Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 09. 07. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Mark Twain:
Bůh stvořil člověka, poněvadž byl zklamán opicemi. Pak už na další experimenty rezignoval.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2499x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2472x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2462x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2361x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Jak na to?


Anson (www.rozkvetani.cz) - Duchovno - 18. 06. 2009 (4196 přečtení)

Praha 27. dubna 2009
 
Budu se obracet hlavně na vás, kdo jste tady poprvé. Těm ostatním, kteří sem chodí už dlouho, nevím, co bych ještě řekl. Stejně ze mě mají legraci a chodí sem jen proto, abych to tady nezrušil.


To byl vtip. Ale stejně, myslíte si, že vám můžu ukázat něco tak zvláštního, co byste sami nemohli vidět? Že mám něco, co vy nemáte? Nějakou převratnou myšlenku o životě, nějaký speciální pohyb, který by vás ohromil? Myslíte si, že takový člověk vůbec existuje? 

 

Čím delší dobu dělám tuhle práci, tím se mi zdá absurdnější. Ale zároveň se v každodenní praxi ukazuje, že je to tak potřebné, jako nic jiného na světě.

 

Co můžu říct chytrého na přednášce v Praze? Nic nevím, stejně jako vy. Nebo si to alespoň přiznám, když vy ne. Objevili jsme se tady na té kouli a zase se vypaříme, ostatní jsou dohady. Tak si to udělejte jednoduché.

 

Zvykněte si na klid, budete šťastnější. Nakládejte si jenom tolik, co dokážete unést a budete slyšet ptáky a vítr. Nebojte se milovat a nechat se milovat. Tohle každý ví, jenom to odkládá udělat.

 

Účastnice: „Neexistují žádná pravidla?“.

 

Ne. Jak bychom si mohli myslet, že vesmír je internát nebo fabrika? Jak bychom si mohli myslet, že vesmír se bude řídit něčím tak mrtvým, jako jsou pravidla?

 

Samozřejmě, když narazíte na člověka, který se tváří, že vám odhalí pravidla, tak ho uvítáte, protože jste zvyklí se odmalička řídit pravidly. Je to pohodlnější.

 

Myslíte si, že na téhle planetě může existovat člověk, který ví nebo cítí víc, než vy? Dostal se dál, výš nebo hloub, než vy? Vždyť jste tady, narodili jste se, tluče vám srdce, co ještě víc je možné? Chcete prozkoumat nadvědomí, podvědomí, kde to je, co to je?

 

Všechno, ale úplně všechno, co si představujete jako duchovní, vás odvádí z pravé duchovnosti. Všechno, o čem si usmyslíte, že je víc, než zrovna máte, vám sebere probuzení a uvede vás do snu. Co může být víc, než život sám o sobě.

 

Chcete víc žít, víc myslet, víc cítit? Jak to chcete udělat? Nejde víc žít, než teď žijete! Můžete křičet: „Chci víc, chci víc! Víc života, víc cítit!!“, jako Trautenberk. Ale to je tak všechno. Chtít víc je nebezpečné, nebudete myslet a cítit víc, ale budete myslet a cítit nesmysly.

 

Půjdeš parkem a potkáš člověka, který si myslí, že jsi krásná a ublíží ti, nebo potkáš jiného, který si myslí, že jsi ošklivá a také ti ublíží. Nebo ty k někomu cítíš silnou přitažlivost, takže se na něj nedíváš jako na celek, přehlídneš jeho neurózy a vezmeš si ho za muže. A potom jsi překvapená a říkáš, když jsem si ho brala, byl jiný, cítila jsem to.

 

Ale když se díváš jednoduše a přímo, přistoupíš k člověku, nemyslíš a necítíš víc, než jenom vaší společnou existenci, potom nejsi v mlze a nezpůsobíš neštěstí.

 

 Účastnice: „A co city? Co si myslíš o tom, že člověk má tendenci si ubližovat?“.

 

Kdo to říká? Freud nebo jiný psychiatr? Takoví lidé nechodí k řece s kosou na trávu a nemilují se v seníku. Sedí doma, píší knihy a předstírají, že ví. Potom to čtou jim podobní a také si myslí, že ví.

 

Ale ty jsi tady, a když se tím přestaneš zabývat, pak cítíš jen vítr, chlad, vibraci. A to tě posouvá. Třeba ze zahrady do domu. Nemusíš číst knihu o teple a o zimě, abys věděla, co máš udělat.

 

Jsme tělem, které stárne a je smrtelné. To máme společné. S tím přichází jemný třes, zvědavost a touha poznat, co je za smrtí, abychom si to tam trochu osahali, zabydleli, abychom věděli, kam půjdeme. Roky sedíme v meditační poloze a máme halucinace, protože mysl se nudí. A potom dosáhneme osvícení, dojde nám celá ta komedie s meditací a nebe se otevře – a to jsou zase halucinace. Tak se usmějeme a jdeme na pivo, i s tím třesem, který už není tak obtěžující, patří k životu.

