Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G. Lichtenberg:
Nejlépe poznáme člověka podle vtipu, nad kterým se pohoršil.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3124x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2593x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2565x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2508x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2441x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Koperník, Darwin, Freud a neznámý ufolog


Převzato (www.zahady.cz) - Společnost a vztahy - 31. 10. 2009 (3310 přečtení)

Lidské sebepoznání prožilo v posledních pěti stech letech tři velké otřesy. Mikuláš Koperník ukázal, že nejsme středem vesmíru. Charles Darwin ukázal, že se zvířaty toho máme společného více, než jsme tušili. Do třetice Sigmund Freud ukázal, že se celý náš život točí kolem sexuality a že to, co řídí náš život, je naše podvědomí. Domnívám se, že dříve nebo později přijde sebepoznávací otřes čtvrtý.


Čtvrtým otřesem nebude zjištění, že ve vesmíru nejsme sami. To vám dnes z konzervativních akademiků přizná kde kdo. Čtvrtým otřesem bude zjištění, jak se to s našimi mimozemskými přáteli má. Otřesem bude zjištění, že sem nikdy žádné talíře nepřiletí, nikdy zde nepřistanou. Protože to není nutné. Kontakty jsou z jejich strany dávno navázány. Ambasády a šedé rezidentury ustaveny. A spíše než kontakty bychom měli říci, že jsou zde rozhozeny sítě. Probíhají lobovací kampaně pro nás neprůhledných zájmů. A tak vznikají chtě nechtě společné projekty. Obchodního rázu, jak už to ve vesmíru chodí. Rozmanité joint ventures. Vesměs se záměrem vyšachovat tu či onu konkurenci.


Tabuizuji, tabuizuješ, tabuizujeme

Objevy Koperníka, Darwina i Freuda dnes bereme jako samozřejmé, v jejich době však samozřejmé nebyly. A to tak že vůbec. Koperník mohl snadno vzplanout tak jako Bruno. Za svého života byl Koperník považován a veřejně označován za hlupáka, stíhán když už ne kvůli názorům, tak alespoň kvůli konkubinátu. Jeho předchůdce Giordano Bruno se pouštěl do úvah o mimozemských civilizacích, ale upálen byl za jisté nesrovnalosti v názorech stran našeho pána Jezu Krista. Tato událost byla silný signál všem mimozemským badatelům na několik set let dopředu, že tudy chlapci ne. (Proto také v českém akademickém světě o mimozemském životě mluvil naposledy Jan Antonín Šírek z Reity v 17. století. Viz wiki v článku extraterrestrial life.) Darwin od zveřejnění svých pozorování až do konce života trpěl chronickými psychosomatickými onemocněními. V tisku byl karikován jako opice s vousy. Sigmund Freud byl se svými názory před sto lety považován za člověka, šířícího úchylné názory a tzv. židovskou vědu. Se svými zjištěními se nesetkal s nijak kladným ohlasem, dokonce narazil nejtvrději právě u odborné veřejnosti. Jeho poznatky ostatně nebyly společností jako celkem absorbovány dodnes. Na příkladu těchto tří mužů chci ukázat, že společnost se v každé době dopouští určitých tabuizací. Tabuizace toho, s čím si společnost momentálně neví rady popřípadě nechce vědět rady. Tento jev se projevuje nápadným mlčením, veřejným nevěděním, odvoláváním se na nepoznatelnost tématu. V krajních formách, když už je poznání blízko svého vlomení do veřejného prostoru, až zesměšňováním či skrytými represemi vůči těm, kteří daný stav věci zkoušejí změnit.


Takhle velká a takhle modrá

Postavení naší planety Země v rámci kosmu popisujeme pouze v rámci fyzikálních parametrů. Umístění ve slunenčí soustavě, sklon osy, délka rovníku, modrá barva, podíl oceánu. Je to pěkné, ale je to trapně málo. Je to podobné, jako kdybyste Vaše rodiče popisovali pouze z hlediska jejich výšky, váhy a barvy očí. A přitom zcela ignorovali jejich příběh, jejich společenský a psychologický rozměr. Postavení země ve vesmíru nás však dobrovolně nezajímá. Proto žádný společenský a psychologický rozměr naší země neznáme. Dokonce to vypadá, jakobychom si úvahy o roli Země a naší sluneční soustavy ve vesmíru v rámci jakési intelektuální autocenzury zakázali.

Teď malá odbočka: v alternativních psychoterapiích se používá pojem restimulace. Myslíme tím obrannou reakci podvědomí, v reakci na skutečné či domnělé nebezpečí. Pojem restimulace budeme potřebovat. Protože mnoho toho, co souvisí s okolím naší planety se zdá v psychice lidí, vyvolávat restimulaci. Začněte mluvit o čemkoliv mimozemském. V podvědomí lidí se začne ozývat strach. Strach jako uvědomění si něčeho, co by mělo být v pořádku, ale v pořádku. V podvědomí kterých lidí? Většiny lidí. Jenom tak lze totiž vysvětlit onen do očí bijící nezájem, ono hlasité mlčení.


