Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 21. 08. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Hercule Poirot, detektiv:
Víte proč nás mají politici za idioty? Protože jsme je volili!

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Země se posouvá, čas se mění
(21. 08. 2016, 3441x)
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3059x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2984x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2715x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2523x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* ...Jen tak...


Od čtenáře - Duchovno - 18. 12. 2009 (2949 přečtení)

Dovolte mi podělit se o můj osobní náhled. Fungujeme pod tlakem a jsme neustále ovlivňování vším co nás obklopuje a pojímáme to jako naší zkušenost, proto se stáváme tím a jsme přesvědčeni o pravdivosti. Přeji si, abyste teď zapomněli na vše a vrátili se do dětství, kde neexistovalo přesvědčení jen se neustále konalo (pokuď to nebylo někým zvenčí narušeno) z důvěrou, aniž jsme toho byli vědomí, nebyli jsme v čase. Byla to neustávající hra, hra života ve které jsme se ztratili, totální přítomnost. To je třeba si připomenout, nebát se, mít znova odvahu odevzdat přesvědčení a stát se prázdným. Pozorovat sebe a neustále se ptát, kdo to vlastně jsem? Jsem doopravdy toto JÁ, které je i projeveným? Anebo neustále něco potlačuji?


Ano, pořád to NĚCO v sobě potlačujeme a ukrýváme se za "svá"? (cizí) přesvědčení. Stále toužíme a hledáme nějakou náhražku v jakékoli formě, máme neustále hlad a žízeň, jak duševní, citový tak fyzický, pořád strádáme, cokoli dosáhneme. Teď se pokus připomenout své dětství, cítils potřebu? Nevěděl jsi nic o bezpečí nebo zabezpečení a přesto jsi si byl toho vědom, že tě TO všude obklopuje, byl jsi šťasten, jen jsi BYL, nehledě na to jestli jsi měl rozbité koleno, pokuď zase někdo nepřišel a zhodnotil způsob tvé hry. Teď jsi dospěl, potlačil toto nevinné BYTÍ a schoval se za "důležité" věci, jak přežít a mít ve všem dostatek, ano svou vlastní přirozenost zatlačil do rohu kde se krčí a pláče (proto i tvůj život je plný nemocí) a začal věřit pohádkám o své vině, nebo nenahraditelnosti a důležitosti. Pořád něco chceme vlastnit, vztah, dům, osvícení, demokracii, přátelství, rodinu, vědomosti, ale jedno nám stále uniká, že zde nejde nic vlastnit, není to možné, můžeš se sdílet a rozšířit své vědomí, vzít si zkušenost, ale nastala zde divná věc, že nás vlastně všichni a vše vlastní a tím uniká jedna podstatná věc, že JSI, originální ve svém stvoření, avšak bez projevu.

Všechno to jsou jen nástroje a tys svolil k tomu, aby se staly Tvým přesvědčením, ztratil ses venku. Proto neumíš přijímat, neumíš odevzdat. Strach nás paralyzuje, strach z projevu sebe sama, že vyjdu poza vytýčenou linii, kterou nám vytvořili jiní. Bojíme se nejistoty, ale tam je VŠE. Proto jsme se stali otroky představ, kreré nejsou v souladu z přirozeností. Neustále hledáme a míjime se z tou kouzelnou realitou BYTÍ, jež nás prostupuje. Vracím se k dětství proto, abys sebe pocítil a přivítal zpět, nevinnost pláče, radosti, bolesti, štěstí a nečinil nikoho jiného za to zodpovědným než sebe sama a projevil se, ano vše se otřese v základech, možná z toho onemocníš ty, nebo lidi kolem:-) určitě hodně stratíš, ale jen to co sis přivlastnil a to co ti naložilo nevědomě na tvá bedra okolí, ale to hodnotné, přirozené nelze stratit, ani najít, to jednoduše JE, bylo a bude, jsi TÍM, tak čeho se neustále bojíš?

