Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 04. 04. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Bertrand Russell:
Smutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé jsou vždy plní pochybností.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2344x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2309x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2286x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2262x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus s J. Hawkenem

* John Hawken: Program kurzů a přednášek 2010


Reklama - Šamanismus s J. Hawkenem - 01. 03. 2010 (7836 přečtení)

Přinášíme vám přehled tantrických a šamanských kurzů a přednášek Johna Hawkena pro rok 2010John Hawken
Program nových kurzů a přednášek 2010
Kurz erotické masáže 2.díl
27.-28.února 2010
Praha 4 - Bráník, Ke Krči 30
 
Kurz je určen všem, kteří si přejí prozkoumávat a objevovat svůj erotický potenciál.Na tomto víkendu nabízíme zcela novou sérii erotických masáží. Hlavní náplní bude erotická masáž z tradice Shivaite původem z Kašmíru, kterou bude John učit poprvé v České republice. Tato masáž má velmi silné léčivé účinky, vyživuje tělo a naše vnitřní dítě a tak nám umožňuje otevřít se přijímání potěšení.
 
Tantrická cesta (neděle 14.3. 18-21hod.), Adresa festivalu je Gymnázium Omská, Omská 1300, Praha 10 – Vršovice
Tantrická cesta je pro všechny, kteří se chtějí víc a víc otevřít životu. Pro všechny, kteří mají zájem o rozvoj vlastní osobnosti v oblasti energie, tvořivosti, sexuality, radosti že života. Je to cesta pro všechny, kteří chtějí léčí oddělení mezi sexem, srdcem a duchem a znovu pocítit posvátnost v nás samých.
Na tomto úvodním představení vám chceme nabídnout možnost ochutnat a prožít si sami, o čem je tantra. Tantra vychází z našeho těla, skrze tělo, skrze naše smysly máme schopnost prožít božskou dimenzi života, extázi. Prostřednictvím jednoduchých cvičení vás povedeme do našeho těla, do naší citlivosti a do přítomného okamžiku tak hluboko, jak jen si to budeme přát. Tím, jak se učíme uvolnit se do naší energie, probouzí se naše schopnost prožívat energii, živost, vášeň, radost a pocítit posvátnost v nás samých i druhých.
 
Úvodní ochutnávka tantry, Brno
kdy: 21.března 2009, 19 -22 hod
kde: Centrum pro rodinu, Josefská 1,
cena:450,-Kč
Úvodní ochutnávkový večer tantry s Johnem Hawkenem.
Úvodní ochutnávka tantry nabízí seznámení se s touto tajemstvími zahalenou starodávnou praktikou. Povede vás hravým a bezpečným způsobem za pomoci dechu a pohybu k nalezení našeho pravého energetického potenciálu uvnitř nás. Tantra není terapie, léčitelství ani hromadný sex. Dává prožitkovou mapu, aby člověk lépe porozuměl svému životu, lásce a sexualitě. Sobě samému.
Víkendová ochutnávky tantry
kdy: 26.-28.března 2010
kde: Lažánky u Brna
Tantra je starověká tradice, pocházející z Indie a Tibetu, která nás učí přijetí naší sexuální energie, živosti a radosti jako spirituální cesty k otevření bran vyššího vědomí a extáze. V naší západní civilizaci nám tantra také pomáhá léčit naše sexuální zranění, ať již pocházejí z represe, posedlosti, zneužití či potlačování. Ukazuje nám, jak se těšit z erotické energie prostřednictvím zážitků radostné a meditativní bezcílovosti.
Tantra uctívá jednotu mezi energii a vědomím. Učí jak se napojit na naší životní energii způsobem, který má moc změnit naše životy a vnést novou kvalitu živosti do sfér našeho každodenního prožívání. Tantra nic nepřikazuje, každý může jít svým vlastním tempem. Je to neuvěřitelná cesta sebeobjevování, sebepřijetí a konečně sebelásky.
Prostřednictvím této úvodní ochutnávky bychom Vám chtěli dát možnost okusit a ochutnat o čem tantra je. Hravým způsobem, za pomoci dechu, pohybu a záměru se napojíme na naší energii tak, abychom se dostali do kontaktu s naší živostí, radostí, vitalitou, aby se uvolnily naše strachy, napětí a naše srdce se otevřelo.
Úvodní víkend nabízí další vynikající zážitky tantrické cesty - hlubší seznámení se s naší energií, uvědomění si forem, do kterých svou energii vkládáme, porozumění dynamice energie a vědomí v nás, rozpoznání našeho energetického potenciálu. Vše se odehrává zábavnou, radostnou a smyslnou formou, nabízející spoustu poučení i překvapení. Dostaneme se do našeho těla, do naší citlivosti a do přítomného okamžiku tak hluboko jak jen si to budeme přát. Tím, jak se učíme uvolnit se do naší energie, se léčí oddělení mezi sexem, srdcem a duchem, probouzí se naše schopnost prožívat vášeň a pocítit posvátnost v nás samých i druhých.
Kurz je otevřen pro všechny nové zájemce a zároveň je úvodem k ročnímu tantrickému výcviku Posvátné tělo-Vášnivý duch, jehož nový VIII.ročník začíná 20.-26.července 2009.
 