 

Četl jsem, že v Anglii čtyři lidé z deseti věří na duchy, polovina věří na život po smrti a tři z deseti na reinkarnaci. To jsou běžní lidé, kteří se na veřejnosti prezentují jako jasní a sebevědomí občané, ale tajně věří v posmrtný život. Většina lidí věří na pokračování příběhu, ale málokdo vydrží chvíli v prázdnu, bez příběhu, to je nesnesitelné.

 

Probuzený člověk nic nemá, nic neví. Nepotřebuje dramatický příběh, aby se mohl radovat ze života. Něčím je to hezké. Něčím je to hodně svobodné. Ale nejvyšší jogín je příliš důležitý, mračí se a rozdává podpisy. Jeden takový přijede teď na ezoterický festival. Nenech se napálit. Občas narazíš na probuzeného člověka, někde u trafiky, jak si kupuje cigára. A ty to na něm vidíš, jak ty cigára bere do ruky, jak si zapaluje a slastně mhouří. Ale když půjdeš na festival, uvidíš nejspíš přehlídku bláznů.

 

Čím jsi probuzenější, tím větší máš nos na takové lidi a jednou si takového člověka vezmeš za muže. A zapomeneš si ubližovat. Neboj se, všichni nekouří, to byla výjimka. Máš muže?

 
Účastnice: „Ne.“
 

Trefa! Takováhle je duchovnost. Je to vždycky jednodušší, než to vypadá. Tvoje otázky vyjadřují, že bys chtěla něco důležitého uskutečnit a zároveň se vyhnout všem chybám a bolestem, které s tím souvisí. Nemůžeš se vyhnout chybám, ale můžeš je zahrnout do života jako součást rozkvětu. Potom už nebudou mít na tvou psychiku destruktivní vliv.

 

A nemůžeš se vyhnout tomu, že budeš cítit odpor, strach, přitažlivost. Jsou dané tvou minulostí. Ale můžeš se postupně na ně přestat tolik zaměřovat. Strhávají tě hlouběji a hlouběji do tmy. Tyhle pocity, i když pro tebe důležité, tě vždycky svedou na scestí.

 
„Jak to překonat?“
 

Chytni se za prsa, trochu promasíruj a vytvoř tím mezeru mezi pocitem a reakcí. A potom teprve jednej. Nebo si lehni do vany s bublinkami a načni šampaňské. A nechtěj víc. Víc bublinek na kůži, víc bublinek do žaludku. Jen se vrať do těla a zapomeň na pocity.

 

Když se vrátíš do těla, skoro vždycky se tvoje situace zlepší. Nenech se od bláznů vytáhnout z těla, skončila bys jako pytel myšlenek a emocí. Zůstaň obyčejným člověkem, který neví. Nebudeš hladový duch ani bůh. Budeš člověk, který zažívá vibraci, energii lidství a to ti budou závidět bohové i luciferové.

 

„Takže můžu dělat, co chci?“

 
Můžeš.
 
„I na úkor druhých?“
 
V některých případech ano.
 
„A nevrátí se mi to?“
 

Pokud myslíš na to, že děláš špatné věci, tak ano. Ale pokud uděláš nějakou „prasárnu“ s čistým srdcem, s velkou radostí, pak netvoříš karmu. A naopak, když uděláš dobrý skutek s myšlenkou na nebe po smrti, vytvoříš v sobě napětí. Karmu tvoří jenom tvoje zmatené myšlenky.

 
Anson

© Rozkvétání 2009

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Útržky II (30.07.2010)
Útržky I (28.07.2010)
Extáze a řemeslo (06.08.2009)
Pravdivost (01.08.2009)
Ještě nejsi obyčejný (29.07.2009)
Smysl života (25.07.2009)
Ticho (21.07.2009)
Na zápraží (17.07.2009)
Zvyk, nebo svoboda (14.07.2009)
Bagrista s duší kněze (11.07.2009)
Mysl jako čerpadlo (07.07.2009)
Proud života (04.07.2009)
Kontrasty (30.06.2009)
Tělo (25.06.2009)
Díra v plotě (16.06.2009)
Úvod k přednáškám a rozhovorům z Rozkvétání (12.06.2009)
[Akt. známka: 1,57 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 32 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...


11. 06. 2020:

Mnislav Zelený-Atapana: "Naivně jsme si mysleli, že Západ sem přichází proto, aby nás osvobodil a aby nám pomáhal. Ale od začátku mi to bylo podezřelé, protože obchodník nikam nepřichází, aby pomohl. Obchodník chce vždy vydělat, za každou cenu, i kdyby to mělo být až za pár let. Naše náruč byla otevřená až příliš. To, že jsme ztratili soběstačnost ve všem, je tragické. A zvláště ve strategických záležitostech, jako je voda, jídlo, léky a podobně...
V devětaosmdesátém jsem se smál, když se u nás říkalo, jaké máme špatné výrobky, potraviny, salámy jak jsou hnusné... Ale jak se otevřely hranice, tak Rakušáci jezdili na jižní Moravu a skupovali je v obrovském množství...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!