Odpověď zní, sám sebe, svého nevědomí, to dělá potíž, protože by bylo vše jinak a jak bych k tomu přišel, když mne to vše stálo a stojí tolik úsilí? Jsme oběti, obětí ale vyjít z toho musíš sám, nikdo tě nezachrání, nespasí, jen TY sám, neustálou proměnou svého dosavadího postoje a odhodlání z bezmeznou důvěrou vstoupit do neznáma a tam se znovuobjevit jako dokonalost a přirozená krása. Dovol si to, nic jiného to není, dovol si jen BÝT a pak začneš konat. Byly zde desítky revolucí, ale každá se stala prohrou, žádna nám neposloužila, musíme jí udělat uvnitř a vše staré a upjaté přetvořit,(vyhodit to nejde, není kam a zničit taky né, není jak) neustále být NEPŘIPRAVEN na tento okamžik a konat, pak můžeme vnímat realitu, která je neustále v pohybu, tím se učíme úcty, bdělosti a zároveň moudrosti.

Je to jen formování energie, která v podstatě je jen jedna, proto se neustále prosazuje nějaká pravda, která se postupem času a lidského ne-vědění chová jak písek v přesypávacích hodinách a to ještě za pomocí určitých osobností, které těma hodinama (a časově jsou v předstihu), se umí posluhovat ve svůj, čistě osobní, nehumánní prospěch. Nejsme si vědomi sebe sama a tak pořád válčíme, jsme jednoduchou kořistí a dobrovolně se všemu podřizujeme, tak svolujeme k tomu stát se otroky, nic se milí za ty tisíce let nezměnilo. Pokuď to nezačneš sám v sobě přetvářet, nikdy se nic nezmění, protože jsi k tomu svolil. Nemůžeš zde nikoho soudit, jsi zde Ty.

Jsi dokonalý a já to vím, věz to také a rozpusť vše staré, buď neustále čerstvý, mladý, nezáleží na tom kolik je ti let. Jdu životem a důvěřuji celým srdcem, celou bytostí, cestou tratím vše co jsem si přivlastnil, je to neustálá změna mého pohledu, lidé ode mne odcházejí, jiní přicházejí, ale cítím tu dokonalou sounáležitost, necítím rozdílnost a to je důležité, není důležité kolik mne čeho a kdo obklopuje, prostě se TO děje a já bezmezně důvěřuji.Cítím mystérium života, kterému se odevzdávám, mohu si dovolit BÝT, to neznamená nemít žádné emoce, to je součást, jen vše pozoruji a učím se trpělivosti a bdělosti je to pro mne výzva jak mít jasněji.

Co je to vlasně být vědomý? Nebo nevědomý? Všichni (?) jsme nevědomí, jinak by jsme tady nebyli(těm jež jsou v tichu). Nic nevíme, ale bojíme si to přiznat, nemusíme vcházet do jiných životů, nebo do buducna, vše je zastřeno (pokuď se to přirozeně neprojeví), nestačí že žijeme v poutech momentální iluze, nač nám jsou ty předešlé? Jsme tady, teď, s tím neumíme pobývat, budoucnost (minulost) se rodí v tomto okamžiku a to je neustále TEĎ, toho si nejsme vědomí, nepozorujeme své vlastní myšlenky a to je základ pro budoucí dění jak osobní, tak celosvětové, vnímejme vlastní pocity, vnímejme slova, které užíváme, jaké jsou?

Pomysleli jste nad tím? To je nejdůležitější uvědomění dnešní doby, musíme si vzít plnou odpovědnost za naše vlastní myšlení. Tím tvoříte, ano, jsme tvůrci každého okamžiku a směřování tohoto lidstva a vše závisí od každého jedince, není zde nikdo Jiný než TY. Neházejme zodpovědnost na druhé, nesuďme, všichni neseme zodpovědnost za stav lidské společnosti a této krásné planety a vše je v našem vědomí. Kam spěcháme?

Dovolit se a stát zde nahý a tak se stávat člověkem. Pro nic jiného zde nejsme, být pozorní a bdělí v každém okamžiku. Všichni jsme osvícení, jen nemáme toho jasnost, nejsme si vědomi. Žijme tento život, zde je ráj, tento okamžik je rájem, není tam ani potom...je neustále zde a teď...zítra není, to je iluze (nádherný nástroj). Je zbytečné se zabývat smrtí, není možné zemřít, je jen možnost něco přetvářet...ale co já vím?

