Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 19. 06. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Charles de Gaulle:
Evropu nesjednotí evropští státníci, ale Číňané.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Vzpomeňte si, kým jste
(04. 05. 2022, 1534x)
Rok 2022 a budoucnost
(13. 12. 2021, 1450x)
Co se po nás chce?
(01. 07. 2021, 1437x)
Láska vítězí
(28. 02. 2022, 1396x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Léčení pomocí silových míst


Ivana Muková (putnici.sk) - Duchovno - 27. 04. 2007 (7099 přečtení)

Existuje několik způsobů dobíjení energetického systému člověka. Jedním je návštěva u kvalitního léčitele, který náš energetický systém pročistí a nabije pozitivní energií. Dalším je procházka v přírodě, nejlépe dále od měst, případně ve stromové aleji, anglickém parku, provozování oblíbeného sport, návštěva sauny nebo masáží, hlazení zvířat či práce na zahrádce (pokud nás baví). Jedním z přirozených a současně velmi mocných zdrojů pro naši regeneraci jsou návštěvy posvátných míst.

Silová místa neboli místa se silným energetickým nábojem, nazývaná též posvátná, se vyskytují na celé planetě. Ke světovým střediskům (někdy se jim říká také čakry Země), patří například citadela Machu Picchu v Peru, hora Mt.Shasta v Kalifornii, ostrov Philae v Egyptě, megalitické chrámy na Maltě, nebo svatyně v řeckých Delfách. Ale nemusíme cestovat tak daleko, v naší republice najdeme třeba v Praze hradiště Vyšehrad, na Slovensku v Nitře vrch Zobor, v polském Krakově hrad Wowel apod.

Každý z nás žije ve vlastním energetickém systému, který nás udržuje při životě. Ten řídí náš metabolismus a koordinuje spolupráci jednotlivých orgánů. Možná ho znáte pod názvy životní síla, aurické pole, prána, čchi… Pokud je náš energetický systém silný, jsme zdraví a plní síly. Pokud v něm energie vázne, jsme unavení a malátní, nemáme do ničeho chuť, slábne naše přirozená obranyschopnost (nejen fyzická, ale i psychická a často i duchovní), což může vyústit v nemoc nebo dysfunkci některého orgánu.


Co se na posvátných místech děje?

Na posvátných místech vibruje vyšší energie než jinde v okolí a mají silnější náboj než naše lidské energetické pole. Pokud se na některém z takových míst postavíme, posadíme či položíme, pocítíme příval čerstvé energie, citlivější jedinci i brnění, chvění, závan chladivého vzduchu apod. Pobyt na takovémto místě nám dokáže „dobít baterky“ bez nejmenšího úsilí.

Posvátná místa podporují léčení nejen fyzických onemocnění, ale i psychických (stres, deprese, závislosti). Když máme totiž více energie, dokážeme se se svými světskými potížemi snadněji poprat. Na silových místech nebo nad jejich fotografií můžeme také meditovat či poprosit anděly o radu při řešení našich problémů.

Většina návštěvníků na posvátných místech pociťuje euforii, stav povznesení, radost a mír, ale i zvýšení sebevědomí a sexuální energie. Někdy k tomuto místu můžeme pocítit i pocit sounáležitosti, pocit, že jsme se vrátili domů, i když jsme tam poprvé. Po jeho návštěvě můžeme mít věštecké sny, duchovní vhledy, může se nám osvětlit řešení našich životních problémů. Na esoteričtější úrovni se nám mohou vybavovat obrazy z minulých životů, vize duchovních průvodců, nebo můžeme konverzovat se strážnými duchy onoho místa.

To může být samozřejmě umocněno rituály, meditacemi, zpěvy nebo jinými spirituálními praktikami. Na vyšší energetickou frekvenci se můžeme také naladit koncentrací na fotografii posvátného místa, což je obrovskou pomocí pro osoby, které se nemohou pohybovat, nebo v případě, že potřebujeme energii konkrétního místa, cítíme, že by se nám tam dostalo pomoci, ale nemáme finanční prostředky jak se tam dopravit (např. Lourdy).

Jak najít osobní silové místo

Silová místa nevyzařují stejnou energii, nýbrž jejich vibrace se různí. Nejlepší je vyladit se individuálně na své osobní místo síly pomocí intuice. Pokud si myslíme, že naše intuice ještě není dostatečně rozvinuta, neváhejme opět využít pomoci nějaké sensibilní osoby nebo požádejme léčitele, aby nám určil pro nás nejvhodnější místo pro léčení našeho specifického problému.

Pokud se rozhodnete vyhledat si své osobní posvátné místo s léčivou energií konkrétně vám šité na míru, pak byste si měli zjistit odpovědi na následující otázky (vymeditovat si je, použít kyvadlo či jinou divinační techniku, případně se poradit s odborníkem); ptát se samozřejmě můžete i na další otázky, na něž vás zajímá odpověď, toto jsou jen ty naprosto základní:

-Vládne zde mužská či ženská energie?

-Jaký stupeň (na škále od 1 do 10) posvátné energie toto místo vyzařuje?

-Na kolik procent mně (nebo někomu jinému, na koho se v myšlenkách vyladím) léčivá energie tohoto místa pomůže při řešení mého problému?

-Mohu vnitřním zrakem spatřit posvátný symbol tohoto místa? (Tento symbol pak může putovat všude s vámi, nebo si další vodítko k sebepoznání vyhledejte ve slovnících symbolů.)

A kde své posvátné a léčivé místo hledat? Může to být středisko, kde se v dávnověku zasvěcovalo (např. kelstké svatyně), poutní kostely, místa zjevení (Panny Marie), kaple se studánkami, křížové cesty (kalvárie) apod.

Mezi má nejoblíbenější silová místa v okolí mého bydliště patří například Vyšehrad (vedle rotundy sv. Martina stojí menhir Osiris, jeho družka Isis se vypíná naproti na Dívčích hradech, odkud pohlíží na keltské oppidum Závist rovněž menhir Svantovit, pojmenovaný po slovanském bohu), dále pod skalami Černé rokle v Praze 5 – Radotíně, na hradišti Tetín, na keltském oppidu u Stradonic, či na náhorní planině poblíž Kounovských řad na Rakovnicku.

Na Slovensku mám ráda Staré Hory u Banské Bystrice se studničkou Panny Marie, plesa v Roháčích, termální kúpele (raději ty méně věhlasné), výše zmiňovaný vrch Zobor u Nitry; Panna Marie se v SR jakožto patronka Slovenska zjevuje na více požehnaných místech.

Navštívení posvátných míst, respektive svého osobního poutního místa, poskytuje příležitosti k osobní transformaci a zvýšení vibrací. Odkládáme totiž jistotu a bezpečí svého domova a podnikáme výpravu do neznámého světa za hledáním osvícení. Tyto cesty nám pomáhají odložit obvyklé stereotypy a vnímání, které již neslouží našemu nejvyššímu dobru. Není to obyčejný výlet, je to cesta s konkrétním duchovním záměrem, která nám může změnit náhled na život.

Mgr. Ivana Muková, esoterická psychoterapie při potížích s transformační krizí (deprese, závislosti, sebevraždy), im.bloguje.cz, tel: (+420) 606 842 170 (mobil) nebo 251 813 487, SKYPE: Ivana.Mukova

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 25 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!