Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 19. 04. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Orwell:
Každá revoluce končí tím, že se nová prasata dostanou ke korytům.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 2102x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 2020x)
Důležitý mezník
(27. 05. 2021, 1615x)
Cesta za duhou
(09. 06. 2021, 1492x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Jóga

* Mantry (2.)


Ukázka z knihy (Z CD Manter H. Marshalla) - Jóga - 22. 12. 2003 (22633 přečtení)

Překlad textů z CD manter Henryho Marshalla a také z CD Nada Shakti Samadhi. Část druhá, Mantry II. a III.MANTRY II

PRO ZMĚNU NAŠEHO SVĚTA

PODĚKOVÁNÍ

Tyto srdečné, melodické mantry jsou věnované všem velkým duším, které pomáhají učinit ze světa lepší místo. Jsem obzvláště vděčný Sant Satguru Kešavadasovi, který dál probouzí zvuk manter v mé duši; Rickie Mooreové, mé milované životní a duchovní partnerce, inspiraci, průvodkyni a bohyni mantry a melodie; dále Fredu Kostersovi a Menzo Barendregtovi za jejich pružnost, snášenlivost, a nesobecké poskytování svého času a talentu a také Playshop Family, tisícům skvělých lidí z celého světa, kteří tento projekt umožnili. A konečně děkuji i mým milovaným dětem a vnoučatům: Adamovi, Davidovi, Alexandře, Adrieně, Anně a Jillian za jejich lásku a podporu.

 

MANTRY

Jak se osud lidstva blíží ke svému naplnění, západní materializmus konečně přijal tyto duchovní melodie. Hudba uvádějící duše do pohybu může pomáhat léčit tělo, nechat odpočinout mysl, utišit emoce a otevřít srdce.

Východní mysticismus šel vždy mnohem dále. Učil, že posvátná síla slov představuje otevřenou bránu do jiných úrovní vědomí a poskytuje prám na cestu přes oceán znovuzrození k radosti z osvobození. I když tyto mantry zůstaly věrné svým starobylým východním originálům, byly upravené pro dnešní moderní západní hlasy, hudební nástroje a rytmus.

Jedná se o jedinečnou, zjevenou náboženskou hudbu, s charakteristickými transformačními vlastnostmi. Tyto mantry můžete použít ke zmenšení stresu, pro radost i meditaci. Mohou vám pomáhat odpouštět, léčit zmatky, utišit dítě, rozvíjet svoje schopnosti, splnit přání, a mnoho dalšího. Jednoduše zpívejte a bavte se. Jestliže s vámi hudba hýbe, tančete.

Představte si tyto nahrávky jako svoji vlastní zpívající skupinu a povzbuďte svoji rodinu a přátele, aby se s vámi vnitřně spojili (děti zpívání milují). Experimentujte, improvizujte a udržujte si svůj smysl pro humor.

Konečně objevíte, že vznešené záměry nejvyššího dobra pro všechny jsou vaším průkazem k vlastnímu povznesení.

 

1

 

Pro osvícení a mír

 

GATE GATE / PARAGATE /
PARASAMGATE / BODHI SVÁHA

"Dál / dál a dál / dál za nejvzdálenější břeh / Osvícenství, činím tuto nabídku."

Toto je velká buddhistická mantra. Vede nás za iluzorní vnímání sebe sama jako oddělené bytosti a pomáhá nám uvědomit si, že jsme dokonalí, spojení s celým životem, a že naším domovem je vesmír. Říká nám, že nekonečno je teď a tady. Zamyslete nad tímto příběhem:

Daleko na moři se potopil člun, který převážel buddhistické mnichy. Skupina těch, kteří přežili si udělala vor a než aby čekali na smrt, společně veslovali a zpívali GATE GATE. A najednou byli všichni tak hluboko ponoření do této mantry, že aniž by pomysleli na to, co leželo před nimi, přenesli se zázračně jediným velkým záběrem vesel z chladného osamělého oceánu do soucitného Buddhova srdce.

