Jitřní země byla založena na podzim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jóga, witchcraft (wicca), kult Bohyně, posvátná sexualita a tantra, mystika, New Age, šamanismus ale také třeba zdravá výživa, vegetariánství, léčivé rostliny a ekologie.
Jak je to vlastně s prospěšností či škodlivostí koloidního stříbra? Asi opět bude potřebné apelovat na zdravý rozum a pokud to nepomůže, tak už zbývá jen povzdechnout si: "Komu není shůry dáno, v apatice nekoupí!"
Narazil jsem na informace o projevech argyrie v souvislosti s používáním koloidního stříbra, tak jsem se vydal po stopách. Koloidní stříbro se už nějakou dobu doporučuje jako zázračný všelék na všechny infekční nemoci, včetně virových. Olygodynamie, neboli schopnost některých kovových iontů působit bakteriostaticky až baktericidně, je známá již dlouho. Působí tak, že se ionty těžkých kovů vážou na povrchu mikroorganismů a tím je buďto usmrtí, nebo alespoň zamezí jejich rozmnožování. Oligodynamické působení koloidního stříbra se používá při dezinfekci vody již dávno. Preparát Sagen k desinfekci studní se vyráběl již za minulého režimu a vyrábí a prodává se dodnes, mimochodem za pár korun. Skvělým "kšeftem" je dnes také prodej vody s obsahem koloidního stříba, kde se již cena pohybuje ve stovkách korun za litr. S patřičnou reklamou se cena takového "koloidního stříbra" může vyšplhat i mnohem výš.
Nejsilnější oligodynamické účinky má kadmium (Cd), stříbro (Ag) a rtuť (Hg), přičemž kadmium i rtuť jsou vysoce toxické a nebezpečné. Jak je to ale se stříbrem? Toxikologie zná chronické otravy stříbrem, vznikající po dlouhodobém příjmu stříbra ve formě rozpustných solí. Projevuje se šedým až šedomodrým zbarvením kůže, případně i sliznic, způsobené ukládáním částic stříbra, což je tak zvaná argyrie. Propagátoři koloidního stříbra tvrdí, že jejich preparáty jsou bezpečné. Přece jenom jsou na místě určité pochybnosti. V ČR je koloidní stříbro léčivem a je pouze na lékařský předpis. Ale distributoři u nás tuto skutečnost obcházejí tím, že je prodávají jako kosmetické přípravky a přípravky na ošetřování rostlin.
Podle WHO je maximální denní dávka stříbra 325 µg na 80kg váhy, někdy se objevují údaje o maximální dávce až 2 mg denně, přitom celková roční dávka má být nižší než 1 g. Stříbro se v organismu kumuluje a tak celková dávka za život nemá překročit 10 g. Ovšem pozor, argyrie se může projevit již při podstatně nižších dávkách. Propagátoři koloidního stříbra uvádějí, že je pro organismus neškodné, ale vzhledem k žaludeční kyselině chlorovodíkové (HCl) je nutná zdravá pochybnost. Našel jsem také tvrzení: "Nejedná se ani tak o otravu stříbrem, jako o usazovaní elementárního stříbra v orgánech (zejména v kůži a sliznicích). Toto usazování nemá žádné vážnější účinky na život, pouze je dotyčný "stříbrný". ", ale tvrzení, že usazování stříbra ve tkáních nemá vážnější účinky je, diplomaticky řečeno, poněkud pochybné. Ano, v porovnání se rtutí jsou toxické účinky stříbra mnohem menší, ale jsou tu. Doporučuji každému pochybovači, aby si prostudoval průmyslovou toxikologii, když už by považoval klinickou toxikologii za předpojatou.
K udávaným koncentracím ještě malou vysvětlivku: Koncentrace se u koloidního stříbra obvykle udává v ppm, což znamená "částí v milionu částí", tedy například miligramů v kilogramu. V 1 litru koloidního Ag s koncentrací 10 ppm je tedy obsaženo 10 mg stříbra.
Takže k tomu dávkování. "Pít" koloidní roztok stříbra ve větším množství je opravdu dost velký a nebezpečný nesmysl, obzvlášť dlouhodobě. Rozumné by mohlo být občasné použití několika mililitrů roztoku koloidního Ag s koncentrací 5 až 10 ppm (částic v milionu, tedy např. mg v litru), ale ani tady bych asi nedoporučoval používání trvalé. Pozor je třeba dávat při alergii na stříbro, poruchách ledvin a jater, případně i při nedostatku některých vitaminů.
Ukončil bych to tedy svým oblíbeným: "Aby nám pán Bůh zdravý rozum zachovati ráčil!"
A na závěr perlička:
U produktu Ag100, prodávaného v 300 ml balení za 240,- Kč a obsahujícího 10 ppm Ag (docela zavádějící název produktu, že?), je uvedeno: Ag100 Koloidní stříbro bylo dermatologicky testováno.
Tedy jinými slovy: Ag100 Koloidní stříbro není testováno pro vnitřní použití!
Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala..."
Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."
„Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.
Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován."
Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.
Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce. Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!