Sobota 10.4.2010 10.30-13hod
Kde: Areál výstaviště Praha Holešovice
 
 
Oslavy Beltane
Tantricko-šamanské oslavy jara
kdy: 30.dubna – 2.května
Kde: Tantra centrum, Černívsko
Beltane je tradiční keltský svátek ohně. Jsou to rituál oslavy plodnosti, pro lidi, zvířata, zemi. Kolem velkého ohně si přivoláme přítomnost Boha a Bohyně, a energie ohně nám pomáhá k očistě, inspiraci, tvořivosti, k vášni a potěšení. Stejně jako po minulé tři roky, i tento rok budeme oslavovat Beltane v keltském duchu, a tentokrát prodloužíme rituál na celovíkendové oslavy ohně jara, kombinací rituálů jak z tantry tak šamanismu.
Tento víkendový workshop je ideální pro všechny, kteří chtějí oslavovat život nad smrtí, hru nad prací, lásku nad válkou, a chtějí se znovu propojit s energiemi a duchem přírody a přírodním světem. Je vhodný pro začátečníky i pokročilé, pro páry, které chtějí oslavovat a posílit své spojení, i pro jednotlivce , kteří se chtějí setkat se svým vnitřním mužem a vnitřní ženou. Je to pro lidi se zájmem o šamanismu, kteří chtějí ochutnat tantru a tantriky, kteří chtějí ochutnat šamanismus.
 
 
Mezinárodní tantrický festival, Praha
14.-16.května 2010
Podrobnosti budou oznámemy
 
Magický Cornwall
kdy: 14.-20.června 2010
kde: The Field of Dreams, Cornwall, UK
Stará posvátná místa Keltů tady v Cornwallu jsou plná tajemství. Tato místa na nás působí svou krásou a mocnou atmosférou a hluboce se dotýkají našeho vnitřního světa. Otvírají v nás brány procitnutí a uvědomění. Čas určený k relaxaci, klidná pohoda a atmosféra centra spolu s dobrou stravou přispívající k dovolené osvěžující tělo, duši i ducha.
Letní tantrické oslavy
Kdy: 2.-6.července 2010
Kde: Tantra centrum, Černívsko
podrobnosti budou oznámeny
Tantra Tribe
kdy: 21.-25.července 2010
kde: Tantra centrum, Černívsko
Prostřednictvím setkání Tantra Tribe mohou absolventi tantrických výcviků pokračovat na své tantrické cestě a rozmnožovat prožitky tantrické cesty, dále se mohou spolu potkávat s ostatními absolventy a navázat nová přátelství s lidmi stejného smýšlení.
 
Posvátné tělo – Vášnivý Duch – NOVÝ tantra výcvik
kdy: 26. července – 1.srpna 2010
Tantrický výcvik Johna Hawkena POSVÁTNÉ TĚLO - VÁŠNIVÝ DUCH je cestou objevování a praktikování tantrické sexuality. Výcvik je neuvěřitelně silná cesta k osvobození našeho vědomí z nevědomosti, k uvolnění naší živosti z vězení studu, strachu a vinny.Je to cesta, která Vám dodá odvahu následovat autoritu svého vlastního srdce a vnitřního vedení… Cesta, která změní váš život.
Dark Eros
kdy: 4.-8.srpna 2010
kde: Tantra centrum, Černívsko
V ČR nový kurz, zaměřený objevování našich stinných stránek, na to potlačujeme, na zakázané ovoce, které chutná nejlépe, na téma moci/bezmoci atd. Budeme prozkoumávat jedinečnou chut zakázaného a objevovat energii, kde se zde skrývá a která, vědomě uvolněná, nabízí možnost prolomit se ze svázanosti strachu, studu a vinny a využít tuto energii pro posílení sám sebe, své individuality, své existence.
 