A když vás někdo vezme do svého srdce, není to tak trochu jako by vás zachránil?

 

2

 

Pro tvořivost, vznešené bohatství a bezpečí

 

SARASVATI, MAHALAKŠMI /
DURGA-DEVI NAMAHA

"Sílo Bohyně tvořivé inspirace, sílo Bohyně vznešeného bohatství a hojnosti, sílo Bohyně nepřemožitelného bezpečí, buďte pozdraveny."

Tento mantra oslavuje Bohyni ve třech aspektech: Sarasvati, zářící bílým světlem odstraňuje hloupost a lenost, a dává tvořivost. Mahalakšmí, královna nebe, vyzařující zlaté světlo, odstraňuje chudobu a dává vznešené bohatství. Tříoká Durga-Devi, kolem jejíž strašné podoby se blýská karmínové světlo, odstraňuje nebezpečí a zlo a ochraňuje.

Desítky tisíc roků před patriarchálním náboženstvím naši předkové uctívali Bohyně. Když zpíváte, ze srdce vzývejte jména Bohyně, a vyciťujte její přítomnost jako vír energie v lidské podobě s proměnlivou tváří, zářící inspirující, pomáhající a ochrannou silu. Tato mantra je vhodná jak pro muže, tak i pro ženy, aby uctívali a těšili se z aspektů mnohostranného božství.

 

3

 

Pro radost z vděčnosti, pro odpuštění

 

DHANJAVAD DHANJAVAD/
DHANJAVAD ANANDA

"Požehnané díky, požehnané díky, požehnané díky. Blaženost. "

V jakémkoliv okamžiku jsme buďto vděční, nebo si na něco stěžujeme! Vděčnost přináší okamžitou pozitivní změnu v chemii těla kterou začíná proces léčení a odpuštění. Vzhledem k množství bolesti, jaké je na tomto světě, je důležité zaměřit svoji pozornost vědomě na věci, za které můžeme být vděční. Zpívejte tuto mantru s láskou a vděčností v srdci, až tento pocit doroste a přeteče, aby léčil váš žal, aby vám dovolil odpustit, a aby vás naplňoval štěstím.

 

4

 

Na ochranu, aby se stal zázrak

 

KODANDA RAMAPAHI KODANDA RAMA /
PATABHIRAMA PAHI PATABHIRAMA /
HARA HARA GANGA / ŠIVA ŠIVA GANGA /
ŠANKARA GANGA / DŽAJ PANDURANGA

"Rámo s mohutným lukem Kodangou chraň mě / korunovaný Rámo sedící na trůnu chraň mě / Moc zpustošení, dárce zázraků, posvátná řeko / Zhoubce zla, prameni Gangy / Dárce míru a štěstí / Vítězství bílého Božího světla."

Touto mantrou, zpívanou s konejšivou ozvěnou zvuků džungle v pozadí, prosíme o zázrak ­ aby byly zachráněny deštné pralesy, protože na nich závisí přežití celého života na naší Zemi. Měkké meditativní vibrace nám mohou pomáhat vyvolat představu klidnějšího světa, který se třpytí v transformujícím světle. Světa, ve kterém my, lidé, zázračně zastavíme vzájemné ničení a začneme ctít zbožnou ušlechtilost v ženě i muži.

 

5

 

Pro moc, abyste se cítili vděční za ženskou energii

 

ŠAKTI ŠAKTI DHANJAVAD (2x) /
ŠAKTI ŠAKTI ADI ŠAKTI
ADI ŠAKTI DHANJAVAD

"Sílo Bohyně, požehnané díky / Prvotní Sílo Bohyně, požehnané díky."

