Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 30. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Winston Churchill:
Na Američany se můžete spolehnout, vždycky udělají, co je správné. Nejprve ale vyzkoušejí všechno ostatní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2879x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2817x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2805x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2479x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2434x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2396x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Kde je štěstí člověka


Jana Tykalová - Duchovno - 01. 08. 2007 (4308 přečtení)Kde je štěstí člověka
 
Duchovní uvědomění roste se ztrátou připoutaností. Přesto vnímám, že mé největší duchovní změny, které ovlivnily i můj vnější život, nastaly právě díky připoutanosti ke štěstí druhého.
Hlavní vliv má na mě určitě  můj manžel, protože je šťastný, když jsem šťastná, což je asi největší hnací motor pro práci na sobě.
 
Velký vliv měla také  dospívající adoptivní dcera, kvůli které jsem se tolik trápila, až mi za ni Panenka Marie začala nabízet svého syna. Trvalo to téměř dva roky, než jsem na tuhle výměnu dokázala přistoupit a  vzdát se svých strachů o dceru. Má utrápená a ustaraná láska se změnila na bezstarostnou a bezpodmínečnou.
 
Zaměříme-li naši lásku k Lásce (ke Kristu), stává se bezbolestnou.
 
Pak to byla má prostřední sestra, která se dostala do těžké životní situace. V hloubi nitra jsem tolik toužila po tom, aby se netrápila, že jsem ztratila chuť žít sama svůj vlastní spokojený život. Tehdy jsem vážně onemocněla a smířila jsem se se smrtí svého těla. Se zmizením strachu ze smrti zmizely i další strachy a obavy.
Bůh mi tenkrát řekl, že když budu žít, že spolu prožijeme ten nejnádhernější život, jaký se dá prožít.
A skutečně,  ve dne v noci i ve spánku jsem začala  vnímat  stav blaženosti. Téměř nepřetržitě mě objímala Boží náruč, která mě chránila, vedla a plnila přání dřív, než jsem si je stačila uvědomit.
 
Odevzdáme-li se Bohu, stává se náš život tím nejnádhernějším.
 
Hlavně zpočátku jsem se však občas  nechala polapit touhou pomoci někomu od jeho trápení i přes to, že lásku nedokázal vnímat. V tu chvíli se má a Boží vůle rozcházela. Vypadávala jsem z Boží náruče. Soustředěním se na nejvyšší přikázání jsem se vracela lehce zpět, ale vždy teprve až po tom, co jsem  svou uminutost, pomáhat proti Boží vůli, pustila.  Vnímala  jsem Boží vůli  jako zeď, která mě chrání před zaplétáním se do volby člověka trápit sebe a druhé. Vnímala jsem bezmoc vůči volbě člověka si ubližovat. Docházelo mi, že každý člověk prožívá přesně to, co potřebuje. Jak zaseje, tak sklízí. Tenhle zákon příčin a následků musí působit  do té doby, dokud člověk sám nepochopí, že snazší je žít v souladu s božskými zákony. Nemám právo nosit kříž za druhé. Nesmím bránit možnosti poučit se.  Přesto ta  žádost, aby byli šťastní i ostatní,  ve mně zůstávala dál.
 
Změnu způsobil „cizí“ člověk. Nebyl v žádném příbuzenském vztahu, ale jako cizího jsem ho nevnímala, protože ve své podstatě nikoho jako cizího  nevnímám.
Napsal: „Jak může být někdo šťastný, když 99,99 % lidí je nešťastných?“ Zažila jsem nesmírnou touhu smět to změnit. Třebas se i vzdát svého vlastního štěstí. Bůh se mě tehdy zeptal: „Byla bys ochotná pro něj umřít?“  Vnímala jsem, že smrt je to nejmenší, co se dá pro výměnu utrpení za blaženost  udělat.
Bůh mě pak zaplavil takovou láskou a silou, že se to nedalo téměř vydýchat, postupně přestával být mým spoluhráčem. Mizel ve mně a já mizela v něm. Společně jsme se čím dál častěji  rozpouštěli v jedinou Lásku.
Vždycky byl On skrze mě a já skrze Něj, tak jako je to v každém, jen jsem si tohle dřív docela neuvědomovala.
Zažila jsem i jakési  zakolísání, kdy jsem vnímala, že snad definitivně ztrácím toho, kdo mě vede, koho se můžu ptát.
Zemřelo ve mně to, co se bylo schopné vnímat  jako oddělené od Boha, ale v tomhle místě, kde je oddělenost mrtvá, žádné dotazy nejsou třeba.
 
Začala jsem vnímat v člověku živého Krista,  který se promítal při mé práci s  dětmi do schopnosti nezachytit se v jejich trápení, ale být s nimi v tom místě, kde jsou šťastné a prožívat to s nimi.
 
Jsme-li v  čistém stavu, kdy vnímáme ve druhých jenom  Lásku, jsme šťastní, ať už se kdokoliv projevuje  jakkoliv. Není už tam touha cokoliv měnit. Jen si užíváme existenci s vědomím, že vše si dělá to svoje, co dělat má. Paradoxně právě ztráta jakéhokoliv chtění, tedy i chtění pomoci, pomáhá nejvíc.
 
Ta Láska je tak mocná, že otvírá všem, kdo si ji dovolí vnímat,  bránu do Království nebeského, a zároveň dává i svobodnou vůli ji odmítnout.
 
Tohle štěstí je v každém z nás.
Přestane-li naše mysl soudit a hodnotit,  
můžeme štěstí  vnímat v tichu svého srdce teď hned.  
 
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,44 / Počet hlasů: 18] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 24 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...


26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!