Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 27. 01. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Bertrand Russell, matematik, nositel Nobelovy ceny:
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2684x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2560x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2438x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2369x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2328x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Jak na to?


Anson (www.rozkvetani.cz) - Duchovno - 18. 06. 2009 (4092 přečtení)

Praha 27. dubna 2009
 
Budu se obracet hlavně na vás, kdo jste tady poprvé. Těm ostatním, kteří sem chodí už dlouho, nevím, co bych ještě řekl. Stejně ze mě mají legraci a chodí sem jen proto, abych to tady nezrušil.


To byl vtip. Ale stejně, myslíte si, že vám můžu ukázat něco tak zvláštního, co byste sami nemohli vidět? Že mám něco, co vy nemáte? Nějakou převratnou myšlenku o životě, nějaký speciální pohyb, který by vás ohromil? Myslíte si, že takový člověk vůbec existuje? 

 

Čím delší dobu dělám tuhle práci, tím se mi zdá absurdnější. Ale zároveň se v každodenní praxi ukazuje, že je to tak potřebné, jako nic jiného na světě.

 

Co můžu říct chytrého na přednášce v Praze? Nic nevím, stejně jako vy. Nebo si to alespoň přiznám, když vy ne. Objevili jsme se tady na té kouli a zase se vypaříme, ostatní jsou dohady. Tak si to udělejte jednoduché.

 

Zvykněte si na klid, budete šťastnější. Nakládejte si jenom tolik, co dokážete unést a budete slyšet ptáky a vítr. Nebojte se milovat a nechat se milovat. Tohle každý ví, jenom to odkládá udělat.

 

Účastnice: ?Neexistují žádná pravidla??.

 

Ne. Jak bychom si mohli myslet, že vesmír je internát nebo fabrika? Jak bychom si mohli myslet, že vesmír se bude řídit něčím tak mrtvým, jako jsou pravidla?

 

Samozřejmě, když narazíte na člověka, který se tváří, že vám odhalí pravidla, tak ho uvítáte, protože jste zvyklí se odmalička řídit pravidly. Je to pohodlnější.

 

Myslíte si, že na téhle planetě může existovat člověk, který ví nebo cítí víc, než vy? Dostal se dál, výš nebo hloub, než vy? Vždyť jste tady, narodili jste se, tluče vám srdce, co ještě víc je možné? Chcete prozkoumat nadvědomí, podvědomí, kde to je, co to je?

 

Všechno, ale úplně všechno, co si představujete jako duchovní, vás odvádí z pravé duchovnosti. Všechno, o čem si usmyslíte, že je víc, než zrovna máte, vám sebere probuzení a uvede vás do snu. Co může být víc, než život sám o sobě.

 

Chcete víc žít, víc myslet, víc cítit? Jak to chcete udělat? Nejde víc žít, než teď žijete! Můžete křičet: ?Chci víc, chci víc! Víc života, víc cítit!!?, jako Trautenberk. Ale to je tak všechno. Chtít víc je nebezpečné, nebudete myslet a cítit víc, ale budete myslet a cítit nesmysly.

 

Půjdeš parkem a potkáš člověka, který si myslí, že jsi krásná a ublíží ti, nebo potkáš jiného, který si myslí, že jsi ošklivá a také ti ublíží. Nebo ty k někomu cítíš silnou přitažlivost, takže se na něj nedíváš jako na celek, přehlídneš jeho neurózy a vezmeš si ho za muže. A potom jsi překvapená a říkáš, když jsem si ho brala, byl jiný, cítila jsem to.

 

Ale když se díváš jednoduše a přímo, přistoupíš k člověku, nemyslíš a necítíš víc, než jenom vaší společnou existenci, potom nejsi v mlze a nezpůsobíš neštěstí.

 

 Účastnice: ?A co city? Co si myslíš o tom, že člověk má tendenci si ubližovat??.

 

Kdo to říká? Freud nebo jiný psychiatr? Takoví lidé nechodí k řece s kosou na trávu a nemilují se v seníku. Sedí doma, píší knihy a předstírají, že ví. Potom to čtou jim podobní a také si myslí, že ví.

 

Ale ty jsi tady, a když se tím přestaneš zabývat, pak cítíš jen vítr, chlad, vibraci. A to tě posouvá. Třeba ze zahrady do domu. Nemusíš číst knihu o teple a o zimě, abys věděla, co máš udělat.

