Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 06. 06. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G. B. Stern:
Jak optimisté, tak pesimisté jsou přínosem pro společnost. Optimisté vynalezli letadlo, pesimisté padák.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2429x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2402x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2372x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2266x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Jarní exkurze Přírodovědného klubu v Brně


Pozvánka - Společnost a vztahy - 08. 04. 2011 (4784 přečtení)

Klub přírodovědecký v Brně zve své členy a příznivce na jarní exkurze v roce 2011


Neděle 3.4.2011

AUGŠPERSKÁ STUDÁNKA A PRAMEN LESKAVY

Sraz v 9.15 hod na zastávce autobusu č.52 Ríšova v Žebětíně.

Navštívíme jeden z pramenů Augšperského potoka pod autodromem a nedalekou Augšperskou studánku. Kolem Horního a Dolního rybníka u Popůvek dojdeme pod Hradisko k prameni Leskavy a také k jejímu druhému pramen - studánce v Bosonohách. Délka trasy 9 km.Vede Rudolf Pecháček (studánková poradna EI Veronica)  a RNDr.Olga Skácelová, Ph.D (Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích).

 

Neděle 17. dubna 2011

Tradiční DEN ZEMĚ V POUZDŘANECH

Zvou Nadace Veronica a EI Veronica. Sraz v 10.00 hod v Pouzdřanech na mostě přes trať. Vlak z Brna odjíždí v 9.12 hod z hlavního nádraží. Jako již tradičně budou součástí oslav vycházky do okolí Pouzdřan a drobný kulturní program.

 

Sobota 30. dubna 2011    

Údolím Melatína do Bílovic a Obřan – botanická exkurze

Odjezd od nádraží Brno -  Královo Pole autobusem č. 43 (směr Útěchov) v 8.56 hod do zastávky U jezírka. Odtud po žluté značce do Bílovic nad Svitavou (možnost občerstvení). Dále údolím Svitavy do Obřan na konečnou zastávku MHD tramvaje č. 3. Chůze asi 10 km                    

Vede doc.RNDr. Zdeněk Šeda, CSc.

 

Neděle 8.května .2011

BRNĚNSKÉ STUDÁNKY 

Sraz v 9.00 hod na konečné zastávce tramvaje č.4 na Nám Míru. Ve Wilsonově lese navštívíme pramen u Havlíčkovy ulice a dále po cyklostezce podél Svratky dojdeme ke studánce Čertík. Vyjdeme na Kamenný vrch k torzu bývalé rozhledny a novému vrtu. Od něj zamíříme k vývěru pod stromem u hotelu Myslivna a údolím Kohoutovického potoka sejdeme ke studánce Blažence, kde vycházku ukončíme. Délka trasy 9 km.

Exkurzi vede Rudolf Pecháček ze studánkové poradny a možná přijde i dr.Olga Skácelová z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

 

Sobota 14.května 2011

Okolí Řícmanic s autory vlastivědné publikace

Odjezd z Brna – hlavního nádraží v 9.03 hod do Bílovic nad Svitavou (příjezd v 9.13 hod), odtud autobusem v 9.15 hod do Řícmanic (příjezd v 9.21 hod). Vycházka po okolí Řícmanic a na studánku Prosba lesa, odtud na vlak do Babic nad Svitavou (odjezdy vlaků do Brna v 13.44, 14.44, 15.44 hod). Chůze do 10 km.

Vedou RNDr. Olga Skácelová, Ph.D. (Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích), doc. Karel Hudec, CSc. a PhDr. Václav Štěpánek, CSc. (filosofická fakulta Masarykovy univerzity, Brno).

 

Sobota 28. května 2011

Přírodovědná exkurze do Bílých Karpat.

Sraz v 7.15 hod ve vestibulu hl.nádraží v Brně. Odjezd spěšným vlakem Litava z Brna - hl.nádraží v 7.35 hod do Veselí n.Moravou, přestup na vlak do Velké n.Veličkou (příjezd v 9.21hod). Navštívíme kopec Háj a vrátíme se zpět do Velké n.Veličkou, odtud odjezd podle počasí (nejpozději v 16.38 do Veselí n. Mor. s přestupem na spěšný vlak do Brna, příjezd do Brna v 18.33). Občerstvení s sebou. Zpáteční jízdenky z Brna do Velké n.Veličkou! Chůze asi 10 km.

Vede RNDr.František Chládek

 

Neděle 5.června 2011

OCHOZSKÝ VRT A STUDÁNKY V ÚDOLÍ

Sraz v 9.00 hod na konečné linky MHD č.58 Líšeň, hřbitov. Po zelené a žluté značce dojdeme k vrtu v Ochozu a od něj zamíříme do údolí pod jeskyni Pekárnu a k vývěrům Říčky, Kaprálově studánce a dále k vrtu a studánce u Prostředního mlýna. Stále podél Říčky dojdeme k vrtu u Muchovy boudy, kde exkurzi ukončíme. Odtud je možné dojít po žluté značce zpět k líšeňskému hřbitovu, nebo na MHD do Mariánského údolí. Délka trasy 14,5 nebo 16 km.

