Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 21. 02. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
A.J. Liebling:
Svoboda tisku patří tomu, kdo jej vlastní.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2606x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2409x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2365x)
Mayská poselství
(12. 03. 2017, 2305x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Máme jen tuto nádhernou planetu a my ji ničíme


Od čtenáře (www.suprememastertv.cz) - Duchovno - 26. 08. 2011 (4165 přečtení)

Mezinárodně uznávaná duchovní učitelka Mistryně Ching Hai, oceněná mimo jiné Gusiho cenou míru, která dlouhá léta nezištně pomáhá při většině humanitárních katastrof, bije na poplach a my vám přinášíme zkrácenou verzi z přednášky, kde vypočítává, co lidstvo čeká, pokud půjde stále stejným směrem a jak nejrychleji a nejúčinněji celý problém vyřešit.


Když zastavíme chov hospodářských zvířat, zastavíme vznik obrovského množství metanu, který má schopnost na sebe vázat 72 x více tepla než CO2. Nejen, že ušetříme ohromné množství vzácných zdrojů a financí. Zdroje jsou velmi vzácné, například voda je vzácnější než finance. Pěstování potravin pro lidskou spotřebu vyžaduje mnohem méně energie než pěstování potravy pro zvířata, která jsou později zkonzumována jako maso.

Proto, když se nejdříve zaměříme na zastavení konzumace masa, budeme mít pak čas vyvinout udržitelné zdroje energie, které mohou být dokonce bezpečnější a zelenější než jaderná energie. Bude trvat dlouho vyvinout technologie a vyzkoušet jejich účinnost a zkontrolovat, jestli produkují nějaké následky. My teď nemáme moc času. Myslím, že bychom měli povzbudit lidi k tomu, aby se stali vegany a uvidíme najednou tolik nových vynálezů – nových technologií, které budou prospěšné a bezpečné pro náš svět.

Právě teď je veganství řešením. Vše ostatní můžeme prodiskutovat později, budeme-li ještě naživu.

„Proč si myslíte, že se lidstvo dostalo do tohoto bodu, že tak moc ničí přírodu?“

Lidé si myslí, že domorodí staří lidé nic nevědí, protože žijí tak jednoduše. Neposloucháme. A nejen, že neposloucháme teď, neposloucháme Ježíše, Buddhu. Ti nám to vždy říkali, v celé Bibli, všude můžete najít, nejezte maso, nezabíjejte zvířata, neničte přírodu, respektujte všechna stvoření Boha, protože všichni pochází od Boha. Stejné je to s buddhismem, stejné je to s křesťanstvím, stejné je to s islámem, stejné je to s jainismem, stejné je to se sionismem – všichni říkají: „chraňte přírodu, chraňte zvířata.“ Například, když si původní Američané museli vzít něco z přírody, vážili si toho a respektovali a snažili se to nějak nahradit; nezničili to zcela v masovém měřítku, jako to děláme právě teď.

„Jak to vidíte? Myslíte si, že máme ještě čas, že se lidé mohou změnit?“

Dva roky. To je vše, co máme. Vědomí se musí významně během těch dvou let změnit. Ano, ano, musíme se rychle změnit. Nemáme čas. Já ale mluvím jen s vámi. Nevím, co lidé venku a samozřejmě, moji lidé mají televizi a vysíláme do celého světa. Kdo chce poslouchat, může poslouchat kdekoli, v každém koutě světa, protože máme satelity a také internetovou televizi. To je ale vše, co můžeme dělat. Také tiskneme letáky, abychom oznámili lidem: „To se skutečně děje. Prosím, starejte se, prosím, dělejte něco.“ Je to vše v naší moci, můžeme to teď udělat. Vidíte, je na lidech, aby si vybrali, aby se rozhodli, a měli bychom se rozhodnout žít. Měli bychom se rozhodnout, že můžeme udělat cokoli, co je v naší moci, abychom zachránili naše životy na planetě, protože se nejedná jen o jeden život nebo dva životy, nejen o můj život nebo váš život, jde o životy dětí a další generace. Máme jen tuto nádhernou planetu a my ji ničíme, je to velmi, velmi žalostné. Musíme se rozhodnout jít jinou cestou, musíme jít jinou cestou, to je vše. Musíme se rozhodnout: „Dobrá, budeme odvážní. Uděláme všechno.“ Nechce to ale moc: jen být vegany, jen, aby každý člověk zasadil několik stromů a používal udržitelnou volnou energii. To je vše, tři jednoduché kroky. Zdržet se zvířat. Samozřejmě, myslím taky zabíjení ve válkách. Ale počty, které zabíjíme ve válkách nejsou tak vysoké, jako masové zabíjení zvířat na jatkách. Vy to víte. Je to tedy velice jednoduché: nezabíjejte se mezi sebou, ze žádného důvodu, pro jídlo, pro výdělek, pro zisk, pro cokoli dalšího. Vzdejte se zabíjení. Produkujte a využívejte udržitelné energie, sázejte stromy. Můžeme mít vše, jen to musíme udělat. Ano. Ne, že bychom museli udělat něco velkého. Ne, je to velice jednoduché. Slunce je tady pro nás, abychom ho užívali stále, vítr je zde napořád, vlny v oceánech můžeme využívat stále. Nikdy se nevyčerpají. Ve srovnání s jinými energiemi, které možná dnes máte, nebudete je mít zítra a dokonce byste možná museli válčit, abyste si je vzali. Pro slunce to dělat nemusíte. Nikdo nemůže slunce vlastnit. Nikdo vám nemůže zakázat jeho užívání.

