Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 30. 03. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Hercule Poirot, detektiv:
Víte proč nás mají politici za idioty? Protože jsme je volili!

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2675x)
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2333x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2298x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2275x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Jarní exkurze Přírodovědného klubu v Brně


Pozvánka - Společnost a vztahy - 13. 04. 2010 (2877 přečtení)

Klub přírodovědecký v Brně
a
algologické pracoviště Moravského zemského muzea
zvou své členy a příznivce
na jarní exkurze v roce 2010
STUDÁNKY POD KLAJDOVKOU
Neděle 28.3.2010
Sraz v 9.00 hod na Staré Osadě u zastávky trolejbusu
Navštívíme studánku v Akátkách a od ní přejdeme do Růženina lomu s jezírkem a vývěry spodní vody. Dále kolem přírodní rezervace Kavky sejdeme k prameni Malý Lesík u Maloměřic. Exkurzi zakončíme na zastávce MHD Podzimní v Maloměřicích.
Délka 7km.
Exkurzi vedou Rudolf Pecháček ze studánkové poradny Regionálního sdružení Českého svazu ochránců přírody, RNDr.Olga Skácelová, Ph.D. z Moravského zemského muzea – algologického pracoviště a prof. RNDr. Jan Lepš, CSc. z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

KRÁLOVSTVÍ DYMNIVEK U OPATOVIC (PŘÍRODOVĚDNÁ EXKURZE)
Sobota 10.4.2010
Odjezd vlakem z Brna - hl.nádraží (sraz ve vestibulu) v 8.12 do Rajhradu. Projdeme přes staroslavný Rajhrad a okolo benedikt.kláštera do Loučky,odtud autobusem (4 km) v 10.45 do Opatovic u Rajhradu. Kolem opatovických rybníků do zbytků lužního lesa .Dále po levém břehu řeky Svratky zpět do Loučky (pro zájemce je z Loučky i možnost odjezdu busem v 15.hod. do Modřic) a na vlakové nádraží v Rajhradě. Odjezd vlakem do Brna v 14.32 nebo 15.32 hod.
Chůze 11 km, částečně i terénem (mimo cesty). Možné zpětné jízdenky z H. Heršpic do Rajhradu pro majitele předplatných jízdenek DPMB a j.slev.
Vede RNDr. František Chládek.

STUDÁNKA V PODOLÍ
Neděle 25.4.2010
Sraz účastníků je v 9.00 hod na konečné MHD v Mariánském údolí
Půjdeme podél Říčky do Podolí ke studánce u myslivecké chaty. Dále ke kótě Čtvrtě nad Líšní, mezi zahrádkami s pramenem na ulici Ondráčkovu a podél revitalizovaného potoka ke studánce Libušce.
Délka trasy 7km.
Exkurzi vedou Rudolf Pecháček ze studánkové poradny Regionálního sdružení Českého svazu ochránců přírody a RNDr.Olga Skácelová, Ph.D. z Moravského zemského muzea – algologického pracoviště.

PUTOVÁNÍ PO LEVÉM BŘEHU PŘEHRADY
Neděle 2.5. 2010
Sraz v 9.10 hod na stanovišti MHD Bystrc-Zoologická zahrada. Odjezd 9.17 hod autobusem (Brno-Veverská Bítýška) do zastávky Lávka u hradu Veveří. Pěší putování po levém břehu přehrady do Bystrce: lesní společenstva a napouštěná přehradní nádrž.
Délka trasy asi 10 km.
Vede doc. Ing. Antonín Buček, CSc. (MZLU).

STUDÁNKA V REBEŠOVICÍCH
Neděle 16.5.2010
Sraz v 9.00 hod na konečné zastávce autobusu u Olympie.
Půjdeme po cyklistické stezce do Rebešovic ke studánce nad rybníkem. Od studánky se vrátíme kolem rybníka a po stezce opět zpět k Olympii. Pokud bude v době konání exkurze už opraven a zprovozněn pramen v Rajhradě, je možné v případě dobrého počasí jej také navštívit.
Délka trasy do Rebešovic a zpět 9km, v případě delší varianty 15km.
Exkurzi vedou Rudolf Pecháček ze studánkové poradny Regionálního sdružení Českého svazu ochránců přírody a RNDr.Olga Skácelová, Ph.D. z Moravského zemského muzea – algologického pracoviště.

BOTANICKÁ VYCHÁZKA NA POUZDŘANSKOU STEP
Sobota 29.5.2010
Odjezd v 7.12 hod z Brna – hl. nádraží (směr Břeclav) do Pouzdřan (7.48 hod). Vycházka na Pouzdřanskou step. Návrat vlakem z Pouzdřan – odjezd ve 14.09 hod, příjezd do Brna v 14.46 hod.
Délka trasy 8 km.
Vede doc. RNDr. Jiří Unar, CSc.

VYSOČINA NA KONCI JARA: Z BORAČE DO LOMNICE U ŠERKOVIC (BOTANICKÁ EXKURZE)
Sobota 12.6.2010
Odjezd z Brna – hl. nádraží vlakem v 8.55 hod do Borače s přestupem v Tišnově (9.31/9.35), příjezd v 9.46 hod. Odtud po zelené značce přes Veselí do Lomnice (možnost občerstvení), dále údolím Besénku po modré značce do Šerkovic. Autobusem ze Šerkovic v 17.02 hod s přípojem na vlak z Tišnova (příj. 17.19, odj.17.49 hod) do Brna (příjezd v 17.42 hod). Chůze asi 10 km.
Vede doc. RNDr. Zdeněk Šeda, CSc..


Exkurze se konají jen za příznivého počasí.

Za Klub přírodovědecký zvou doc. RNDr. Zdeněk Šeda, CSc. a RNDr. Olga Skácelová, Ph.D. (kontakt: O.Sk., Úvoz 116, 602 00 Brno, tel. 776692284, oskacelova@mzm.cz)

 

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!