Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 10. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
předseda Ústaního soudu Pavel Rychetský:
Mé šestileté působení u Ústavního soudu mne poučilo o tom, že ani Parlament nemá absolutní moc a většina nemusí mít vždy pravdu a základní hodnoty demokratického právního státu je třeba chránit i před zákonodárci.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2664x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2630x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2578x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2509x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2425x)
Upozornění
(28. 11. 2016, 2378x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Lamí joga - 5. pokračování


Převzato - Duchovno - 23. 09. 2010 (2509 přečtení)

LamaFJZ

Dodatek IV - vůle
Dodatek V - tělo
Dodatek VI - Vedení, Guru, Mistr 
 Dodatek IV – vůle

Promluvme o systémech, které vyžadují - alespoň z počátku - jistou kázeň, nebo ve kterých je kázeň výhodou. To platí například o joze, o buddhismu, o bojovém umění a podobně. V souvislosti s tímto způsobem cesty můžeme často slyšet o pevné vůli. Někteří lidé si stěžují, že nemají pevnou vůli a proto jim to "nejde". Nejsou schopni denně na sobě pracovat a dodržovat poloformální praxi (viz lamí joga) ve formě cvičení nebo meditací, či neformální praxi (provádění v běžném životě)

Co to ta pevná vůle vlastně je a jak si ji vybudovat?

Není v tom nic převratného. Naše vůle cokoliv dělat odpovídá motivaci a z motivace nastavené prioritě. Znamená to, že pokud nemáme dostatečnou motivaci, nejsme schopni si nastavit praxi na nejvyšší příčky životních priorit a tomu odpovídá i naše vůle k praxi. Takže podívejme se na to střízlivýma očima. Jaké jsou naše priority v životě?

Ještě to upřesněme – dlouhodobé priority?

Zkusme zapomenout, co bychom jako vysoké priority rádi viděli, a pravdivě si odpovězme podle toho, co skutečně celý den děláme. Dejme tomu, že máme zaměstnání – to je vysoká priorita. Dejme tomu, že máme rodinu, o kterou se nějakým způsobem staráme. Můžeme mít domácnost. A také je tu volný čas.

A teď skutečně střízlivě zhodnoťme, kolik času věnujeme práci na sobě. Kolik času se soustředíme, cvičíme, dýcháme, milujeme Boha, odevzdáváme se, uvolňujeme se?

Jakou prioritu ze všech běžných činností a ve všech běžných činnostech to má?

Máme dostatečnou motivaci k tomu, abychom prováděli některé ze "cvičení" i během dne?

Co je naší motivací? Co nás táhne k tomu se nějakou "cestou" zaobírat?

Přemýšlejme o tom.

Z jistého pohledu není ani tak důležité, jaký nám z toho vyjde výsledek. Důležitý je ten proces, který jsme tím nastartovali. A to je poznání sama sebe. Poznání svých motivací, poznání svých priorit. Snadno může dojít k vyplavení věcí z podvědomí, o kterých ani nevíme. Dojde k uvědomění si jich na úrovních mysli i těla. Nebraňme se tomu. Uvolněme se do toho. Takoví jsme. To je naše skutečnost. Vstřebejme to, nechme to projít a transformovat přes naši soustavu těla a mysli s láskou.

 


Dodatek V - tělo

Projevený svět se vyskytuje v různých formách. Od těch nejjemnějších až po věci hmotné.

Když se naše vnímání přesune do oblasti Vědomí, neznamená to, že bude zrušena vazba na tělo a že záležitosti týkající se těla budou odstraněny. Měli bychom pochopit, že naše osobnost se skládá ze všech vrstev projeveného světa. Od hmotného až po nejjemnější vlnění. Pokud rozšíříme svoje vnímací/postřehovací schopnosti nad úroveň hmotnou a nad úroveň myslícího principu včetně citu, neznamená to, že jsme se zbavili všech složek této osobnosti. Vazba na tělo stále zůstává až do fyzické smrti. Není již tak pevná a nevyzařujeme k ní maximum naší životní síly, ale ukončení vazby na tělo znamená fyzickou smrt, neboť skončí vyživování těla životní silou.

Pokud tedy se chystáme omezit přísun životní energie do hrubohmotného těla tím, že se budeme soustředit na nadsmyslové světy, je nutné celou soustavu těla poznat, obsáhnout a celou ji nastavit "na autopilota" nebo co nejblíže k tomuto stavu.

