Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 14. 04. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
polský básník Julian Tuwim:
"Mysleme na chudé", řekl lodžský fabrikant: "To nic nestojí."

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2867x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2272x)
Párové duše
(01. 02. 2019, 2209x)
Věřte ve svou jedinečnost
(27. 07. 2018, 2083x)
Co je pro naše dobro
(24. 08. 2018, 1899x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Witchcraft

* Meditace Ty jsi Bohyně


Valpurga (Bohyně) - Witchcraft - 18. 02. 2004 (5016 přečtení)

Úžasný rituál nejen pro ženy. Vřele doporučujeme nejen číst, ale také vyzkoušet. Se svolením Valpi převzato ze stránek Bohyně a doplněno o háčky a čárky.

Podle Hallie Austen Iglehart, 1999

Jde o skupinovou meditaci k uzemnění, vystřeďovaní a propojení se, ale s úpravou je vhodná i pro jednotlivce. Můžete si ji namluvit na kazetu a zpětně se jí nechat vést. Pro zesílení účinku zde uvádím také návrh na předchozí očistu od negativních emocí a vyznačení kouzelného kruhu. Kteroukoli z těchto tří částí můžete použít odděleně a libovolně kombinovat ve své vnitřní práci.

Očista slanou vodou
(podle Spiraldance, Starhawk)

(Jde o jednu ze základních meditací pro jednotlivce, které bychom měli praktikovat pravidelně. V době zvýšené tísně nebo deprese, nebo když na sebe bereme velkou zodpovědnost, je vhodné ji praktikovat dvakrát za den.)

Náplň šálek vodou. Pokud máš vlastní rituální pohár, je to ještě lepší. S athame (rituální nůž) přidej tři špetky soli a zamíchej to proti směru hodinových ručiček.

Seď s tímto šálkem na klíně. Dovol, aby se Tvé strachy, starosti, pochyby, nenávisti a zklamání vyplavily na hladinu vědomí. Vnímej je jako černý proud, který se z Tebe vyplavuje spolu s dechem a proudí do šálku, kde jej slaná voda rozpouští. Dej si čas na to, abys ses cítil(a) hluboce očištěn(a).

Nyní šálek zdvihni. Zhluboka dýchej a ciť, jak do sebe vtahuješ sílu ze země, jako bys byl/a stromem, který s každým nádechem cítí energii země proudit kořeny vzhůru do svého těla. Ať ta síla plyne do slané vody, až voda začíná viditelně zářit bílým světlem.

Popíjej tu vodu. Když ji cítíš na jazyku, věz, že jsi zvnitřnil/a očistnou, léčivou sílu. Strach a nespokojenost se transformovaly v sílu změny.

Vodu, která Ti zbyla, vylej do proudícího potoka. (Ač v těchto dekadentních dobách nejbližší potok zřejmě proudí naší kuchyňskou výlevkou a do odpadního potrubí...:)

Meditace, tak jako rituál, může být pro zesílení účinku prováděna v kouzelném kruhu, který je nádobou na zvýšenou energii. Pro příklad uvádím jeden ze způsobů vyznačení kruhu, ale můžete použít jakýkoliv jiný, včetně vlastního, intuitivního způsobu.
(Tento způsob je podle Faery tradice, začíná severem a pokračuje po směru slunce = hodinových ručiček)

"Při zemí, která je Jejím velkým tělem,
při vzduchu, který je Jejím sladkým dechem,
při ohni Jejího jasného a věčného ducha
a při vodách Jejího živého lůna,
kruh je vyznačen.
Rituál začíná."

Tato slova pronášíme, zatímco pomocí kouzelného nástroje (meč, nůž, hůlka, pero, květina, kost - cokoliv je pro vás nejvhodnější; pera jsou nejmilejší lidem, kteří jsou proti užívání nože či meče v rituálu) vyznačujeme obrys kruhu okolo našeho meditačního prostoru.

Jiná možnost je v každém směru/prvku rýsovat ve vzduchu pentagram. Začínáme spodním levým vrcholkem a pokračujeme k hornímu středovému vrcholku atd., po posledním vrcholku hvězdy narýsujeme kolem pentagramu kruh - po směru hod. ručiček, který všechny vrcholky propojí:

Sever:
"Při zemi, která je Jejím velkým tělem,

Východ:
při vzduchu, který je Jejím sladkým dechem,

Jih:
při ohni Jejího jasného a věčného ducha

Západ:
a při vodách Jejího živého lůna."

Zacelte kruh tím, že se dotknete svého výchozího bodu na severu. K vycentrování kruhu můžete namířit nástroj nad hlavu a říct:

"Při všem, co je nad námi (nahoře),
..a pod sebe:
a při všem, co je pod námi (dole),
Kruh je vyznačen. Rituál začíná!"

