Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 10. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Bertrand Russell, matematik, nositel Nobelovy ceny:
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2664x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2630x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2578x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2509x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2424x)
Upozornění
(28. 11. 2016, 2378x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Jarní exkurze Přírodovědného klubu v Brně


Pozvánka - Společnost a vztahy - 08. 04. 2011 (4560 přečtení)

Klub přírodovědecký v Brně zve své členy a příznivce na jarní exkurze v roce 2011


Neděle 3.4.2011

AUGŠPERSKÁ STUDÁNKA A PRAMEN LESKAVY

Sraz v 9.15 hod na zastávce autobusu č.52 Ríšova v Žebětíně.

Navštívíme jeden z pramenů Augšperského potoka pod autodromem a nedalekou Augšperskou studánku. Kolem Horního a Dolního rybníka u Popůvek dojdeme pod Hradisko k prameni Leskavy a také k jejímu druhému pramen - studánce v Bosonohách. Délka trasy 9 km.Vede Rudolf Pecháček (studánková poradna EI Veronica)  a RNDr.Olga Skácelová, Ph.D (Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích).

 

Neděle 17. dubna 2011

Tradiční DEN ZEMĚ V POUZDŘANECH

Zvou Nadace Veronica a EI Veronica. Sraz v 10.00 hod v Pouzdřanech na mostě přes trať. Vlak z Brna odjíždí v 9.12 hod z hlavního nádraží. Jako již tradičně budou součástí oslav vycházky do okolí Pouzdřan a drobný kulturní program.

 

Sobota 30. dubna 2011    

Údolím Melatína do Bílovic a Obřan – botanická exkurze

Odjezd od nádraží Brno -  Královo Pole autobusem č. 43 (směr Útěchov) v 8.56 hod do zastávky U jezírka. Odtud po žluté značce do Bílovic nad Svitavou (možnost občerstvení). Dále údolím Svitavy do Obřan na konečnou zastávku MHD tramvaje č. 3. Chůze asi 10 km                    

Vede doc.RNDr. Zdeněk Šeda, CSc.

 

Neděle 8.května .2011

BRNĚNSKÉ STUDÁNKY 

Sraz v 9.00 hod na konečné zastávce tramvaje č.4 na Nám Míru. Ve Wilsonově lese navštívíme pramen u Havlíčkovy ulice a dále po cyklostezce podél Svratky dojdeme ke studánce Čertík. Vyjdeme na Kamenný vrch k torzu bývalé rozhledny a novému vrtu. Od něj zamíříme k vývěru pod stromem u hotelu Myslivna a údolím Kohoutovického potoka sejdeme ke studánce Blažence, kde vycházku ukončíme. Délka trasy 9 km.

Exkurzi vede Rudolf Pecháček ze studánkové poradny a možná přijde i dr.Olga Skácelová z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

 

Sobota 14.května 2011

Okolí Řícmanic s autory vlastivědné publikace

Odjezd z Brna – hlavního nádraží v 9.03 hod do Bílovic nad Svitavou (příjezd v 9.13 hod), odtud autobusem v 9.15 hod do Řícmanic (příjezd v 9.21 hod). Vycházka po okolí Řícmanic a na studánku Prosba lesa, odtud na vlak do Babic nad Svitavou (odjezdy vlaků do Brna v 13.44, 14.44, 15.44 hod). Chůze do 10 km.

Vedou RNDr. Olga Skácelová, Ph.D. (Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích), doc. Karel Hudec, CSc. a PhDr. Václav Štěpánek, CSc. (filosofická fakulta Masarykovy univerzity, Brno).

 

Sobota 28. května 2011

Přírodovědná exkurze do Bílých Karpat.

Sraz v 7.15 hod ve vestibulu hl.nádraží v Brně. Odjezd spěšným vlakem Litava z Brna - hl.nádraží v 7.35 hod do Veselí n.Moravou, přestup na vlak do Velké n.Veličkou (příjezd v 9.21hod). Navštívíme kopec Háj a vrátíme se zpět do Velké n.Veličkou, odtud odjezd podle počasí (nejpozději v 16.38 do Veselí n. Mor. s přestupem na spěšný vlak do Brna, příjezd do Brna v 18.33). Občerstvení s sebou. Zpáteční jízdenky z Brna do Velké n.Veličkou! Chůze asi 10 km.

Vede RNDr.František Chládek

 

Neděle 5.června 2011

OCHOZSKÝ VRT A STUDÁNKY V ÚDOLÍ

Sraz v 9.00 hod na konečné linky MHD č.58 Líšeň, hřbitov. Po zelené a žluté značce dojdeme k vrtu v Ochozu a od něj zamíříme do údolí pod jeskyni Pekárnu a k vývěrům Říčky, Kaprálově studánce a dále k vrtu a studánce u Prostředního mlýna. Stále podél Říčky dojdeme k vrtu u Muchovy boudy, kde exkurzi ukončíme. Odtud je možné dojít po žluté značce zpět k líšeňskému hřbitovu, nebo na MHD do Mariánského údolí. Délka trasy 14,5 nebo 16 km.

Exkurzi vede Rudolf Pecháček ze studánkové poradny (a možná přijde dr.Olga Skácelová z Jihočeské university v Českých Budějovicích).

 

Sobota 11.června 2011

Okolí Mokré a Horákova – botanická exkurze
Odjezd autobusem č. 701 z ulice Úzké v 8.38 hod. do Mokré. Trasa exkurze: Mokrá a okolí, Mokerská myslivna, Horákovská myslivna, údolí Říčky, Líšeň. Návrat cca v 15 hod z Mariánského údolí (MHD). Chůze asi 10 km.

