Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 23. 08. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Charles de Gaulle:
Evropu nesjednotí evropští státníci, ale Číňané.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3063x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2988x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2716x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2526x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2497x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Jak najít ideálního partnera


Převzato - Sebepoznání - 03. 02. 2009 (14017 přečtení)

Jeden ze způsobů, uznávaných a rozvíjených zejména v USA, který je doložen i řadou výzkumů.Váš typ osobnosti podle MBTI vám poskytne informace, které mohou být použity jako kdyby byl test osobnosti nějakým druhem testu lásky. Dá vám udivující fakta o faktorech souladu přirozených vztahů, volbách v lásce a sexuální slučitelnosti všech 16 typů. Ale ve skutečnosti test osobnosti MBTI není testem lásky sám o sobě, je to ukazatel osobních preferencí.

Jinými slovy, chcete buď stejné "dominantní" funkce jako váš typ nebo stejné "základní" funkce, pokud možno co nejvíce podobné vašemu typu.

Skutečná láska vyžaduje tvrdou práci a často nelehké rozhodování. Mnohokrát láska vyžaduje „oběti“ věnované jako dar lásce a růstu. Znalost vašeho typu osobnosti vám může tuto tvrdou práci ulehčit, stejně jako ulehčit věci, kterých se pro skutečnou lásku vzdáváme. Když rozumíte způsobům a důvodům toho, čemu dáváte instinktivně přednost, jak chcete milovat a být milováni, rozumíte i tomu, že vztah s někým s podobnými preferencemi může být opravdovou láskou na celý život.

  

Existují v podstatě dvě školy, které se týkají lásky, osobnostního typu a vztahů kompatibility a pokoušejí se soulad v lásce odhadnout.

Jedním z těchto přístupů je, že čím více mají dva lidé podobný typ, tím více budou kompatibilní. Jiinými slovy: pro dva lidi, kteří mají stejný typ osobnosti nebo sdílejí 2-3 stejné funkce bude mnohem přirozenější spolu vyjít. Existuje výzkum silně podporující toto tvrzení.

Pak je tu také výzkum silně podporující tvrzení, že čím více opačného dva typy osobnosti mají, tím více se přitahují. Realita je asi kombinace obojího.  

 

16 typů
  

Je pravda, že všech 16 typů může mít báječné vztahy se všemi typy osobností. Je ale také pravda, že nebudou zakoušet všichni stejnou míru pohodlí ve vztahu s ostatními.

Tento výzkum nám ukazuje, že když dva lidé jsou opační v extroverzi-introverzi (úroveň energetické preference) nebo v usuzování-vnímání (úroveň způsobu získávání věcí), pak se zdá, že protiklady se výborně přitahují, a pro některé z nás na velmi dlouhou dobu.

Nicméně stejný výzkum ukazuje, že když jsou dva lidé opační na škále smysly-intuice (úrovneň vědomí) a nebo myšlení-cítění (rozhodovací úroveň) pak se protiklady nepřitahují, anebo je to mnohem obtížnější.  Ne nemožné ... prostě jen přirozeně obtížné.

Takže test osobnostního typu by vám opravdu mohl pomoci, co myslíte?

Preference smysly-intuice a myšlení-cítění se zdají být vedle sebe jako hrášky v lusku. Čím více jsou si dva lidé podobní v tom, jak vidí svět a jak se rozhodují, tím lepší budou mít soulad ve vzájemném vztahu a v lásce.

V typologii MBTI lze najít nedocenitelné hodnoty, které pomohou lidem prosperovat ve vztazích.

 

 

Nedostatek komunikace
 

Vztahy všech typů se rozcházejí kvůli nedostatku komunikace daleko více než z jakýchkoliv jiných důvodů. To, jak budete komunikovat s partnerem určuje vaše dominantní funkce.

Pokud mají dva lidé mají opačnou dominantní funkci, je to téměř jako by spolu hovořili dvěma různými "cizími" jazyky. Nebýt schopen mluvit jazykem svého partnera není dobré pro soulad v dobrých, dlouhotrvajících vztazích, natož pro růst lásky a růst v lásce. Takže přinejmenším identifikace své vlastní dominantní funkce a dominantní funkce partnera je klíčovým krokem k pochopení kompatibility v lásce.

 
Opačné hemisféry
 

Také můžeme více a více vidět, že když mají dva lidé stejnou dominantní funkci, ale v opačné hemisféře, může to být ideální….

Jaká možnost skvělé snášenlivosti ve vztahu! Klíčový pro soulad v lásce je typ se stejnou dominantní funkcí. Například, pokud máte dominantní myšlení, řekněme ESTJ, pak jste extrovert a váš perfektní partner je někdo také s dominantním myšlením, ale introvert.

Například ISTP má také dominantní myšlení. Můžete říct, že pro je reálné trvalé lidské vztahy je kompatibilita faktorem, který přitahuje a nikdy nepřestane přitahovat!