Spiritualita Bohyně rozeznává, že veškerý život je jedna velká síť, že každý z nás je buňkou ve Velkém Těle Bytí. Základní součástí léčení nás samých i naší planety je rozvzpomenuti se na tuto moudrou pravdu. Neobjevujeme nic nového: prostě otevíráme oči tomu, co už je. Když zapomeneme, že jsme posvátní, ztratíme své rodné právo na mír, vášeň a radost. Když zapomeneme, že veškerý život je svatý, ztratíme své spojení s planetární životní silou a chováme se způsoby, které tu životní sílu ničí. Ztrácíme se v nižším světě, který je pouze stínem naší právé přirozenosti.

Tato meditace slouží k tomu, abychom se rozvzpomenuli, že jsme Bohyní, Kýmkoliv Ona pro nás je. Pomůže vám zažít vaše Svaté Já, aby se toto vědomí stalo jedním s každou buňkou vašeho fyzického těla.

(Tečky symbolizují pauzu mezi slovy)

Napřed zavřete oči. Zhluboka se několikrát nadechněte a vydechněte a uvolněte jakékoliv fyzické, psychické nebo emocionální napětí, které vám brání být plně teď a tady......Nádech nosem.....Výdech ústy.....Ciťte, jak se svaly celého těla uvolňují a klesají k Zemi. Nádech.....a výdech, nyní spolu se zvukem uvolnění.....Nádech.....Výdech.....

Nyní ať se váš dech ustálí v břiše......Představte si, že tam je dlouhá šňůra, kořen, který vychází z vaší kostrče, základny páteře, a pokračuje dolů k Zemi..... Ciťte, jak se ten kořen natahuje dolů, skrze povrch, na kterém se nacházíte, dolů do Země. Naberte do sebe energii Země, skrze nohy, nahoru páteří, do břicha, do hrudi, krku a hlavy...... Vtahujte do sebe energii Země a pociťujte, jak prozařuje vaše tělo, zatímco udržujete své spojení s Matkou Zemí.

Pociťujte, čím pro vás esence Bohyně je...... Je to Síla? Soucit? Moudrost? Jaké další vlastnosti má?.....Nyní se otevřete tomu, aby ve vás vyvstala vnitřní představa, obraz toho, co nejlépe vyjadřuje tyto kvality. Možná bude mít lidskou formu, může to být zvíře anebo to bude Země sama...... Všimněte si barev, které se objeví. Jsou světlé?.....Temné?.....Jakou strukturu má Bohyně?..... Pojí se k Ní nějaké zvuky nebo vůně?.....Jaká energie nebo pocit Ji obklopuje?.....

Dovolte energii, aby se stala světlem...... Jakou barvu to světlo má?..... Ciťte, jak to světlo vychází z Bohyně a jde k vám......Ať tahle energie z Bohyně obklopí vaše krásné fyzické tělo...... Ciťte, jak vstupuje do břicha a odtud vyzařuje do nohou..... pánve.....hrudníku.....krku.....ramenou.....paží a rukou.....do lýtek.....chodidel.....do hlavy. Ciťte, jak září z vašeho středu a naplňuje vaše tělo.

Nyní vizte a ciťte formu Bohyně, jak vstupuje do vaší formy, takže Její energie úplně splývá s vaší......Pociťujte, jak Její bytost naplňuje každičkou buňku vaší bytosti......Zhluboka se nadechněte a vnímejte se jako Bohyně, která dýchá...... Rozeznejte svůj tep srdce jako tep srdce Bohyně ...... svůj dech jako Její dech......Pociťujte a vězte, že buňky vašeho těla jsou buňkami těla Bohyně...... Zůstaňte chvíli v tomto vědomí..... Jaký máte tělesný pocit?.....Emocionální pocit?..... Jaké je vaše vědomí?.....( věnujte alespoň 30 sec a více prožití tohoto pocitu)

Nyní si představte, že máte tuto kvalitu prožitku ve svém každodenním životě...... Jaké by to bylo?..... Co by bylo jiného?.....Vizte, ciťte a vězte, že máte tento zážitek ve svém denním životě...... Vězte, že tohle je to, kdo skutečně jste.....drahocenní..... svatí.....součástí bohaté sítě života, které říkáme Planeta Země......

Vraťte pozornost na svůj dech v břiše...... Dovolte, aby z hloubky vaší Bytosti vyvstal zvuk......zvuk, který oslavuje to, kým jste..... Jestli se vaše tělo chce nějakým způsobem pohybovat, dovolte to....... (můžeme přidat hudbu - bubny, flétna, didgeridoo aj.)