 

Jsme tělem, které stárne a je smrtelné. To máme společné. S tím přichází jemný třes, zvědavost a touha poznat, co je za smrtí, abychom si to tam trochu osahali, zabydleli, abychom věděli, kam půjdeme. Roky sedíme v meditační poloze a máme halucinace, protože mysl se nudí. A potom dosáhneme osvícení, dojde nám celá ta komedie s meditací a nebe se otevře ? a to jsou zase halucinace. Tak se usmějeme a jdeme na pivo, i s tím třesem, který už není tak obtěžující, patří k životu.

 

Četl jsem, že v Anglii čtyři lidé z deseti věří na duchy, polovina věří na život po smrti a tři z deseti na reinkarnaci. To jsou běžní lidé, kteří se na veřejnosti prezentují jako jasní a sebevědomí občané, ale tajně věří v posmrtný život. Většina lidí věří na pokračování příběhu, ale málokdo vydrží chvíli v prázdnu, bez příběhu, to je nesnesitelné.

 

Probuzený člověk nic nemá, nic neví. Nepotřebuje dramatický příběh, aby se mohl radovat ze života. Něčím je to hezké. Něčím je to hodně svobodné. Ale nejvyšší jogín je příliš důležitý, mračí se a rozdává podpisy. Jeden takový přijede teď na ezoterický festival. Nenech se napálit. Občas narazíš na probuzeného člověka, někde u trafiky, jak si kupuje cigára. A ty to na něm vidíš, jak ty cigára bere do ruky, jak si zapaluje a slastně mhouří. Ale když půjdeš na festival, uvidíš nejspíš přehlídku bláznů.

 

Čím jsi probuzenější, tím větší máš nos na takové lidi a jednou si takového člověka vezmeš za muže. A zapomeneš si ubližovat. Neboj se, všichni nekouří, to byla výjimka. Máš muže?

 
Účastnice: ?Ne.?
 

Trefa! Takováhle je duchovnost. Je to vždycky jednodušší, než to vypadá. Tvoje otázky vyjadřují, že bys chtěla něco důležitého uskutečnit a zároveň se vyhnout všem chybám a bolestem, které s tím souvisí. Nemůžeš se vyhnout chybám, ale můžeš je zahrnout do života jako součást rozkvětu. Potom už nebudou mít na tvou psychiku destruktivní vliv.

 

A nemůžeš se vyhnout tomu, že budeš cítit odpor, strach, přitažlivost. Jsou dané tvou minulostí. Ale můžeš se postupně na ně přestat tolik zaměřovat. Strhávají tě hlouběji a hlouběji do tmy. Tyhle pocity, i když pro tebe důležité, tě vždycky svedou na scestí.

 
?Jak to překonat??
 

Chytni se za prsa, trochu promasíruj a vytvoř tím mezeru mezi pocitem a reakcí. A potom teprve jednej. Nebo si lehni do vany s bublinkami a načni šampaňské. A nechtěj víc. Víc bublinek na kůži, víc bublinek do žaludku. Jen se vrať do těla a zapomeň na pocity.

 

Když se vrátíš do těla, skoro vždycky se tvoje situace zlepší. Nenech se od bláznů vytáhnout z těla, skončila bys jako pytel myšlenek a emocí. Zůstaň obyčejným člověkem, který neví. Nebudeš hladový duch ani bůh. Budeš člověk, který zažívá vibraci, energii lidství a to ti budou závidět bohové i luciferové.

 

?Takže můžu dělat, co chci??

 
Můžeš.
 
?I na úkor druhých??
 
V některých případech ano.
 
?A nevrátí se mi to??
 

Pokud myslíš na to, že děláš špatné věci, tak ano. Ale pokud uděláš nějakou ?prasárnu? s čistým srdcem, s velkou radostí, pak netvoříš karmu. A naopak, když uděláš dobrý skutek s myšlenkou na nebe po smrti, vytvoříš v sobě napětí. Karmu tvoří jenom tvoje zmatené myšlenky.

 
Anson

? Rozkvétání 2009

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Útržky II (30.07.2010)
Útržky I (28.07.2010)
Extáze a řemeslo (06.08.2009)
Pravdivost (01.08.2009)
Ještě nejsi obyčejný (29.07.2009)
Smysl života (25.07.2009)
Ticho (21.07.2009)
Na zápraží (17.07.2009)
Zvyk, nebo svoboda (14.07.2009)
Bagrista s duší kněze (11.07.2009)
Mysl jako čerpadlo (07.07.2009)
Proud života (04.07.2009)
Kontrasty (30.06.2009)
Tělo (25.06.2009)
Díra v plotě (16.06.2009)
Úvod k přednáškám a rozhovorům z Rozkvétání (12.06.2009)
[Akt. známka: 1,57 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 32 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!