Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 02. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Rudyard Kipling:
Moc bez odpovědnosti je odvěkou výsadou kdejaké běhny.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2606x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2409x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2365x)
Mayská poselství
(12. 03. 2017, 2304x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Lamí joga - 5. pokračování


Převzato - Duchovno - 23. 09. 2010 (2580 přečtení)

LamaFJZ

Dodatek IV - vůle
Dodatek V - tělo
Dodatek VI - Vedení, Guru, Mistr 
 Dodatek IV ? vůle

Promluvme o systémech, které vyžadují - alespoň z počátku - jistou kázeň, nebo ve kterých je kázeň výhodou. To platí například o joze, o buddhismu, o bojovém umění a podobně. V souvislosti s tímto způsobem cesty můžeme často slyšet o pevné vůli. Někteří lidé si stěžují, že nemají pevnou vůli a proto jim to "nejde". Nejsou schopni denně na sobě pracovat a dodržovat poloformální praxi (viz lamí joga) ve formě cvičení nebo meditací, či neformální praxi (provádění v běžném životě)

Co to ta pevná vůle vlastně je a jak si ji vybudovat?

Není v tom nic převratného. Naše vůle cokoliv dělat odpovídá motivaci a z motivace nastavené prioritě. Znamená to, že pokud nemáme dostatečnou motivaci, nejsme schopni si nastavit praxi na nejvyšší příčky životních priorit a tomu odpovídá i naše vůle k praxi. Takže podívejme se na to střízlivýma očima. Jaké jsou naše priority v životě?

Ještě to upřesněme ? dlouhodobé priority?

Zkusme zapomenout, co bychom jako vysoké priority rádi viděli, a pravdivě si odpovězme podle toho, co skutečně celý den děláme. Dejme tomu, že máme zaměstnání ? to je vysoká priorita. Dejme tomu, že máme rodinu, o kterou se nějakým způsobem staráme. Můžeme mít domácnost. A také je tu volný čas.

A teď skutečně střízlivě zhodnoťme, kolik času věnujeme práci na sobě. Kolik času se soustředíme, cvičíme, dýcháme, milujeme Boha, odevzdáváme se, uvolňujeme se?

Jakou prioritu ze všech běžných činností a ve všech běžných činnostech to má?

Máme dostatečnou motivaci k tomu, abychom prováděli některé ze "cvičení" i během dne?

Co je naší motivací? Co nás táhne k tomu se nějakou "cestou" zaobírat?

Přemýšlejme o tom.

Z jistého pohledu není ani tak důležité, jaký nám z toho vyjde výsledek. Důležitý je ten proces, který jsme tím nastartovali. A to je poznání sama sebe. Poznání svých motivací, poznání svých priorit. Snadno může dojít k vyplavení věcí z podvědomí, o kterých ani nevíme. Dojde k uvědomění si jich na úrovních mysli i těla. Nebraňme se tomu. Uvolněme se do toho. Takoví jsme. To je naše skutečnost. Vstřebejme to, nechme to projít a transformovat přes naši soustavu těla a mysli s láskou.

 


Dodatek V - tělo

Projevený svět se vyskytuje v různých formách. Od těch nejjemnějších až po věci hmotné.

Když se naše vnímání přesune do oblasti Vědomí, neznamená to, že bude zrušena vazba na tělo a že záležitosti týkající se těla budou odstraněny. Měli bychom pochopit, že naše osobnost se skládá ze všech vrstev projeveného světa. Od hmotného až po nejjemnější vlnění. Pokud rozšíříme svoje vnímací/postřehovací schopnosti nad úroveň hmotnou a nad úroveň myslícího principu včetně citu, neznamená to, že jsme se zbavili všech složek této osobnosti. Vazba na tělo stále zůstává až do fyzické smrti. Není již tak pevná a nevyzařujeme k ní maximum naší životní síly, ale ukončení vazby na tělo znamená fyzickou smrt, neboť skončí vyživování těla životní silou.

Pokud tedy se chystáme omezit přísun životní energie do hrubohmotného těla tím, že se budeme soustředit na nadsmyslové světy, je nutné celou soustavu těla poznat, obsáhnout a celou ji nastavit "na autopilota" nebo co nejblíže k tomuto stavu.

Pokud nejsme schopni obsáhnout celé tělo a transformovat je na příjem vyšších frekvencí, snadno se stane, že při hrubohmotných problémech našeho těla budeme strženi zpět. To může vzniknout zanedbáním a nezpracováním některých emocí. Všichni víme, že v těle se ukládají a rozvíjejí nezpracované myšlenky a emoce. Pokud bychom přeskočili transformaci těla, mohla by nastat situace, kdy z vyšších energetických frekvencí vnímání a ze stavů příjemných - božských budeme nuceni se vrátit do stavů hrubohmotných ? nebožských, a to je opravdu značně nepříjemné (pocit vstupu do pekla).