 
Tantrická pouť za Máří Magdalénou
kdy: 1.-7.září 2009
kde: jižní Francie
Zveme vás na tantrickou mystickou poutˇ za posvátným ženstvím po jižní Francii - Languedoc, Camarque a Provence. Tato cesta je poutí za posvátným ženstvím, na vnitřní i vnější úrovni, cesta za posvátnou ženskou spiritualitou i sexualitou. Navštívíme místa spojená s životem Máří Magdalény (denně 1-3 místa), necháme na sebe přímo působit energii těchto míst a zároveň budeme na těchto místech pracovat s rozličnými meditacemi na téma posvátné ženství. Důležitou součástí skupiny bude sdílení osobních dojmů, vnitřních prožitků, příběhů a snů účastníků. Skupina je jak pro muže tak pro ženy.
 
Tantrické prázdniny na Krétě
kdy: 28.září – 5.října 2010
kde: Azogires, Kréta
Po 7 let měl John residenční centrum na jihozápadní Krétě, kde se pravidelně konaly prázdninové pobyty,. Po 6 letech si toto místo opět pronajímáme, abychom navštívili všechna ta krásná a silová místa tohoto ostrova. Tantrické sezení bude ráno a večer, odpoledne bude volné pro odpočinek na pláži, na procházce či v taverně.
Počasí na konci září je většinou velmi teplé a slunečné, aniž by bylo velké horko, a moře má stale ideální teplotu. Ty to prázdniny se ponesou v duchu posvátných dnů pro nás samotné - jsou časem, kdy můžeme nasytit své tělo i svého ducha, občerstvit sami sebe sluncem, mořem, dobrým jídlem, dopřát si odpočinek a znovu se prostřednictvím rituálů spojit s duchovním rozměrem existence
 
 
Medicínská cesta – nový šamanský výcvik
kdy: 6.-10.října 2010
kde: Tantra centrum, Černívsko
Medicína je silou a pokorou, je láskou a moudrostí, přitahující kreativní a životaplné energie pro náš další růst a pro naplnění našeho posvátného snu
Během tohoto výcviku se můžete naučit jak nebýt obětí života, událostí, osudu, jak nezneužívat přírodu nebo ostatní, ale jak ko-existovat, vzájemně se prolínat a spoluvytvářet; jak porozumět naší propojenosti se čtyřmi královstvími Matky Země - královstvím minerálů, rostlin, zvířat a obzvláště lidí, stejně jako porozumět zákonům života - zákonům posvátným, přirozeným, magickým a karmický; porozumět událostem v rámci příčiny a následků na energetické úrovni; jak převzít zodpovědnost za nás samé, jak stát uprostřed našeho kruhu a nechat se vést duchem.
 
 
Alchymie transformace
Novoroční tantricko-šamanská oslava
kdy: 29.prosince – 1.ledna 2009
kde: Tantra centrum,Černívsko
Sexuální energie je základní tvořivou silou vesmíru: je zdrojem naší samotné podstaty. Jsme výsledkem tance mezi sexuální energií ženy a sexuální energie muže, na materiální úrovni našich rodičů, na magické úrovni mezi ženským principem šakti, energie, a mužským principem šivy, vědomí. Takže pokud se chceme naučit umění manifestace, schopnost vytvářet život podle svých přání a potřeb, pokud se chceme setkat se zážitky a zkušenosti, které nás povedou blíž našemu posvátnému snu, ke štěstí a zdraví, dává smysl vědomě používat kreativní sílu naší sexuality.
 
 
 
Úplné informace naleznete na
V případě vašeho zájmu mne prosím kontaktujte na skydancing@seznam.cz
popř. 774 36 90 56
 
 Mgr. Gabriela Římská
koordinátorka akcí
SkyDancing Tantra CZ
tel.+zázn. +420 774 36 90 56
www.skydancing.cz

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!