Je to tedy velice jednoduché: vegani, udržitelné energie, sázet stromy a samozřejmě, budeme se modlit, abychom byli silní a aby nám Nebe pomohlo zvolit správnou cestu. To je vše. Čtyři řešení, velmi jednoduché. Každý to může udělat, nemyslíte?

Jistě. Ano.

Ano. Myslím si, že i kdyby to nebylo pro planetu, abychom zachránili planetu, měli bychom být soucitnější, ne? Zvířata jsou bezmocná a malá. My jsme velcí a silní a můžeme využít jiné produkty k jídlu a abychom zůstali naživu. My nemusíme zabíjet slabé a bezmocné, abychom přežili, a teď na tom dokonce závisí naše planeta – podle zpráv OSN – proto o to nutněji to musíme udělat. Nastal čas. Podívejte se kamkoli chcete, nemoc šílených krav, masové ničení hovězího masa v USA, ptačí chřipka, nemoc modrého jazyka, salmonelóza, zvyšování kontaminace ryb rtutí – je to všude! Zvířata pro nás nejsou dobrá. Všude jsou varovná znamení a starší lidé to už dávno říkali. Proč vám říkají, abyste chránili životní prostředí? Proč vám říkají: „Nekácejte stromy, neničte to?“ Protože chtějí chránit životní prostředí, ne proto, že je nechtějí kácet nebo něco takového, ne proto, že by vám chtěli něco přikazovat, ne proto, že by nic nevěděli. Vědí hodně věcí. Starší lidé, například americké kmeny, znají mnoho věcí. Mnoho lidí neposlouchá, tím to je. Ano, lidé si myslí, že jsou civilizovaní a myslí si, že lidé, kteří žijí jednoduše ve stanu a nestavějí si domy a to všechno, že to znamená, že nejsou civilizovaní. Ne, ne, jsou civilizovaní. Proto jsou skromní. Žijí jednoduše, neničí přírodu, aby měli víc přírody na dlouhou dobu v budoucnu; nejen to rychle pokácet, kácet stromy, vše vystavět a vše si vzít a pak jsme vyřízení, vidíte? Oni žijí jednoduše, protože jsou moudří. Žijí ve stanech, protože jsou hodně vznešení v nitru a nechtějí ničit víc, než co potřebují. Ve všech starých svatých písmech stojí, vezměte si, co potřebujete, ale ne víc. To je to, co staří říkají… To je klíč. Oni to dělají. Proto žijí jednoduše. Mnozí moudří lidé žijí jednoduše. Můžeme mít vše, jen někteří lidé jsou příliš chtiví, tak jsme se dostali tam, kde dnes jsme. Situace je tedy teď taková, jako když utrácíme mnohem, mnohem, mnohem, mnohem víc, než vyděláme. Jako kdybyste měli práci, vydělávali byste jen 1 000 dolarů, a utráceli byste asi 10 000 dolarů, 20 000 dolarů nebo dokonce 100 000 dolarů. V takové situaci se právě teď nacházíme.