Exkurzi vede Rudolf Pecháček ze studánkové poradny (a možná přijde dr.Olga Skácelová z Jihočeské university v Českých Budějovicích).

 

Sobota 11.června 2011

Okolí Mokré a Horákova – botanická exkurze
Odjezd autobusem č. 701 z ulice Úzké v 8.38 hod. do Mokré. Trasa exkurze: Mokrá a okolí, Mokerská myslivna, Horákovská myslivna, údolí Říčky, Líšeň. Návrat cca v 15 hod z Mariánského údolí (MHD). Chůze asi 10 km.

Vede doc. RNDr. Jiří Unar, CSc.

 

Sobota 18.června 2011

Květnice u Tišnova – entomologická exkurze

Odjezd vlakem z Brna – hlavního nádraží v 8.55 hod (v 9.08 hod z Králova Pole), příjezd do Tišnova v 9.31 hod. Vycházka entomologickým krokem na tišnovskou horu Květnici. Návrat vlakem z Tišnova v odpoledních hodinách (odjezdy v 13.13, 13.32, 15.13, 15.32, 16.32 hod. Chůze asi 7 km

Vede RNDr. Pavel Lauterer, CSc.

 

Sobota 25.června 2011

entomologická exkurzena Pouzdřanskou step  

Odjezd vlakem z Brna – hlavního nádraží v 9.12 hod do Pouzdřan (příjezd v 9.48 hod). Entomologickým krokem za hmyzem Pouzdřanské stepi (chůze asi 7 km). Návrat do Brna vlakem z Pouzdřan (odjezd ve 14.09 nebo 16.09 hod).

Vede RNDr. Pavel Lauterer, CSc.

 

Zájemci o exkurze dr. Lauterera (18. a 25.6.), ověřte si prosím konání na tel.530312253 nebo 608631367 (aktuální zdravorní stav vedoucího).

 

Exkurze se konají jen za příznivého počasí. Za Klub přírodovědecký zvou doc. RNDr. Zdeněk Šeda, CSc. a RNDr. Olga Skácelová, Ph.D.    (olga.skacel(a)volny.cz)


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

Diskuse k pozvánce je moľná zde.

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 06. 2020:

Bývalá europoslankyně Jana Bobošíková: " Neexistuje žádný faktický ani procedurální důvod, proč by se měl Evropský parlament zabývat volbou členů Rady ČT. Existují jen důvody mocenské a ideologické. Nepřekvapuje mě, že konzervativní katolička v radě veřejnoprávní televize členské země EU není v progresivistických bruselských kruzích vítána a vzbuzuje tam obavy. Navíc, když rozumí ekonomii a její akademická činnost je ověnčena mezinárodními cenami.
Překvapuje mě ale, že europoslanci, zvolení českými občany, se snaží zpochybňovat v Bruselu rozhodnutí poslanců českého parlamentu. Neuvědomují si, že si tak vyslouží především pohrdání, a to i od těch, kteří jim nyní přikyvují. Zrada a hledání vrchnostenského biče, namísto domácí diskuse a argumentů, je projevem zbabělosti a slabosti.
"

Celý článek...


05. 06. 2020:

Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková: "Nedávno jsme mj. ve Sněmovně rozhodovali o vydání poslankyně SPD, Karly Maříkové. Hrozily jí tři roky vězení! Za jednu jedinou napsanou větu... Africký migrant za znásilnění dostal roky pouze dva! Takové jsou u nás tresty, taková je spravedlnost..."

Celý článek....


31. 05. 2020:

Poslanec Jiří Kobza: "George Orwell musí rotovat v hrobě jako vrtule, protože kdyby byl tady mezi námi, tak by určitě křičel nahlas, říkal by: "Proboha, lidi, já jsem svůj román 1984 psal jako varování, ne jako návod!""

Celý článek...


23. 05. 2020:

Režisér Zdeněk Troška: "Byli jsme zemědělskou velmocí, naprosto soběstačnou a navíc jsme ještě spoustu úrody vyváželi. Ať to bylo v rostlinné či živočišné výrobě. Každý řekne – proč máme draze dovážet brambory, mrkev, zelí či obilí ze zahraničí, když si můžeme vypěstovat svoje? Proč brambory ze Španělska? Proč mrkev z Itálie? A za jaké ceny? Před třemi týdny jsem se nestačil divit ve volyňském COOPu ceně za žlutou papriku... 172,90 korun! A dneska květák za stovku a bakelitová rajčata za dvě stě? Myslíte, že to běžný občan na vesnici či v maloměstě koupí?"

Celý článek...


06. 05. 2020:

Profesor Milan Zelený: " Jen malá Česká republika má přes 250 registrovaných stran a hnutí; rozpolcenost, nenávist a nespolupráce jsou markantní...
Není nic naivnějšího než „Ekonomická diplomacie“ politického pózování, domluv, vydírání a rozdrcení toho, co nám všem dnes chybí nejvíce: spolupráce – ne „spoluprátse“ – na globální úrovni.
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!