Tato mantra oslavuje základní vlastnost Bohyně: Sílu! Božská Síla je přítomná ve všem živém, ale je zvlášť důležité ji ctít v ženě, jako projevu ženského božství. Když muži začnou vědomě ctít ženy a dávat jim sílu a ženy uznávat a respektovat jedna druhou, můžeme nastolit rovnováhu, která je velmi podstatná pro lepší a udržitelnou společnost.

 

6

 

Pro nový začátek, překonání překážek a dosažení úspěchu

 

ÓM GAM GANAPATAJÉ NAMAHA (2x) /
GAURI NANDANA GAŽAVADANA /
ÓM GAM GANAPATAJÉ NAMAHA /
GAURI NANDANA GAŽAVADANA /
ÓM GAM GANAPATAJÉ NAMAHA

"Pozdravy Pánu všech počátků / synu Gauri se sloní hlavou."

Tato mantra radostně oslavuje obdivuhodný hinduistický mýtus - Ganéšu, Pána všech počátků, syna Šivy a Gauri, který odstraňuje všechny překážky svou sloní hlavou. Jestli zpíváte plnou mantru, nebo jednoduše OM GAM GANAPATAJÉ NAMAHA, je to dokonalá cesta jak něco začínat (nový den, cestu, vztah, obřad, atd.), a zaručit si úspěch. Někdy zapomínáme že život je souvislý proud přechodů, naplněný novými začátky, volbami a příležitostmi.

Tento mantra nám pomáhá, abychom na to pamatovali.

 

7

 

Za mír a ochranu celého Světa

 

ŠIVAM ŠANTAMIDJAM / VARAM LOKAPALAM /
PARABRAHMA LINGAM /BHAŽE PANDURANGAM

"Útočiště Míru / Ochránče celého Světa / Symbole Nejvyšší Transcendentální Reality / hledáme útočiště v bílém Božím světle."

Tato mantra je dvojverší z nádherného hymnu o osmi slokách od Šankaračarji, slavného indického zpívajícího světce ze 7 století n. l. Je nazpívána ve stylu spojujícím východní mantru s karibskými rytmy. Jednou jsem měl tu čest cestovat se Sant Keshavadasem na pouti do Indie ve společnosti mnoha věřících z Trinidadu. Když zpívali improvizované písně svého karibského domova, uvědomil jsem si, že k tomu, abyste získali autentickou zkušenost s mantrami, není nutné napodobovat hudbu a intonaci Východu. Je mnohem důležitější procítit je ve svém srdci.

 

8

 

Překonání negace, nemoci, a nespavosti

 

OM DUM DURGAJAI NAMAHA /
OM KRÍM KÁLIKAJAI NAMAHA

"Sílo Bohyně, která ochraňuješ před všemi útoky démonů, buď pozdravena / sílo Bohyně, která odstraňuješ starosti, astrální napadení, narušení spánku, buď pozdravena."

Zavřete oči a zpívejte tuto mantru, zatímco si představujete jak je jakákoliv nemoc ve vašem těle ničena vítěznými zdravými buňkami, a síla této mantry bude zřejmá! Vítězná rezonance této mantry dává mocnou citovou a duchovní podporu imunitnímu systému, očistí mysl od obav a naplní vědomí pocitem nepřemožitelného bezpečí. Na ochranu uzavřete dveře na klíč, buďte bdělí a nezapomeňte zpívat mantru OM DUM DURGAYAI.

 

O AUTOROVI

 

od Rickie Moore, Ph. D.

Jako svobodná žena při hledání lásky, radosti a vnitřního míru, jsem si promítala obrazy smyslných starověkých bohů, objevujících se na Zemi. Mytičtí hrdinové v mé fantazii byly soucitní kouzelníci, kteří mohou zachránit světlo před stíny a stvořit planetu míru. Představovala jsem si hrdiny, kteří byli svobodnými muži: muži kteří se nebáli mocných žen, ale chránili je a dávali jim volnost; muži kteří by neuspokojovali svá ega porážením stromů, ale sázeli by je; skuteční hrdinové, kteří se mohou z plna hrdla smát také sami sobě.