Věnujte čas tomu, aby se zvuk vybudoval a pak přirozeně ustoupil. Můžete si pomoci mručením aj......Otevřete oči a podívejte se kolem sebe..... Vizte ostatní lidí jako manifestace Bohyně......podívejte se jim do očí, přičemž zůstávejte uzemnění a vystřeďění v sobě...... Můžete vzít ty, co jsou k vám nejblíže, za ruce......Nyní se podívejte za vaší skupinu a rozpoznejte Bohyni, jak se manifestuje ve zbytku světa......Zhluboka se nadechněte a při výdechu vyšlete tu energii ven, jako zvuk vyzařující do celého světa tak, aby ostatní bytosti rozeznaly své bytí Bohyně...... Nyní se dotknete Země a poděkujte Ji za svůj život...... Nakonec se postavte a řekněte třikrát, nahlas, pokaždé důrazněji:

"Bohyně je živá!"....."Bohyně je živá!"....."Bohyně je živá!"

(Převzato z www.goddess2000.org)

Po meditaci energii uzemněte tím, že se dotknete, dlaněmi nebo tělem, Země, a dovolíte, aby se do Ní přebytečná energie vrátila a recyklovala se.

Otevřete kruh tím, že jej vyznačíte v opačném pořadí....a nakonec:

"Kruh je otevřený, ale nezlomený,
kéž je mír Bohyně navěky v našich srdcích,
v radosti se sejdeme a rozejdeme a sejdeme se zas!"

(Hančin krkolomný překlad, "češtější" alternativy vítány:))

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Bohyně a čarodějky (09.06.2006)
Ženy versus muži (14.03.2006)
Bohyně a čarodějky (15.02.2006)
Zemřela Monica Sjöö (06.11.2005)
Mystérium Kréty (15.07.2005)
Chvála ženy (08.07.2005)
Seminář pro ženy (11.05.2005)
Krchnička - aneb moc Tvé levé ruky (09.12.2004)
Třináctá komnata (27.11.2004)
Oslava ženy (24.11.2004)
Sebepožehnání (22.11.2004)
Vzývání božstva (08.11.2004)
Radost ze života (02.11.2004)
Ženy, přineste zprávy (01.11.2004)
Cesta k temné Bohyni (20.10.2004)
Monica Sjöö: Marx a matriarchát (06.10.2004)
Jeskyně (1.) (07.09.2004)
Vzpomínka na FESTIVAL BOHYNĚ (20.08.2004)
Řeč Bohyně - Bohyně na Krétě IV. (26.07.2004)
Zázračný strom - Bohyně na Krétě III. (23.07.2004)
Ochutnej sladkost života - Bohyně na Krétě II. (22.07.2004)
Nahoru do hloubi Země - Bohyně na Krétě I. (21.07.2004)
Mystérium krétské Bohyně - dovolená na Krétě pro ženy v září 2004 (20.07.2004)
Uzemnit se v Gaie (06.07.2004)
Oslava svátku Lammas (29.06.2004)
Moudrá krev (21.06.2004)
Američanka ve Věstonicích a jiné Venuše (18.06.2004)
Zpívají Tvoji píseň (12.06.2004)
Vzývání božstva (08.06.2004)
Fotografie z Festivalu Bohyně 2004 od Valpi (19.05.2004)
Fotografie z Festivalu Bohyně 2004 (14.05.2004)
Posvátná místa neolitické Bohyně v Evropě (30.04.2004)
Festival Bohyně - rej ženského principu (08.04.2004)
Program Festivalu Bohyně 2004 (07.04.2004)
Festival Bohyně 2004 (29.03.2004)
Tisíc tváří Ženy (24.03.2004)
Tančení se Starhawk (17.03.2004)
Daimon - hledání ženiny vášnivé duše (2.) (08.03.2004)
Daimon - hledání ženiny vášnivé duše (1.) (03.03.2004)
Rituál sebepřijetí (27.02.2004)
Rituální chuťovky (02.02.2004)
Meditace: Jak vidět, slyšet a cítit Zdroj (17.12.2003)
Rituál jako stavební jednotka nové kultury (15.12.2003)
Šamanka, kněžka, čarodějnice: Země je mým tělem (05.12.2003)
Vyrobte si kopřivovou panenku (03.12.2003)
Sebezasvěcení kněžky Bast (01.12.2003)
Cornwall - země Bohyně (28.11.2003)
Strach mít sílu (27.11.2003)
Kdo nebo co je Bohyně? (25.11.2003)
Cesta Luny (25.11.2003)
Svatí synové (23.11.2003)
Ta s oběma prsy (21.11.2003)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
07. 04. 2021:

Ivan Hoffman: "Chtějí (nastupující generace, deroucí se k moci, Piráti a STAN pozn.red.) vybudovat to, co už zde je, tedy globálně metastázující liberální demokracii. Do stejné řeky, jak známo, nelze vstoupit podruhé. Není už co privatizovat, lze jenom tunelovat skromné daňové příjmy demontovaného státu, respektive unijní dotace, které jsou jakýmsi bolestným za odtékající zisky nadnárodních korporací. Jednou z mála možností, jak se dnešní Piráti mohou dostat k penězům, je inventura mandatorních výdajů státního rozpočtu. Oškubat chudé, staré, přidusit státní zaměstnance, střední třídu. Obrat bohaté totiž nedává smysl, když chci patřit do jejich klubu...
Změna může přijít až s generací, která se vůči liberálně mafiánskému globálnímu kapitalismu ostře vymezí...
"

Celý článek...


