Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 18. 04. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Nositel Nobelovy ceny v oboru lékařství D. Varelly, onkolog z Brazílie:
V dnešním světě se investuje pětkrát víc do léků na mužskou potenci a do silikonů pro ženy, než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou.
Proto budeme mít za pár roků stařenky s velkým poprsím a stařečky s tvrdým penisem, ale nikdo z nich si nebude pamatovat, na co to je.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 2098x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 2017x)
Důležitý mezník
(27. 05. 2021, 1610x)
Cesta za duhou
(09. 06. 2021, 1486x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Kdyby se každý staral sám o sebe tak jak má...


Jiřina Miltech - Duchovno - 16. 07. 2008 (5054 přečtení)

Partnerství duše
Byli jsme sesláni na tento svět v párech, abychom se naučili partnerství a všemu, co k němu patří. Abychom se naučili v partnerství lásce, moudrosti a síle.


Náš Stvořitel Otec-Matka nás vybavili vším potřebným, co k tomu potřebujeme. Obdarovali nás svoji genetickou výbavou. Fyzická těla jsme obdrželi vždy na příslušené dimenzionální úrovni a jsou poplatná energiím příslušné dimenze. Vyšší energetická těla se všemi jejich šroubovicemi jsme obdrželi darem od svých rodičů.

Již tehdy, na počátku věků, si při své moudrosti naši Stvořitelé uvědomovali, že není možné obsáhnout všechnu lásku, moudrost a sílu jen jedním párem bytostí – jimi. Dostali jsme základní výcvik a šup s námi do Stvoření. Učte se a milujte se a množte se – aby vás bylo víc a aby bylo více moudrosti, síly a lásky. Aby naše společná moudrost byla co nejvíce různorodá a mnohotvárná jako celé Stvoření, do kterého vstupujete.

Všichni jsme dokonalé lidské bytosti. To je jednou provždy dáno tím, že jsme byli jako lidské bytosti stvořeni. Naše předloha je dokonalá. Je dokonalá ve svém dokonalém bytí. A je dokonalá v partnerství. Po nás se chce, abychom si svou dokonalost ve všech aspektech svého bytí uvědomili.

Bývá to velmi bolestná záležitost, protože naše sebeuvědomění představuje především upřímnost a zodpovědnost k sobě samému a dobrou vůli k duchovnímu pokroku.

Trochu opáčka pro lepší srozumitelnost: Duch je nekonečný, duše je ta část ducha, která sestoupila do fyzické formy, aby zde žila, moudřela, zvyšovala své vibrace, aby stále vyšší – větší – a vyšší část duše (čím vyšší část duše tím vyšší vibrace) mohla sestoupit do fyzické formy a držela se zde. Zvyšování vibrací znamená především dosažení vyšší moudrosti, síly a lásky. Přijetí a akceptace všech energií. Základní jednotkou energie je informace. Informace jako celek – celá moudrost. V konečném závěru pak bude naše fyzická forma „obsahovat“ celého našeho ducha. Naše duše bude duch. To je ono sjednocení. Sestoupení všech částí našeho ducha (částí našich duší) do jednoho celku – těla.

Zároveň s tím, jak budeme moudřet, bude dovibrovávat celé hmotná i nehmotná (i nehmotná je hmotná) příroda, celé Stvoření. Obvyklý příklad železa ležícího vedle magnetu. Nakonec je i toto železo zmagnetováno – atomy vibrují rychleji – vysvětlení nechám fyzikům.

Toto vše máme učinit v partnerství. Duchovní partneři jsou vždy žena a muž. Být mužem, či ženou v tomto případě je posláním. Znamená to využívat a používat mužské i ženské energie zároveň, z pozice muže, či ženy.
Později na naší Cestě moudrosti dosáhneme takové transformace mužských a ženských energií, kdy se budeme jevit jako bezpohlavní. Mohu vás ujistit, že i když se budeme jevit jako hermafroditi, vždy budeme moudřet z pozice ženy nebo muže. Vždy tu bude jemný rozdíl – jiná chuť, jiné zabarvení. Posečkejme, poznáme – zmoudříme. Je to vskutku postupný proces. K upřímnosti přiřaďme trpělivost. (Zrovna mi to do ucha šeptá kterýsi anděl.)

Duchovní partnerství je jen jedno. Pak se spojujeme v tzv. „účelová partnerství“. Partnerství utvořena za účelem poučení se o konkrétní věci, situaci, či stavu. Nejsou to partnerství trvalá a je naším úkolem, abychom nespojovali partnerství duše okvětního lístku naší rodiny duše, s tímto dočasným partnerstvím.

Zde je třeba si uvědomit, že partnerství neznamená vlastnictví duší sebe navzájem. Prosím, uvědomme si, co je partnerství duše a dočasné partnerství za účelem poučení se konkrétní situací. Skutečné duchovní partnerství představuje nejvyšší pojetí a prožívání svobody. Skutečně milovat znamená dát svobodu. Vlastnit chce ego. A to je třeba pochopením toho, co se s námi děje – do děláme – transformovat na užitečnější vlastnosti s pohledu moudrosti duše. A to je hlavně sebe-vědomí, sebe-akceptace, sebe-ocenění apod.

Ušetřeme si bolest ze zklamání. Pokusme se zvládnout svá ega, která chtějí vládnout.

Držme se základního poslání svých duší: moudřet v partnerství.

Naučme se užívat partnerství tak, abychom splnili svou Misi moudrosti.

Starejme se o svou část úkolu na Zemi.

Nemohu než užít svou oblíbenou průpovídku, kterou – jak doufám – nyní již správně – moudře pochopíme:

Kdyby se každý staral sám o sebe, nemusel by se nikdo o nikoho starat, protože by se každý postaral sám o sebe.

Jiřina Miltech
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 3 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!