Nikdy nepodceňuji moc vize, protože nyní po třináctiletém soužití s Henry Marshallem vím, že skuteční praktičtí muži, kteří jsou ušlechtilí a soucitní, muži, kteří umějí plakat, hrát si a umí být i ochránci, neexistují jenom jako nějací mýtičtí bohové. Oni jsou teď a tady, pomáhajíce vytvořit lepší Svět.

 

DALŠÍ INFORMACE

Pokud chcete další informace o Mantrách a Inner Peace Playshops, pište prosím autorovi na následující adresu:

MANTRY II, P.O. Box 14546, 1001 LA Amsterdam, The Netherlands.

 


Mantry III

Malý kousek nebe

Tyto  mantry jsou magické zpěvy, které chrání, léčí a osvobozují. Jsou v nich spojeny posvátné texty Východu s duši povznášející duchovní hudbou Západu, která vás nutí k pohybu.

Každá mantra má svoje konkrétní poslání, ať už je to ochrana, intuice, hojnost a dobré vztahy. Všechny vám mohou pomáht léčit tělo, zklidnit mysl, utišit emoce a otevřít srdce. Mantry můžete používat pro zmenšení stresu, pro radost a k meditaci. Mohou vám pomoci odpouštět, utišit dítě, rozvíjet talenty, naplnit vaše přání a v mnoha dalších situacích. Jednoduše je zpívejte pro radost a pokud vás mantry rozhýbou, tak tancujte. Považujte tuto nahrávku za vaši vlastní skupinu a povzbuďte svoji rodinu a přátele, aby se ke zpěvu přidali. Děti zpěv milují a často je mantry chytí rychleji, než dospělé.

Experimentujte, improvizujte a udržujte si svůj smysl pro humor.  společně a tak využijte všechny jejich výhody. Důvěřujte své intuici při zaměření mantry a při jejich používání. Konečně můžete odhalit, že vznešený zámer je propustkou k vašemu vlastnímu povznesení a proměně.

 

1

 

Pro zdraví, štěstí a hojnost všeho

 

ÓM ŠRÍM MAHA LAKŠMIJÉ NAMAHÁ

 

Pozdravy mocné bohyni hojnosti

Toto je tradiční védský text, oslavující bohyni Mahalakšmí, vesmírnou Matku a sílu (Šakti), která udržuje vše v chodu. Někdy se její jméno také překládá jako Bohyně bohatství, která žehná štěstím. V jiném smyslu znamená její požehnání to, že naplníme své poslání, aniž bychom padli do pasti lakoty a touhy po hromadění věcí.

Doporučení: představte si zářící bohyni Mahalakšmí, v zářící žluté róbě vlající okolo jejích širokých prsou a plných boků, jak kráčí směrem k vám po hladině oceánu mléka, v každé stopě po ní vykvete lotos, zatímco jí mezi prsty cinkají zlaté mince.

 

2

 

Pro ochranu dětí
Ochrana před veškerým zlem

 

AMBA AMBA DŽAI DŽAGADAMBA
DŽAI BHUWANEŠWARI DŽAI DŽAI MUKAMBA

 

Mami, mami (pozdrav vesmírné matce)
Vítězství císařovně vesmíru
Vítězství Tobě, matko, jež ničíš démony temnoty
a chráníš vyznavače světla

Tato mantra je kuplet vycházející z místní mytologie vesnické Indie, která nazývá Vládkyni vesmíru Matkou. Oslavuje nepředstavitelnou moc kosmické maminky Ambiky, jejíž část je v každém z nás.

Doporučení: představte si, že jste dítě, které skotačí kolem transcendentální maminky. Nemusíte se tak ničeho bát.