05. 04. 2021:

Profesor Ivo Budil: "...Evropská unie je disfunkční, rigidní a kontraproduktivní organizace, pro jejíž další trvání není žádný opravdu racionální argument. Problém s očkováním proti covidu a čím dál absurdnější ekonomické a ideologické návrhy o tom přinášejí stále nové doklady. Evropská unie ničí kreativitu, výkonnost a svobodu evropských národů, které by se měly v zájmu svého přežití v čím dál náročnějším a tvrdším světě domluvit na přínosnější a užitečnější formě spolupráce. Pouze bezohlední kariéristé mohou hájit její další existenci...

...Úspěch Pirátů je paradoxně dokladem toho, do jaké míry se vnitropolitický vývoj v České republice sladil s politickými trendy v západní Evropě, pro něž je příznačný nástup iracionálních a aktivistických ideologických hnutí. Vláda Pirátů by bezpochyby zhoršila atmosféru ve společnosti, prohloubila by hospodářskou stagnaci a znemožnila by hledání nosných vizí dalšího rozvoje naší země..."

Celý článek...


03. 04. 2021:

Petr Žantovský: Vedle seznamů politiků a celebrit představily Evropské hodnoty i seznam tzv. občanských dezinformátorů. „Tuhle formulaci jsem ještě neslyšel, je moc ‚pěkná‘... Vyrobily z toho všeho elaborát o tom, jak jsme obklopeni nepřáteli. Jako v padesátých letech. Na každém rohu stojí imperialistický agent, viz plakáty ‚Nemluv o své práci, nevíš, kdo tě poslouchá‘. Myslím, že se tomu blížíme. Tyhle seznamy nám dávají další argument k tomu, že se nemýlíme. Jsem zvědav, kdy Evropské hodnoty přiznají vazbu na Ministerstvo vnitra a jak to bude ministr vnitra potom vysvětlovat. Zajímalo by mě, kým jsou tyto projekty placeny, s jakým cílem a proč se zveřejňují seznamy nepřátel a co ty chudáky nepřátele čeká. To nám Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty zatím nesdělilo...

Celý článek...


31. 03. 2021:

Ondřej Neff: "Je teď v těžké pozici (ANO pozn.red.), protože má odpovědnost výkonné moci a je zranitelné vůči kecalům zleva a zprava. Situace se může změnit, jakmile covidová krize pomine a Evropská unie začne prosazovat Zelený úděl a kvóty na uprchlíky plus jako přívažek zavedení patnácti pohlaví pro začátek. Už nemáme levici a pravici. Čím dál víc si myslím, že hranice se teď štěpí podle generací a ti mladší v touze po lepším světě a hlavně po „zničení starého podlého světa“ půjdou za Piráty. Ta usedlejší část se semkne – možná – znova kolem ANO. Kdyby ale ten Babiš nebyl a) posera, b) chaotik c) uměl jednat s lidmi, to by se jim jinak semkávalo!"

Celý článek...


27. 03. 2021:

Vidlák: "Většina alternativních médií tak nějak počítá s tím, že budou propíráni. Tak nějak vědí, že nemají žádný bianko šek na důvěru, že si ji budou muset nejprve vybojovat, budou muset ukázat, že věci rozumí a nebo se budou muset pokorně omluvit, že se spletli. Vědí, že nemají velký dosah, nemají k dispozici žádné technické prostředky, jen trochu postřehu a to ještě ne vždy. Pro reportéry v České televizi je samozřejmě mnohem jednodušší dojít k tomu, že lidi jsou blbí a proto věří blbinám. Kdyby třeba jen na minutku připustili, že lidi především nevěří jim a až pak věří něčemu jinému, museli by se začít ptát, jestli náhodou nedělají něco špatně. A to by mohli uhodit hřebíček na hlavičku a to by spustilo řetězec průserů, které nikdo na Kavkách nemá zapotřebí. Proto budou raději propírat horem dolem, jak lidi věří naprostým hovadinám, než aby jen připustili stín toho, že na začátku je nedůvěra k nim samotným a je to nedůvěra stále se prohlubující. Od toho se pak odvíjí všechno další, co se na mediální scéně děje."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!