A k tomu právě slouží fyzické cvičení jogy. Vytváří prevenci vzniku bloků v těle a nenásilnou cestou vyplavuje bloky v těle již vytvořené. Obdobně Vám bude fungovat tai-či, cvičení bojového umění (ovšem s patřičným podtextem, nikoliv jen fyzično) a další.

Neznamená to, že musíme bezpodmínečně chodit na nějaké cvičení (ale lze to doporučit), ale že principy uvolněnosti a pozornosti v pohybu i v zastavení budeme uvádět do běžného života.

Také to neznamená, že máme setrvat na úrovni těla. Ale máme stavět od základů a nepodceňovat jakoukoliv složku, jež je naší součástí.


 

Dodatek VI - vedení, Guru, Mistr

Jsou a byli lidé, kteří Mistra v těle nepotřebují a nepotřebovali. V současné době si velká část hledajících myslí, že Mistra (externího) nepotřebuje. Pokud si to skutečně myslíme, tak prosím tuto kapitolu přestaňme číst a zůstaňme ve svém klidu.

Může se stát, že potkáme člověka, který by nám mohl pomoci.

Popisuji dále z pohledu "žáka".

Jak člověka, který nám skutečně může pomoci, jednoznačně poznáme? To je zbytečná otázka... Poznáme to. Možná to bude chvilku trvat a bude probíhat několika třeba měsíční stadium "namlouvání", kdy naše mysl zkouší toho člověka. Probíhají testy a pokusy. Pokud dojdeme k závěru, že to je to ONO, máme možnost se skutečně stát "žákem". Co to znamená?

V první řadě, je nutné zahodit všechny představy o tom, jak takový vztah může vypadat. Pokud to opravdu funguje, objeví se láska, odevzdání a důvěra, a to může být v podobě a síle, jakou neznáme a s jakou jsme se dosud nesetkali. Neznamená to ovšem, že přestane fungovat rozum, nebo že nebudeme schopni plnit normální denní "povinnosti".

V čem spočívá pomoc takového člověka?

? Ukáže nám naši mysl. Zákoutí, které neznáme
? Dodá nám pocit štěstí, smyslu života a lásky - ke všemu, svým vzorem
? Transformuje s námi (doslova) všechny bloky, nejasnosti

Toto všechno může probíhat jak v přítomnosti této osoby, tak na dálku, po e-mailu, po telefonu ? jakoukoliv komunikací.

 

Podrobněji:

Mysl: Všechny naše koncepty jsou rozbity. Postupně jsou nahrazovány koncepty jinými, které jsou také rozbity. Až do "zauzlování mysli."

Láska a soucit jsou nalézány ve všem a ke všemu. Negace jsou překvapivě snadno transformovány.

Bloky a nejasnosti jsou procházeny doslova kousek po kousku a zpracovány energií Mistra.

 

Mistr může být:

 

vlastní Já

Potřebuje jasnou intuici a přesné rozlišování

Výhody: nikoho nepotřebujeme, všechno v sobě máme

Nevýhody: je zde silné nebezpečí, že naše mysl je chytřejší, než si "myslíme", a že to, co považujeme za intuici, intuice ani moc není


Mistr bez těla

Stačí nám fotka, malý oltářík, anebo jen vzpomínka, kniha. Výhody: nikam nemusíme jezdit, s nikým komunikovat. Komunikace probíhá vnitřně.

Nevýhody: je to tak trochu channeling. Pokud nemáme úplně ideální vnitřní kanál, mohou se dostavit pochybnosti o správnosti informací. Tendence "uletět" ze světa.


Mistr v těle

Potřeba komunikace vnitřní i vnější. Náročnější na čas a energii.

Výhody: zpětná vazba na všech úrovních. Uzemnění. Řešení konkrétních případů konkrétního života tady a teď. Všechno možno prožít a vidět skrze celý systém tělo - mysl - já.

Nevýhody: možnost natrefit na nepravého Mistra - nebo na Mistra, který "není pro mne".


Ještě k Mistru v těle:

Pokud opravdu máme pocit zklamání z Mistra nebo dojem, že jsme naletěli, zkusme si uvědomit, zda to není jen obezlička naší mysli.

O Mistru si nedělejme iluze. On žije v tomto světě jako my. To znamená, že používá stejné prostředky tělo - mysl. Naopak můžete na něm vidět, že s omezením jaké na tomto světě máme se dá žít i "TO".

Pravý Guru není tělem. To zjistíte při komunikaci brzy. Nicméně uvidíte, jak se "netělesný GURU" promítá až do nejtěžších složek hrubohmotného světa. A to za podívanou opravdu stojí...


A ještě k poslední "nepublikované" variantě:

 

Nic jiného než Mistr neexistuje
K této variantě není co dodat... 
 

 

- Lama -

Převzato z http://www.ulamy.ic.cz/

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!