Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 01. 03. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Rudyard Kipling:
Moc bez odpovědnosti je odvěkou výsadou kdejaké běhny.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2748x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2188x)
Párové duše
(01. 02. 2019, 2089x)
Věřte ve svou jedinečnost
(27. 07. 2018, 1988x)
Co je pro naše dobro
(24. 08. 2018, 1809x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Mám ráda muže


Od čtenáře - Společnost a vztahy - 07. 02. 2009 (3165 přečtení)

Mám ráda muže - to předesílám úvodem. Mám taky ráda ženy. Samozřejmě. Strávila jsem v mužském kolektivu jako jediná žena víc než dvacet pět let. A řekla bych k tomu : všeho s mírou je lepší.


Hodně jsme cestovali. Už jsem uměla hrát šachy, kulečník i Mariáš. Blbě. Pak jsem si užila i společnosti žen. Je jednodušší být ženou mezi muži než ženou mezi ženami. Muži jsou přímočaří, spory řeší srozumitelně.... ženy jsou složité, citlivé až přecitlivělé, mají rády tajemství i tajemno...... Těší mě být ženou, hodně jsem se naučila.

Debaty které zde proběhly na téma ženy - muži jsem zastihla se zpožděním a tak bych se ráda vyjádřila tady, teď, a takhle :

Je to hezký si takhle na netu povídat o tom jak jsou chlapi všelijaký...... až děsný. A v mnoha případech zvedám ruku pro, ano, souhlasím.

Ale povídání skončilo a mně napadá, že je třeba taky s tím něco konkrétního udělat. A myslím, že seminář jednou za měsíc je málo, jestli se chci pohnout z místa musím pracovat denně a to i na sobě.

A tohle se mi během čtení diskusí honilo hlavou.

Myslím, že každý máme svojí cestu, každý si musí najít svojí cestu sám, není nám dovoleno vstupovat na něčí soukromé teritorium ani dobře míněnými radami. Jestli nás na naší cestě čeká bolest musíme jí projít a jestli nás někdo té bolesti chce uchránit, jen nás na naší cestě zdržuje. Jak těžké je tohle pravidlo dodržovat!

Všichni, tedy muži i ženy máme v sobě obojí, mužské i ženské energie, mužský i ženský princip.... Mohu být ženou zrovna tak energickou, průbojnou i empatickou jako může být muž třeba něžný barbar. Chce to se rozhodnout. Taky víme, že přitahujeme do svého okolí, i toho nejbližšího, jen to co sami vysíláme. Vrána k vráně sedá má neomezenou platnost. Tedy máme přesně takové přátele i partnera, které máme mít. Nelíbí se nám na někom z nich něco?

Je náš partner agresivní, necitlivý, kritický, náladový.....

Odráží to také nějaké moje vlastnosti? No, změnit můžeme jenom sebe. Už to přehání a my nemáme sílu se mu postavit? ale máme, vydolujme tu skrytou sílu ze svého nitra. Je tam, určitě. Věřme si.

Není jednoduché být něžnou i progresivní ženou zároveň, ale podívejme jak ohromný kus cesty jsme urazili, kde byly ženy před padesáti lety?

Být k sobě upřímní, otevření a přijmout ze sebe i to za co se stydíme, co tajíme před sebou i okolím, přijmout i ty naše vlastnosti všeobecně hodnocené jako negativní chce odvahu, ale jenom sebepoznáním je možné přiblížit se ke svému středu a tam uvnitř, hluboko v našem středu objevit božství, najít sebe.

Odměna z přiblížení se ke Zdroji, k lásce, Lásce, LÁSCE stojí za to. Žít pak bez pocitů závislosti na čemkoliv a komkoliv přináší úplně jinou a novou kvalitu bytí.

všechny srdečně pozdravuje

Marja

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 6 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 02. 2021:

Senátor Jaroslav Doubrava: " ...chovali se (poslanci) jako úchylové. Dokonce hejtmani z opozičních stran prosili své strany, aby neblbly a nouzový stav prodloužily. Politické hovězí hlavy ze stáda opozice z toho ale udělaly předvolební mejdan. Poslanci, kteří zařízli nouzový stav, jsou stejní primitivové jako ti, kteří demonstrovali proti nošení roušek. A opozice neustále do vlády bušila, že neudělala to či ono, že něco mohla dříve a lépe. Změnilo se to v politickou štvanici, nakonec vláda ztrácela rozhodnost, aby nebyla obviněna z nedemokratických zásahů...
...ČT1 se stává největším šiřitelem nenávisti, polopravd a dezinformací v ČR. Z tohoto hlediska se nedivím, že se takhle urvali z řetězu i primitivové z opozice. Poslanci z opozice ukázali, že nemají ani páru o tom co potřebují lidé dole, v konkrétních vesnicích, městských čtvrtích, ti kteří jsou odkázáni měsíc od měsíce na plat nebo v horším případě na podporu...
"

Celý článek...


10. 02. 2021:

Bohumil Pečinka:  "...je to třicet let stále o tomtéž. Už v letech 1990-92 dělalo právnické expertní duo Jičínský-Rychetský zákulisní rozhodnutí a nátlakové akce, jimiž stavělo parlament i vládu do neřešitelných situací. Často tomu sekundoval i Jan Filip z pozice experta, plně podřízeného Pavlu Rychetskému. Třicet let nato stejní lidé, tentokrát už bez zesnulého Zdeňka Jičínského, rozhodli o volebním zákonu a dostali politickou reprezentaci pod tlak..."

Celý článek...


29. 01. 2021:

Petr Žantovský: "...USA pro mnohé z nás před rokem 1989 symbolizovaly svobodu a demokracii, zatímco sovětský blok symbolizoval třídní boj a všeobecné hlupství. Dnes je to jinak. Amerika se chová hůř než naši rudí za Jakeše. Je to symbol? Jistě: úpadku země, která si neví rady sama se sebou, a tak nabízí zástupné terče. Jen my jsme stále stejní, tedy aspoň naše vrchnost: dříve odezírala ze rtů Moskvě, dnes Washingtonu případě Berlínu a Bruselu. Ale změní to nás, občany, co tomu musejí přihlížet? Ani v nejmenším. Jen to prohloubí skepsi a nedůvěru. Jako za toho Jakeše. Kdybych byl optimista, řeknu, že cítím v kostech změnu, jako byla cítit dejme tomu od roku 1985. Ale protože jsem realista, bojím se, že tato změna bude draze vykoupena..."

Celý článek...


26. 01. 2021:

Proč? Martiny Kociánové: Sklapni, nebo Tě smažem!

YouTube channel Svobodné Universum
Kupředu do minulosti: Svobodné universum


26. 01. 2021:

Ivo Rušák: „Putinova rezidence“ u Černého moře
"...dnešní vlna mediálního „zájmu“ o tu „Putinovu rezidenci“ je už historicky druhou vlnou, jaksi reinkarnovanou a znovu rozvířenou zjevně v souvislosti s návratem A. Navalného do Ruska a tak nějak zakrývá skutečnost, že A. Navalného po návratu ruská policie ze zákona prostě musela zatknout, protože byl dříve odsouzený k podmíněnému trestu (30 dní vězení) a neplněním jeho podmínek ten trest podmíněný přešel v trest nepodmíněný. Jistě mu nikdo nebude vyčítat to období, kdy se jako léčil z té „otravy“ a kdy byl v „rekonvalescenci“, ale od té doby pobýval (schválně?) v Německu dále, a tedy se (schválně?) nehlásil v pravidelných intervalech ruské policii, jak stanovovaly podmínky trestu..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!