Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 06. 06. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Machiavelli:
Cizí vojsko je nejhloupější obranné opatření, jaké svět zná.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2429x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2402x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2372x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2266x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Mám se dát do ksichtoknihy v mezisíti ?


Ivana Paukertová - Společnost a vztahy - 22. 09. 2009 (3952 přečtení)

Tak jsem se dočetla, že když to udělám, dostanu rakovinu, mrtvici, demenci, budu opuštěná, izolovaná a budou mi smrdět nohy. Nevíte o čem je řeč?


No přeci o internetu a o Facebooku.

Při zadání slova "Facebook" do Googlu vám tohle všechno opravdu vyjede. Normální člověk se v první chvíli zhrozí. Při podrobnějším pohledu ale zjistíte, že vám hrozí něco úplně jiného a hrozí vám to doopravdy.

Začala jsem se o to zajímat, když mi začaly chodit maily:
Ahoj, máš ode mě zprávu na Badoo. Lojza XX.
Navštív moj Netlog profil. Lojza XY.
Pokud vám přijde z Badoo pozvánka údajně ode mě, tuto zprávu ihned smažte, jedná se o podvodný sever, který vykrádá data z adresáře! Lojza YY
Ahoj, dal jsem odkaz na tvůj článek na Facebook Lojza YX (následně vzrostla návštěvnost o 100%).

Co to vlastně ten Facebook je? Když jsem se tam ze zvědavosti podívala poprvé, vůbec jsem se neorientovala. K čemu to je? Kam se kliká a proč? Co je ten hlavní důvod, pro který sem ty statisíce lidí chodí? Pátrala jsem tedy dál. Říká se tomu sociální síť a patří tam i Badoo, Netlog, Twitter, MySpace a mnoho dalších. To mi ale taky moc nepomohlo. Rozbřesklo se mi v okamžiku, když jsem si Facebook přeložila z angličtiny: ksichtokniha. Pokud to někomu připadá nezdvořilé, může říkat třeba tvářovník. Takže co to vlastně je? Je to super hyper giga chat, kde můžete sledovat spoustu lidí jak spolu klábosí. Prý je to užitečné. Některé firmy vedou propagační kampaně přes Facebook, SEO experti doporučují jak se to má dělat a pořádají na to školení.

Pokud se podíváte podrobněji na bezpečnost, objeví se obrázek úplně jiný. Sociální sítě jsou napadány červy, které opravdu vykrádají adresy a rozesílají maily (o podobném chování jiné aplikace je i článek na Jitřní zemi Hi5.com krade vaše mailové adresy). Hrozí vám ukradení fotek, osobních údajů, totožnosti. Je to pravda? Když si přečtete Pravidla a podmínky na Netlogu, dočtete se že: Netlog SI REZERVUJE VEŠKERÁ PRÁVA A ODMÍTÁ JAKOUKOLIV ODPOVĚDNOST.  Facebook uvádí: WE TRY TO KEEP FACEBOOK UP, BUG-FREE, AND SAFE, BUT YOU USE IT AT YOUR OWN RISK. (Překlad: Snažíme se udržet FACEBOOK prostý chyb a bezpečný, ale používáte jej NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ.)

Takže vážně nevím. Na jednu stranu to může být užitečné, na stranu druhou rizika nejsou zanedbatelná. To, že vám budou smrdět nohy, dostanete rakovinu, mrtvici, demenci a budete opuštění a izolovaní jsou samozřejmě hovadiny - přečtěte si článek Nepoužívejte Facebook. Budou vám smrdět nohy.

Pokud máte nějaké zkušenosti se sociálními sítěmi, ať už dobré nebo špatné, můžete je sdílet s ostatními v komentářích (v případě potřeby opět založím vlákno v Hydeparku pro komentáře typu Jak se máš a Jen tak mimochodem).

