Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
David Duke (2009 - krátce předtím, než jsme mu v ČR znemožnili mluvit):
V právo na svobodu projevu věří skoro všichni. Ale pokud věříte v právo na svobodu projevu jen pro lidi a myšlenky, s nimiž souhlasíte, pak v toto lidské právo ve skutečnosti nevěříte.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3124x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2593x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2565x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2508x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2441x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Lamí joga - 3. pokračování


Převzato - Duchovno - 18. 09. 2010 (2882 přečtení)

LamaFJZ

X. - běžný provoz

Zkusme si to všechno uvést do praxe a běžného života. V některých směrech buddhismu se rozděluje praxe na 3 možnosti:

 

- Formální praxe – sejde se skupina (sangha) stejně smýšlejících lidí a dělají stejnou věc. Všichni pracují nebo jedí, nebo meditují

- Poloformální praxe – najdeme si sami tichý koutek, kde některé praktiky provádíme. Nerušeni, mimo běžný svět.

- Neformální praxe – techniky jsou používány v běžném životě.
 Ad neformální praxe:

Například běžná chůze.

- sledujeme, které svaly při chůzi potřebujeme a všechny ostatní uvolníme
- sledujeme dech a místo tepů srdce počítáme kroky (např. 3 nádech, 3 výdech)
- sledujeme s nádechem a výdechem stoupání a klesání energií
- zpíváme si vnitřně mantru rytmicky do kroku

atd… dále nepopisuji. Je toho opravdu hodně, co můžeme při chůzi dělat. Další příklad využití uvolnění (jako odpoutanosti).

Můžeme se cítit od těla i mysli odpoutáni. "Někdo" (vy) mluví a něco říká. Pokud se cítíme např. připoutáni při nějakém jednání, najděme si chvilku pro poloformální praxi, maskovanou například za napití ze skleničky nebo za nutnost jít na toaletu. Cokoliv nám funguje, použijme k vrácení se do stavu "uvolnění a odpoutání". Jakýkoliv "spouštěč". Ale pozor.

Není to útěk od "reality". Pozorností jsme stále i u toho, co se děje. Nebloudíme. Jste v tomto jediném, přítomném okamžiku.

Opakováním se to stane samozřejmostí.

 

XI. - soustředění a meditace

1. Všechno, co tu bylo o joze napsáno, vyžaduje zpočátku soustředění. Ať už jsme se uvolňovali, nebo dýchali, nebo mantrovali, tak jsme se nejdříve soustředili na to, co děláme.

2. Později se to stalo samovolnějším a tím, že jsme se dokázali uvolnit v této činnosti, se naše soustředění stalo spíše pozorností. Uvolněně vnímáme, co se děje.

3. Dalším způsobem soustředění je princip atmavičara – sebedotazování.

Nejde o to se na něco ptát, ale otočit svoji pozornost dovnitř. To je princip atmavičary. Proti proudu vyzařování životní energie. Do našeho středu.

4. Pokud se daří namířit "pozornost" dovnitř, je možné kromě "vnitřního" zároveň vnímat i "vnější". To je meditace v běžném životě.

Názorným příkladem může být třeba meditace s otevřenýma očima, při níž jsme pozorností otočeni dovnitř sebe, ale zároveň vnímáme i to, co se děje okolo (vnímání smyslů). Takovým způsobem meditace se samovolně rozšiřuje vědomí a vznikají vedlejší produkty, jako je jemná, nadsmyslová blaženost, "spojení" s univerzálním vědomím apod. To jsou přesně ty zážitky, které Vám "nedají spát".


XII. - uvedení uvolnění do provozu - jeden z možných modelů

To, co jsem napsal, je všechno teorie. Snadno si přečteme, co se všechno dá dělat, některé věci si v koutku v tichosti i provedeme, ale stále jsou tu vjemy okolního světa, které nám odeberou pozornost a jsme ... "jinde" . Ani zdaleka po prožití prvních "spojení","blažeností" a podobně ale není vyhráno. My už tušíme, kam jdeme … ale ještě tam nejsme celí a pořád.

Přicházejí pochybnosti, netrpělivost, potíže na všech frontách, mění se nám život, opouštíme staré partnery, zaměstnání atd. atd. To jsou průvodní znaky (ne vždy) vnitřních změn.

My už víme (nebo tušíme) kam jdeme a proto se snažíme. Třeba jemně, nenápadně, ale snažíme. Časem poznáváme to, co se ve Vás snaží. Poznáváme princip oddělenosti, sebestřednosti, sebeobrany. A jsme v kleštích. TO, co stále hledáme, se nám objevuje ve chvílích, kdy to nehledáme.

Ať se snažíme sebevíc, naší vůlí to nepřichází. Nastává období, kdy se střídá snažení a uvolnění ve formě odevzdání.

Zjišťujeme, že bez snažení to nejde, ale se snažením také ne.

Zjišťujeme, že žádná z technik co známe, nám nepomůže. Neexistuje technika, co by nám pomohla.

Jsme v koncích.

Nemůžeme dělat nic jiného než prosit Boha o pomoc. Síla přitažlivosti TOHO je tak velká, že se vzdáváme všeho. Už nechceme nic než aby Vás Bůh vzal k sobě (nikoliv smrt, ale úplné odevzdání). Odevzdáváte Bohu vše bezpodmínečně, včetně svého života a "nitra".

Je nám už jedno, jestli nás Bůh vyslyší nebo ne, přijímáme vše, jak je, protože vše jsme již odevzdali Bohu.

Není nic, co by zde bylo naším majetkem, naším utrpením, naší starostí ani naší radostí.

Nejsme.

Teprve na samém konci absolutního nebytí zazáří světlo naší skutečné podstaty.

A to je prosím konec seriálu Lamí joga...

 

Směr cesty podle Lamí jogy

Začínáme od konce... ..  takže čtěte odspodu:

 

• Oblast absolutně ničeho, parabrahman

oblast vzniku, oblast samotné životní síly , Bůh

Vnímání - Plnost prázdnoty, počátek pohybu, Láska, Svoboda, oblast Toho co Je, vnímání Jednoty – pokud to čtete odshora tak počátek vnímání, hranice postřehování,

Vědomí, bytí, blaženost – jemné záření vědomí, jemná bezpříčinná blaženost, prosté bytí

• Odevzdání – bezpředmětná meditace – zde končí oblast působnosti běžných smyslů, vůle, vyhraněné osobnosti

Pozornost

Soustředění

Energetické posílení, cvičení fyzické, pranajáma, práce s energií, počátky odtažení od těla a mysli

Uvolněnost

Počátek práce na sobě, motivace, morální zásady, otočení pozornosti směrem dovnitř

ztotožnění s myslí,
ztotožnění s tělem
 

(pokračování) 

- Lama -

Převzato z http://www.ulamy.ic.cz/

 

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!