Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 26. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Orwell:
Každá revoluce končí tím, že se nová prasata dostanou ke korytům.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2873x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2812x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2799x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2471x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2428x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2384x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Jóga

* Mantra pročištění ohněm - Agnéja astra mantra


Aicha - Jóga - 24. 05. 2004 (5412 přečtení)

Mantry jsou odnepaměti využívány jako velmi účinný prostředek k harmonizaci těla i mysli. Mohou být bránou k vyšším úrovním vědomí. Jejich účinky jsou prověřeny staletími, přesto jim lidé, především na „západě“, příliš pozornosti nevěnují. I já jsem je dlouho nebrala vážně. Až do doby, kdy jsem se je naučila poslouchat. Zásadním mezníkem pro mne v tomto směru byla kdysi shodou okolností mantra pročištění ohněm.Stalo se to ve chvíli, kdy jsem se cítila udušená řadou povinností, omezení a „dobře míněných rad“. Věděla jsem, že setrvám-li v tom proudu, který mě s sebou vleče pryč ode mě samé, nebudu se cítit spokojená. Potřebovala jsem se na chvíli zastavit a najít v sobě zase sílu a odvahu. Jeden z večerů jsem proto věnovala namísto povinnostem a zaběhlým stereotypům tomu, co mi řekne mé srdce.

Zpočátku jsem jen hledala sama v sobě tu správnou podobu večera a pak jsem si uspořádala soukromou ohňovou meditaci. Počáteční rozjímání a zklidnění vystřídal divoký tanec ohně. V bytě jsem zapálila spoustu svíček, voněly tu tyčinky pro živel ohně a hrála hlasitá, energická hudba. Tanec mě zároveň nabil i uvolnil. Byla jsem zadýchaná, zpocená a nadšená svou energií.

Pak jsem si sedla ke svíčce, která se mi nejvíc líbila. Dlouho jsem vnímala jen ticho a proudění energie v těle.

Na závěr jsem si pustila Agnéja astra mantu. Měla ohromnou sílu. Její zvuk mě očišťoval a odplavoval ze mě všechny nánosy strachů a omezení , které mě v poslední době trápily. Úplně jsem splynula s hudbou a s plamenem svíčky přede mnou.

Když potom mantra přestala hrát z přehrávače, nějakou chvíli ještě zněla ve mně. A možná ve mě zní pořád. Někdy totiž stačí jen si ji připomenout, jednou si ji přehrát, nebo zapálit v bytě svíčky a dívat se do plamenů a já si přesně vybavím sílu a sebevědomí, které jsem v ten večer v sobě našla. Někdy si opakuji i celý svůj soukromý ohňový rituál, ale častěji experimentuji podle momentální nálady. Mantry ale od té doby zařazuji velmi často.

Agnéja astra mantru si můžete poslechnout třeba na CD: Mantry – cesty ke světlu I. od Ivo Sedláčka

Agnéja astra mantra – Mantra pročištění ohněm

Džáta Védase Sunaváma Sóma
Maráti Jató Nidaháti Védaha
Sa Nah Paršadati Durgáni Višvá
Návéva Sindhum Duritá Tjagnihi

„Odevzdávám se Agnimu, Nejvyšší Vůli, která zná všechna zrození
kéž mě ochrání od mých vnitřních nepřátel
kéž mi pomůže překonat všechny překážky
stejně jako loď přepluje oceán.“

Při poslechu této mantry se obracíme k síle ohně, ztělesňované Agnim, jedním z nejvýznamnějších indických bohů. V Encyklopedii indické mytologie od Jana Filipského se o něm můžeme dočíst mnoho zajímavých informací, třeba to, že bývá zpodobován jako rudý muž, který má tři nohy, sedm rukou a dvě hlavy…

Agni

Agni je bůh ohně, staré indické božstvo, vedle Indry nejvýraznější postava védského panteonu. Podle dávného mýtu se zrodil z lůna nebeských vod a na svět jej lidem přinesl posel boha Vivasvána (Slunce), bůh větru Bátarišvan.

Je ztělesněním ohně ve třech jeho podobách – Slunce, blesku a obětní hranice. S rostoucím významem védského obětního rituálu vystupuje do popředí zvláště poslední aspekt. Agni se stává poslem bohů, ústy a jazykem, jímž užívají obětní krmi, nebeským veleknězem a zároveň i cestou, spojující pozemský a nadpozemský svět.

Zpodobován bývá jako rudý muž o třech nohách a se sedmi pažemi, zpravidla se dvěma (někdy až sedmi) obličeji, případně se dvěma kozími hlavami. Má sedmero jazyků, vlasy jako ohnivé plameny a z úst mu vyčnívají čtyři ocelové tesáky. V rukou svírá obvykle nádobu na vodu, rákosové pero a kalamář, smyčku, plamenné kopí, velkou a malou lžíci na obětiny, palcát, hromoklín (vadžra) a trojzubec.

Jeho průvodcem a jízdním zvířetem je beran, jindy putuje v kočáře taženém rudými koňmi, z nichž každý má sedm jazyků a se svým spřežením za sebou zanechává tmavou stopu.

Často bývá přirovnáván k mocnému býkovi, rychlému oři či nebeskému orlovi.

Protože jej lidé denně znovu rozněcují, je odvěký a mladý zároveň. Skrývá se ve vodách jako nebeský oheň, s deštěm sestupuje na zem a usazuje se v rostlinách, z jejichž dřeva pak třením znovu povstává. Tehdy se o něm hovoří jako o dítěti, které při svém zrodu pohlcuje vlastní rodiče. Živočišným teplem projevuje Agni svoji přítomnost v těle zvířat i člověka, představuje onu životní jiskru, jež doutná v nitru každého stvoření.

Agni je důvěrným společníkem člověka, stálým hostem a pánem lidských příbytků. Svým světlem zaplašuje mocnosti temnot, ohnivým jícnem pohlcuje démony a proklává jejich srdce plamennými oštěpy. Sám však nabývá strašlivé ďábelské podoby jako Kravjád (požírač masa) na žárovišti mrtvol, kde stravuje tělesnou schránku člověka, aby jeho duši v kouři pohřební hranice odvedl do nebeského světa spravedlivých.

Své uctívače obdařuje Agni všemožným dobrodiním a jejich nepřátele spálí jako suché dříví.

Védští pěvci vzývají Agniho hlavně jako dárce rodinného blaha, četného potomstva a hmotného prospěchu. Často v jejich očích nabývá přímo kosmických rozměrů: vyměřil vzdušná prostranství, ozdobil nebe hvězdami, svými plameny a kouřem podepírá nebeskou klenbu, odděluje navzájem svět bohů a lidí a každé ráno pobízí Slunce k pravidelné pouti po obloze.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
mp3 vs. kvalita (13.02.2007)
Henry Marshall v Brně (25.09.2006)
Večer plný manter v Praze a v Brně (19.09.2006)
Henry Marshall opět v České republice (01.04.2004)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...


24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!