Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 15. 07. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Deborah Eisenbergová, americká spisovatelka:
Američané jsou jediný národ na světě, který věří své vlastní propagandě.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Vzpomeňte si, kým jste
(04. 05. 2022, 1602x)
Rok 2022 a budoucnost
(13. 12. 2021, 1498x)
Láska vítězí
(28. 02. 2022, 1454x)
Cesta duše a cesta člověka
(13. 03. 2022, 1397x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Jak najít ideálního partnera


Převzato - Sebepoznání - 03. 02. 2009 (18286 přečtení)

Jeden ze způsobů, uznávaných a rozvíjených zejména v USA, který je doložen i řadou výzkumů.Váš typ osobnosti podle MBTI vám poskytne informace, které mohou být použity jako kdyby byl test osobnosti nějakým druhem testu lásky. Dá vám udivující fakta o faktorech souladu přirozených vztahů, volbách v lásce a sexuální slučitelnosti všech 16 typů. Ale ve skutečnosti test osobnosti MBTI není testem lásky sám o sobě, je to ukazatel osobních preferencí.

Jinými slovy, chcete buď stejné "dominantní" funkce jako váš typ nebo stejné "základní" funkce, pokud možno co nejvíce podobné vašemu typu.

Skutečná láska vyžaduje tvrdou práci a často nelehké rozhodování. Mnohokrát láska vyžaduje „oběti“ věnované jako dar lásce a růstu. Znalost vašeho typu osobnosti vám může tuto tvrdou práci ulehčit, stejně jako ulehčit věci, kterých se pro skutečnou lásku vzdáváme. Když rozumíte způsobům a důvodům toho, čemu dáváte instinktivně přednost, jak chcete milovat a být milováni, rozumíte i tomu, že vztah s někým s podobnými preferencemi může být opravdovou láskou na celý život.

  

Existují v podstatě dvě školy, které se týkají lásky, osobnostního typu a vztahů kompatibility a pokoušejí se soulad v lásce odhadnout.

Jedním z těchto přístupů je, že čím více mají dva lidé podobný typ, tím více budou kompatibilní. Jiinými slovy: pro dva lidi, kteří mají stejný typ osobnosti nebo sdílejí 2-3 stejné funkce bude mnohem přirozenější spolu vyjít. Existuje výzkum silně podporující toto tvrzení.

Pak je tu také výzkum silně podporující tvrzení, že čím více opačného dva typy osobnosti mají, tím více se přitahují. Realita je asi kombinace obojího.  

 

16 typů
  

Je pravda, že všech 16 typů může mít báječné vztahy se všemi typy osobností. Je ale také pravda, že nebudou zakoušet všichni stejnou míru pohodlí ve vztahu s ostatními.

Tento výzkum nám ukazuje, že když dva lidé jsou opační v extroverzi-introverzi (úroveň energetické preference) nebo v usuzování-vnímání (úroveň způsobu získávání věcí), pak se zdá, že protiklady se výborně přitahují, a pro některé z nás na velmi dlouhou dobu.

Nicméně stejný výzkum ukazuje, že když jsou dva lidé opační na škále smysly-intuice (úrovneň vědomí) a nebo myšlení-cítění (rozhodovací úroveň) pak se protiklady nepřitahují, anebo je to mnohem obtížnější.  Ne nemožné ... prostě jen přirozeně obtížné.

Takže test osobnostního typu by vám opravdu mohl pomoci, co myslíte?

Preference smysly-intuice a myšlení-cítění se zdají být vedle sebe jako hrášky v lusku. Čím více jsou si dva lidé podobní v tom, jak vidí svět a jak se rozhodují, tím lepší budou mít soulad ve vzájemném vztahu a v lásce.

V typologii MBTI lze najít nedocenitelné hodnoty, které pomohou lidem prosperovat ve vztazích.

 

 

Nedostatek komunikace
 

Vztahy všech typů se rozcházejí kvůli nedostatku komunikace daleko více než z jakýchkoliv jiných důvodů. To, jak budete komunikovat s partnerem určuje vaše dominantní funkce.

Pokud mají dva lidé mají opačnou dominantní funkci, je to téměř jako by spolu hovořili dvěma různými "cizími" jazyky. Nebýt schopen mluvit jazykem svého partnera není dobré pro soulad v dobrých, dlouhotrvajících vztazích, natož pro růst lásky a růst v lásce. Takže přinejmenším identifikace své vlastní dominantní funkce a dominantní funkce partnera je klíčovým krokem k pochopení kompatibility v lásce.

 
Opačné hemisféry
 

Také můžeme více a více vidět, že když mají dva lidé stejnou dominantní funkci, ale v opačné hemisféře, může to být ideální….

Jaká možnost skvělé snášenlivosti ve vztahu! Klíčový pro soulad v lásce je typ se stejnou dominantní funkcí. Například, pokud máte dominantní myšlení, řekněme ESTJ, pak jste extrovert a váš perfektní partner je někdo také s dominantním myšlením, ale introvert.

Například ISTP má také dominantní myšlení. Můžete říct, že pro je reálné trvalé lidské vztahy je kompatibilita faktorem, který přitahuje a nikdy nepřestane přitahovat!

Přemýšlejte o tom: jestliže můžete "číst" myšlenky vašeho partnera a on vaše, je to obrovská síla, přirozené pochopení a možnost stálé empatie. Nuže, nejste skutečně schopni číst myšlenky někoho jiného, ale když psychicky mluvíte stejným jazykem jako někdo koho milujete, pak přirozeně více porozumíte tomu, co je řečeno, a mnohokrát cítíte i to, co vyjádřeno není.

 
Co teď?
 

Jak zjistím, jestli mám dominantní smysly, intuici, myšlení nebo cítění ... a jak najdu perfektního partnera?

 
Udělejte si test.
 
Ideální kombinace podle této teorie
 

ISFJ a ISTJ tvoří ideální pár s ESTP a ESFP

INFJ a INTJ j tvoří ideální pár s ENFP a ENTP

ISTP a INTP  tvoří ideální pár s ESTJ a ENTJ

ISFP a INFP  tvoří ideální pár s ESFJ a ENFJ

 
Více o typologii najdete v článku Chcete lépe poznat sami sebe i druhé? MBTI.
 

 

převzato z Personality Power
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!