Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 15. 07. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Friedrich Nietzsche:
Naše země se stala právě tím monstrem, proti kterému chtěla původně bojovat.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Vzpomeňte si, kým jste
(04. 05. 2022, 1602x)
Rok 2022 a budoucnost
(13. 12. 2021, 1498x)
Láska vítězí
(28. 02. 2022, 1453x)
Cesta duše a cesta člověka
(13. 03. 2022, 1396x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Jak dosáhnout vnitřního míru


Ivana Muková - Duchovno - 31. 10. 2007 (4904 přečtení)

Jsme tvůrci; tvůrci svého života, osudu, reality. Hodláte již začít tvořit vědomě, nebo jako doposud podle předurčeného nastavení? Pokud chcete vzít osud do vlastních rukou, nabízím vám pro začátek pár tipů.


V první řadě je třeba si uvědomit, že jsme tvůrci: tvůrci svého života, osudu, reality. Když řeknu tento názor, často se setkávám s námitkou, jak si svůj osud – a proč – vymysleli třeba těžce nemocní lidé, nebo ti, na které se lepí smůla tak velkého kalibru, že to nemůže být nic jiného než karma.

Ano, princip osudovosti (karmy - jak zasejete, tak sklidíte) nevylučuje to, že jsme ve skutečnosti tvůrci osudu my sami. Ovšem plody naší práce, ať již pozitivní, tak bohužel i negativní, se mohou projevit až s několikaletým odstupem, kdy jsme již ztratili ze zřetele všechny souvislosti (jinými slovy „v příštím životě“, resp. po životech několika).

Nicméně to nic nemění na tom, že si můžeme začít vytvářet budoucnost sami, a to hned teď. Takže: hodláte tvořit vědomě, nebo jako doposud podle předurčeného nastavení? Pokud hodláte vzít osud do vlastních rukou, začněte třeba takto:

  1. Poslechněte své vnitřní vedení, které vás nabádá stáhnout svoji pozornost od zbytečností vnějšího světa (klevet, šíření poplašných zpráv, rozebírání osudů, postojů a názorů celebrit, do nichž nám nic není apod.) do vnitřního světa: k tomu, co cítíte, co si přesně myslíte, co byste chtěli a co by se pro to dalo hned tady a teď podniknout.
  1. Ve vztazích s druhými se snažte nenechat se strhnout prvním impulsem k hádce, k nutkání to tomu druhému vrátit, nějak se pomstít. Místo toho se snažte pochopit, proč ten druhý jednal tak, jak jednal: patrně ho něco trápí. Také se zamyslete nad tím, co se máte z této situace naučit. Tím se pozvolna začnete přesouvat z role oběti, které se život děje, k pozici tvůrce, který je vládcem svého osudu.
  1. Vzdejte se názoru, že budete moci být v pohodě jenom tehdy, až všechno kolem vás bude v pořádku, až nikdo nebude trpět, nikomu nebude ubližováno, nebudou se dít nepravosti atp. Tím si jenom bráníte prožívat klid a mír, a věci nijak nepomůžete. Čím více bude vnitřně vyrovnaných lidí, tím méně bude svárů – ve větším měřítku méně válek. Snažte se stát se majákem klidu a míru; tím vlastně podporujete světový mír. Za mír se nedá bojovat, ten se může jenom pěstovat (a ta vize, až převládne na celém světě!) Kam hodláte investovat svoji energii: do (marného) boje proti válce, nebo oddanosti a šíření míru?
  1. Soustřeďte svoji pozornost na to, co chcete, a ne na to, co nechcete (nedostatek peněz, nemoci, potíže ve vztazích). Když budete více myšlenek věnovat na to, co je na stávající situaci dobré, můžete přijít na řešení, která by vám unikla, kdybyste se planě vztekali a rozčilovali nad nespravedlivým osudem! Takže: co byste rádi viděli, jak ve vašem životě vzkvétá?
  1. Místo modlení nebo žádostí k nějaké vnější síle, aby zasáhla, se snažte ze svého nitra vyzařovat porozumění, toleranci a mír.


Tak co, stanete se zdrojem vnitřního míru, z kterého se budou moci těšit i druzí kolem vás?

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,10 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 6 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!