Co vím?

...tato otázka je pro mne nejnáboženštější, která činí mou přítomnost mystickou...a od dětství "vše je možné", to mne provází životem a tak hráze nestavím...Vždy jsem ve svém životě cítil že jednoduchost je moudrá a nejblíž, tak ji důvěřuji, to neznamená že člověk přestává být zvídavý a nemá zájem o jakékoli vědění a neustálé vzdělávání se, ale vždy mám na paměti že jsou to jen nástroje, kterýma se posloužím a zase je odložím, nestanou se mým přesvědčením, tímto jsem neustále prázdný, nemohu si dovolit stát se mrtvým a rozdělit se.

Proto je dobře si vyzkoušet, sáhnout si na to jak mentálně tak fyzicky, jít do neznáma a vzít si zkušenost, se vší odpovědnosti za svůj čin. Knih je přebytek, ale zkušenosti pramálo, na vše chce mít každý návod, proto se míjí, chce už dopředu vědět dopad, pobývat v bezpečí, plánuje, tak nechutná život a nerozvíjí se. Intelekt vládne zde na tomto světě (i duchovní), ale je to jenom brána, kterou bys měl prostoupit, jen se posloužit a brát na vědomí všechny aspekty v souladu se svou přirozeností a přirozenosti veškerenstva. Proto znovuobjev své dítě, (duch, bůh, podstata, energie...) prožij znova to co ti bylo z nevědomosti okolí v němž jsi vyrústal násilím odebráno, teď si to dovol a dospěj, zakotvi v tichu. Daruj svým očím nevinnost, velmi málo ji vidím, odvažte se být nazí, dovolte druhým ať vás objeví, když Vás objeví, znovuobjeví sami sebe.

I když se budete zlobit nebo křičet, nezapomínejte na svou nevinnost, buďte připraveni ji přijmout v každém okamžiku. Vždyť je to tak prosté, jen tak BÝT, jak dítě se stát nahým, čistým, jasným, krásným...prosím Vás o to přátelé až se napotkáme, přijměte "MNE" bez předsudků a přesvědčení. Dovolte si jen tak bez opodstatnění jásat, plakat, skákat, křičet, smát, ať to vypadá hloupě, odejděte od formálnosti která Vás svazuje, nechte projevit své tělo a emoce, jsou součástí...je to neustálý proces, odevzdejte se tomu a důvěřujte...když neprožiješ, nevíš o čem mluvím, nemáš zkušenost, jsi nevědomý a můžeme stále jen o tom mluvit, stane se to intelektuálním, nevíme zhola nic o tom jestli nám to posloužilo. Stále mluvím o sobě protože není zde jiný o kom bych mluvil, ale to co jsem zde sdělil není konečné, vše je v neustálém pohybu a dozráváni. O pravdě zde nemohu mluvit, protože pravda je pro mne vždy mystická a neuchopitelná, zůstane vždy v tichu. PRAVDA JE a nelze o ní bojovat, bojuješ-li, prohrál jsi, zase jsi upadl v zapomnění, jsi rozdělený...

Proto mi nevěřte, uvěřte v sebe, důvěřujte kráse která Vás prostupuje, tomu co přes Vás koná, pak se můžeme sdílet a komunikovat bez jakéhokoliv přesvědčení, to je naplnění, tam se setkáváme, pak všude tanec nastane... ...pokuď jsem Vás rozezlil, od-pusťte sobě, já jsem si již dávno od-pustil... děkuji, přeji trpělivost a lásku s úctou Karel Larysch (prosím, nesnažte se uchopit tyto slova, nejsem "odborník", jen ne-vědomá osobnost, která je na cestě, odhodlána stát se člověkem a plně si to uvědomit.)

Pokuď sám člověk nebude hledat cestu sebepoznání a nevezme si odpovědnost za své myšlení a konání, vždy bude tady někdo, komu dáš možnost Tě zotročit a zneužít, tak zavrhneš možnost projevu své jedinečné dokonalosti a krásy.