 

3

 

Pro šťastné vztahy
Pro pravdu a požehnání

 

SATYANARAJANI NAMOSTUTÉ
SARVA MANGALA MÁNGALJE

 

Bohyně Pravdy, zdravíme tě
posíláme posvátné požehnání

Tato mantra vznikla a byla inspirována snahou vzdát hold mé ženě a její pravdě. Její duchovní jméno je Satya (Pravda) a pro mne je bohyní (Narajani). Mangala je náhrdelník, který dávají manželé své ženě při svatbě. V Indii je bohyně pravdy známa také jako Satyanarajani (je to jiné jméno bohyně Lakšmí) a bůh pravdy se jmenuje Satyanarajana (další jméno Višnua).

Doporučení: Zkuste tuto mantru zpívat jako milostnou píseň. Představte si, že ji zpíváte milovanému partnerovi (partnerce), se kterým (kterou) chcete strávit zbytek života, nebo svému vyššímu Já. Postupně se pak rozpusťte v citu, překypujícím láskou.

 

4

 

Pro intuici
Pro osvícení, inspiraci a kosmické vědomí

 

ÓM DHYÓ JÓNAHA PRAČÓDAJAT

 

Ó Bože, osviť náš intelekt

Tento text pochází z Gajatri mantry, kterou himalájští světci považují za jednu z nejúčinnějších manter vůbec. Prý otevírá dveře ke kosmickému vědomí. Klíčem pro vstup do posvátné říše jsou city v srdci.

Doporučení: opakuje text nejméně desetkrát a meditujte na Gajatrí jako na nádhernou kosmickou matku, od které se cítíme být odděleni. Pokud po ní budete skutečně toužit, spatříte ji. Nosí červené sárí, kolem krku má náhrdelníky z drahokamů, které se blýskají nadpozemským světlem. Jakmile vás spatří, namíří k vám a její tvář se rozzáří jako měsíc v úplňku. Rozběhne se k vám tak rychle, až se jí na tváři objeví krůpěje potu jako perly.

 

5

 

Pro pravdu, lásku a krásu

 

ÓM SATYAM ŠIVAM SUNDARAM

 

Nekonečná pravda, láska a krása

Tato mantra člověka naplní vznešenými ctnostmi. Óm Satyam se vztahuje ke sféře a zdroji pravdy ve vesmíru. Šivam je zdroj lásky, Sundaram zdrojem krásy.

Doporučení: představte si vlny pravdy, lásky a krásy, které vás při zpěvu této mantry oblévají.

 

6

 

Pro jednotu, lásku a rozvoj pozitivních kvalit

 

RAMA LAKŠMANA DŽANAKI
DŽAI BOLO HANUMANA KI

 

Nechť zvítězí jednota, nechť síly života oslavují vítězství

Toto je trochu pozměněný refrén bhadžanu, který vás, když jej budete vroucně zpívat, přivede blíž k nekonečnu. Oslavuje řadu božských postav z eposu Rámajána, který symbolizuje proces transformace duality a cestu k obnovení jednoty. Džánakí, nebo Síta, představuje kundalíni, životní energii, která je unesena démonem (ega). Džánakí je oddělena od Rámy (transcendentální Já) a jeho věrného bratra Lakšmany, který symbolizuje vrozené božství. Hanumana, nebo Hanuman, je jógická praxe dechu, pomocí které je Síta nalezena a komunikace mezi ní a Rámou je tak obnovena: je to počátek opětného spojení.

Doporučení: při zpěvu si představujte, jak prožíváte kosmická dobrodružství.

