Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 09. 04. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Henry Wotton, britský diplomat (1659):
Velvyslanec je čestný muž, vyslaný za hranice, aby tam lhal ve prospěch vlasti.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2352x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2316x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2294x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2270x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Lorna Byrne - Ptačí anděl


Ukázka z knihy (Andělé v mých vlasech) - Duchovno - 17. 05. 2011 (7723 přečtení)

Andělé mi řekli, že Joeův čas se skutečně krátí a já jsem se s nimi neustále vadila, ať mi neříkají věci, které nechci slyšet. Jednou jsem šla do obchodu, nesla jsem nákup a tu se přede mnou zjevil anděl obklopený množstvím ptáků.


"Jdi pryč!" zavolala jsem. Anděl zmizel, ale ti ptáci ne. Byli to ptáci nejrůznějších druhů - vrabci, červenky, kosi i větší ptáci jako kavky a vrány. Létali kolem mne, skoro se mě dotýkali křídly. Mávala jsem rukama, abych je zahnala a oni nakonec odletěli. Tomu jistému andělovi jsem začala říkat Ptačí anděl.

Ptačí anděl byl krásný, vysoký a elegantní, oblečený v bílé říze s dlouhými rukávy a zlatou šerpou v pase. Na krku nosil náhrdelník a na něm zavěšený, asi pěticentimetrový zelený safír. Měl zlatý obličej a bílé oči. Zjevil se mi pouze několikrát, ale před každým zjevením jsem vždycky viděla spoustu ptáků všech velikostí, kteří mě obklopili a létali kolem mne v bezprostřední blízkosti. Kdykoli mohl, Joe rád poseděl aspoň chvíli u krbu a někdy se s mou pomocí vydal na procházku až k brance.

Jednou večer, jakmile jsme vyšli z domu, se slétli ze všech stran ptáci, létali Joeovi kolem nohou, klovali do kamínků a čistili si pírka. "Odkud se všichni ti ptáci berou?" divil se Joe. "Nikdy jsem jich tolik pohromadě neviděl." Ukázala jsem prstem. "Jsou tady proto, že nedaleko od nás stojí Ptačí anděl," řekla jsem. Joe ho samozřejmě neviděl, ale oči mu zazářily. Usmál se na mě a řekl: "Toho Ptačího anděla mám rád." Pak jsme se otočili a šli zpátky k domu.

* * * * *

Večer Joe řekl, že by se rád trošku prošel, tak jsem mu pomohla dojít k brance. Byla jasná noc, na obloze svítilo plno hvězd, ale bylo hodně chladno. Když jsme se zastavili u branky, zase se zjevil Ptačí anděl a postavil se nalevo u pouliční lampy na trávníku proti domu. Joe odpočíval a opíral se o branku. "To je ale krásný večer," řekl. Otočila jsem se zase k lampě a viděla jsem, že Ptačí anděl zmizel. Najednou mou pozornost upoutal světelný záblesk na noční obloze napravo. "Joe, podívej se!" zvolala jsem. Joe se otočil a podíval se směrem k domu. Ze tmy naproti nám vylétl krásný bílý pták a jak se blížil, byl čím dál jasnější a zřetelnější. Letěl nízko a každou vteřinou se přibližoval a rostl. Byl jasně bílý a viděli jsme zřetelně každé jeho pírko. Byl to úchvatný pohled. "To je bílá sova!" vykřikl Joe. Už jsme si mysleli, že do nás vrazí a přikrčili jsme se, ale sova nám přeletěla nad hlavami a zamířila do světla pouliční svítilny. Ta se nesmírně rozzářila - když teď o tom přemýšlím, vím, že to nebylo obyčejné světlo. Viděli jsme zřetelně, jak sova tím světlem proletěla a zmizela.

"To byla krásná podívaná!" řekl Joe okouzleně. "Ta sova byla tak veliká a tak úžasně bílá. Kampak asi odletěla? Jak vletěla do toho světla, ztratila se. Vypadalo to, jako by to světlo najednou vybuchlo a zmizelo." Usmála jsem se na Joea  a řekla, že krátce předtím jsem u vedlejší lampy viděla stát Ptačího anděla a že se proměnil v bílou sovu, aby ho Joe mohl vidět.

* * * * *

 

 

Ukázka je z knihy "Andělé v mých vlasech"

spisovatelky a mystičky Lorny Byrne

Maia
novazeme2010.ning.com

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!