Vy se mě tedy ptáte, zda Země přežije, Země možná přežije, nějaká její část, ale ne lidé na ní. Mnoho z nich, většina živých bytostí na planetě zemře během několika let. Dvě třetiny  populace planety zemřou během několika let, když půjdeme stejnou cestou.Mnohokrát jsme opakovali, že hlavní příčinou našich současných nesnází je životní styl založený na živočišných produktech. Konzumujeme příliš hodně živočišných produktů, jíme příliš masa, zabíjíme hodně nevinných bytostí. Jsme na této stravě, masité stravě, závislí a to je hlavní příčina našeho problému. Hlavní příčina nebezpečí pro naše přežití právě teď je způsobena masitou stravou. Čím víc se držíme masité stravy, tím víc nafty a dalších paliv potřebujeme, což způsobuje dokonce větší nedostatek všech základních životních potřeb. Jak jste zmínila, dokonce solární (energetický) systém teď spotřebovává hodně elektřiny, aby produkoval a kapacita nedosáhla úrovně, kterou bychom chtěli. Utrácíme taky hodně energie, abychom vyrobili tento solární (energetický) systém a stále nás to neuspokojuje, jak bychom chtěli. Já tedy navrhuji jen jednu věc: jen buďme vegany. Buďme vegany. Zvolme si veganskou stravu, pak se vše ochladí, všechny katastrofy zmizí. Uvidíme, jak může být život jednoduchý a jak čistě budeme přemýšlet, naše srdce bude otevřenější, mnohem spokojenější. Budeme moci rozumět mnohem více věcem, než teď, skutečně budeme moct žít mnohem skromněji, než jsme si mysleli, že je možné a přesto budeme šťastní, zůstaneme na živu, spokojení a zdraví.

Jediné co uděláte, že vyměníte ten kus masa za vše ostatní, čeho si ceníte, včetně vašich dětí, vaší planety, vašeho zdraví, vzduchu, který dýcháte, vody, kterou pijete, aut, kterými můžete dokonce dál chvíli jezdit, dokud to nezměníme.

Protože, když vyloučíme chov hospodářských zvířat, pak všechen metan – hlavní příčina globálního oteplování – bude pryč.

 

Prosím, buďte rychlí! Než bude příliš pozdě. Myslím, čím dříve, tím lépe.

Protože i kdyby to neovlivňovalo vás, ovlivňovalo by to každý den miliony dalších lidí.

Například v Bangladéši každých 6 minut, zatímco tady sedím a směji se s vámi, zmizí jeden dům z jejich života, dům, o který se starali, kde měli domov.

 

Zelenina je dokonce levnější než maso. Ne, není, promiňte, kvůli dotacím na maso.

Protože kdyby nedotovali masný průmysl, hamburger by stál asi 30 dolarů místo 99 centů, co stojí. Všichni to tedy jedí, protože je to taky levné. A všichni ostatní, kteří jedí

nebo nejedí maso, musejí ty peníze dotovat a pak ho koupí, myslí si, že je to levné.

Jedí tak své peníze. Je to vše klam. Je to vše iluze. Takže místo dotací do masného průmyslu, musíme dotovat bio veganství, bio zemědělství.

Je to tedy celé v rukou zákonodárců a nás, kteří musíme jít ven a informovat lidi, jak jen můžeme. Ale kolik lidí můžeme informovat? Ani se Supreme Master Television, někteří lidé v odlehlých oblastech nemají televizi, nebo prostředky na pořízení počítače.

Je mnoho různých věcí, nikdy se nepostarám o vše. Udělala jsem, co jsem mohla, ale stejně někde něco chybí.

Nemůžete vinit lidi, oni to nevědí. Byli očkovaní, aby jedli maso a pili mléko, jinak „nebudou mít dostatek svalového proteinu.“ Lidé jsou chudáci. Nikdo to neví, protože všichni věří tomu, co říkají odborníci, ne? A odborníci lobují za toto i vlády říkají toto. A vlády, podívejme se na to, vlády to také nevědí. Říkám vám pravdu.

Není to tak, že každý člověk, který sedí ve vládní kanceláři, ví vše o výživě a mléce, oni to také nevědí. Pokud tedy masný průmysl lobuje za některé lidi ve vládě a ti lidé řeknou: „Maso je dobré, dobré, dobré,“ všichni si myslí: „OK, dobré, dobré, dobré.“

 

Jíst maso, nejen, že je pro naše zdraví škodlivé, je to také důvodem, proč se nemůžeme spojit s našim pravým Já. Proto většina lidí, někdy jsou dobří, někdy jsou špatní, nevědí proč. Když je někdy jejich žaludek prázdný a jsou upřímní nebo mají nějaké trápení,

jsou víc spojeni se svým nitrem. A když mají pohodu, pijí a jedí a neznají nic jiného, nejsou opět ve spojení.

 

Bude informováno více a více lidí a více a více lidí bude pozvedáno. Nicméně, ale

jejich duše poslouchají, protože my jsme propojeni. A frekvence z rádií a televizí

také prostupují do atmosféry. Tento druh pozitivní energie a konstruktivní zprávy

dosáhnou do hlubin jejich mysli a také se k nim nějak dostanou určitým jemnějším způsobem, aniž by sledovali Supreme Master Television.

Pak se také probudí.

 

Z přednášky plně osvícené Mistryně Ching Hai: Zastavte chov hospodářských zvířat

http://suprememastertv.cz/sos0.php?anim1=1465.flv

Více na: www.suprememastertv.cz

Supreme Master Television

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!