Přemýšlejte o tom: jestliže můžete "číst" myšlenky vašeho partnera a on vaše, je to obrovská síla, přirozené pochopení a možnost stálé empatie. Nuže, nejste skutečně schopni číst myšlenky někoho jiného, ale když psychicky mluvíte stejným jazykem jako někdo koho milujete, pak přirozeně více porozumíte tomu, co je řečeno, a mnohokrát cítíte i to, co vyjádřeno není.

 
Co teď?
 

Jak zjistím, jestli mám dominantní smysly, intuici, myšlení nebo cítění ... a jak najdu perfektního partnera?

 
Udělejte si test.
 
Ideální kombinace podle této teorie
 

ISFJ a ISTJ tvoří ideální pár s ESTP a ESFP

INFJ a INTJ j tvoří ideální pár s ENFP a ENTP

ISTP a INTP  tvoří ideální pár s ESTJ a ENTJ

ISFP a INFP  tvoří ideální pár s ESFJ a ENFJ

 
Více o typologii najdete v článku Chcete lépe poznat sami sebe i druhé? MBTI.
 

 

převzato z Personality Power
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...


07. 08. 2019:

Zakladatel ODS a hudebník Petr Štěpánek: "Když policie mlátí lidi v Moskvě nebo v Hongkongu, naše média se mohou přetrhnout. Když policie mlátí lidi v Barceloně nebo v Paříži, není třeba to ukazovat...
Když policie mlátí lidi v Moskvě, ministr zahraničí Petříček spěchá psát protestní nótu. Když policie mlátí lidi v Paříži, ministr zahraničí Petříček ani nemukne. Už tomu rozumíte?
Vítejte v Zemi dvojího metru!
"

Celý článek...


24. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Osobní zkušenost je nepřenosná, a ti, kteří pamatují časy, kdy si u nás lidé byli vcelku rovni, byť v nedostatku, jsou nekompatibilní s generacemi, které už za samozřejmost považují hlubokou sociální nerovnost a nespravedlnost a mají za přirozené, že je člověk člověku vlkem. Kdo pamatuje časy, kdy „bez práce nebyly koláče“, těžko akceptuje generace, které pracujícím člověkem pohrdají. Budoucnost samozřejmě patří mladým, ale nějaký čas ještě, zahleděni do mobilů, budou zakopávat o nás, co jsme tu zbyli jako svědci zaniklého světa...
Odkaz 17. listopadu je dávno „zavražděn“ jeho protagonisty, takže by zmínění pánové
(Zeman a Babiš) museli zamordovat mrtvolu. Přiznávám, že mi to nekonečné okopávání premiérových a prezidentových kotníků už připadá trapné...
To, co se označuje termínem liberální demokracie, není nic jiného, než starý známý kapitalizmus, který dnes má globální ambice. Liberální demokracie je prorežimní ideologie, podporovaná mediálním mainstreamem a jak je tomu za všech režimů, i ten liberálně demokratický je o sobě pevně přesvědčen, že je něco lepšího, respektive to nejlepší, k čemu společnost mohla dorůst...
Z jedné strany jsme svědky toho, jak se bagatelizují tradice a boří přirozený řád, z druhé strany dostávají zelenou nejrůznější deviace a devianti. Považuji liberální demokracii za politický nešvar, kterému je nejvyšší čas se vzepřít obranou přirozeného světa..
"

Celý článek...


22. 07. 2019:

Vidlák: "Před několika dny jsem si přečetl u Terezy Spencerové, že americké děti se nejvíc chtějí stát youtubery a čínské děti se nejvíc chtějí stát astronauty. Tedy tchaikonauty. Petr Kubáč uváděl v jednom ze svých článků krásný příklad proč dnes tolik lidí studuje sociologii, ale skoro nikdo se nechce stát instalatérem. Inu, pokud vám jako instalatérovi potečou trubky, tak všichni vědí, že jste blbec. Když jako sociolog budete celý život kecat kraviny, nikdo to nepozná...
Inu, všichni chtějí být youtubery, sociology, manažery a to proto, aby se nepoznalo, že nic neumějí a k ničemu vlastně nejsou...
"

Celý článek...


20. 07. 2019:

Sobotní postřehy Terezy Spencerové:
• nejvíc amerických a britských dětí se chce stát youtubery, zatímco nejvíc čínských dětí astronauty… fascinující…
• Huawei už nehledá náhradu za operační systém Android od Googlu… vlastní operační systém Hongmeng ponechá pro použití mimo smartfouny… znamená to, že Trumpova administrativa Googlu povolila s tím „supernebezpečným“ Huawei dál spolupracovat?...
• Rusko vede tajné rozhovory s Nizozemskem v souvislosti s vyšetřováním tragédie malajsijského boeingu z roku 2014 nad Donbasem… o čem? nikdo neví, je to tajné…
• jen co USA kvůli nákupu ruských protiraketových systémů S400 vyřadily Turecko z programu stíhaček F35, přišlo Rusko s nabídkou stíhaček Su35…

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!