Pokud nejsme schopni obsáhnout celé tělo a transformovat je na příjem vyšších frekvencí, snadno se stane, že při hrubohmotných problémech našeho těla budeme strženi zpět. To může vzniknout zanedbáním a nezpracováním některých emocí. Všichni víme, že v těle se ukládají a rozvíjejí nezpracované myšlenky a emoce. Pokud bychom přeskočili transformaci těla, mohla by nastat situace, kdy z vyšších energetických frekvencí vnímání a ze stavů příjemných - božských budeme nuceni se vrátit do stavů hrubohmotných – nebožských, a to je opravdu značně nepříjemné (pocit vstupu do pekla).

A k tomu právě slouží fyzické cvičení jogy. Vytváří prevenci vzniku bloků v těle a nenásilnou cestou vyplavuje bloky v těle již vytvořené. Obdobně Vám bude fungovat tai-či, cvičení bojového umění (ovšem s patřičným podtextem, nikoliv jen fyzično) a další.

Neznamená to, že musíme bezpodmínečně chodit na nějaké cvičení (ale lze to doporučit), ale že principy uvolněnosti a pozornosti v pohybu i v zastavení budeme uvádět do běžného života.

Také to neznamená, že máme setrvat na úrovni těla. Ale máme stavět od základů a nepodceňovat jakoukoliv složku, jež je naší součástí.


 

Dodatek VI - vedení, Guru, Mistr

Jsou a byli lidé, kteří Mistra v těle nepotřebují a nepotřebovali. V současné době si velká část hledajících myslí, že Mistra (externího) nepotřebuje. Pokud si to skutečně myslíme, tak prosím tuto kapitolu přestaňme číst a zůstaňme ve svém klidu.

Může se stát, že potkáme člověka, který by nám mohl pomoci.

Popisuji dále z pohledu "žáka".

Jak člověka, který nám skutečně může pomoci, jednoznačně poznáme? To je zbytečná otázka... Poznáme to. Možná to bude chvilku trvat a bude probíhat několika třeba měsíční stadium "namlouvání", kdy naše mysl zkouší toho člověka. Probíhají testy a pokusy. Pokud dojdeme k závěru, že to je to ONO, máme možnost se skutečně stát "žákem". Co to znamená?

V první řadě, je nutné zahodit všechny představy o tom, jak takový vztah může vypadat. Pokud to opravdu funguje, objeví se láska, odevzdání a důvěra, a to může být v podobě a síle, jakou neznáme a s jakou jsme se dosud nesetkali. Neznamená to ovšem, že přestane fungovat rozum, nebo že nebudeme schopni plnit normální denní "povinnosti".

V čem spočívá pomoc takového člověka?

• Ukáže nám naši mysl. Zákoutí, které neznáme
• Dodá nám pocit štěstí, smyslu života a lásky - ke všemu, svým vzorem
• Transformuje s námi (doslova) všechny bloky, nejasnosti

Toto všechno může probíhat jak v přítomnosti této osoby, tak na dálku, po e-mailu, po telefonu – jakoukoliv komunikací.

 

Podrobněji:

Mysl: Všechny naše koncepty jsou rozbity. Postupně jsou nahrazovány koncepty jinými, které jsou také rozbity. Až do "zauzlování mysli."

Láska a soucit jsou nalézány ve všem a ke všemu. Negace jsou překvapivě snadno transformovány.

Bloky a nejasnosti jsou procházeny doslova kousek po kousku a zpracovány energií Mistra.

 

Mistr může být:

 

vlastní Já

Potřebuje jasnou intuici a přesné rozlišování

Výhody: nikoho nepotřebujeme, všechno v sobě máme

Nevýhody: je zde silné nebezpečí, že naše mysl je chytřejší, než si "myslíme", a že to, co považujeme za intuici, intuice ani moc není


Mistr bez těla

Stačí nám fotka, malý oltářík, anebo jen vzpomínka, kniha. Výhody: nikam nemusíme jezdit, s nikým komunikovat. Komunikace probíhá vnitřně.

Nevýhody: je to tak trochu channeling. Pokud nemáme úplně ideální vnitřní kanál, mohou se dostavit pochybnosti o správnosti informací. Tendence "uletět" ze světa.


Mistr v těle

Potřeba komunikace vnitřní i vnější. Náročnější na čas a energii.

Výhody: zpětná vazba na všech úrovních. Uzemnění. Řešení konkrétních případů konkrétního života tady a teď. Všechno možno prožít a vidět skrze celý systém tělo - mysl - já.

Nevýhody: možnost natrefit na nepravého Mistra - nebo na Mistra, který "není pro mne".