 

7

 

Zažít přítomnost božského
Pro ochranu a světlo

 

ÓM NAMÓ BHAGAVATÉ VASUDÉVAJA
ÓM NAMÓ BHAGAVATÉ PANDURANGAJA

 

Pozdravy vše pronikajícímu pánovi
Pozdravy bílému Božímu světlu

První část textu je dvanáctislabičnou mantrou Vasudévy (nebo Višnua), pomocí které mnozí světci dosáhli osvícení.Tvrdí se, že velký světec Prahlada tuto mantru obdržel, když byl ještě v bříšku své maminky, a když se narodil, okamžitě si ji zpíval. Jeho otce, démona, synova oddanost Vasudévovi tak rozzlobila, že chtěl syna dokonce i zabít. Později syna přesvědčil, že Vasudéva sídlí ve sloupu na nádvoří. Když však syn mantru na dvoře zpíval, ze sloupu ve tvaru muže - lva vyšlehl božský plamen a démona zničil. Sant Kešavada přidal k tradičnímu textu další verše, oslavující Pandurangu, boha bílého světla.

Doporučení: zpívejte v sedě, se zavřenýma očima, a představte si že Bůh je všude a ve všem. Pak trošku pootevřete oči a zkuste uvidět boží světlo.

 

8

 

Pro překonání strachu ze smrti
Pro bezpečí a ochranu

 

ÓM TRAJAMBAKAM JADŽAMAHE
SUGHANDHIM PUŠTI VARDHANAM
URVÁRUKAMÍVA BANDHANÁM
MRITJORMUKŠÍJA MÁMRITÁT

 

Ó, tříoký pane Šivo, medituji na tebe
Žehnej mi zdravím a nesmrtelností
Tak snadno jako se odloupne okurka ze stvolu
zbav mne chapadel bolesti a smrti

Ze všech slavných a klasických manter je právě tahle, vedle Gajatrí mantry a Maha Mritjondžaja mantry, asi ta nejslavnější. Říká se, že se kdysi jeden vznešeny pár modlil k Šivovi, aby jim dal syna. Mohli si tedy vybrat, jestli chtějí velmi zbožného a hodného syna, který ale bude žít jen šestnáct let, nebo neposlušného syna, který bude žít sto let. Vybrali si hodného a dali mu jméno Markandeja. Chlapec se už v dětství stal známým světcem. Rodiče mu nikdy neřekli, že v šestnácti zemře, jen ho naučili denně se modlit k Šivovi. Poslední den před šestnáctými narozeninami se Markandeja modlil, když se před ním zjevil Jama, bůh smrti. Když začal Jama vysávat duši z chlapcova těla, Markandeja začal zpívat tuto mantru. Pán Šiva boha smrti odehnal a z chlapce se stal navěky žijící himálajský světec.

Doporučení: z počátku při zpěvu text čtěte, abyste si osvojiti přesnou výslovnost. Jakmile vám to půjde automaticky, představte si, že mantra kolem vás vytváří ochranný energetický štít.

Věnování

Satguru Sant Kešavadasovi (1934-1997), velkému člověku, jehož jméno znamená ’Svatý, který je služebníkem Pána‘, který byl prorokem božské lásky a univerzálního míru. S podporou své oddané manželky Rama Mata cestoval světem a zakládal meditační centra a učil tisíce hledajících všech vyznání. Jeho život služebníka vyvrcholil založením ášramu Višva Šánti v indickém Bangalore. V tomto centru pokračuje Rama Mata v práci na výuce starých himalájských moudrostí. Sant Kešavadas byl mým drahým duchovním učitelem. V mém pověření rozšířit mantry po světě mi dal úkol, jemuž vděčím za radostné vztahy a za nadšení ze své práce. Ať je vzpomínán pro svoji nekonečnou lásku a velikou moudrost.

Poděkování

Rickie Moore je moje milovaná životní partnerka, Satyanarajani (bohyně pravdy), světlo mého života. Jako důvěrník nasluchá prvním verzím manter z mých rtů. Jako tvořivý genius zušlechťuje jejich text i melodii tak, aby se dotkly srdce. Jako vedoucí Playshopů Vnitřního Míru vytváří prostředí, ve kterém jsou mantry poprvé zpívány ve skupině. A jako spolutvůrce všech mých snah se také podílí na vzniku těchto nahrávek.