SEO experti doporučují

Optimalizace pro facebook

Balíček školení: Sociální sítě, Twitter, Facebook a marketing + SEO

Firemní propagace Facebooku

Marketing na Facebooku

Jak funguje reklama na Facebooku

O Facebooku

Aplikace, které uspěly na Facebooku

Pokus pavouk

Facebook už má 300 milionů uživatelů a vydělává 

Desatero pro zdravé používání Facebooku

V rezervaci

Varování

Sociální internetová síť Badoo využívá kontakty z e-mailu uživatelů

Útoky červů na sociální sítě

Den bezpečného internetu

Sociální síť kamarád nebo nepřítel?

V Česku se objevil nový zločin. Na internetu se krade vaše "já"

Jak se vykrádá soukromí na Facebooku - Badoo.com 

Odkazy na anglicky psané články se stručným českým souhrnem

Informace ze sociálních sítí jsou vytěžovány kriminálníky 

Pozor na podvody v sociálních sítích (Facebook, Twitter)

Facebook a Twitter - nové phisherské útoky

Útoky prostřednictvím sociálních sítí jsou pro hackery efektivnější

Rizika sociálních sítí

Twitter

Čermák: Vítejte na safari celebrit. Vítejte na Twitteru. Já tu byl už před Oprah

Mikroblogovací systém Twitter bude mít vlastní televizní soutěž

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 06. 2020:

Bývalá europoslankyně Jana Bobošíková: " Neexistuje žádný faktický ani procedurální důvod, proč by se měl Evropský parlament zabývat volbou členů Rady ČT. Existují jen důvody mocenské a ideologické. Nepřekvapuje mě, že konzervativní katolička v radě veřejnoprávní televize členské země EU není v progresivistických bruselských kruzích vítána a vzbuzuje tam obavy. Navíc, když rozumí ekonomii a její akademická činnost je ověnčena mezinárodními cenami.
Překvapuje mě ale, že europoslanci, zvolení českými občany, se snaží zpochybňovat v Bruselu rozhodnutí poslanců českého parlamentu. Neuvědomují si, že si tak vyslouží především pohrdání, a to i od těch, kteří jim nyní přikyvují. Zrada a hledání vrchnostenského biče, namísto domácí diskuse a argumentů, je projevem zbabělosti a slabosti.
"

Celý článek...


05. 06. 2020:

Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková: "Nedávno jsme mj. ve Sněmovně rozhodovali o vydání poslankyně SPD, Karly Maříkové. Hrozily jí tři roky vězení! Za jednu jedinou napsanou větu... Africký migrant za znásilnění dostal roky pouze dva! Takové jsou u nás tresty, taková je spravedlnost..."

Celý článek....


31. 05. 2020:

Poslanec Jiří Kobza: "George Orwell musí rotovat v hrobě jako vrtule, protože kdyby byl tady mezi námi, tak by určitě křičel nahlas, říkal by: "Proboha, lidi, já jsem svůj román 1984 psal jako varování, ne jako návod!""

Celý článek...


23. 05. 2020:

Režisér Zdeněk Troška: "Byli jsme zemědělskou velmocí, naprosto soběstačnou a navíc jsme ještě spoustu úrody vyváželi. Ať to bylo v rostlinné či živočišné výrobě. Každý řekne – proč máme draze dovážet brambory, mrkev, zelí či obilí ze zahraničí, když si můžeme vypěstovat svoje? Proč brambory ze Španělska? Proč mrkev z Itálie? A za jaké ceny? Před třemi týdny jsem se nestačil divit ve volyňském COOPu ceně za žlutou papriku... 172,90 korun! A dneska květák za stovku a bakelitová rajčata za dvě stě? Myslíte, že to běžný občan na vesnici či v maloměstě koupí?"

Celý článek...


06. 05. 2020:

Profesor Milan Zelený: " Jen malá Česká republika má přes 250 registrovaných stran a hnutí; rozpolcenost, nenávist a nespolupráce jsou markantní...
Není nic naivnějšího než „Ekonomická diplomacie“ politického pózování, domluv, vydírání a rozdrcení toho, co nám všem dnes chybí nejvíce: spolupráce – ne „spoluprátse“ – na globální úrovni.
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!