Vede doc. RNDr. Jiří Unar, CSc.

 

Sobota 18.června 2011

Květnice u Tišnova – entomologická exkurze

Odjezd vlakem z Brna – hlavního nádraží v 8.55 hod (v 9.08 hod z Králova Pole), příjezd do Tišnova v 9.31 hod. Vycházka entomologickým krokem na tišnovskou horu Květnici. Návrat vlakem z Tišnova v odpoledních hodinách (odjezdy v 13.13, 13.32, 15.13, 15.32, 16.32 hod. Chůze asi 7 km

Vede RNDr. Pavel Lauterer, CSc.

 

Sobota 25.června 2011

entomologická exkurzena Pouzdřanskou step  

Odjezd vlakem z Brna – hlavního nádraží v 9.12 hod do Pouzdřan (příjezd v 9.48 hod). Entomologickým krokem za hmyzem Pouzdřanské stepi (chůze asi 7 km). Návrat do Brna vlakem z Pouzdřan (odjezd ve 14.09 nebo 16.09 hod).

Vede RNDr. Pavel Lauterer, CSc.

 

Zájemci o exkurze dr. Lauterera (18. a 25.6.), ověřte si prosím konání na tel.530312253 nebo 608631367 (aktuální zdravorní stav vedoucího).

 

Exkurze se konají jen za příznivého počasí. Za Klub přírodovědecký zvou doc. RNDr. Zdeněk Šeda, CSc. a RNDr. Olga Skácelová, Ph.D.    (olga.skacel(a)volny.cz)


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

Diskuse k pozvánce je možná zde.

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 10. 2019:

Ekonomka Markéta Šichtařová: "Ministerstvo práce a sociálních věcí se vytasilo s třicetistránkovou příručkou pro provozovatele takzvaných mikrojeslí. Příručka obsahuje instrukce, jak batolátkům vymýt mozek a udělat jim binec v jejich pohlaví. Nabádá k tomu, aby se během her ‚potíralo rozdělení na muže a ženy‘. Aby se klukům stejně jako holčičkám dávaly panenky a holkám zase autíčka...
Proč stejný druh lidí zbožňuje a hájí Gretu, jejíž loutkovodiči v podstatě vyzývají k diktatuře? Proč stejný typ lidí je ochoten uvažovat o tom, že se (pro začátek) ve školních jídelnách zakáže maso? Proč tihle lidé obyčejně hájí norský Barnevernet a byli by nejraději, kdyby se zavedl i u nás?...
"

Celý článek...


03. 10. 2019:

Zemřel Karel Gott - komentář z Internetu: "oceňuji jeho pracovitost, laskavou lidskou stránku, rozhled i to, že po roce 89 se nedal ke zlodějům, neobrážel VIP dýchánky kavárny, žádné politické uskupení si ho nekoupilo. Vytvářel v zahraničí o republice dobrý obraz, vydělal státu spoustu valut, danil doma, ne v daňovém ráji. Zůstal svůj.
Mrkl jsem jen na minutku jinam a už to jede. Knížepán, Klvaňa, Stanjura, Bělobrádek, Šídlo, Roman Týc, Jakub Janda, že prý zpíval i v Rusku a za komunistů.... u jiných, co se dnes angažují na správné straně, to samozřejmě nevadí. Vytáhli i autistu, kdysi dětského maskota Trautenberga, Mikiho Kotase. Jsem zvědavý, co na to bojovník proti sochám z Prahy 6 nebo Milionové chvilky... Nic pozitivního nedokázali, proti Goťákovi jsou ubožáci. Lumpové, co stojí proti vlastnímu národu, se přede všemi zase veřejně odkopávají...
"

Celý článek...


29. 09. 2019:

Jiří Zimola: "Hroutí se mi svět. Svatý Václav nežil, Koněv neosvobodil a Červená Karkulka sežrala vlka. Ještěže mi na nezávislé veřejnoprávní ČT vysvětlí, jak mám zacházet s fake news! :-)"

Celý článek...


27. 09. 2019:

Novinářka Lucie Groene Odkolek: "Miloš Zeman by za normálních okolností určitě přišel položit květiny, ale logicky nechce, aby vzpomínka na rok 1989 byla opět zneužita k projevům „pohrdání Zemanem“. Místo zpráv o oslavách 30. výročí 17. listopadu by se na první stránky tisku dostali ti, kteří mediálně nejúčinněji urazili prezidenta. Do situace, kdy prezident raději zůstane doma, nás tedy dostali právě ti, co si o sobě z nepochopitelných důvodů myslí, že jsou slušnější než Miloš Zeman, a potom se před novináři předvádějí v trapnostech..."

Celý článek...


24. 09. 2019:

Jana Bobošíková: "Dokud se nenajde většina ve Sněmovně, která by jasně prohlásila, že Česká televize neplní svou zákonnou funkci – tedy poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názoru – jsou tyto diskuse zbytečné. Jediný, kdo může změnit současný stav zpravodajství a publicistiky České televize, jsou poslanci. Ti ale, přestože často deklarují nespokojenost s Českou televizí, odvahu situaci řešit nemají. Česká televize je nyní skutečně nezávislá v tom smyslu, že si děla co chce, protože ti, kdo mají vynucovat dodržování zákona o ČT, na svou povinnost rezignovali..."

Celý článek...


17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!