Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 10. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Aischylos:
Nenazývej nikoho šťastným, dokud není mrtev.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2664x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2630x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2578x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2509x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2425x)
Upozornění
(28. 11. 2016, 2378x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Mám se dát do ksichtoknihy v mezisíti ?


Ivana Paukertová - Společnost a vztahy - 22. 09. 2009 (3774 přečtení)

Tak jsem se dočetla, že když to udělám, dostanu rakovinu, mrtvici, demenci, budu opuštěná, izolovaná a budou mi smrdět nohy. Nevíte o čem je řeč?


No přeci o internetu a o Facebooku.

Při zadání slova "Facebook" do Googlu vám tohle všechno opravdu vyjede. Normální člověk se v první chvíli zhrozí. Při podrobnějším pohledu ale zjistíte, že vám hrozí něco úplně jiného a hrozí vám to doopravdy.

Začala jsem se o to zajímat, když mi začaly chodit maily:
Ahoj, máš ode mě zprávu na Badoo. Lojza XX.
Navštív moj Netlog profil. Lojza XY.
Pokud vám přijde z Badoo pozvánka údajně ode mě, tuto zprávu ihned smažte, jedná se o podvodný sever, který vykrádá data z adresáře! Lojza YY
Ahoj, dal jsem odkaz na tvůj článek na Facebook Lojza YX (následně vzrostla návštěvnost o 100%).

Co to vlastně ten Facebook je? Když jsem se tam ze zvědavosti podívala poprvé, vůbec jsem se neorientovala. K čemu to je? Kam se kliká a proč? Co je ten hlavní důvod, pro který sem ty statisíce lidí chodí? Pátrala jsem tedy dál. Říká se tomu sociální síť a patří tam i Badoo, Netlog, Twitter, MySpace a mnoho dalších. To mi ale taky moc nepomohlo. Rozbřesklo se mi v okamžiku, když jsem si Facebook přeložila z angličtiny: ksichtokniha. Pokud to někomu připadá nezdvořilé, může říkat třeba tvářovník. Takže co to vlastně je? Je to super hyper giga chat, kde můžete sledovat spoustu lidí jak spolu klábosí. Prý je to užitečné. Některé firmy vedou propagační kampaně přes Facebook, SEO experti doporučují jak se to má dělat a pořádají na to školení.

Pokud se podíváte podrobněji na bezpečnost, objeví se obrázek úplně jiný. Sociální sítě jsou napadány červy, které opravdu vykrádají adresy a rozesílají maily (o podobném chování jiné aplikace je i článek na Jitřní zemi Hi5.com krade vaše mailové adresy). Hrozí vám ukradení fotek, osobních údajů, totožnosti. Je to pravda? Když si přečtete Pravidla a podmínky na Netlogu, dočtete se že: Netlog SI REZERVUJE VEŠKERÁ PRÁVA A ODMÍTÁ JAKOUKOLIV ODPOVĚDNOST.  Facebook uvádí: WE TRY TO KEEP FACEBOOK UP, BUG-FREE, AND SAFE, BUT YOU USE IT AT YOUR OWN RISK. (Překlad: Snažíme se udržet FACEBOOK prostý chyb a bezpečný, ale používáte jej NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ.)

Takže vážně nevím. Na jednu stranu to může být užitečné, na stranu druhou rizika nejsou zanedbatelná. To, že vám budou smrdět nohy, dostanete rakovinu, mrtvici, demenci a budete opuštění a izolovaní jsou samozřejmě hovadiny - přečtěte si článek Nepoužívejte Facebook. Budou vám smrdět nohy.

Pokud máte nějaké zkušenosti se sociálními sítěmi, ať už dobré nebo špatné, můžete je sdílet s ostatními v komentářích (v případě potřeby opět založím vlákno v Hydeparku pro komentáře typu Jak se máš a Jen tak mimochodem).

SEO experti doporučují

Optimalizace pro facebook

Balíček školení: Sociální sítě, Twitter, Facebook a marketing + SEO

Firemní propagace Facebooku

Marketing na Facebooku

Jak funguje reklama na Facebooku

O Facebooku

Aplikace, které uspěly na Facebooku

Pokus pavouk

Facebook už má 300 milionů uživatelů a vydělává 

Desatero pro zdravé používání Facebooku

V rezervaci

Varování

Sociální internetová síť Badoo využívá kontakty z e-mailu uživatelů

Útoky červů na sociální sítě

Den bezpečného internetu

Sociální síť kamarád nebo nepřítel?

