Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 31. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Tiskový mluvčí George Bushe:
V prezidentské debatě můžete říct cokoliv chcete a bude to slyšet 80 milionů lidí. Pokud reportéři později zjistí, že kandidát nemluvil pravdu - no a? Bude to číst 200 lidí, možná 2 tisíce nebo 20 tisíc lidí.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2880x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2818x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2806x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2481x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2435x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2399x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Jak to vidí Amanda 3.


Ukázka z knihy - Sebepoznání - 04. 11. 2006 (3268 přečtení)Byl to jeden z oněch poklidných říjnových dnů, který jako by byl namíchán ze směsi šalvěje, naleštěné mosazi a broskvové brandy. Amandin otec se brodil spadaným listím, duběnkami a křižo­val veverčí cestičky, když stoupal (za notného funění) na samý vrchol hory Bow Wow. Tam našel svoji dceru u vchodu do neto­pýři jeskyně, jak něžně rozmlouvá s Idiotem.

Otec pocítil úlevu a rozpaky zároveň. „Jsi strašně nastydlá, Amando," pokáral dceru. „Myslel jsem, žes jela do města k dr. Championovi, ale někdo mi řekl, že viděl tvou motorku zasvištět do lesa."

„Přišla jsem navštívit Ba Bu," odvětila Amanda. „Osvětlil mi skrytý smysl mé horečky a hlubší význam mé rýmy."

„Když je člověk nemocen, je mnohem logičtější jít k doktoro­vi," trval otec na svém.

Amanda obdařila otce milujícím pohledem a tiše pokračovala ve vyšívání svého dračího pláště.

Idiota polil ruměnec a postavil se. S pokornou uctivostí smekl šedý obnošený čepec a začal civět dolů na špičky svých bot. „Lo­gika dává člověku jenom to, co člověk potřebuje," vykoktal ze sebe. „Kouzlo mu dá to, co chce."

Jednou ráno po divoké elektrické bouři se Amanda probudila a objevila na dlaní podivný nápis: jediné „slovo", napsané jakým­si nejasným písmem.

Po celý čas, od ranního cvičení jógy, přes snídani v zahradní pagodě, která se skládala z lososa chyceného na pytlačenku a ja­hod se šlehačkou, až po své astrologické intriky dole na břehu potoka se tomu podivovala. Přemýšlela o tom, když se se svým děckem chichotali a váleli sudy v trávě na dvoře, dumala o tom, když jedla k obědu žabí stehýnka s kokosovým mlékem, a dokon­ce jí to vrtalo hlavou ještě odpoledne, kdy kroužila po jezeře na své oranžovofialové plachetnici a kdy ji k tomu v hlavě pěl chór osmi meskalových koláčků - vrtala se v té záhadě, přestože ve skutečnosti v tu chvíli jí nápis připadal spíš směšný než záhadný.

Následujícího dne - nápis se nedal smýt - se pustila do výzku­mu v Knihovně antropologických tužeb. Bez úspěchu. Poslala fotostaty nápisu jednomu mladému židovskému učenci, jenž byl do ní zamilován. Dvanáctkrát se pokusila nápis dešifrovat během transu. Poslala prosebné dopisy do oddělení Archaického lechtá­ní, sídlícího na Ministerstvu tajných vědomostí.

Nikdy se nedozvěděla, co nápis znamená, ale jednoho večera o mnoho let později si v jedné arménské restauraci nápisu všiml jeden stařičký muzikant, podal Amandě těžký železný klíč, vyšvihl se oknem na požární žebřík a utekl.

„V co věříš?" zeptal se Amandy místní kněz tvrdě.

Amanda vzhlédla od brouka, na jehož krovky malovala vodov­kami miniaturní scénu. „Věřím ve zrození, kopulaci a smrt," od­pověděla. „Ačkoliv kopulace obsahuje ty dvě další věci a smrt je pouhou formou narození. Ale ať už je to jak je to, narodila jsem se před devatenácti lety. Jednoho dne umřu. A řekla bych, že dnes budu kopulovat."

A skutečně nelhala.

Zrození, kopulace a smrt. Fajn. Ve skutečnosti však existovaly nejméně dvě další věci, v něž Amanda pevně věřila. Jmenovitě to byly magie a svoboda.

Pouze víra v kouzla by mohla osvětlit povahu jejího tetování. A kdyby nebyla velmi svobodymyslnou ženou, nikdy by rozhodně nemohla souhlasit s tím, aby byla tetována takovým způsobem a na takové části svého těla.Tom Robbins: Another Roadside Attraction, Bantam Books, 1991. Česky Další dálniční atrakce, Argo, 1997. ISBN 80-7203-148-1


 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...


26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!