Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 29. 03. 2023     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Havlíček Borovský
Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet nebo chválit

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2348x)
Věřte ve svůj záměr
(04. 04. 2020, 1694x)
Toto je pouze začátek
(12. 05. 2020, 1690x)
Nový svět
(21. 04. 2020, 1604x)
Ocitáte se v bouři dění
(21. 06. 2020, 1524x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Ženy (muži) jsou ale hloupé


Jiřina Miltech - Duchovno - 14. 07. 2008 (3166 přečtení)

Odvěká otázka o nadřazenosti a podřízenosti
Inspirace k tomuto článku přišla ve snu. Už si připadám, jako vynálezce, či skladatel, který ve snu vidí celý svůj projekt hotový, ráno vstane a jen ho hodí na papír a je to. Některým je shůry dáno. Jogíni tento způsob práce trénují jako vědomé snění. Zpočátku se mi také jen tak něco mihlo hlavou, když jsem vstala. Řekla jsem si: byl to sen – a šla jsem po své práci. Pak mi to ale nedalo a začala jsem cvičit zapamatování si trochu déle svého snu, abych si ho mohla zachytit na papír. Pak mi došlo, že ta hladina alfa vědomí mezi spánkem a bděním při usínání a při probuzení má asi taky něco do sebe a začala jsem postupně „protahovat“ a „vnímat“ i tento úsek a byla jsem překvapena, co všechno se, v přítomnosti mého vědomého vědomí, začalo odvíjet. Nemohu zde dávat nějaký návod, jak na to, u každého je to jiné, zkoušejte, experimentujte. To své si vždy najdete.


Tématem v záhlaví článku se zabýváme všichni, ať již chceme nebo nechceme. Je to historicky dané zákonitostí hmotné přírody. Co dáš – to sklidíš. Co způsobíš – v příštím životě okusíš na vlastní kůži. Obyčejný zákon karmy. Jen pozor na ověřování si těchto zákonitostí v přítomném okamžiku – dnes. U většiny z nás již byly všechny karmické dluhy vyrovnány nebo odpuštěny a rozpuštěny. Reakce na naše činy jsou téměř okamžité. Nemusí to být hned oko za oko, zub za zub, ale je třeba zvažovat, zda je nutné vše zažívat na vlastní kůži, když kolem vidíme tolik vhodných příkladů, jak se nám naše skutky mohou vrátit.

Tak tedy k mému snu. Vidím nás všechny v obrovské aule. Je zde mnoho lidí. Některé znám a i s těmi co se mi jeví jako neznámí se zdravím. Shromáždění. Něco se připravuje. Dostáváme instrukce, jak si v nastálé situaci počínat. Nepamatuji konkrétní téma, to se teprve zpracovává a „dolaďuje“ v naší realitě. Mám pocit naplnění, seberealizace. Všichni jsme tvrdě pracovali, aby k této situaci mohlo dojít. Dostává se nám povzbuzení. Máme vytrvat. Obdrželi jsme emoci, jež tato událost vyjadřuje. Je nádherná. Je nám sděleno, abychom vytrvali a nadále tvořivě pracovali. Není jiná možnost, než očekávaný výsledek, který již všichni v našich myslích a v našich srdcích vidíme. My sami, naše přítomnost zde na Zemi, jsme zárukou úspěchu našeho životního úkolu. I našeho skupinového úkolu jako pozemského lidstva. Společně tvoříme a naplňujeme naše bytí na Zemi. Jedná se o duchovní vzestup a tím i vzestup planety Země.

Další z úspěšných shromáždění majících za úkol dodat nám sílu a entuziasmus pro naše pozemské bytí – každodenní práci zde.

Shromáždění skončilo a my se rozcházíme. Odděluje se i naše skupinka – naše rodina duší. Vidím ji jako kopretinu, kde každý okvětní lístek tvoří dvě dušičky, vždy mužskou a ženskou – duchovní partnery. Právě na svého partnera se zlobím, že v této krásné chvíli emočního sdílení byl tak málo se mnou. To se už probouzím tady dole, kde partnerství máme v ještě většinou zkreslené podobě. Kde jsme poplatní všemu, co jsme v tomto i v minulých životech o partnerství do sebe vstřebali. Většinou už víme, jak by mělo vypadat, teď jen je třeba přepsat staré zažité názory, názory novými a to prožitím na vědomé úrovni.

Partner už má podobu, kterou má v tomto životě zde na Zemi. Je mnohem robustnější a vznětlivější než v místě, které jsme zrovna opustili. Také je poplatný všemu, čím v minulosti přešel. Vůbec není jisté, zda se mně chtěl dotknout. Reaguje podle svého nejlepšího vědomí a svědomí: „Ženy jsou ale hloupé.“ Samozřejmé, že mé ego zabránilo tomu, abych slyšela dodatek: „Než vám dojde o čem partnerství skutečně je.“ – Ten pronesla stejná bytost jako on, jen o úroveň výše. Jemu tato dokonalost taky musí teprve dojít, tak jako mně. Naše pocity a úkoly jsou podobné. Jsme přece partneři a držíme spolu krok.

Naše ego nám určuje co máme vnímat. Sami před sebou mlžíme a sami také dokážeme mlhu rozpustit a odsunout. Jak? No přece pochopením. Potřebujeme k tomu jen alespoň trochu vnímat svá vyšší já. A nebo je ještě jeden způsob – užít logiky a posílit ji vlastní upřímností. Takzvaně si nic nenalhávat jen proto, že nám to přijde v daném okamžiku snazší. Vždy mít na paměti, že úkol, který nevyřešíme nyní a odsuneme ho na pozdější dobu, bude hůře zvládnutelný, protože těžší.

Každá další zkouška na stejné téma je obtížnější. Protože jsme se již posunuli v čase, některé jiné úkoly jsme zvládli úspěšně a naše vibrace se zvýšily. Postoupili jsme na vyšší úroveň – do další „třídy“. Nyní všechny úkoly budou náročnější – obtížnější pro ty, kteří mají opáčko a nezvládli v nižší „třídě“.

Včasným zvládnutím všech úkolů se stáváme moudřejšími snadněji a méně bolestně. Pokud nezvládneme sami a v dnešní době, už zcela vědomě snižujeme svou vlastní moudrost. A ta, jak víme, je naším příspěvkem moudrosti Veškerenstva. Šidíme nejenom sebe, ale i Celek. Tím zdržujeme duchovní vzestup svůj, pozemského lidstva i planety Země.

Duchovní a fyzická lenost.

Udělejme s tím něco!

Jiřina Miltech

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!