Mravenci na Marsu

Naše dosavadní konvenční sebereflexe je podobná sebereflexi mravenců v mraveništi. Lidé jako druh jsme byli přinejmenším doposud fixování na jedinečnost našeho mraveniště. Na naše vlastní vnitromraveništní procesy. Zprávy o tom, že okolo mraveniště je les, a že v lese žijí také jezevci, tetřevi, a mufloni mravencům připadají velice zbytečné, nepravděpodobné, navozují strach. Viděl někdo muflona? Dá se svědkům pozorování věřit? Nejsou to psychicky labilní mravenci? Nešlo o optický klam při zapadajícím Slunci? Když pak muflon projde přímo kolem mraveniště, mravenci si ničeho nevšimnou. V mravenčích novinách nic neuvedou. V roce 2005 se část badatelsky založených mravenců odvážila poslat sondu z mraveniště na mez. Když sonda na mez dorazila, mravenci vítězoslavně zjistili, že na mezi žádní jiní mravenci ani jiná zvířátka nejsou. Našli na mezi pouze červenohnědé kameny a rygoly od dešťové vody.

Stejně nepravděpodobná nám lidem připadá možnost, aby ve vesmíru kolem nás žili, cestovali a potkávali se jiné, pravděpodobně vyspělejší civilizace. Svým způsobem stále žijeme v předkoperníkovské době.


Uspokojení z plytkých témat

Naší pozornost věnujeme přednostně krátkodechým tématům (aktuálně kupř. krize či Mr. Obama) a v krátkodechých tématech ochotně utopíme náš intelektuální potenciál. Otázky, které by mohly vrhnout světlo navíc na naši planetu a tím pádem i na naše životy, těmto elementárním otázkám po roli a umístění naší planety se důsledně vyhýbáme. Otázka po roli Země ve vesmíru je přitom podstatná pro otázky související se směrem, jakým by civilizace měla jít, a odtud i s optimálním směrem našich životů. Popřípadě s otázkou po tom, kam má větší či menší význam směřovat naší pozornost.

Důvod je jednoduchý. Bytosti v uzavřených systémech si takové otázky nekladou. Sám v tomto směru hotové či spolehlivé odpovědi nemám. Každé hledání a každé dobrodružství však nezačíná odpovědí, ale právě otázkou. Mlčení související se životem ve vesmíru se mi jeví samo o sobě podezřelé, ne-li výmluvné. Toto mlčení nás výmluvně upozorňuje, že cosi v tomto směru není v pořádku.1 Vždy když se v minulosti o něčem mlčelo, ukázalo se následně, že za příslušnou věcí vězel nějaký malér. Takto se v minulosti mlčelo o sexuálních potřebách lidí. A sex byl ne náhodou pákou, přes kterou církve mohutně manipulovaly s lidmi, s jejich svědomím a jejich životní energií.

 

Uzavírám, uzavíráš, uzavíráme

V uzavřených systémech je vždycky mnoho toho, co není v pořádku. Konfrontace s okolím totiž generují flexibilitu, přemýšlení a tím pádem i vývoj jako takový. Bez tohoto vývoje si blokujeme i náš pocit štěstí. Pocit štěstí totiž nespočívá ani tolik v upečené vánočce, ale v možnosti překonat své bariéry. Uzavřené systémy mají onu charakteristickou vlastnost, že cokoliv, co je přesahuje je tabu. Vlivy zvenčí našeho světa potřebujeme eliminovat i proto, že náš svět usvědčují z omezenosti, malosti a neschopnosti. Neschopnosti představovat si víc, myslet širších mantinelech než doposud a jednat s větší perspektivou. Uzavřenost našeho světa není jeho apriorní vlastností, ale vlastností, kterou kolektivně stále znovu vytváříme a opakujeme. Vzájemně se kontrolujeme, abychom nepodnikli žádnou myšlenkovou cestu mimo tento svět. Zpravidla s argumentem kritického – defacto doslovného a faktografického - myšlení, jakožto spolehlivého nástroje, jak nikoho nepustit dál než za hranice vlastního pracovního stolu.

Ať chceme nebo ne, čekáme na někoho, jako byl Koperník, Darwin či Freud. Na někoho, kdo nás přesvědčí, i že naše konvenčí představy o životě ve vesmíru, podobné vtipům pana Jiránka, jsou od skutečnosti dost vzdálenou bájí či spíše tzv. cover up, krycí legendou. Jako lidstvo v té chvíli získáme zrcadlo k nahlédnutí. Tváři v tvář konfrontaci s ostatními obyvateli vesmíru uvidíme, kdo vlastně jsme.

 
Exopolitika - obor budoucnosti

Čekám, kdy se ukáže úzká souvislost, mezi ufologií a teologií. Další úzká souvislost existuje mezi teologií a psychologií rodičovských vztahů. Otec je pro dítě bůh. Velký, dokonalý, silný, zachraňující. V dospělosti dítě jako boha už nevnímá svého otce, ale onu inteligenci a nehmotnou veličinu, která je garantem spravedlnosti a smyslu všeho jsoucího. Tváří v tvář s technologickou převahou většiny mimozemských civilizací, budeme čelit záměně pojmů, kdy se nám oni budou jevit jako bohové, popřípadě naši civilizační rodiče. Od tohoto restartu naší identity nás bude čekat velký oblouk, ve kterém se budeme potřebovat dobrat k poznání naší rovnoprávnosti s nimi. Objevit naše lidská specifika, bonusy a dobrodiní. Těším se na to. Vznikající obor, který má ambici tento vztah zmapovat, se nazývá exopolitika. Obávám se jen, že dojít do toho stádia bude podobné, jako kdyby vězni Alcatrazu chtěli zbořit jejich vězení zevnitř.


Antonín Baudyš jr
převzato z www.zahady.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 3 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!