’Angels of Music‘ jsou zpěváci a hudebníci, milující mantry a podílející se na Playshopech Vnitřního Míru. Jejich hlasy a nástroje mantry vyvolávají mantry k životu. Dávají mi důvěru, že vznešené cíle přinášejí magické štěstí.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Atma Kriya jóga - cesta z hlavy do srdce (06.04.2012)
Z člověka člověkem ... (26.10.2008)
Mantra myšlenek ve vztahu k čakrám a našemu osudu (21.01.2008)
Dýchanie na energetizovanie organizmu (13.09.2007)
Čas - Utrpení - Smrt (29.05.2007)
Svobody nelze dosahovat (25.05.2007)
Pozorovatel a pozorované (21.05.2007)
Několik úvah o advaitě v ČR (11.05.2007)
Morální předpisy stanovené jógou (13.04.2007)
Co je to mysl? (2.) (30.03.2007)
Co je to mysl? (1.) (29.03.2007)
Stručne o postupoch v jogickom úsilí (26.03.2007)
Ako rozoznať majstra od podvodnika? (03.03.2007)
O dvou druzích soustředění (25.02.2007)
Karel Weinfurter (24.01.2007)
Karma (19.11.2006)
Dosažení jednobodovosti v átmanu (27.10.2006)
Vědomí je vše, vše je Vědomí II (13.10.2006)
Vědomí je vše, vše je vědomí (11.10.2006)
Osvícení (07.08.2006)
Sadhu Óm - Způsob, jak vysvitne poznání (29.07.2006)
Strach (04.07.2006)
Mistr a žák (28.06.2006)
O vztahu Mistra a žáka (13.11.2005)
Daršan od Marty Janssen - pozvánka (18.09.2005)
Cvičení jógy v Brně (12.09.2005)
Seminář náda jógy S Roopem Vermou (14.08.2005)
Bharatnatjam (30.05.2005)
Etika jógy (24.05.2005)
Podvod Sai Baba? (17.05.2005)
Jak přemoci vášně (07.05.2005)
Védántická modlitba (04.05.2005)
Poselství svámího Čitanandy čs. jogínům (03.05.2005)
Jsme mistry, nebo žáky? (15.11.2004)
Propast (04.11.2004)
O pozorovateli a vědomí Já Jsem (29.10.2004)
Duchovní cesta (04.10.2004)
Smysl života bytosti (25.09.2004)
Řádně se zmýlit v guruovi (22.09.2004)
Jóga sútra (21.09.2004)
Opičky (20.09.2004)
Blázen (18.09.2004)
Duchovní učitel a hledající (17.09.2004)
Zlá a dobrá existence (11.09.2004)
Všechny cesty jsou moje cesty... (23.08.2004)
O psychoenergetických vzorcích neboli vásánách (03.08.2004)
Emočně - pocitový impotent (27.07.2004)
O přijetí sama sebe i ostatních (24.07.2004)
O úskalích duchovního života - úvod (04.07.2004)
Odkud přichází ty myšlenky? (03.06.2004)
Práce s energií a bolesti hlavy (09.05.2004)
Dva pohledy (06.05.2004)
Světelná stanoviště Velkého Bílého Bratrstva (2.) (01.01.2004)
Světelná stanoviště Velkého Bílého Bratrstva (1.) (01.01.2004)
Mantry (3.) (23.12.2003)
Mantry (1.) (21.12.2003)
Vývoj člověka podle tradic jógy (19.12.2003)
Učení mistrů moudrosti - základní instrukce (06.12.2003)
Šiva Natarádž - tančící Šiva (05.12.2003)
Vidění ochranného kruhu (04.12.2003)
Kayakalpa a pět tibeťanů (19.11.2003)
Meditace spojených srdcí (14.11.2003)
Čakry a sebeléčení (14.11.2003)
Čakry a jejich lokalizace (14.11.2003)
Bhakti jóga (13.11.2003)
Kozmická pamäť (13.11.2003)
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 5 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!