Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 06. 12. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Romain Rolland:
Nejhorší chorobou, kterou svět trpí, není síla zlých, ale slabost dobrých.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2794x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2715x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2624x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2551x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2433x)
Být otevření
(16. 01. 2017, 2376x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Jak najít ideálního partnera


Převzato - Sebepoznání - 03. 02. 2009 (14415 přečtení)

Jeden ze způsobů, uznávaných a rozvíjených zejména v USA, který je doložen i řadou výzkumů.Váš typ osobnosti podle MBTI vám poskytne informace, které mohou být použity jako kdyby byl test osobnosti nějakým druhem testu lásky. Dá vám udivující fakta o faktorech souladu přirozených vztahů, volbách v lásce a sexuální slučitelnosti všech 16 typů. Ale ve skutečnosti test osobnosti MBTI není testem lásky sám o sobě, je to ukazatel osobních preferencí.

Jinými slovy, chcete buď stejné "dominantní" funkce jako váš typ nebo stejné "základní" funkce, pokud možno co nejvíce podobné vašemu typu.

Skutečná láska vyžaduje tvrdou práci a často nelehké rozhodování. Mnohokrát láska vyžaduje „oběti“ věnované jako dar lásce a růstu. Znalost vašeho typu osobnosti vám může tuto tvrdou práci ulehčit, stejně jako ulehčit věci, kterých se pro skutečnou lásku vzdáváme. Když rozumíte způsobům a důvodům toho, čemu dáváte instinktivně přednost, jak chcete milovat a být milováni, rozumíte i tomu, že vztah s někým s podobnými preferencemi může být opravdovou láskou na celý život.

  

Existují v podstatě dvě školy, které se týkají lásky, osobnostního typu a vztahů kompatibility a pokoušejí se soulad v lásce odhadnout.

Jedním z těchto přístupů je, že čím více mají dva lidé podobný typ, tím více budou kompatibilní. Jiinými slovy: pro dva lidi, kteří mají stejný typ osobnosti nebo sdílejí 2-3 stejné funkce bude mnohem přirozenější spolu vyjít. Existuje výzkum silně podporující toto tvrzení.

Pak je tu také výzkum silně podporující tvrzení, že čím více opačného dva typy osobnosti mají, tím více se přitahují. Realita je asi kombinace obojího.  

 

16 typů
  

Je pravda, že všech 16 typů může mít báječné vztahy se všemi typy osobností. Je ale také pravda, že nebudou zakoušet všichni stejnou míru pohodlí ve vztahu s ostatními.

Tento výzkum nám ukazuje, že když dva lidé jsou opační v extroverzi-introverzi (úroveň energetické preference) nebo v usuzování-vnímání (úroveň způsobu získávání věcí), pak se zdá, že protiklady se výborně přitahují, a pro některé z nás na velmi dlouhou dobu.

Nicméně stejný výzkum ukazuje, že když jsou dva lidé opační na škále smysly-intuice (úrovneň vědomí) a nebo myšlení-cítění (rozhodovací úroveň) pak se protiklady nepřitahují, anebo je to mnohem obtížnější.  Ne nemožné ... prostě jen přirozeně obtížné.

Takže test osobnostního typu by vám opravdu mohl pomoci, co myslíte?

Preference smysly-intuice a myšlení-cítění se zdají být vedle sebe jako hrášky v lusku. Čím více jsou si dva lidé podobní v tom, jak vidí svět a jak se rozhodují, tím lepší budou mít soulad ve vzájemném vztahu a v lásce.

V typologii MBTI lze najít nedocenitelné hodnoty, které pomohou lidem prosperovat ve vztazích.

 

 

Nedostatek komunikace
 

Vztahy všech typů se rozcházejí kvůli nedostatku komunikace daleko více než z jakýchkoliv jiných důvodů. To, jak budete komunikovat s partnerem určuje vaše dominantní funkce.

Pokud mají dva lidé mají opačnou dominantní funkci, je to téměř jako by spolu hovořili dvěma různými "cizími" jazyky. Nebýt schopen mluvit jazykem svého partnera není dobré pro soulad v dobrých, dlouhotrvajících vztazích, natož pro růst lásky a růst v lásce. Takže přinejmenším identifikace své vlastní dominantní funkce a dominantní funkce partnera je klíčovým krokem k pochopení kompatibility v lásce.

 
Opačné hemisféry
 

Také můžeme více a více vidět, že když mají dva lidé stejnou dominantní funkci, ale v opačné hemisféře, může to být ideální….

Jaká možnost skvělé snášenlivosti ve vztahu! Klíčový pro soulad v lásce je typ se stejnou dominantní funkcí. Například, pokud máte dominantní myšlení, řekněme ESTJ, pak jste extrovert a váš perfektní partner je někdo také s dominantním myšlením, ale introvert.

Například ISTP má také dominantní myšlení. Můžete říct, že pro je reálné trvalé lidské vztahy je kompatibilita faktorem, který přitahuje a nikdy nepřestane přitahovat!

Přemýšlejte o tom: jestliže můžete "číst" myšlenky vašeho partnera a on vaše, je to obrovská síla, přirozené pochopení a možnost stálé empatie. Nuže, nejste skutečně schopni číst myšlenky někoho jiného, ale když psychicky mluvíte stejným jazykem jako někdo koho milujete, pak přirozeně více porozumíte tomu, co je řečeno, a mnohokrát cítíte i to, co vyjádřeno není.

 
Co teď?
 

Jak zjistím, jestli mám dominantní smysly, intuici, myšlení nebo cítění ... a jak najdu perfektního partnera?

 
Udělejte si test.
 
Ideální kombinace podle této teorie
 

ISFJ a ISTJ tvoří ideální pár s ESTP a ESFP

INFJ a INTJ j tvoří ideální pár s ENFP a ENTP

ISTP a INTP  tvoří ideální pár s ESTJ a ENTJ

ISFP a INFP  tvoří ideální pár s ESFJ a ENFJ

 
Více o typologii najdete v článku Chcete lépe poznat sami sebe i druhé? MBTI.
 

 

převzato z Personality Power
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!