Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 29. 03. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Aldous Huxley:
Skutečně efektivní totalitní stát může existovat, bude-li všemocná vláda složená z politických bosů a armády jejich manažerů budou ovládat populaci otroků, kteří nemusí být za mřížemi, protože své otroctví milují.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2675x)
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2333x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2298x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2275x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Jaká je Jitřní země?


Jiřina Broučková - Společnost a vztahy - 01. 03. 2011 (3966 přečtení)

Jak málo stačí, aby se duchovní hledači stali nepřáteli. Stačilo napsat "Čím jsem starší, tím menší potřebu mám kázat a vnucovat svůj „jediný pravý“ názor druhým. Ono je asi potřeba nikoliv se „za svou pravdu prát“, ale „za svou pravdou stát“.".
JiHo
Aktualizace: Ke článku doplněna anketa.


Dobrý den, pane Jiří,

děkují Vám, že jste mě upozornil na to, že si mám dávat větší pozor na to, co a komu píšu. Asi jste nepochopil, že jsem popisovala souboj se svým nižším «já». Při tomto souboji nebyl žádný «nevěřící» zraněn ani proklet a ani žádný národ světa neutrpěl jakoukoliv újmu. Jenom moje nicotné «já» prodělalo bolestivou očistu. Myslela jsem si, že jsme na stejné lodi, jedeme stejným směrem a mluvíme stejnou řečí, ale není to tak.

Už Vám žádné články posílat nebudu. Prokazovala bych Vladimírovi medvědí službu, kdybych to dělala dál. Když jsem mu před časem poslala odkaz na Jitřní zemi, napsal mi, že se takovým podbízet nepotřebuje. On říká ezoterice «duchovno bez Boha» a esoterikům «schizofrenici», já jsem ho neposlechla a říkala si, že jsou tam přece jenom lidé, kteří hledají Boha, jenže moje zkušenosti s těmi lidmi mě přesvědčily, že měl pravdu on. Říká se, že všechna náboženství jsou řeky, které se vlévají do jednoho moře. Jenže esoterika se rozlévá tak doširoka, že vytváří bažiny, které se k moři nikdy nedostanou. Ezoterici jsou jako oslové uvázaní u mlýnského žernovu, o kterých píše apoštol Filip ve svém Evangeliu: Ušli tisíc mil, a když je hospodář odvázal, byli na stejném místě, odkud vyšli.

Vy už jste v bažinách ezoteriky zabloudil, jinak byste nezaplnil stránky Jitřní Země černou magií a ateistickými Koukolíky. Přemýšlela jsem u Vaší novoroční gratulace nad tím, že vypadá spíš jak západ slunce nad Atlantidou. Skutečný východ slunce má v sobě ty nejjemnější energie, podívejte se na východy slunce na stránkách Vladimíra Antonova nebo na mém blogu. Možná by bylo na čase Jitřní zemi přejmenovat příhodněji. Když jsem před léty prvně otevřela její stránky, svítilo z nich Světlo, ale to Světlo už pohaslo. Vladimír Antonov česky neumí, ale je jasnovidný a dobře vidí energie, které z těch stránek vycházejí. Teď už se budou opravdoví hledači Světla Jitřní zemi vyhýbat a budou ji navštěvovat jenom vychutnávači prožitků, kteří se přilepí svými jazyky do těch energií, hustých jako kolomaz. Jestli jste viděl ďábelizaci, obraz byl správný, ale byl to odraz od článku Vladimíra Antonova, který je vyleštěný jako zrcadlo vyššími energiemi. Ďábelizace probíhá na Jitřní zemi.

Jiřina

P. S. Vladimiru Antonovovi přibyly stránky v estonštině a čínštině. Už se jeho knihy vydávají ve dvanácti jazycích. Zase budu mít nové přátele.

Všechny dotazy zodpovím, ty nejzdařilejší si zkopíruju do památníčku a možná i vydám tiskem.

 

Redakční anketa:
Jitřní zemí prošly už přes dva miliony čtenářů. Takže asi stojí za to položit otázku: Jaká je a co vám přináší?

Zajímavá i poučná všehochuť (Počet hlasů: 8)
(20.00 %)

Vždy zde najdu něco užitečného (Počet hlasů: 18)
(45.00 %)

Jako když Pejsek a Kočička vařili dort (Počet hlasů: 4)
(10.00 %)

Nuda, nestoji zato číst (Počet hlasů: 1)
(2.50 %)

Duchovní bulvár (Počet hlasů: 1)
(2.50 %)

Temná strana duchovna (Počet hlasů: 0)
(0.00 %)

Plná černé magie (Počet hlasů: 0)
(0.00 %)

Dobrá příležitost pro možnost sebereflexe (Počet hlasů: 8)
(20.00 %)Celkem hlasovalo: 40

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 3,20 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 3 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!