Ještě k Mistru v těle:

Pokud opravdu máme pocit zklamání z Mistra nebo dojem, že jsme naletěli, zkusme si uvědomit, zda to není jen obezlička naší mysli.

O Mistru si nedělejme iluze. On žije v tomto světě jako my. To znamená, že používá stejné prostředky tělo - mysl. Naopak můžete na něm vidět, že s omezením jaké na tomto světě máme se dá žít i "TO".

Pravý Guru není tělem. To zjistíte při komunikaci brzy. Nicméně uvidíte, jak se "netělesný GURU" promítá až do nejtěžších složek hrubohmotného světa. A to za podívanou opravdu stojí...


A ještě k poslední "nepublikované" variantě:

 

Nic jiného než Mistr neexistuje
K této variantě není co dodat... 
 

 

- Lama -

Převzato z http://www.ulamy.ic.cz/

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 10. 2019:

Ekonomka Markéta Šichtařová: "Ministerstvo práce a sociálních věcí se vytasilo s třicetistránkovou příručkou pro provozovatele takzvaných mikrojeslí. Příručka obsahuje instrukce, jak batolátkům vymýt mozek a udělat jim binec v jejich pohlaví. Nabádá k tomu, aby se během her ‚potíralo rozdělení na muže a ženy‘. Aby se klukům stejně jako holčičkám dávaly panenky a holkám zase autíčka...
Proč stejný druh lidí zbožňuje a hájí Gretu, jejíž loutkovodiči v podstatě vyzývají k diktatuře? Proč stejný typ lidí je ochoten uvažovat o tom, že se (pro začátek) ve školních jídelnách zakáže maso? Proč tihle lidé obyčejně hájí norský Barnevernet a byli by nejraději, kdyby se zavedl i u nás?...
"

Celý článek...


03. 10. 2019:

Zemřel Karel Gott - komentář z Internetu: "oceňuji jeho pracovitost, laskavou lidskou stránku, rozhled i to, že po roce 89 se nedal ke zlodějům, neobrážel VIP dýchánky kavárny, žádné politické uskupení si ho nekoupilo. Vytvářel v zahraničí o republice dobrý obraz, vydělal státu spoustu valut, danil doma, ne v daňovém ráji. Zůstal svůj.
Mrkl jsem jen na minutku jinam a už to jede. Knížepán, Klvaňa, Stanjura, Bělobrádek, Šídlo, Roman Týc, Jakub Janda, že prý zpíval i v Rusku a za komunistů.... u jiných, co se dnes angažují na správné straně, to samozřejmě nevadí. Vytáhli i autistu, kdysi dětského maskota Trautenberga, Mikiho Kotase. Jsem zvědavý, co na to bojovník proti sochám z Prahy 6 nebo Milionové chvilky... Nic pozitivního nedokázali, proti Goťákovi jsou ubožáci. Lumpové, co stojí proti vlastnímu národu, se přede všemi zase veřejně odkopávají...
"

Celý článek...


29. 09. 2019:

Jiří Zimola: "Hroutí se mi svět. Svatý Václav nežil, Koněv neosvobodil a Červená Karkulka sežrala vlka. Ještěže mi na nezávislé veřejnoprávní ČT vysvětlí, jak mám zacházet s fake news! :-)"

Celý článek...


27. 09. 2019:

Novinářka Lucie Groene Odkolek: "Miloš Zeman by za normálních okolností určitě přišel položit květiny, ale logicky nechce, aby vzpomínka na rok 1989 byla opět zneužita k projevům „pohrdání Zemanem“. Místo zpráv o oslavách 30. výročí 17. listopadu by se na první stránky tisku dostali ti, kteří mediálně nejúčinněji urazili prezidenta. Do situace, kdy prezident raději zůstane doma, nás tedy dostali právě ti, co si o sobě z nepochopitelných důvodů myslí, že jsou slušnější než Miloš Zeman, a potom se před novináři předvádějí v trapnostech..."

Celý článek...


24. 09. 2019:

Jana Bobošíková: "Dokud se nenajde většina ve Sněmovně, která by jasně prohlásila, že Česká televize neplní svou zákonnou funkci – tedy poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názoru – jsou tyto diskuse zbytečné. Jediný, kdo může změnit současný stav zpravodajství a publicistiky České televize, jsou poslanci. Ti ale, přestože často deklarují nespokojenost s Českou televizí, odvahu situaci řešit nemají. Česká televize je nyní skutečně nezávislá v tom smyslu, že si děla co chce, protože ti, kdo mají vynucovat dodržování zákona o ČT, na svou povinnost rezignovali..."

Celý článek...


17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!