V Česku se objevil nový zločin. Na internetu se krade vaše "já"

Jak se vykrádá soukromí na Facebooku - Badoo.com 

Odkazy na anglicky psané články se stručným českým souhrnem

Informace ze sociálních sítí jsou vytěžovány kriminálníky 

Pozor na podvody v sociálních sítích (Facebook, Twitter)

Facebook a Twitter - nové phisherské útoky

Útoky prostřednictvím sociálních sítí jsou pro hackery efektivnější

Rizika sociálních sítí

Twitter

Čermák: Vítejte na safari celebrit. Vítejte na Twitteru. Já tu byl už před Oprah

Mikroblogovací systém Twitter bude mít vlastní televizní soutěž

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 10. 2019:

Ekonomka Markéta Šichtařová: "Ministerstvo práce a sociálních věcí se vytasilo s třicetistránkovou příručkou pro provozovatele takzvaných mikrojeslí. Příručka obsahuje instrukce, jak batolátkům vymýt mozek a udělat jim binec v jejich pohlaví. Nabádá k tomu, aby se během her ‚potíralo rozdělení na muže a ženy‘. Aby se klukům stejně jako holčičkám dávaly panenky a holkám zase autíčka...
Proč stejný druh lidí zbožňuje a hájí Gretu, jejíž loutkovodiči v podstatě vyzývají k diktatuře? Proč stejný typ lidí je ochoten uvažovat o tom, že se (pro začátek) ve školních jídelnách zakáže maso? Proč tihle lidé obyčejně hájí norský Barnevernet a byli by nejraději, kdyby se zavedl i u nás?...
"

Celý článek...


03. 10. 2019:

Zemřel Karel Gott - komentář z Internetu: "oceňuji jeho pracovitost, laskavou lidskou stránku, rozhled i to, že po roce 89 se nedal ke zlodějům, neobrážel VIP dýchánky kavárny, žádné politické uskupení si ho nekoupilo. Vytvářel v zahraničí o republice dobrý obraz, vydělal státu spoustu valut, danil doma, ne v daňovém ráji. Zůstal svůj.
Mrkl jsem jen na minutku jinam a už to jede. Knížepán, Klvaňa, Stanjura, Bělobrádek, Šídlo, Roman Týc, Jakub Janda, že prý zpíval i v Rusku a za komunistů.... u jiných, co se dnes angažují na správné straně, to samozřejmě nevadí. Vytáhli i autistu, kdysi dětského maskota Trautenberga, Mikiho Kotase. Jsem zvědavý, co na to bojovník proti sochám z Prahy 6 nebo Milionové chvilky... Nic pozitivního nedokázali, proti Goťákovi jsou ubožáci. Lumpové, co stojí proti vlastnímu národu, se přede všemi zase veřejně odkopávají...
"

Celý článek...


29. 09. 2019:

Jiří Zimola: "Hroutí se mi svět. Svatý Václav nežil, Koněv neosvobodil a Červená Karkulka sežrala vlka. Ještěže mi na nezávislé veřejnoprávní ČT vysvětlí, jak mám zacházet s fake news! :-)"

Celý článek...


27. 09. 2019:

Novinářka Lucie Groene Odkolek: "Miloš Zeman by za normálních okolností určitě přišel položit květiny, ale logicky nechce, aby vzpomínka na rok 1989 byla opět zneužita k projevům „pohrdání Zemanem“. Místo zpráv o oslavách 30. výročí 17. listopadu by se na první stránky tisku dostali ti, kteří mediálně nejúčinněji urazili prezidenta. Do situace, kdy prezident raději zůstane doma, nás tedy dostali právě ti, co si o sobě z nepochopitelných důvodů myslí, že jsou slušnější než Miloš Zeman, a potom se před novináři předvádějí v trapnostech..."

Celý článek...


24. 09. 2019:

Jana Bobošíková: "Dokud se nenajde většina ve Sněmovně, která by jasně prohlásila, že Česká televize neplní svou zákonnou funkci – tedy poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názoru – jsou tyto diskuse zbytečné. Jediný, kdo může změnit současný stav zpravodajství a publicistiky České televize, jsou poslanci. Ti ale, přestože často deklarují nespokojenost s Českou televizí, odvahu situaci řešit nemají. Česká televize je nyní skutečně nezávislá v tom smyslu, že si děla co chce, protože ti, kdo mají vynucovat dodržování zákona o ČT, na svou povinnost rezignovali..."

Celý článek...


17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!