Karel Larsych

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 3,75 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...


07. 08. 2019:

Zakladatel ODS a hudebník Petr Štěpánek: "Když policie mlátí lidi v Moskvě nebo v Hongkongu, naše média se mohou přetrhnout. Když policie mlátí lidi v Barceloně nebo v Paříži, není třeba to ukazovat...
Když policie mlátí lidi v Moskvě, ministr zahraničí Petříček spěchá psát protestní nótu. Když policie mlátí lidi v Paříži, ministr zahraničí Petříček ani nemukne. Už tomu rozumíte?
Vítejte v Zemi dvojího metru!
"

Celý článek...


24. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Osobní zkušenost je nepřenosná, a ti, kteří pamatují časy, kdy si u nás lidé byli vcelku rovni, byť v nedostatku, jsou nekompatibilní s generacemi, které už za samozřejmost považují hlubokou sociální nerovnost a nespravedlnost a mají za přirozené, že je člověk člověku vlkem. Kdo pamatuje časy, kdy „bez práce nebyly koláče“, těžko akceptuje generace, které pracujícím člověkem pohrdají. Budoucnost samozřejmě patří mladým, ale nějaký čas ještě, zahleděni do mobilů, budou zakopávat o nás, co jsme tu zbyli jako svědci zaniklého světa...
Odkaz 17. listopadu je dávno „zavražděn“ jeho protagonisty, takže by zmínění pánové
(Zeman a Babiš) museli zamordovat mrtvolu. Přiznávám, že mi to nekonečné okopávání premiérových a prezidentových kotníků už připadá trapné...
To, co se označuje termínem liberální demokracie, není nic jiného, než starý známý kapitalizmus, který dnes má globální ambice. Liberální demokracie je prorežimní ideologie, podporovaná mediálním mainstreamem a jak je tomu za všech režimů, i ten liberálně demokratický je o sobě pevně přesvědčen, že je něco lepšího, respektive to nejlepší, k čemu společnost mohla dorůst...
Z jedné strany jsme svědky toho, jak se bagatelizují tradice a boří přirozený řád, z druhé strany dostávají zelenou nejrůznější deviace a devianti. Považuji liberální demokracii za politický nešvar, kterému je nejvyšší čas se vzepřít obranou přirozeného světa..
"

Celý článek...


22. 07. 2019:

Vidlák: "Před několika dny jsem si přečetl u Terezy Spencerové, že americké děti se nejvíc chtějí stát youtubery a čínské děti se nejvíc chtějí stát astronauty. Tedy tchaikonauty. Petr Kubáč uváděl v jednom ze svých článků krásný příklad proč dnes tolik lidí studuje sociologii, ale skoro nikdo se nechce stát instalatérem. Inu, pokud vám jako instalatérovi potečou trubky, tak všichni vědí, že jste blbec. Když jako sociolog budete celý život kecat kraviny, nikdo to nepozná...
Inu, všichni chtějí být youtubery, sociology, manažery a to proto, aby se nepoznalo, že nic neumějí a k ničemu vlastně nejsou...
"

Celý článek...


20. 07. 2019:

Sobotní postřehy Terezy Spencerové:
• nejvíc amerických a britských dětí se chce stát youtubery, zatímco nejvíc čínských dětí astronauty… fascinující…
• Huawei už nehledá náhradu za operační systém Android od Googlu… vlastní operační systém Hongmeng ponechá pro použití mimo smartfouny… znamená to, že Trumpova administrativa Googlu povolila s tím „supernebezpečným“ Huawei dál spolupracovat?...
• Rusko vede tajné rozhovory s Nizozemskem v souvislosti s vyšetřováním tragédie malajsijského boeingu z roku 2014 nad Donbasem… o čem? nikdo neví, je to tajné…
• jen co USA kvůli nákupu ruských protiraketových systémů S400 vyřadily Turecko z programu stíhaček F35, přišlo Rusko s nabídkou stíhaček Su35…

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!