Skripalovy ve Velké Británii (2018), a teď Navalného v Německu? Kdyby ho ale opravdu otrávili nervovým jedem na bázi organofosfátů v Rusku, byl by dávno nebožtík a kolem něj by bylo mnoho dalších. Kdyby ho otrávili toutéž látkou v Německu, dopadlo by to stejně. To je moc divných věcí najednou. Ti novodobí Goebbelsové ale tvrdí, že se tak opravdu stalo, a že na odebraných vzorcích tu shodu potvrdilo několik laboratoří. Má to jen jeden háček. Ty vzorky nebyly odebrány forenzně průkazným způsobem. Neobstály by před jakýmkoliv soudem jako důkaz ani v případě ukradené koloběžky..."

Celý článek...


11. 09. 2020:

Jan Keller: Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.

  • Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.
  • Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.
  • Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!